Cz13062024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start
Filtr
 • Płatny przejazd autostradą Katowice–Wrocław

  Wszystko wskazuje na to, że od połowy przyszłego roku przejazd autostradą Katowice–Wrocław będzie płatny. Według informacji uzyskanych z ministerstwa transportu w ciągu miesiąca rozpocznie się budowa punktów poboru opłat. Ma ich być 14. Główne bramki staną w Żernicy i w Karwianach. Pozostałe, przy wjazdach i zjazdach z autostrady w miejscowościach takich jak m.in.: Bojków, Ostropa, Kleszczów, Łany, Nogowczyce. Bramki mają się pojawić dopiero, gdy cała infrastruktura będzie przygotowana, co oznacza, że przez prawie pół roku przejazd będzie za darmo. Dopiero na przełomie 2011 i 2012 roku będą egzekwowane opłaty. Za kilometr na A4 zapłacimy 20 gr. Przewidywany koszt przejazdu z Katowic do Wrocławia to 37 zł.

  {jcomments on}

 • Korea Północna i Południowa – napięcie rośnie

  koreaW zeszłym tygodniu, we wtorek 23 listopada, doszło do niespodziewanego ataku artyleryjskiego ze strony Korei Północnej. Celem ostrzału padła południowokoreańska wyspa Yeonpyeong, leżąca na Morzu Żółtym tuż przy granicy morskiej między terytoriami obu Korei.

  Większość wystrzelonych pocisków trafiła w bazę południowokoreańskiej armii. W wyniku ostrzeliwania 4 osoby poniosły śmierć, a 18 rannych trafiło do szpitala. Na odpowiedź ze strony armii Korei Południowej nie trzeba było długo czekać. W kierunku Korei Północnej wystrzelono ok. 80 pocisków. Znacznie mniej niż strona atakująca. Jednak zarówno opozycja, jak i partia rządząca skrytykowały tę gwałtowną reakcję.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Rosyjska uchwała w sprawie zbrodni w Katyniu

  Niższa izba rosyjskiego parlamentu, Duma Państwowa, wstępnie przyjęła nową uchwałę w sprawie zbrodni katyńskiej. W treści uchwały znajduje się propozycja uznania za zbrodnię reżimu stalinowskiego mordu na polskich oficerach dokonanego wiosną 1940 roku. W uchwale potwierdzono także, iż ZSRR było państwem totalitarnym. Po przegłosowaniu uchwałę przyjęto do dalszej dyskusji. Za uchwaleniem dokumentu opowiedziało się 324 deputowanych, przeciwnych było 56, a tylko dwóch wstrzymało się od głosu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • PJN – nowy klub parlamentarny

  pjn

  Na polskiej scenie politycznej pojawił się klub parlamentarny założony przez Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza. Inicjatorką przedsięwzięcia jest była posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Joanna Kluzik-Rostowska.

  Z PiS do PJN przeszło już 15 posłów, co znacznie utrudni funkcjonowanie opozycji w sejmie. Chodzi w szczególności o możliwość blokowania poprawek i zmian w konstytucji, do czego jest wymagana liczba minimum 154 głosów. Tymczasem w szeregach PiS pozostaje aktualnie 149 posłów. Nowy klub oprócz tego, że już na wstępie udało mu się „politycznie” związać ręce PIS, planuje w przyszłości, jeśli kampania ruchu społecznego odniesie sukces, założenie własnej partii, która ma stać się środowiskiem zarówno dla wyborców PIS, jak i partii PO.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Czy zima nie zaskoczyła drogowców?

  piaskarkaNieco później niż w latach ubiegłych, ale pierwsze opady śniegu mamy już za sobą. Na Podkarpacie zima dotarła 27 listopada pomimo, że astronomiczna zima zaczyna się 22 grudnia. Od kilku lat można zaobserwować przesunięcie się pór roku i tak również jest w tym roku. Już nikogo nie dziwią opady śniegu w listopadzie. 

  Nikogo? Może tylko „drogowców”

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Cała prawda o: ŻARÓWKACH ENERGOOSZCZĘDNYCH

  energooszczEkologia jest teraz na topie, więc powoli zaczynamy wprowadzać do codziennego życia styl szumnie zwany proekologicznym. W sklepach wybieramy ekologiczne produkty żywnościowe. Darmowe, foliowe reklamówki zamieniamy na torby wielokrotnego użytku. Skrupulatnie oddzielamy szkło, plastik, papier i odpady organiczne. I wreszcie: kupujemy energooszczędny sprzęt. W końcu każdy z nas, gdyby się przez chwilę zastanowić, chce dla naszej planety – wspólnego domu – jak najlepiej. Bycie ekologicznym jest oszczędne, bycie ekologicznym jest zdrowe – przynajmniej tak nam się wydaje, tak nam się wmawia…

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Kundelek potrzebuje pomocy

  koty_kundelekRzeszowskie schronisko Kundelek nie ma miejsca dla przybywających lawinowo psów i kotów. Miasto, właściciel schroniska, wciąż nie potrafi zadbać o nie i lekceważy od lat apele pracowników i prezesa schroniska o zdecydowane działanie.

  Rzeszów, jako jedyne miasto wojewódzkie, przez wiele lat nie miał schroniska. Gdyby nie zaangażowanie wielbicieli zwierząt, pewno do tej pory bylibyśmy wyjątkiem w naszym kraju. Zaczęło się od przytuliska Kundelek w Zaczerniu, zorganizowanym w domu Haliny Derwisz. Wiele lat trwało zanim powstało schronisko w Rzeszowie, z pomocą wielu sponsorów i ludzi dobrej woli, a także stałego wsparcia Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt funkcjonuje do dziś, radząc sobie na miarę skromnych możliwości.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Polska żywność za granicą

  Zagraniczni konsumenci częściej wybierają polską żywność. Dzieje się tak m.in. dzięki wysiłkom sieci handlowych, które z roku na rok eksportują do innych państw Europy coraz większą ilość towarów polskiej produkcji. W tym roku wyceniono, że za granicę trafi towar wart 3 mld złotych, czyli o miliard więcej niż przed rokiem. Dodatkowym czynnikiem sprzyjającym reklamie polskiej żywności są Polacy mieszkający za granicą, którzy polecają nowym znajomym rodzime produkty.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Niezwykły wypadek

  niezwykly_wypadek Do niezwykłego wypadku doszło w piątek, 26 listopada, około godziny 5 rano, na ul. Bieszczadzkiej, na obrzeżach Krosna. W tym miejscu droga biegnie pomiędzy rozległymi łąkami, z dala od zabudowań. To właśnie z tych łąk, na drogę, tuż przed jadącego w kierunku Miejsca Piastowego mercedesa 308d, wbiegło nagle stado koni. Kierujący busem, 34-letni mieszkaniec Krosna nie zdołał uniknąć zderzenia i z impetem uderzył w zwierzęta.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Aukcja dla powodzian

