Cz28032024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start
Filtr
  • Narodowy Spis Powszechny

    spis1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011. Potrwa do końca czerwca. Od 8 kwietnia rachmistrzowie spisowi mogą zapukać do naszych mieszkań, po to by przeprowadzić wywiady. Przypominamy, że rachmistrz wykonujący czynności spisowe jest chroniony jak funkcjonariusz publiczny.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Rzeszowianie na rowery!

    rower_netW sobotę, 9 kwietnia odbędzie się oficjalne otwarcie sezonu rowerowego w Rzeszowie. Na ten dzień zaplanowano finał ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Gazetę Wyborczą „Polska na rowery”. Uruchomione zostanie również 17 stacji, w których będzie można wypożyczyć rower.

    Będzie to już druga edycja akcji „Polska na rowery”. Akcja ma na celu propagowanie kolarstwa, aktywności fizycznej oraz zdrowego, sportowego stylu życia. Ponadto tegoroczna rzeszowska edycja ma na celu dodatkowo zachęcić rzeszowian do korzystania z nowo powstałego systemu rowerów miejskich jako doskonałej alternatywy komunikacji miejskiej.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Groźne wypalanie traw

    pozartrawWczoraj, na polach pomiędzy Łańcutem a Krzemienicą szalał rozległy pożar, z którym walczyło kilka zastępów zawodowej i ochotniczej Straży Pożarnej. Ogień objął nawet stojący w polach budynek, na szczęście obyło się bez ofiar. Powodem tego pożaru było wypalanie traw.

    Kilkudziesięciu strażaków musiało walczyć z żywiołem, a następnie starannie sprawdzić, czy na rozległym obszarze wszystko zostało ugaszone. Powodem wielogodzinnej akcji strażaków było wypalanie trawy, od której zajęły się zarośla, uprawy i wreszcie budynek o przeznaczeniu gospodarczym. Pożar objął kilka hektarów i sięgnął nawet pobliskich ogródków działkowych.

    Policja przestrzega przed złym przyzwyczajeniem radzenia sobie z problemem zeszłorocznej trawy z użyciem ognia. Apelujemy o rozsądek, bo chociaż nie doszło do tragedii, to akcja strażaków była kosztowna, a oni sami mogli być potrzebni gdzie indziej.

    {jcomments on}
  • Naukowcy z Europy w Rzeszowie

    RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski organizuje I Międzynarodową Konferencję Rolniczo-Biotechnologiczną na temat: „Problemy współczesnego rolnictwa i biotechnologii”. W pierwszym dniu (30 marca) naukowcy z całej Europy będą debatować nad nowoczesnymi metodami analizy surowców rolniczych. Natomiast drugiego dnia (31 marca) obrady będą dotyczyły kwestii biotechnologicznych.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Polska wojewódzka i Polska powiatowa

    PICT0028RZESZÓW. W Rzeszowie odbywa się konferencja poświęcona przestrzeni społecznej i zachowaniom wyborczym. W debacie biorą udział socjolodzy, politolodzy, prawnicy z całej Polski. III Interdyscyplinarną Konferencję z cyklu Przestrzeń społeczna pt. „Przestrzeń społeczna a zachowania wyborcze” organizują: Instytut Socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Oddział Rzeszowski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Obrady odbywają się w Bibliotece Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Prof. Pigonia 8 (boczna od Al. Rejtana). Konferencja potrwa do środy (30 marca).

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Policyjna akcja "prędkość"

    predkoscDziś od rana policjanci ruchu drogowego szczególną uwagę zwracają na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości. To pierwsze działania pod kryptonimem "Prędkość" w tym roku. Funkcjonariusze wykorzystują ręczne mierniki prędkości, fotoradary i wideorejestratory, by walczyć z piratami drogowymi.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • O wyborach na Uniwersytecie Rzeszowskim

    Konferencja_socjologiczna_plakat2v2

    We wtorek i środę (29-30 marca) socjolodzy i politolodzy z Polski będą debatować na temat zachowań wyborczych w przestrzeni społecznej. III Interdyscyplinarną Konferencją z cyklu Przestrzeń społeczna pt. „Przestrzeń społeczna a zachowania wyborcze” organizują: Instytut Socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Oddział Rzeszowski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Obrady będą się toczyć w Bibliotece Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Prof. Pigonia 8 (boczna od Al. Rejtana). Zainteresowanych odsyłam do załączonego programu.


