Pt19042024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start Sport Dyscypliny Sporty Zimowe Hilde najlepszy w Bischofshofen

Hilde najlepszy w Bischofshofen

adam_malysz_ga-pa470Tom Hilde zwyciężył w ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni rozegranym w Bischofshofen, pozostawiajać w pokonanym pllu m. in. zwycięzce całego turnieju Thomasa Morgensterna i Andreasa Koflera. Adam Małysz zajął ostatecznie 10 lokatę i nie obronił miejsca na podium w klasyfikacji generalnej turnieju.

Cały turniej bezapelacyjnie wygrał Thomas Morgenster, który mógłby być drugim zawodnikiem w historii po Svenie Hanavaldzie, który wygrał wszystkie cztery konkursy, ale na przeszkodzie dzisiaj stanął mu świetnie dysponowany Norweg, który pomimo niższej belki startowej w drugiej serii  zdołał postawić kropkę nad „i" wygrywając swój pierwszy konkurs w tym sezonie.

Nas w dniu dzisiejszym interesował przede wszystkim występ naszego najlepszego skoczka, który miał ogromną szanse na zajęcie 3 pozycji w końcowej klasyfikacji turnieju. Niestety poprzez słabszą dyspozycje Adama w dniu dzisiejszym i 10 miejsce w konkursiem, nie udało mu się utrzymać tej lokaty i ostatecznie wylądował na 5 miejscu. Z pozostałych naszych skoczkó1) jedynie kamil Stoch awansował do finałowej serii zajmując 15 pozycje, pozostali wypadli bardzo słabo i już po pierwszej części pożegnali się z zawodami.