  Na zorganizowanie wspaniałej akcji pomocy wpadli rzeszowscy studenci. Dzięki nim, każdy z nas będzie mógł pomóc ludziom dotkniętym powodziami, którzy często stracili dorobek całego życia. 25 listopada o godzinie 19 w głównym budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego na Dużej Auli odbędzie się charytatywna aukcja, na której wystawione będą prace studentów  z Wydziału Sztuk UR. Aukcję poprowadzi pani Jolanta Janson. Sam pomysł aukcji zrodził się w przypływie ludzkich uczuć. Najpierw był tylko zarys tego, co chcieliby osiągnąć, ale z czasem studenci podjęli konkretne działania.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Rzeszowskie wojny parkingowe

  parking_znak_1Nie ulega wątpliwości to, że Rzeszów musi wciąż się rozwijać. Nie chodzi oczywiście o powstawanie kolejnych blaszanych kolosów, w których handel kwitnie każdego dnia i które to rzekomo są niezbędne do rozwoju miasta. Miasto czeka na inwestycje dalekosiężne, które przynieść mogą wymierne skutki na wielu płaszczyznach.

  Ostatnio masowo powstają w naszym mieście nowe budynki mieszkalne. Jak po deszczu rosną całe osiedla. Stawiamy na studentów, których pragniemy w mieście zatrzymać. Wabi się również przyjezdnych, którzy szukają pracy i edukacji na poziomie dla siebie i swoich dzieci. Odnosi się jednak wrażenie, że niektóre budowy są w naszym mieście wręcz nie na miejscu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Lekarz przeszczepił nerki z nowotworem

  W piątek, 19 listopada, zapadł wyrok w sprawie przeszczepienia dwóm pacjentom lubelskiego szpitala organów zainfekowanych nowotworem. Sąd Rejonowy w Lublinie skazał winnego zaniedbania, lekarza Andrzeja P., na dwa lata za nieumyślne spowodowanie raka po przeszczepieniu pacjentom chorych nerek. Lekarz ma również zapłacić dwa tysiące złotych grzywny. Wyrok nie jest prawomocny. 

  Sprawa toczy się już od 2005 roku, kiedy to od 19-letniego dawcy pobrano dwie nerki i wątrobę, które następnie zostały uznane za kwalifikujące się do przeszczepienia, choć w wyniku przeprowadzonych badań można było stwierdzić zainfekowanie organów komórkami grasiczaka. Późniejsze badania wykazały jednak, że nie był to nowotwór grasicy, a chłoniak. U pacjentów po przeszczepieniu chorych narządów wykryto białaczkę limfoblastyczną, która jest chorobą nowotworową krwi. Andrzejowi P. zarzuca się, iż jako koordynator ds. transplantacji szpitala specjalistycznego nr 4 w Lublinie uznał obie nerki, mimo przeprowadzonych badań wskazujących na możliwość obecności nowotworu w organizmie dawcy, za właściwe do operacji przeszczepienia. Lekarz nie przyznał się do winy. Twierdz, że wysłał próbki budzącej wątpliwości tkanki do analizy, jednak otrzymał telefoniczne zapewnienie, że w nadesłanym do badań materiale nie ma niczego podejrzanego. Na tej podstawie podjął decyzję o transplantacji narządów. O tym, że w tkance pobranej od dawcy jest chłoniak Andrzej P. miał dowiedzieć się kilka miesięcy później od lekarzy z Warszawy, którzy przyjechali do Lublina pobrać kolejny organ do przeszczepu.

  {jcomments on}

 • Materiały wskazujące na przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem

  Trwa śledztwo w sprawie ustalenia przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem prowadzone przez Antoniego Macierewicza, posła PIS, oraz Annę Fotygę, byłą minister spraw zagranicznych. Ostatnio poinformowali oni o tym, że były doradca prezydenta Rosji, Władimira Putina, dołączył do grona osób zajmujących się badaniem przyczyn kwietniowej tragedii.

  daniem posła PIS, na podstawie otrzymanych od niego materiałów można łatwo wyrokować co do przyczyn katastrofy, które Macierewicz upatruje w fałszywych informacjach podawanych przez rosyjską wieżę kontrolną i w sposobie nawigowania przez nią prezydenckiego samolotu. Illarionow, który w latach 2000-2005 pełnił funkcję doradcy rosyjskiego prezydenta, podał się do dymisji w proteście wobec narastającemu, jego zdaniem, autorytaryzmowi rządów w Rosji. Od 20 listopada br. ma  on dołączyć do zespołu ekspertów wyjaśniających smoleńską tragedię. Poseł PIS powiedział, że z  materiałów otrzymanych od Illarionowa łatwo wykazać przyczynę tragedii pod Smoleńskiem. Zdaniem posła, w pojęciu Zachodu nie mieści się sytuacja, w której prokuratorzy podważają wiarygodność pierwotnych zeznań złożonych przez kontrolerów lotu (zeznania z 10 i 12 kwietnia), a strona przeciwna, w tym wypadku polska, akceptuje takie rozwiązanie. Potwierdza to tylko fakt, że początkowe zeznania są Rosjanom nie na rękę – dodaje poseł.

  {jcomments on}

 • Nowy "stary" Prezydent Rzeszowa

  ferenc W niedzielnych wyborach samorządowych na Podkarpaciu zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, jednak nowym Prezydentem Rzeszowa w pierwszej turze wyborów został wybrany aktualny Prezydent, Tadeusz Ferenc. Państwowa Komisja Wyborcza po przeliczeniu 100.00% protokołów wyborczych podała, że zwycięzca otrzymał 53,25% tj. 36190 głosów. Drugie miejsce zajął Jerzy Cypryś z wynikiem 34,86% (23695 głosów), trzecie miejsce - Andrzej Dec z wynikiem 7,59% (5157 głosów), czwarte - Wiesław Walat - 2,77% (1880 głosów) i piąte miejsce - Jerzy Maślanka z wynikiem 1,53% (1043 głosów).
  Prezydent Ferenc podkreśla swój związek z miastem. Pracował m. in. w WSK, Transbudzie, Budimexie. Mieszkańcom dał się poznać jako dobry gospodarz już wtedy, gdy został prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej "Nowe Miasto". Należał do PZPR, potem do SdRP i SLD. Był radnym miejskim i zasiadał w sejmie. Utracił mandat poselski w 2002 roku, kiedy to został wybrany po raz pierwszy na Prezydenta Rzeszowa. W 2006 został wybrany na drugą kadencję w wyborach samorządowych, otrzymując 76,59% wszystkich głosów przy frekwencji wynoszącej 50,29%.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wyniki wyborów na Prezydenta Rzeszowa

  Według nieoficjalnych jeszcze wyników wyborów, opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą - Prezydentem Rzeszowa został w pierwszej turze wyborów - Tadeusz Ferenc. Na podstawie 100.00% protokołów otrzymał on 53,25% (36190 głosów).