    {jcomments on}

  • Obciachowo i szowinistycznie

    W Polsce słowo „ojczyzna” to obciach. Przekonał się o tym Piotr Wolwowicz w „Must be the music. Tylko muzyka”. Jego występ wywołał ostrą krytykę jurorów. Stał się kolejnym pretekstem do sporu o kształt polskiego patriotyzmu. Tak niszczy się Polskę i patriotyzm. Ten młody człowiek nie został oceniony merytorycznie. Jury „Must be the music. Tylko muzyka” nie zachowało się profesjonalnie. Nie może być tak, że każdy, kto powie słowo „ojczyzna”, jest uważany za gorszego. Głównym odbiorcą takich programów jest młodzież. Przekazano jej otwarty sygnał, że w Polsce wypada wstydzić się słowa „ojczyzna”? „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” – wołał szesnastowieczny poeta Andrzej Frycz Modrzewski.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Relacja z seminarium pt. „Województwo podkarpackie podczas Prezydencji Polski w Unii Europejskiej”

    Forum_Mlodych_Dyplomatow_-_logoW Rzeszowie w dniu 25 marca odbyło się seminarium pt. „Województwo podkarpackie podczas Prezydencji Polski w Unii Europejskiej”. Celem spotkania było przedstawienie i ocena stanu przygotowań województwa podkarpackiego do Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej, a pomóc mieli w tym zaproszeni eksperci: Poseł do Parlamentu Europejskiego, Elżbieta Łukacijewska, Jarosław Reczek, Pełnomocnik Wojewody Podkarpackiego ds. Prezydencji, oraz Andrzej Czarnecki, Dyrektor Komunikacji WSK „PZL-Rzeszów” S.A. Spotkanie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów oraz Wyższą Szkołę Prawa i Administracji Przemyśl – Rzeszów.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Wirtualne Muzea Podkarpacia - rusza projekt digitalizacji siedmiu placówek muzealnych naszego regionu!

    Wirtualne_Muzea_Podkrapacia_-_konferencja_prasowa25 marca 2011 roku w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa, rozpoczynająca realizację projektu Wirtualne Muzea Podkarpacia. Przetarg na jego realizację zwyciężyło konsorcjum, w którego skład weszły: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie oraz krakowska firma Megatel.

    Projekt „Wirtualne Muzea Podkarpacia” obejmuje siedem placówek: Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, Muzeum Zamku w Łańcucie, Muzeum Podkarpackie w Krośnie, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej oraz Muzeum Ziemi Przemyskiej w Przemyślu – poinformował dyrektor Muzeum Okręgowego p. Bogdan Kaczmar, omawiając szczegóły projektu, którego współrealizacją zajmie się zespół specjalistów – grafików i informatyków – z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Zgaś światło! – Urząd Miasta przyłącza się do międzynarodowej akcji „Godzina dla Ziemi WWF 2011”

    Dokładnie o godz. 20.30, w sobotę, 26 marca, płyta rzeszowskiego rynku przez godzinę pogrąży się w ciemności. W ten sposób Urząd Miasta pragnie przyłączyć się do ogólnoświatowej akcji „Godzina dla Ziemi WWF 2011” zainicjowanej przez organizację ekologiczną World Wildlife Fund .

    Hasło tegorocznej kampanii brzmi „Godzina dla Ziemi WFF. Spraw by trwała dłużej”. Organizatorzy zachęcają osoby prywatne, firmy i rządy państw na całym świecie, aby nie ograniczyli się tylko do zgaszenia światła na jedną godzinę. Symboliczne 60 minut powinny stać się impulsem do zmiany codziennych nawyków (wyłączanie zbędnego oświetlenia i urządzeń elektrycznych w domu i w pracy, segregowanie śmieci, prysznic zamiast kąpieli w wannie, rower zamiast samochodu).

