"Biznes na luzie" edycja Mielecka
- Szczegóły
- Opublikowano: czwartek, 13, grudzień 2012 19:38
- Alicja Leś
17 grudnia 2012 roku, w Mieleckiej restauracji Planeta odbędzie się spotkanie ‘Biznes na luzie’. Dzięki współpracy z Innofund każdy zainteresowany, bezpłatnie będzie mógł posłuchać o zarządzaniu projektem czy wykorzystaniu badań jakościowych w rozwoju firmy.
Podczas spotkania, które rozpocznie się podobnie do rzeszowskiej edycji – o godzinie 18:00 będziemy mieli okazje posłuchać Kamila Popławskiego, założyciela firmy KPMC. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się on m.in. z europejskimi przedsiębiorstwami, pracując w roli niezależnego konsultanta zarządzania. Ponadto Kamil jest twórcą koncepcji zarządzania rozproszonego™, Trójkąta TCM™, Mind modellingu™.
„Mielecki Dzień Dawcy Szpiku” wielkim sukcesem mielczan
- Szczegóły
- Opublikowano: piątek, 30, listopad 2012 20:45
- Aneta Dyka-Urbańska
Aż 396 osób – tyle osób zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku podczas akcji „Mielecki Dzień Dawcy Szpiku” zorganizowanej w II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu z inicjatywy rzeczywistego dawcy Kamili Cibickiej i jej siostry Magdaleny Pyki, pracownika Szpitala Powiatowego w Mielcu. Mielczanki współpracowały ściśle z Fundacją DKMS, mieleckim szpitalem i pogotowiem, a działały pod patronatem Starostwa Powiatowego w Mielcu.
– Dziś już mogę powiedzieć, że akcja wypadła znakomicie, przyszło mnóstwo osób, głównie młodych, więc kamień spadł mi z serca. Oczywiście wierzyłam od początku w zaangażowanie i serce mielczan, ale wiadomo, że jednak zawsze pozostaje cień wątpliwości, czy dana inicjatywa chwyci. Ale udało się świetnie – podkreśla Magdalena Pyka.
Po raz kolejny mielecki szpital pierwszy w województwie
- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 13, listopad 2012 21:00
- Aneta Dyka-Urbańska
Po raz siódmy z rzędu na pierwszym miejscu w województwie, a dziewiąty raz w pierwszej setce najlepszych szpitali w Polsce znalazł się Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Tym razem mielecka placówka uplasowała się na 31. miejscu w zestawieniu stu najwyżej ocenionych w kraju przygotowanym przez „Rzeczpospolitą”.
- Ta bardzo wysoka lokata i cenny dla nas ranking, dlatego, że poddajemy się ocenie aż w 15. obszarach, m.in. zarządzania majątkiem, stanu budynków, analizowana jest polityka lekami, kwalifikacje personelu, jakość usług, blok operacyjny, system informatyczny, zasilanie w media, schemat rozpatrywania skarg - zauważa Leszek Kołacz, dyrektor szpitala w Mielcu. Podkreśla, że „Rzeczpospolita" wysłała około 1000 ankiet do szpitali, z czego wróciło 250, pozostałe szpitale nie zdecydowały się nawet stanąć w szranki. Ci, który znaleźli się w pierwszej setce to już rzeczywiście placówki, których wysoki standard jest bezdyskusyjny.
Ważna lekcja zrobiła wrażenie
- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 20, listopad 2012 20:35
- Aneta Dyka-Urbańska
Uczniowie trzecich klas I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu odwiedzili Oddział Ginekologiczno-Położniczy mieleckiego szpitala. Dla nich samym i ich wychowawców to wielka pomoc w nauczaniu o wychowaniu do życia w rodzinie, a dla dyrekcji i personelu szpitala to część opieki nad kobietami, przyszłymi matkami.
Jak mówi Katarzyna Kruk, nauczycielka, wiele razy uczniowie w trakcie lekcji pytają jak odbywa się poród, jak wygląda tzw. „porodówka”, w jaki sposób należy się przygotować do narodzin dziecka, ale od strony praktycznej.
Mieleccy ratownicy znów biją na alarm - Ponad 80% domów w powiecie jest źle oznakowanych!
- Szczegóły
- Opublikowano: czwartek, 08, listopad 2012 19:53
- Aneta Dyka-Urbańska
Sezon jesienno-zimowy to już tradycyjnie dla ratowników z powiatu mieleckiego czas zmagania się nie tylko ze skutkami groźnych wypadków komunikacyjnych i fatalnymi warunkami pogodowymi, ale również z katastrofalnym oznakowaniem budynków. Zmrok zapada już około 16, więc przez dużą część doby ten problem jest odczuwalny szczególnie dotkliwie, tymczasem dojazd do pacjenta na czas decyduje często o tym, czy przeżyje. Warto zrobić wszystko, by skrócić drogę do niego.
Mieleckie Pogotowie Ratunkowe już kilka lat temu rozpoczęło kampanię informującą jak ogromne znaczenie dla szybkości akcji ratunkowej ma sprawne odnalezienie przez ratowników adresu podanego w zgłoszeniu. – Wtedy rzeczywiście efekt tej akcji na pewnych obszarach powiatu był rewelacyjny. Pojawiły się nazwy ulic, numery domów, ekipy wyjazdowe były zachwycone, bo przecież dobre oznakowanie przełożyło się na krótszy dojazd do chorego. Niestety efekt ten był krótkotrwały – nie kryje Józef Latawiec, kierownik sekcji transportu mieleckiego pogotowia.