  Drugie miejsce zajął Jerzy Cypryś z wynikiem 34,86% (23695 głosów),

  Trzecie miejsce - Andrzej Dec z wynikiem 7,59% (5157 głosów),

  Czwarte miejsce - Wiesław Walat z wynikiem 2,77% (1880 głosów),

  Piąte miejsce - Jerzy Maślanka z wynikiem 1,53% (1043 głosów).

  {jcomments on}

 • Tadeusz Ferenc prezydentem Rzeszowa

  Według danych podanych  podczas  konferencji PKW o godzinie 12:15 prezydentem miasta Rzeszowa został Tadeusz Ferenc z wynikiem 53,25 procent głosów. Na drugim miejscu znalazł się kandydat PiS Jerzy Cypryś z  34,86 procentowym poparciem. Trzecie miejsce zajął kandydat PO Andrzej Dec - 7,59 proc.

   

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Mamy wyniki sondażowe

  tnsobop

  Według sondaży TNS OBOP przeprowadzonych dla Telewizji Polskiej najwięcej głosów do sejmików wojewódzkich w skali kraju uzyskała Platforma Obywatelska – 33,8 proc. Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 27 proc. głosów. Sojusz Lewicy Demokratycznej zdobył 15,8 proc. głosów, a Polskie Stronnictwo Ludowe 13,1 proc. Inne komitety wyborcze w sumie zdobyły 9 proc. głosów.

  PiS najlepszy wynik uzyskało w województwie podkarpackim, zdobywając 43.3 proc. głosów.

  Frekwencja wyborcza na Podkarpaciu wyniosła ponad 47 proc. Dane z godziny 19.00.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zginął kandydat do Rady Miasta Strzyżowa

  W niedzielne popołudnie zdarzył się tragiczny wypadek – 44-letni pilot paralotnii, kandydat do Rady Miasta Strzyżowa zginął w Strzyżowie po upadku na ziemię. Jak poinformował rzecznik podkarpackiej policji podkom. Paweł Międlar, do wypadku doszło w godzinach popołudniowych w okolicach wzgórza, z którego korzystają amatorzy latania. Pilot paralotni kilka chwil po starcie uderzył w ziemię. Przyczyny wypadku zbada prokuratura i specjalna lotnicza komisja.

  Dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Rzeszowie, Roman Ryniewicz poinformował, że w wypadku śmierci kandydata w wyborach, dopiero po otrzymaniu aktu zgonu można skreślić jego kandydaturę i oficjalnie poinformować o tym wyborców. W przypadku, gdyby uzyskał on liczbę głosów dającą mu mandat, na jego miejsce wejdzie następny z listy, pod warunkiem, że lista przekroczy wymagany próg wyborczy.

  {jcomments on}

 • Najwięcej wyborców głosuje na Podkarpaciu

  Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza największa frekwencja w wyborach samorządowych jest u nas na Podkarpaciu. Swój głos do godziny 10.00 oddało 7,72% uprawnionych do głosowania.

  Jak do tej pory, w kilku lokalach wyborczych w Rzeszowie, w których byli nasi dziennikarze, można było zauważyć niewielkie zainteresowanie dzisiejszym głosowaniem. Do urn wyborczych wybrało się większość ludzi starszych, którzy jak w każdych wyborach udają się do lokali wyborczych po mszach w kościołach. Niechętnie również mówią o tym, na kogo oddali swoje głosy. 

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zasady głosowania w Wyborach Samorządowych

  Głosowanie w tegorocznych wyborach Samorządowych rozpocznie się jutro tj. w niedzielę 21 listopada 2010 r. o godzinie 8.00 a zakończy się o godzinie 22.00.

  Po wejściu do lokalu wyborczego musimy się wylegitymować dokumentem ze zdjęciem, po czym każdy wyborca otrzyma 3 lub 4 karty do głosowania.

  Trzy karty do głosowania w naszym województwie otrzymają tylko wyborcy w Krośnie, Przemyślu, Rzeszowie i Tarnobrzegu. W pozostałych miejscowościach wyborcy otrzymają 4 karty do glosowania.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Cisza Wyborcza - a rzeczywistość...

  urna

  Cisza wyborcza przed wyborami samorządowymi trwa od północy dzisiaj tj. 20 listopada do godziny 22 jutro tj. 22 listopada.

  Jest to okres, w którym pod groźbą kary grzywny zabroniony jest jakikolwiek sposób agitacji. Z założenia cisza wyborcza ma być czasem, w którym obywatele, po kampanii, mogą zastanowić się, jakiego chcą dokonać wyboru.

  Zakazem objęte są wszelkie wystąpienia polityczne, manifestacje, audycje radiowe i telewizyjne z udziałem kandydatów, publikacje na ich temat, czy naklejanie plakatów. Zabronione jest także publikowanie sondaży wyborczych.

   

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Impreza Pod Porębą 4x4

  4x4

  21 listopada (niedziela) odbędzie się jedno z ostatnich spotkań samochodów terenowych 4x4 oraz quadów na torze "Pod Porębą" w Łubnie koło Dynowa.
  Na kierowców w terenie czekają trudne  przeprawy, grząskie bagna oraz strome zjazdy, a po jeździe miejsce przy ognisku i wspólna biesiada.
  Mamy nadzieję, że pogoda dopisze. Zainteresowanych przyjazdem prosimy o zgłaszanie uczestnictwa mailowo lub telefonicznie poprzez kontakt na stronie toru.

  http://podporeba4x4.pl/

  Startujemy o godzinie 10:00. Zakończenie imprezy w nocy.

  Serdecznie zapraszamy.

  -organizatorzy-

 • Grzesznice

  grzesznice

  O prostytucji w ostatnich latach głośno było tylko przez bezczelny rechot Andrzeja Leppera i jego pytanie „Czy można zgwałcić prostytutkę?” Mało kto wie, że dziś prostytutka to przede wszystkim bizneswoman domagająca się zalegalizowania jej „zawodu”. 

  Prostytucja to najstarszy zawód świata, znany już choćby z Nowego Testamentu, w którym pojawia się postać Marii Magdaleny – symbol pokutnicy i grzesznicy, tej która nie zasługuje na uwagę czy litość. Ewolucja Marii Magdaleny z nierządnicy w apostoła trwała całe stulecia. Już w „Wierze i Mądrości”, gnostyckim dziele spisanym ok. 250 roku, Maria Magdalena przedstawiana jest jako opoka Kościoła. Marcin Luter uważał ją za myślącą wyłącznie o mężczyznach i ten pogląd na długie lata zakorzenił się w historii Kościoła.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • I Rzeszowski Festiwal Piosenki dla Dzieci

  I Rzeszowski Festiwal Piosenki dla Dzieci odbędzie się w „Fantazji” przy ul. Podpromie 10, 18 listopada o godz. 16.