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • „Godzina dla Ziemi 2011” od Nestlé w Rzeszowie

    26 marca 2011 Nestlé Polska S.A. Oddział w Rzeszowie weźmie udział w międzynarodowej akcji „Godzina dla Ziemi 2011" organizowanej przez WWF. W tym dniu, w godzinach 20:30 – 21:30, zostanie wyłączone oświetlenie zewnętrzne na terenie całego zakładu. Już po raz trzeci z rzędu, tym symbolicznym gestem, firma dołączy do milionów osób na całym świecie, wyrażających swoje zaangażowanie na rzecz ograniczenia zmian klimatycznych.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • 6 edycja Programu Wspierania Aktywności Lokalnej „Razem Możemy Więcej” rozstrzygnięta

    logo_EFRWPW 6 edycji programu Wspierania Aktywności Lokalnej „Razem Możemy Więcej”, organizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, wpłynęła rekordowa liczba 846 wniosków. Z województwa podkarpackiego organizacje i grupy inicjatywne złożyły 78 wniosków. Granty na łączną kwotę 23 056 zł otrzymało 5 organizacji z gmin: Bircza, Rymanów, Nowa Sarzyna, Sędziszów Małopolski i Cieszanów.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Polacy czują się bezpiecznie i lepiej oceniają pracę Policji

    79% Polaków czuje się bezpiecznie podczas spacerów po zmroku w swojej okolicy, prawie dwie trzecie uznaje Policję za skuteczną, a 64% respondentów dobrze ocenia pracę funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę w okolicy ich miejsca zamieszkania. Policja jest coraz bardziej skuteczna, a Polacy boją się coraz mniej. To wyniki badań społecznych przeprowadzonych w styczniu 2011 roku na próbie liczącej ok. 17 tysięcy osób.

    Komenda Główna Policji w styczniu 2011 roku zleciła przeprowadzenie badania opinii publicznej. Polskie Badanie Przestępczości (PBP) do tej pory zrealizowano w czterech edycjach. Poszczególne części zostały przeprowadzone w styczniu 2007, 2008, 2009 i 2011 roku. Badanie prowadzono na próbie ok. 17 tysięcy Polaków. W porównaniu z poprzednimi edycjami wyniki w styczniu tego roku są najlepsze.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Godzina dla Ziemi 2011

    earth_hour_2008_2004Dokładnie o godz. 20.30, w sobotę, 26 marca, setki milionów osób i instytucji na całym świecie ponownie zgaszą światła podczas niezwykłej akcji zainicjowanej przez organizację ekologiczną WWF. Gaszenie świateł podczas Godziny dla Ziemi WWF to globalna, najbardziej doniosła i wyrazista akcja setek milionów ludzi na świecie dla Ziemi. Nie chodzi o oszczędzanie energii, bo nie powstrzymamy zmian klimatu, oszczędzając energię raz do roku przez jedną godzinę.

    Symbolicznym gestem gaszenia światła, przekraczając bariery religijne, kulturowe, społeczne, pokoleniowe i geograficzne połączymy się podczas globalnej demonstracji zaangażowania w ochronę naszego wspólnego domu – PLANETY ZIEMI. WWF zachęca każdego do udziału w akcji razem z ludźmi na całym świecie poprzez zgaszenie światła w swoich domach. W tym roku zachęcamy też do pójścia o krok dalej – zadeklarowania codziennych czynności, które każdy może wykonać dla dobra naszej planety.

    {jcomments on}

  • Europejska konferencja o rodzinie

    Europejska_Konferencja_P102RZESZÓW. Do Rzeszowa zjechali naukowcy z całej Europy zajmujący się problematyką rodziny. Podczas dwudniowej konferencji „Ocalić rodzinę = ocalić przyszłość”, która odbyła się na Uniwersytecie Rzeszowskim poruszano bardzo ważne i ciekawe problemy dotyczące współczesnej rodziny. Była to już V Europejska Konferencja z cyklu „Rodzina polska poza granicami kraju”.

     

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Nacjonalizm za polskie pieniądze

    Nacjonaliści są wszędzie. Żyją na Litwie, Ukrainie, Białorusi. Łączy ich jedno. Nienawidzą Polaków i niestety, wbrew obiegowym opiniom, nie są, jak w Polsce środowiskami marginalnymi. Są bardzo liczni, a każdego roku ich szeregi zasilają coraz to nowi zwolennicy. Wchodzą do władz samorządowych. Mają wpływy w parlamentach sąsiadów (zainteresowanych odsyłam na stronę: www.polskiekresy.pl).

