21 Rajd Rzeszowski - informacje o utrudnieniach
- Szczegóły
- Opublikowano: 08 sierpień 2012
- Super User
Już w najbliższy czwartek rozpocznie się 21. Rajd Rzeszowski. Przez trzy kolejne dni kierowcy rajdowi będą rywalizować na odcinkach specjalnych na terenie powiatu rzeszowskiego i strzyżowskiego. Policjanci zadbają, by zmotoryzowani nie odczuli utrudnień związanych z rajdem. Policja apeluje do kibiców o bezwzględne stosowanie się do poleceń obsługi rajdu!
Tegoroczna edycja Rajdu Rzeszowskiego odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia (czwartek-sobota). Na czas, kiedy kierowcy będą rywalizowali na odcinkach specjalnych niektóre fragmenty dróg i ulic będą zamknięte.
Utrudnienia w ruchu na terenie powiatu rzeszowskiego
Czwartek, 9 sierpnia 2012 r.
Odcinek specjalny przebiegający ulicami Rzeszowa. W godz. 15.00 - 22.00 zamknięte będą ulice:
- ul. Krakowska - od skrzyżowania z Al. Wyzowlenia do skrzyżowania z Al. Witosa,
- ul. Kotuli - do skrzyżowania z ul. Ustrzycką,
- ul. Ofiar Katynia - do skrzyżowania z ul. Mikołajczyka.
Zalecane objazdy Aleją Wyzwolenia i ulicą Okulickiego.
Piątek, 10 sierpnia 2012 r.
Odcinek specjalny Lubenia przebiegał będzie drogami:
- Połomia - przysiółek Nasienniki - Lubenia (Ośrodek Zdrowia) - Sołonka (kościół przez przysiółek Obręczna) - Hotel Splendor - przysiółek Księży Lasek - Budziwój - Przylasek.
Przewidywany czas zamknięcia dróg na tym odcinku od godziny 10.00 do 17.00.
Zalecane objazdy dla mieszkańców Lubeni:
- do Rzeszowa dla zachodniej części - przez Siedliska i Babicę,
- do Rzeszowa dla wschodniej części - przez Straszydle do Błażowej i Tyczyna.
Zalecane objazdy dla mieszkańców Straszydla:
- do Rzeszowa, jak dla wschodniej części Lubeni,
- do Babicy jak do Rzeszowa lub przez Leckę, Kąkolówkę, Barycz, Lutczę, Niebylec, Wyżne.
Sobota, 11 sierpnia 2012 r.
Odcinek specjalny Niechobrz przebiegał będzie drogami:
- Zgłobień - Kąty - Niechobrz - przysiółek Babia Góra - obok krzyża milenijnego - Przedmieście Czudeckie.
Przewidywany czas zamknięcia dróg na tym odcinku od godziny 7.00 do 16.00.
Nie przewiduje się organizowania objazdów, ponieważ trasa wyścigu przebiega drogami lokalnymi o małym natężeniu ruchu, po których poruszają się tylko mieszkańcy. Z ruchu wyłączony będzie jedynie krótki odcinek drogi powiatowej łączący Niechobrz i Przedmieście Czudeckie. Dojazd do tych miejscowości odbywał się będzie: do Niechobrza przez miescowości Racławówka lub Boguchwała, a do Przedmieścia Czudeckiego i Czudca drogą krajową nr 9 i drogą wojewódzką nr 998.
Odcinek specjalny Przylasek przebiegał będzie drogami:
- od skrzyżowania w Budziwoju - Przylasek - Siedliska (cmentarz) - Księży Lasek - Okop, Czeczyki, Strona Sucha - przysiółek Księży Lasek - Lubenia (kościół) - Lubenia w kierunku Urzędu Gminy do Ośrodka Zdrowia.
Przewidywany czas zamknięcia dróg na tym odcinku od godziny 8.30 do 17.00. Dojazd dla mieszkańców Lubeni wyłącznie drogami wewnętrznymi (prywatnymi).
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - Rzeszów Sp. z o.o. informuje Pasażerów, że w związku z organizowanym przez Automobilklub Rzeszowski na terenie miasta Rzeszowa odcinkiem specjalnym 21 Rajdu Rzeszowskiego w dniu 9.08.2012 r. (czwartek) od godz.15.00 do godz. 22.00 nastąpi zamknięcie ruchu kołowego na ulicach Krakowska (od skrzyżowania z Al. Wyzwolenia do ronda koło szpitala MSWiA – Aleja Witosa), Kotuli (od skrzyżowania z ul. Ustrzycką do wiaduktu przy Galerii „Nowy Świat”) i Ofiar Katynia (od wiaduktu przy Galerii „Nowy Świat” do skrzyżowania z ul. Mikołajczyka.
W związku z tym autobusy linii 1, 22, 32 i 36 MPK - Rzeszów Sp. z o.o. kursować będą następującymi objazdami:
Linia nr 1:
w kierunku Załęża:
Krakowska, pętla – Al. Wyzwolenia – Okulickiego – Krakowska, osiedle, dalej bez zmian,
w kierunku Krakowskiej pętli:
do Krakowskiej osiedle bez zmian, następnie Okulickiego – Al. Wyzwolenia – Krakowska, pętla
Linia nr 22:
w kierunku Świlczy:
Bardowskiego – Krakowska, osiedle – Okulickiego – Al. Wyzwolenia – Krakowska, dalej bez zmian,
w kierunku Bardowskiego:
do Krakowskiej cmentarz bez zmian, następnie Al. Wyzwolenia – Okulickiego – Krakowska, osiedle, dalej bez zmian,
Linia nr 32:
w kierunku Niepodległości:
Miłocińska – Obr. Poczty Gdańskiej – Al. Wyzwolenia – Okulickiego – Witosa, dalej bez zmian,
w kierunku Miłocińskiej:
do Witosa działki bez zmian, następnie Witosa lodowisko – Okulickiego – Al. Wyzwolenia – Miłocińska pętla
Linia nr 36:
w kierunku Św. Rocha:
Bł. Karoliny – Wiktora – Witosa – Krakowska osiedle, dalej bez zmian,
w kierunku Bł. Karoliny:
do Krakowskiej osiedle bez zmian, następnie Witosa – Wiktora – Bł. Karoliny