  Organizatorem festiwalu jest Waldemar Wywrocki, Radny Miasta Rzeszowa i Centra Fantazja. Patronat honorowy nad imprezą objęli Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc i Przewodniczący Rady Miasta, Konrad Fijołek. W festiwalu mogą wziąć udział dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Zgłoszenia są przyjmowane do 17 listopada. Należy wysłać je na adres mailowy organizatora. Nagrodą będzie udział w nagraniu piosenki „Ballada historyczna o Rzeszowie”.

  Wszelkie informacje są dostępne na stronie www.waldemarwywrocki.pl

  {jcomments on}

 • Będzie sukces czy klapa?

  tablica_hetman

  Od marca 2011 roku na trasę Mielec - Dębica powrócić ma słynny pociąg pośpieszny  Hetman. Pomimo protestów, połączenie kolejowe zostało zlikwidowane dwa lata temu.

  Pociąg ma jeździć na trasie: Zamość – Stalowa Wola – Tarnobrzeg – Mielec – Dębica – Kraków (Wrocław). Radości korzystających z połączenia towarzyszy jednak uzasadniony niepokój. Przede wszystkim problemem jest torowisko, które jest w okropnym stanie technicznym, a także ograniczenie prędkości na odcinku Mielec – Dębica do 20 km/h. Połączenie jest bardzo potrzebne mieszkańcom, z pewnością jednak nie w takim stanie (sam przejazd będzie długi i uciążliwy). Czy w XXI wieku skazani jesteśmy na podróżowanie w takich warunkach jak wiek temu?

  {jcomments on}

 • Szczepienia przeciw grypie

  Zachęcamy mieszkańców Rzeszowa do skorzystania z „Programu szczepień przeciw grypie”. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Rzeszowie dysponuje ok. 400 szczepionkami.
  Osobami uprawnionymi do nieodpłatnych szczepień w ramach ww. programu są mieszkańcy miasta Rzeszowa w przedziale wiekowym od 55 roku życia i więcej oraz bez względu na wiek - osoby przewlekle chore (astma, cukrzyca,  niewydolność krążenia, oddychania, nerek),   w stanach obniżonej odporności (wskazane zaświadczenie od lekarza prowadzącego pacjenta).

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Słona cena cukru

  cukier

  Już pod koniec ubiegłego roku prognozowano dobry okres dla producentów słodyczy w roku 2010. Wraz z wejściem do Unii Europejskiej cena cukru znacznie wzrosła. Gdy wszystko wskazywało na to, że ceny będą już stabilne, cukier znów drożeje.

  Dużo niższe okazały się zbiory trzciny cukrowej w Indiach i Brazylii, a zapotrzebowanie na nie nie maleje. Światowe zapasy cukru maleją w zastraszającym tempie. Produkcja cukru z trzciny wynosi ok. 80% i jest to bardziej opłacalne niż wytwarzanie go z buraków cukrowych.  Na zmniejszenie zbiorów miały głównie wpływ złe warunki pogodowe. Cena cukru nierafinowanego jest najwyższa od 30 lat. Znacznie wrosła także cena izoglukozy (słodki syrop ze skrobi). Jest to powszechny zamiennik cukru, chętnie stosowany w przemyśle spożywczym Wzrost cen cukru i izoglukozy powoduje znaczny wzrost cen słodyczy; czekolad, ciastek, cukierków. Już teraz za tego samego lizaka płacimy ok. 10 gr. drożej. „Różnica na słodkich ciasteczkach jest widoczna gołym okiem, ceny rosły ostatnio z każdą dostawą”- powiedziała pani Janina, pracująca od lat w osiedlowym sklepie spożywczym.

  {jcomments on}

 • 55 nowych wozów strażackich na Podkarpaciu

  pawlak

  Uroczysta zbiórka organizowana w Rzeszowie w dniu 8 listopada 2010 r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości połączona z podsumowaniem działań powodziowych w 2010 r.8 listopada br. na Podkarpaciu przebywał Wicepremier Waldemar Pawlak, który wziął udział w uroczystej zbiórce służb mundurowych województwa.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Atrakcje w Millenium Hall

  milleniumhall

  Millenium Hall ma być nie tylko centrum handlowym. Będzie miejscem, w którym można atrakcyjnie spędzić czas, obejrzeć wystawę czy koncert. Na terenie obiektu powstanie hotel sieci Hilton Garden Inn. Hotel będzie miał profil biznesowy, będzie udostępniał gościom 102 pokoje oraz cztery sale konferencyjne. W Millenium ma powstać także multipleks sieci Multikino. Sieć zapowiedziała budowę obiektu z dziewięcioma salami, łącznie na 1600 foteli.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Jubileuszowa sesja

  We wtorek, 9 listopada, w krasiczyńskim zamku odbyła się ostatnia już sesja Sejmiku Województwa Podkarpackiego III kadencji.Obrady Sejmiku zostały rozpoczęte mszą świętą, którą odprawiono w XVI-wiecznej Kaplicy Zamkowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Wojewoda Podkarpacki, Mirosław Karapyta, parlamentarzyści, samorządowcy ziemi przemyskiej, kierownicy jednostek organizacyjnych Województwa Podkarpackiego, a także dyrektorzy departamentów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wyprowadzono 28 mln złotych

  zakady-graficzne

  Najwyższa Izba Kontroli ustaliła, że z Rzeszowskich Zakładów Graficznych wyprowadzono prawie 28 mln zł. Zarzuty w tej sprawie usłyszał już prezes zarządu. W miejscu, gdzie dziś znajduje się Galeria Graffica, kiedyś znajdowały się Rzeszowskie Zakłady Graficzne. Od 1999 roku były one spółką akcyjną z 45,5 proc. udziałem Skarbu Państwa. 

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Rośnie liczba ofiar cholery na Haiti

  cholera-haiti-blog

  W szybkim tempie wzrasta liczba ofiar epidemii cholery na Haiti. W środę, 10 października, w stolicy kraju, Port-au-Prince, w wyniku śmiertelnej choroby zmarło już 643 osoby.

  Podany do wiadomości przez ministerstwo zdrowia bilans z czwartku, 11 listopada, mówił już o 724 ofiarach epidemii. Do liczącej ponad 3 mln mieszkańców stolicy epidemia dotarła kilka dni temu. Od czasu styczniowego trzęsienia ziemi na Haiti ponad jedna trzecia ludności Port-au-Prince żyje pod namiotami, gdzie panują kiepskie warunki sanitarne. Do szpitali trafia coraz więcej chorych. Istnieje ryzyko, że niektóre placówki szybko będą przepełnione.

  {jcomments on}

 • Czy Irlandia zbankrutuje?