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Rzeszów będzie miał swojego dukata

    DUKATOd 25 marca do 31 grudnia br. w wybranych rzeszowskich sklepach i punktach usługowych będzie można płacić „Dobranockami”. Na dukatach znajdzie się bajkowe rodzeństwo Jacek i Agatka – bohaterowie najstarszej polskiej dobranocki. Jacek i Agatka to również nieodzowne eksponaty rzeszowskiego Muzeum Dobranocek, bez których nie wyobrażamy sobie bajkowych zbiorów.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Nagrodzono sportowców, trenerów, działaczy sportowych…

    P1020708


    RZESZÓW. Marszałek województwa podkarpackiego dr Mirosław Karapyta wręczył stypendia i nagrody dla najlepszych młodych sportowców oraz dla działaczy kultury fizycznej i trenerów z regionu. Nagrodzono też najlepsze podkarpackie kluby sportowe oraz gminy i miasta za działalność i osiągnięcia sportowe. Tytuł najlepszego młodego sportowca województwa zdobyła Ewelina Marcisz z Kończyny, reprezentantka Polski w biegach narciarskich.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Laur Gospodarności – rusza II edycja konkursu dla najbardziej aktywnych samorządów wiejskich i miejsko-wiejskich oraz organizacji pozarządowych i banków spółdzielczych

    laurEuropejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej rozpoczyna drugą edycję konkursu „Laur Gospodarności” dla najbardziej przedsiębiorczych gmin wiejskich i wiejsko-miejskich oraz banków spółdzielczych i organizacji pozarządowych najaktywniej wspierających inicjatywy samorządowe. Zgłoszenia do konkursu można składać do 29 kwietnia br. Wręczenie nagród odbędzie się 4 czerwca br. podczas uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Pseudokibice próbowali wtargnąć na stadion

    kibicePolicjanci zatrzymali dziesięciu pseudokibiców, którzy próbowali zakłócić przebieg wczorajszego meczu w Dębicy. Uszkodzili ogrodzenie i wdarli się na stadion. Policjanci zatrzymali wszystkich uczestników zajścia, ośmiu z nich odpowie przed sądem za złamanie prawa.

    Te zdarzenia towarzyszyły wczorajszemu meczowi IV ligi piłki nożnej, w którym zmierzyły się drużyny Wisłoki Dębica i JKS-u Jarosław. Przyjazd na mecz zapowiedzieli kibice z Jarosławia i Sanoka. Przed rozpoczęciem meczu kierownik ds. bezpieczeństwa imprezy oświadczył, że nie będzie w stanie zapewnić właściwej ochrony na trybunach, dlatego podjął decyzję o niewpuszczaniu przyjezdnych kibiców na stadion.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • III Gala Sportu Młodzieżowego Województwa Podkarpackiego

    RZESZÓW. W poniedziałek, 21 marca, o godz. 11, w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbędzie III Gala Sportu Młodzieżowego Województwa Podkarpackiego. W tym roku aż 127 młodych sportowców z regionu zostanie uhonorowanych stypendiami sportowymi.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Polak rozłamany? Donald Tusk wobec regionalizmu

    W artykule „Polak rozłamany” opublikowanym na łamach miesięcznika „Znak” w 1987 r. Donald Tusk, ówczesny lider Kongresu Liberalno – Demokratycznego określił polskość jako nienormalność wywołującą mimowolnie odruch buntu. Patriotyzm był dla niego brzemieniem, którego nie miał specjalnej ochoty dźwigać, z którym łączył pech dziejowy, teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych rojeń. Część komentatorów upatruje źródła krytycznego stosunku wobec Polski w podwójnej tożsamości etnicznej części KLD stanowiącej dziś trzon Platformy Obywatelskiej. Premier Tusk w debacie politycznej często przypomina o swoim kaszubskim pochodzeniu. Podobnie czyni wielu innych prominentnych polityków PO.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Od kołyski aż po grób?

    Adam Krzyżanowski, czołowy liberał dwudziestolecia międzywojennego zauważył w „Zasadach ekonomiki”, że dobrobyt jednostek nie zależy wyłącznie od ich własnej przedsiębiorczości, inicjatywy czy też uzdolnień. W równym stopniu jest on determinowany przez politykę społeczną i gospodarczą państwa. Wysokość podatków, poziom dróg, obecność wykształconych pracowników to tylko niektóre bardziej trywialne aspekty wspomnianego zagadnienia.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Związek Ukraińców w Polsce atakuje polskie media

    Związek Ukraińców w Polsce, korzystając z porad Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, opracował raport o obiektywizmie w polskich mediach w temacie stosunków polsko-ukraińskich. Zgodnie z tym dokumentem, w mediach - zwłaszcza w telewizji - ostatnio można zaobserwować tendencje kreowania negatywnego wizerunku Ukraińca. Jednak instytucji, odpowiedzialnych za przeciwdziałanie tego typu dyskryminacji, nie ma.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Nowy kierunek na Uniwersytecie Rzeszowskim

