Pt19042024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start Sport Dyscypliny Sporty Walki 11 medali dla rzeszowskich karateków

11 medali dla rzeszowskich karateków

PPTurek20 października 2012r. w Turku po raz pierwszy rozegrano Puchar Polski Oyama Karate w Kata. Zawodnicy Klubu Sportowego Oyama Rzeszów łącznie przywieźli z zawodów 11 medali. Największym sukcesem może pochwalić się Rafał Świder, który zdobył pierwsze miejsce zarówno w konkurencji Kata (układy formalne) jak i Kobudo (Kata z bronią). Zdobywcą Pucharu Polski w kategorii Kata Juniorów został Bartłomiej Witek.

Ze względu na brak odpowiedniej ilości zawodników nie rozegrano kategorii seniorów, dlatego też Rafał Świder wystartował w Kata w kategorii Mistrzów, podczas gdy sam posiada stopień 1 kyu (brązowy pas). Pojedynki finałowe w Kata i Kobudo Świder stoczył z kolejnym reprezentantem KS Oyama Rzeszów Mateuszem Kosturkiem, co oznacza, że w obydwu kategoriach Mateusz Kosturek zajął drugie miejsce.

Kolejny finałowy pojedynek Kata, tym razem w kategorii Juniorów, również rozegrał się pomiędzy dwoma rzeszowskimi zawodnikami. Bartłomiej Witek zdobył pierwsze miejsce wygrywając z Patrykiem Kosturkiem. Witek zdobył też brąz w konkurencji Kobudo. W kategorii Kata Mistrzyń Agnieszka Kaszuba zajęła drugie miejsce, natomiast Klaudia Bajrasz trzecie. Agnieszka Kaszuba zajęła również trzecie miejsce w konkurencji Kobudo. Seniorka Iwona Stręk sięgnęła po brąz w Kata.