  Komisja Europejska jest daleka od spekulowania na temat groźby niewypłacalności Irlandii i wynikających stąd konsekwencji finansowych dla innych krajów wspólnej waluty. Irlandia nie prosiła dotąd o jakiekolwiek wsparcie ze strony partnerów strefy euro, więc zdaniem Komisji jest za wcześnie, by spekulować na ten temat. Mimo to rzecznik KE, Olivier Bailly, nie chciał komentować doniesień na temat przygotowanego planu wsparcia dla Irlandii, gdzie w grę wchodziłaby kwota co najmniej 80 mld euro. Pieniądze miałyby pochodzić z tymczasowego mechanizmu wsparcia strefy euro, który ustanowiono w maju br. w związku z kryzysem gospodarczym w Grecji.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Szczyt G20 w Seulu

  G20-Seoul

  W stolicy Korei Południowej, Seulu, rozpoczął się w czwartek piąty z kolei szczyt G20. Uczestnikami spotkania są przedstawiciele 20 krajów najlepiej rozwiniętych pod względem gospodarczym. Zasadniczym celem zjazdu ma być umocnienie światowego wzrostu gospodarczego tak, aby był bardziej stabilny i by uniknąć konsekwencji, które dotknęły świat w wyniku kryzysu finansowego z 2008 roku.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Obchody 11 listopada 2010 w Rzeszowie

  DSC01655

  Dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach Europy, ale przede wszystkim w dziejach Polski. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. 11 listopada 2010 r. uroczyście obchodzono to narodowe Święto Niepodległości w Rzeszowie. W kościele Fara została z tej okazji odprawiona uroczysta Msza św. przez ks. Biskupa Kazimierza Górnego w obecności licznych pocztów sztandarowych i zgromadzonych przedstawicieli władz społeczno-politycznych, organizacji i wojska.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zmiany siedzib obwodowych komisji wyborczych

  Zmiany siedzib obwodowych komisji wyborczych w wyborach samorządowych, zarządzonych na dzień 21 listopada 2010 r.

   

  1) Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 25, mieszczącej się dotychczas w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej 60, została przeniesiona do Rzeszowskiego Domu Kultury przy ul. Jana Olbrachta 120.

   

  2) Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 63, mieszczącej się dotychczas w Rzeszowskim Domu Kultury przy ul. Staroniwskiej 46, została przeniesiona do Szkoły Podstawowej Nr 14 przy ul. Staroniwskiej 55.

   

  3) Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 72, mieszczącej się dotychczas w Szkole Podstawowej Nr 6 przy ul. ks. Jana Stączka 12, została przeniesiona do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 przy ul. Rubinowej 4.

   

  4) Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 79, mieszczącej się dotychczas w Szkole Podstawowej Nr 9 przy ul. Miłej 58, została przeniesiona do Rzeszowskiego Domu Kultury przy ul. Kardynała Karola Wojtyły 164.

    

  Informacja dla wyborców niepełnosprawnych

   W dniu 21 listopada br. podczas wyborów samorządowych na terenie Rzeszowa, do dyspozycji osób niepełnosprawnych, chcących uczestniczyć w głosowaniu, będzie specjalny samochód. Samochód ten będzie można zamówić w godzinach od 10.00 do 18.00, dzwoniąc pod nr tel. (17) 748 31 70.

 • Bawiąc się i zmagając

  4x4

  W sobotę 13 listopada na torze samochodowym „Pod Porębą” w Łubnie koło Dynowa odbyła się impreza rekreacyjno – rozrywkowa, zorganizowana z okazji pierwszej rocznicy otwarcia sklepu samochodowego All Terrain 4x4. Na imprezę zjechali tłumnie pasjonaci sportów off-road’owych oraz wielu widzów. Większość uczestników przyjechała w kolumnie z Rzeszowa pokonując trasę Rzeszów - Łubno drogami polnymi i szutrowymi.  

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Od dzisiaj nie zapalimy papierosa w miejscu publicznym

  zakaz

  Dzisiaj tj. 15 listopada wchodzą w życie nowe przepisy regulujące kwestię palenia papierosów w miejscach publicznych. W kwietniu 2010 roku Bronisław Komorowski jako pełniący obowiązki prezydenta podpisał nowelizację ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Liczba miejsc, w których zakaz będzie obowiązywał została rozszerzona.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Lista obwodów i lokali wyborczych w Rzeszowie

  Lista obwodów i lokali wyborczych w Rzeszowie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dlaczego 11 listopada

  Flag_of_Poland

  Wszyscy obchodzimy święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wszyscy obchodzimy je 11 listopada. Ale czy wiemy, dlaczego akurat tę datę wybrano na świętowanie obchodów? Co takiego wydarzyło się dnia 11 listopada 1918 roku? 


  Wiadomo, że odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Nie stało się to przecież z dnia na dzień. Zatem wybór 11 listopada jako daty święta jest dość arbitralny. Jako uzasadnienie tej decyzji może służyć zbieg wydarzeń w Polsce z końcem I wojny światowej na świecie. Dodajmy, że tego samego dnia miała miejsce kapitulacja Niemiec na froncie zachodnim. Należy też wspomnieć, że dzień 11 listopada ustanowiono Świętem Niepodległości dopiero 20 lat po jej odzyskaniu, ustawą z 23 kwietnia 1937 roku. 

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Święto Narodowe

  We czwartek, 11 listopada br. odbędą się miejskie uroczystości upamiętniające 92. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Program obchodów: 

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Soldiers - droga motocyklisty

  SOLDIERS_1

  Pierwszy motocykl powstał w 1885 roku. Pod koniec XIX wieku motocykle produkowane były już komercyjnie. Pewne okresy historyczne niewątpliwie przyspieszyły rozwój tego środka transportu . Brały też duży udział w I  i II Wojnie Światowej. Początkowo produkcja zdominowana była przez fabryki europejskie, jednak dominacja ta została na początku lat 70 przełamana wejściem na rynek produktów japońskich. W 1907 roku powstała pierwsza organizacja motorowa w Polsce pod nazwą Towarzystwa Automobilistów Królestwa Polskiego. W 1927 roku powstał Polski Związek Motocyklowy, który wraz z pozostałymi,  został po wojnie zrzeszony w ramach Polskiego Związku Motorowego. Po upadku Żelaznej Kurtyny polska turystyka motocyklowa rozkwitła. Podróżujemy na motocyklach  praktycznie wszędzie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zgodą małe rzeczy wzrastają

  fotografia

  Wiesław Walat jest osobą od lat bardzo zaangażowaną w działalność na rzecz miasta. Ma 62 lata i 3 dzieci. Ukończył krakowską AGH z tytułem mgr inż.