    RZESZÓW. Od nowego roku akademickiego 2011/2012 w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego zostanie uruchomiony nowy kierunek Praca Socjalna. Nabór będzie prowadzony na studia I stopnia (3-letnie), zarówno stacjonarne, jak i niestacjonarne.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Gminy z 6 województw rywalizują o tytuł Zdrowej Gminy

    zdrowa_gmina_2_logo211 gmin z 6 województw: mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i opolskiego przystąpiło do pierwszego etapu II edycji konkursu Zdrowa Gmina. Zadaniem samorządów lokalnych w walce o 100 000 zł będzie promocja profilaktyki nowotworowej w kierunku wykrywania raka piersi, raka szyjki macicy i raka jelita grubego.

    300 000 ulotek oraz 45 000 plakatów przekaże Polska Unia Onkologii, organizator II edycji konkursu Zdrowa Gmina, 211 gminom z 6 województw zgłoszonym do udziału w projekcie. Materiały promujące badania profilaktyczne trafią do 58 gmin z województwa mazowieckiego, 22 gmin z województwa łódzkiego, 48 gmin z województwa lubelskiego, 48 gmin z województwa świętokrzyskiego, 27 gmin z województwa podkarpackiego i 8 gmin z województwa opolskiego. Pomocą dla samorządowców jest także strona www.konkurszdrowagmina.pl, gdzie można pobrać materiały promocyjne w wersji elektronicznej, m.in. plakaty, ulotki, billboard i banner internetowy, materiały edukacyjne w formie prezentacji, a także znaleźć bazę wiedzy o nowotworach czy mapę ośrodków wykonujących badania.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Powtórka "Trzeźwego Poranka"

    wypadekdebicaWczoraj rano - drugi raz w tym tygodniu podkarpaccy policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem "Trzeźwy Poranek". Wielu kierowców nie spodziewało się, że po poniedziałkowej akcji funkcjonariusze ponownie będą kontrolować trzeźwość kierowców. Równie zaskakujące były rezultaty dzisiejszych działań. Policjanci ujawnili 41 kierowców, którzy usiedli za kierownicą, choć wcześniej pili alkohol.

    Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili kontrole kierowców. Cel "Trzeźwego poranka" był jak zawsze ten sam - troska o bezpieczeństwo użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Punkt informacyjny UM w Realu poszerza swoją działalność

    Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom ze strony mieszkańców, Urząd Miasta Rzeszowa wprowadził kolejne udogodnienie w, mającym swoją siedzibę w hipermarkecie Real, punkcie informacyjnym. Od 9 marca br. w punkcie można zostawić wniosek o wydanie dowodu osobistego.

    Punkt informacyjny w Realu został utworzony w grudniu 2009 r. Czynny jest od wtorku do soboty w godzinach od 09.00 do 17.00. W punkcie można uzyskać wszystkie informacje dotyczące pracy urzędu, dowiedzieć się jakie wydarzenia kulturalne i sportowe odbędą się w najbliższym czasie w mieście. Pracownik punktu udzieli szczegółowych informacji w jaki sposób załatwić konkretną sprawę i skieruje do odpowiedniego wydziału.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • CANAL+ nagradza młodych dziennikarzy

    canalPiąta edycja konkursu „Liczy się temat” organizowanego przez CANAL+ została rozstrzygnięta. Młodzi pasjonaci dziennikarstwa z całej Polski zgłosili do konkursu prawie 300 artykułów prasowych, audycji radiowych i reportaży filmowych.

    „Liczy się temat – daje głos młodym ludziom, zachęca do myślenia i kreatywnego wyrażania własnego zdania. Młodzież ma szansę przez swoją aktywną postawę wpływać na otoczenie. Nasz konkurs jest też cennym źródłem wiedzy o tym, co dla młodych ludzi jest ważne i jakimi wartościami kierują się w codziennym życiu” – powiedziała Beata Ryczkowska, Dyrektor Programowa CANAL+ Cyfrowy.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Spotkania informacyjno - promocyjne Forum Młodych Dyplomatów w Rzeszowie

    Forum_Mlodych_Dyplomatow_-_logoStowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów serdecznie zaprasza na dwa spotkania informacyjno - promocyjne, które odbędą się w Rzeszowie i będą poświęcone możliwościom rozwoju zawodowego, w ramach Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP oraz działalności Stowarzyszenia Forum Młodych Dyplomatów.