  Praca i działalność publiczna

  W latach 1999-2002 był wiceprezydentem Rzeszowa (prezydentem był wtedy Andrzej Szlachta). Odpowiadał za miejskie inwestycje. Obecnie zajmuje się inwestycjami w firmie EKO-TOP. Mieszkańcom miasta znany jest ze swojej działalności na rzecz odbudowy starego cmentarza. Jest Prezesem Stowarzyszenia Opieki nad Starym Cmentarzem im. Włodzimierza Kozło.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Rośnie liczba ofiar erupcji wulkanu Merapi

  merapi

  W wyniku kolejnej erupcji indonezyjskiego wulkanu Merapi na wyspie Jawa, pod wpływem pochodzących z wnętrza wulkanu gorących gazów i popiołu do piątku, 5 listopada, zginęły już 122 osoby.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Kogo chroni BOR?

  bor

  W niecałe trzy tygodnie po tragicznej śmierci asystenta europosła PIS, Marka Rosiaka, który został zastrzelony w łódzkiej siedzibie partii, Biuro Ochrony Rządu na wniosek MSWiA wycofuje się z ochrony niektórych polityków. Po zabójstwie dokonanym przez Ryszarda C. 19 października br. BOR przyznało asystę ochronną kilkunastu osobom.

  Od zeszłego tygodnia liczba chronionych polityków stopniowo maleje. Na pytanie, czy zagrożenie minęło, Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji, zasłania się niemożliwością udostępnienia takich informacji.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Polscy specjaliści myślą o powrocie na Wyspy

  Poprawa sytuacji brytyjskiej gospodarki może zaowocować tym, że polscy specjaliści pomyślą o opuszczeniu naszego kraju i powrocie do Wielkiej Brytanii, która daje im znacznie większe możliwości rozwoju osobistego. Tego zdania jest Christopher Hume, przedstawiciel AER International – firmy haedhunterskiej, zajmującej się pozyskaniem najlepszych kandydatów na dane stanowisko.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Spis Wyborców

  Jak poinformowało Biuro Prasowe Urzędu Miasta, sporządzony został spis wyborców dla miasta Rzeszowa. Spis będzie udostępniony do wglądu od 8 do 19 listopada br. w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Rzeszowa ( ul. Okrzei 1, pok.7, 13-15).

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Podrabiali napój orzeźwiający znanej marki

  napoj

  Niemal 25 tysięcy litrów płynu udającego popularny napój orzeźwiający przechwycili policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie. Zabezpieczyli kompletną linię produkcyjną. Zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w tym zorganizowanym przestępczym procederze. Obaj są aresztowani, grożą im kary do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Okaż serce – zostań Mikołajem

  Mikolaj_dla_hospicjum

  Czas mija szybko i święta zbliżają się wielkimi krokami. Nie dla wszystkich jest to okres radosny. W rodzinach nad którymi opiekę roztoczyła fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, życie podporządkowane jest zupełnie innym sprawom.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Jarosław Kaczyński na Podkarpaciu

  PIS

  Dzisiaj, tj. 8-11-2010 Podkarpacie odwiedzi Prezes Prawa i Sprawiedliwości - Jarosław Kaczyński.

  Wizyta potrwa 2 dni najprawdopodobniej dlatego, że 17 września nie było Jarosława Kaczyńskiego na rozpoczęciu kampanii samorządowej PIS.

  Celem wizyty jest wspieranie kandydatów PIS w wyborach samorządowych.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Do kiedy potrwa tranzyt gazu rosyjskiego przez Polskę?

  W poniedziałek, 1 listopada, Władimir Putin oficjalnie poinformował, że kontrakt dotyczący tranzytu rosyjskiego gazu przez terytorium Polski został przedłużony do 2045 roku. Zdaniem premiera Rosji, taki zapis widnieje w polsko-rosyjskiej umowie gazowej podpisanej przez oba państwa w minionym tygodniu w piątek. Do tej pory powszechnie sądzono, że umowa na tranzyt wygasa znacznie wcześniej, w 2019 roku.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Alarm terrorystyczny w Atenach

  W Atenach, we wtorek, 2 listopada, ogłoszono alarm terrorystyczny. Decyzję w tej sprawie podjęto niezwłocznie, gdy okazało się, że do miejscowych ambasad wysłano pięć przesyłek pocztowych zawierających ładunki wybuchowe.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zapadlisko w niemieckim miasteczku

  W nocy z 31 października na 1 listopada w miasteczku Schmalkalden położonym w samym centrum Niemiec, godzinę drogi od Erfurtu, pojawiła się głęboka na ok. 20 metrów dziura. Ziemia zapadła się pod jedną z miejscowych dróg, w pobliżu której znajdują się budynki mieszkalne.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ponury bilans Akcji "Znicz"

  Nad bezpieczeństwem na polskich drogach czuwało w trakcie minionego weekendu ok. 15 tys. funkcjonariuszy policji. Policjanci zwracali uwagę na prędkość jazdy, poziom alkoholu we krwi u kierowców, stan techniczny pojazdów, a w przypadku pasażerów zapięte pasy i foteliki dla najmłodszych uczestników ruchu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Przerwany rejs „Fryderyka Chopina”

  Zaglowiec

  W piątek, 29 października, 47-osobowa załoga statku „Fryderyk Chopin”, przeżyła chwile zgrozy. W odległości ok. 160 km na południowy zachód od wysp Scilly płynącą w kierunku Zatoki Baskijskiej jednostkę zaskoczył silny sztorm. Zniszczeniu uległy dwa maszty. Na szczęście żaden z uczestników rejsu nie poniósł obrażeń.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Impreza All Terrain 4x4 pod patronatem Gazety Rzeszowskiej

  All_Terrain_4x4

  Z okazji I - szej rocznicy powstania w Rzeszowie sklepu All Terrain 4x4 w sobotę 13 listopada na torze „Pod Porębą” w Łubnie koło Dynowa odbędzie się samochodowa impreza integracyjna skierowana przede wszystkim do miłośników off-road’u.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Kandydat KW Nasz Dom Rzeszów na Prezydenta Rzeszowa - Jerzy Maślanka

  maslanka

  Jerzy Maślanka urodził się w Dębicy. Ma 68 lat, jest żonaty, jest także ojcem 4 dzieci. Z wykształcenia nauczyciel, inż. chemii. Jego pasją jest działalność kulturalna, a zwłaszcza satyryczna.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dla Kandydatów

  Szanowni Państwo
  W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, zwracamy się do Państwa z propozycją prezentacji swoich programów oraz kandydatów, startujących w wyborach do władz samorządowych naszego regionu, w dodatku do Gazety Rzeszowskiej - WYBORY SAMORZĄDOWE 2010. Dodatek ukaże się 8 Listopada i dodawany będzie do gazety GRATIS do 15 Listopada.