    Gościem spotkań będzie Pani Magdalena Szuber z Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, która przedstawi informacje nt. możliwości aplikowania przez studentów i młodych absolwentów m.in. na praktyki, staże i aplikację dyplomatyczno-konsularną do Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Ponad to w drugiej części, spotkanie poświęcone będzie działalności Stowarzyszenia Forum Młodych Dyplomatów, w związku z planami utworzenia kolejnego Przedstawicielstwa Regionalnego w Rzeszowie (dotychczas takie jednostki działają w 6 największych ośrodkach akademickich w Polsce - Warszawie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Lublinie i Trójmieście). Całość zakończona zostanie możliwością zadawania pytań przez słuchaczy.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Wręczenie medali "Za Zasługi dla Obronności Kraju"

    W czwartek, 10 marca o godz. 10.00 w sali sesyjnej rzeszowskiego Ratusza odbędzie się uroczystość wręczenia medali "Za Zasługi dla Obronności Kraju" rodzicom, których co najmniej trzech synów służyło w wojsku. Srebrnymi medalami odznaczonych zostanie 39 rodziców - mieszkańców Rzeszowa.
    Ponadto prof. dr hab. inż Andrzej Sobkowiak zostanie odznaczony medalem "Z Sercem do Żołnierza".
    W uroczystości wezmą udział: Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego płk. dypl. Witold Przybyła oraz
    Komendant WKU ppłk. Wojciech Szyndlar.{jcomments on}

  • Policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych

    pieszaBlisko czterystu kierowców i ponad stu pieszych zostało ukaranych mandatami podczas policyjnej akcji "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Wzmożone działania pod tym hasłem ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom.
    Policjanci zwracali uwagę na zachowania kierowców w miejscach wzmożonego ruchu pieszych - zwłaszcza przed przejściami dla pieszych. Przyglądali się też temu, jak piesi zachowują się na drogach, w rejonach skrzyżowań i przystanków. Oznakowane radiowozy były widoczne w tych miejscach, mimo tego policjanci musieli nałożyć blisko pięćset mandatów, a blisko czterysta osób pouczyć.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Platforma Obywatelska traci poparcie

    Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badania Opinii Homo Homini dla Polskiego Radia wynika, że Platforma Obywatelska traci poparcie, a w siłę rośnie SLD. Zmniejsza się procent Polaków gotowych glosować na partię Donalda Tuska. Jedynie 30 proc. ankietowanych telefonicznie Polaków zagłosowałoby na Platformę Obywatelską, a na Prawo i Sprawiedliwość 28,4 proc., natomiast na Sojusz Lewicy Demokratycznej 16,3 proc. W przeprowadzonym sondażu dla Polskiego Radia ankieterzy Instytutu Badania Opinii Homo Domini pytali ankietowanych, na kogo zagłosowaliby w wyborach, gdyby odbyły się weekend 5-6 marca.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Nacjonaliści manifestowali w Iwano-Frankowsku

    UKRAINA. W niedzielę, 6 marca, w Iwano-Frankowsku odbył się marsz z pochodniami z okazji 61 - rocznicy śmierci głównego komendanta UPA i prowydnyka OUN na Ukrainie Romana Szuchewycza.

    Podczas marszu centralnymi ulicami miasta kolumna młodych ludzi i weteranów UPA z zapalonymi pochodniami i partyjnymi sztandarami WO „Swoboda” i Kongresu Ukraińskich Nacjonalistów skandowała „Szuchewycz - nasz bohater”, „Sława Ukrainie! Bohaterom sława!”, „Ukraina ponad wszystko”, „Sława nacji! Śmierć wrogom”. Na Skwerze Pamięci przy mogiłach poległych za wolność ukraińskiego państwa duchowni odprawili modlitwę za zmarłych. W akcji wzięli udział sekretarz Iwano-Frankowskiej Rady Miejskiej Rusłan Marcinkiw, przewodniczący bractwa OUN-UPA Kraju Karpackiego Fotij Wołodymirskij, przedstawiciele młodzieżowych społecznych organizacji, partii politycznych z obwodu Iwano-Frankowsk i mieszkańcy miasta.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Otwarta przestrzeń Podkarpacia

    podkarpacie_logo
    „Podkarpackie. Przestrzeń otwarta” – to nowe hasło promocyjne i logo Podkarpacia. Nowa strategia marki województwa podkarpackiego została zaprezentowana pod koniec grudnia ubiegłego roku. Z tej okazji zorganizowano nawet konferencję w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, podczas której zaprezentowano kluczowe założenia nowej strategii oraz logotyp i hasło. Natomiast na ostatniej (VI) Sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego radni województwa podjęli stosowną uchwałę w sprawie ustanowienia znaku promocyjnego województwa podkarpackiego i zasad jego używania. Poprzedziła je prezentacja przygotowana między innymi przez przedstawicieli firmy Demo Effective Launching z Krakowa, która na zlecenie Samorządu Województwa Podkarpackiego opracowała strategię kreacji i promocji marki województwa i nowe logo promocyjne regionu. Radni województwa przyjęli także uchwałę w sprawie reklamy i promocji województwa podkarpackiego w liniach lotniczych Ryanair. Za ten jakże banalny projekt i nic nie mówiące logo Podkarpacia krakowska firma zainkasowała 400 tys. złotych. Marka, hasło i logo mają być wdrażane do 2015 roku.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Stypendium z Wyboru – daj się wybrać!

    stypendium_z_wyboruStypendium z Wyboru to inicjatywa Fundacji Absolvent.pl. Umożliwia spełnienie marzeń edukacyjnych, osobistych i zawodowych studentów i absolwentów, którzy mają głowę pełną pomysłów, jednak brakuje im środków do ich realizacji.

     

    Dzięki konkursowi stypendialnemu ambitni młodzi ludzie mogą spełniać swoje cele, pomimo bariery finansowej. Studia to ten moment kiedy rozwijamy swoje pasje, uczymy się i zdobywamy świat. Dla takich osób skierowane jest Stypendium z Wyboru. O tym, komu zostanie przyznane nawet do 5.000 zł decyduje demokratyczne głosowanie.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Obchody 92. Rocznicy Śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie

    Patronat honorowy nad Obchodami objęli:

    Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej – ks. bp Kazimierz Górny,

    Wojewoda Podkarpacki – Małgorzata Chomycz,

    Marszałek Województwa Podkarpackiego – Mirosław Karapyta,

    Prezydent Miasta Rzeszowa - Tadeusz Ferenc,

    Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa – Andrzej Dec

    Dowódca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich – gen. bryg. Stanisław Olszański,

    Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji – nadinsp. Józef Gdański,

    Podkarpacki Kurator Oświaty – Jacek Wojtas,

    Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego – płk Witold Przybyła,

    Komendant Garnizonu Rzeszów – ppłk Zbigniew Skałecki,

    Komendant Główny Związku Strzeleckiego „Strzelec” OSW – prof. Janusz Cisek,

    Prezes Związku Piłsudczyków w Polsce – Jan Józef Kasprzyk

    Proboszcz Parafii Świętego Krzyża w Rzeszowie – ks. Prałat Władysław Jagustyn,

    Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie – Bogdan Kaczmar,

    Prezes Podkarpackiego Związku Piłsudczyków – Andrzej Kaźmierczak,

    Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. płk L. Lisa-Kuli w Rzeszowie – Andrzej Szymanek,

    Dowódca Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk L. Lisa-Kuli ZS „Strzelec” OS-W
    w Rzeszowie – insp. ZS Marek Strączek.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

  • Z A P R O S Z E N I E

    velo_B2_oglnyNa rzeszowskie spotkanie promujące transport rowerowy, odbywające się w ramach "Vélorution - wielka ROWERolucja francuska" pod honorowym patronatem Instytutu Francuskiego w Krakowie oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa Pana Tadeusza Ferenca.

    Zaloguj się, aby zobaczyć.

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

  • Promocja
  • Czy wiesz, że...
  • Magazyn Policyjny

Sport

  • Żużel
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Tenis

Turystyka

  • Bieszczady
  • Dalekie Wyprawy
  • Podkarpacie

Kultura

  • Książki
  • Muzyka
  • Kino
  • Promocje

Zdrowie

  • Pierwsza Pomoc
  • Zdrowie i Urodai 
  • Poradnik

Regulaminy

  • Regulamin
  • Regulamin
  • Regulamin
  • Regulamin

Administracja