  Nasz dodatek będzie zawierał pełne listy kandydatów, wzór karty do głosowania oraz wszystkie przydatne informacje na temat wyborów samorządowych. Naszym Czytelnikom chcemy przez to przybliżyć sposób głosowania, jak również będziemy przedstawiać jak ważne dla regionu są wybory. Będziemy również kłaść nacisk na uczestnictwo w wyborach.
  Dodatkowo od dnia ukazania się dodatku na naszej stronie zostanie uruchomiony dodatkowy serwis WYBORY SAMORZĄDOWE 2010. (w Październiku mieliśmy 231 tys. odwiedzin).
  Gazeta Rzeszowska jest stosunkowo nowym tytułem na podkarpackim rynku prasowym, weszliśmy na rynek bez zbędnego szumu medialnego i udało nam się pozyskać spore grono stałych czytelników, które systematycznie rośnie. Bardzo się cieszymy z tego faktu i jesteśmy z tego bardzo dumni. Gazeta Rzeszowska jest i będzie głosem mieszkańców. Piszemy o sprawach, które są ważne dla mieszkańców naszego regionu. Gazeta ukazuje się w poniedziałki i czwartki w nakładzie 23000 egzemplarzy.
  Proponujemy Państwu trzy formy prezentacji.
  Pierwsza, to możliwość przedstawienia swojego programu w formie artykułu promocyjnego w naszym dodatku do gazety. Możecie Państwo przedstawić swój program wyborczy, a także poszczególnych kandydatów. Nie wnikamy w treść jaką Państwo zamieszczacie.
  Druga forma prezentacji to reklama państwa kandydatów na pozostałych stronach Gazety Rzeszowskiej.
  Trzecia forma promocji to zamieszczenie szerokich informacji o kandydatach na naszej stronie internetowej w zakładce WYBORY SAMORZĄDOWE. Umieszczenie banera reklamowego oraz link do strony kandydata.
  Uruchomienie linku z nazwiska kandydata na listach prezentowanych na naszej stronie.
  Ceny za zamieszczenie artykułów promocyjnych to:
  - w dodatku WYBORY SAMORZĄDOWE 2010 – pół strony 1000 złotych, cała strona to koszt 2000 złotych.
  - na pozostałych stronach gazety - za pół strony 1700 złotych oraz za całą stronę 3000 złotych.
  Ceny mniejszych modułów do wglądu na naszej stronie internetowej: www.rzeszowska24.pl
  Zamieszczenie linku od nazwiska na listach – 50 zł
  Zamieszczenie banera reklamowego w zakładce WYBORY SAMORZĄDOWE – 150 zł
  Zapraszamy współpracy z naszą gazetą.
  W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.
 • Kandydaci na Wójtów

  Nazwisko Imiona Wiek Gmina Komitet Wyborczy Partia
  Jarmuziewicz Edward Jan 50 Adamówka KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Szewczyk Antoni 54 Adamówka KW WYBORCÓW NASZA GMINA ADAMÓWKA
  Pomykała Agata 42 Baligród KW WYBORCÓW LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ Platforma Obywatelska
  Stępień Robert 48 Baligród KW WYBORCÓW "ROZWOJU GMINY BALIGRÓD"
  Bałaban Mariusz Józef 41 Besko KW WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY BESKO Polskie Stronnictwo Ludowe
  Lorenc Bogumiła Lucyna 50 Białobrzegi KW WYBORCÓW SAMORZĄDNI RAZEM
  Masłoń Franciszek 51 Białobrzegi KW WYBORCÓW "ROZWÓJ GMINY"
  Góralewicz Jerzy Zenon 53 Bircza KW WYBORCÓW POWIATOWE FORUM SAMORZĄDOWE PRAWICY
  Żydownik Józef Zbigniew 51 Bircza KW WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA BIRCZA
  Serafin Sławomir Andrzej 36 Bojanów KW WYBORCÓW "ZIEMIA BOJANOWSKA"
  Błażejowski Władysław Edward 52 Borowa KW WYBORCÓW "BOROWA-WSPÓLNA SPRAWA"
  Karmelita Ryszard Piotr 67 Brzyska KW WYBORCÓW WISŁOKA-LIWOCZ "NADZIEJA"
  Lenartowicz Józef 59 Brzyska KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Papciak Ryszard 56 Brzyska KW WYBORCÓW ROZWÓJ GMINY BRZYSKA
  Papciak Rafał 33 Brzyska KW WYBORCÓW "RAZEM DLA GMINY BRZYSKA"
  Warchoł Andrzej Krzysztof 51 Borowa KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Błażejowski Piotr 54 Bukowsko KW WYBORCÓW BUKOWSKO RAZEM
  Czyż Andrzej Stanisław 45 Chłopice KW WYBORCÓW NASZA GMINA
  Tkaczyk Bogusław Wiesław 52 Chłopice KW WYBORCÓW SAMORZĄDNI
  Winiarski Marek Stanisław 50 Chłopice KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Dubaj Zdzisława 49 Chmielnik KW WYBORCÓW "NASZA PRZYSZŁOŚĆ ZALEŻY OD NAS"
  Grad Krzysztof Paweł 41 Chmielnik KW WYBORCÓW KRZYSZTOFA GRADA
  Mackiewicz Jan Ryszard 49 Chmielnik KW WYBORCÓW JANA MACKIEWICZA
  Koniecki Andrzej Walenty 52 Chorkówka KW WYBORCÓW "NASZA GMINA CHORKÓWKA" Polskie Stronnictwo Ludowe
  Krężałek Kazimierz Zygmunt 58 Chorkówka KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Wierzbicki Jakub Marcin 32 Cisna KW WYBORCÓW GMINA CISNA WSPÓLNA SPRAWA
  Galek Eugeniusz Jan 54 Cmolas KW WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA ROZWOJU
  Mokrzycki Krzysztof 38 Cmolas KW WYBORCÓW OJCZYZNA-WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA
  Chudy Józef 49 Czarna KW WYBORCÓW "SAMORZĄD GMINNY" Polskie Stronnictwo Ludowe
  Czuchra Krzysztof 41 Czarna KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Dobrzański Edward Łukasz 57 Czarna KW WYBORCÓW NASZA GMINA CZARNA
  Kramarz Tadeusz Kazimierz 52 Czarna KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
  Piotrowicz Maria 36 Czarna KW WYBORCÓW RAZEM
  Rogacki Marcin Marek 32 Czarna KW BIESZCZADZKIEGO STOWARZYSZENIA SAMORZĄDOWEGO W USTRZYKACH DOLNYCH
  Woś Agnieszka Mariola 31 Czarna KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
  Getinger Leon 55 Czermin KW WYBORCÓW "SOŁTYSÓW I STRAŻAKÓW GMINY CZERMIN"
  Łaz Jerzy Jan 58 Czermin KW WYBORCÓW "RAZEM" GMINA CZERMIN
  Skawiński Antoni 54 Czermin KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Gierlak Stanisław Józef 55 Czudec KW WYBORCÓW ZIEMI CZUDECKIEJ
  Rokosz Stanisław Józef 60 Dębica KW WYBORCÓW NASZA GMINA DĘBICA
  Gierut Stanisław Andrzej 55 Dębowiec KW WYBORCÓW SAMORZĄDOWA AKCJA WYBORCÓW
  Staniszewski Zbigniew 48 Dębowiec KW WYBORCÓW "PRAWORZĄDNOŚĆ"
  Stój Marek Michał 50 Dębowiec KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Kędra Jan 52 Domaradz KW WYBORCÓW WSI BARYCZ-DOMARADZ-GOLCOWA
  Leń Zbigniew 45 Domaradz KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Pilch Jan Alfons 59 Domaradz KW WYBORCÓW DLA GMINY DOMARADZ
  Wesołowski Ryszard Stanisław 52 Domaradz KW WYBORCÓW RAZEM Z LUDŹMI
  Babiś Kazimierz Augustyn 54 Dubiecko KW WYBORCÓW K.BABISIA PRO PUBLICO BONO DLA DOBRA WSPÓLNEGO
  Blecharczyk Zbigniew 53 Dubiecko KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Szymańska Ewa Barbara 32 Dubiecko KW WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA DOLINY SANU
  Adamski Jerzy Ferdynand 53 Dydnia KW WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA ROZWOJU GMINY DYDNIA
  Chrobak Adam 44 Dynów KW WYBORCÓW SOŁTYSÓW GMINY DYNÓW
  Klecha Krzysztof 47 Dzikowiec KW WYBORCÓW TROSKA O PRZYSZŁOŚĆ
  Trześniowski Jan 45 Dzikowiec KW WYBORCÓW OJCZYZNA-WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA
  Mirowski Ryszard 56 Fredropol KW WYBORCÓW RYSZARD MIROWSKI
  Śnieżek Mariusz 36 Fredropol KW WYBORCÓW ŚNIEŻEK
  Wasyłeczko Zenon 52 Fredropol KW WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA DOLINY SANU
  Ziarnik Jan 42 Frysztak KW WYBORCÓW GOSPODARNI I SAMORZĄDNI
  Pieniążek Grażyna Maria 44 Gać KW WYBORCÓW LEPSZE JUTRO
  Zubek Tadeusz Stefan 55 Gać KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Burek Roman Ryszard 46 Gawłuszowice KW WYBORCÓW ROMANA BUREK
  Kurowska Danuta Agnieszka 43 Gawłuszowice KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Nowak Jan 62 Gawłuszowice KW WYBORCÓW JANA NOWAKA
  Grzegorzek Marian 57 Gorzyce KW WYBORCÓW WSPÓLNOTA PRAWICY
  Krawiec Stanisław Jan 61 Gorzyce KW WYBORCÓW GMINA RÓWNYCH SZANS
  Myśliwy Janusz Stanisław 47 Gorzyce KW WYBORCÓW NIEZALEŻNI GORZYCE
  Stasiak Andrzej 53 Gorzyce KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Dąbek Mirosław Stanisław 36 Grębów KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Paduch Zuzanna 57 Grębów KW WYBORCÓW NASZA GMINA GRĘBÓW
  Skóra Kazimierz Stanisław 47 Grębów KW WYBORCÓW GMINA XXI WIEKU Platforma Obywatelska
  Chmura Jacek 40 Grodzisko Dolne KW WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA GRODZISKO DOLNE
  Jakiel Stanisław 53 Haczów KW WYBORCÓW "SAMORZĄDNI"
  Sokołowski Robert Adam 45 Haczów KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP Platforma Obywatelska
  Szuber Ryszard 54 Haczów KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
  Bździuch Henryk 55 Harasiuki KW WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO-GOSPODARCZE
  Lewientowicz Ryszard 46 Horyniec-Zdrój KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
  Serkis Robert Marek 35 Horyniec-Zdrój KW WYBORCÓW HORYNIEC-ZDRÓJ 2010
  Stasicki Andrzej 42 Horyniec-Zdrój KW WYBORCÓW LEPSZA GMINA LEPSZE ŻYCIE
  Urban Ryszard 47 Horyniec-Zdrój KW WYBORCÓW NASZA GMINA NASZA PRZYSZŁOŚĆ
  Dykiel Mirosław Marian 30 Hyżne KW WYBORCÓW GMINA DLA MIESZKAŃCÓW
  Kotarba Bogusław Stanisław 48 Hyżne KW WYBORCÓW "WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ"
  Kuchta Bartłomiej 35 Hyżne KW WYBORCÓW WSPÓLNOTA
  Majchrowski Klaudiusz Andrzej 28 Hyżne KW WYBORCÓW CZAS NA ZMIANY W GMINIE
  Wojtyło Krystyna Helena 44 Hyżne KW WYBORCÓW - "BLIŻEJ LUDZI"
  Jakubiec Jerzy Jan 51 Iwierzyce KW WYBORCÓW POROZUMIENIE GOSPODARCZO-SAMORZĄDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Mucha Bogusław Józef 44 Iwierzyce KW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE
  Stasiewicz Paweł 43 Iwierzyce KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Flis Andrzej Mariusz 38 Jarocin KW WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO-GOSPODARCZE
  Gęśla Tadeusz Stanisław 50 Jarocin KW WYBORCÓW NIŻAŃSKI BLOK WYBORCZY
  Noworyta Piotr 37 Jarocin KW WYBORCÓW PIOTREK
  Walczak Zbigniew Jan 55 Jarocin KW WYBORCÓW WYBORY SAMORZĄDOWE JAROCIN 2010
  Kałamarz Roman 59 Jarosław KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
  Ćwiąkała Marek Michał 55 Jasienica Rosielna KW WYBORCÓW BLOK RÓWNYCH SZANS
  Górniak Ewa Bernadeta 27 Jasienica Rosielna KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Pankiewicz Stanisław Leon 61 Jasło KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Kaczor Maria 64 Jaśliska KW WYBORCÓW GMINA DLA WSZYSTKICH
  Lorenc Ignacy 56 Jaśliska KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Krawiec Krzysztof 35 Jeżowe KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Lesiczka Gabriel 57 Jeżowe KW WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO-GOSPODARCZE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Stępak Marek 46 Jeżowe KW WYBORCÓW SOLIDARNA GMINA
  Kita Władysław 59 Jodłowa KW WYBORCÓW WSPÓLNOTA ZIEMI DĘBICKIEJ
  Mucha Robert Dariusz 43 Jodłowa KW WYBORCÓW JODŁOWA
  Bugiel Ryszard Kazimierz 52 Kamień KW WYBORCÓW NASZA GMINA RAZEM
  Bielawka Stanisław Dobrogniew 55 Komańcza KW WYBORCÓW "WSPÓLNA SPRAWA" 2
  Prajsnar Zbigniew Andrzej 58 Korczyna KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Roman Stanisław Antoni 61 Korczyna KW WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE GMINA NASZYM DOMEM
  Zych Jan Władysław 55 Korczyna KW WYBORCÓW W TROSCE O DOBRO WSPÓLNE
  Kowalski Jerzy Kazimierz 63 Krasiczyn KW WYBORCÓW GOSPODARNA GMINA KRASICZYN Polskie Stronnictwo Ludowe
  Kurasz Jacek Grzegorz 34 Krasiczyn KW WYBORCÓW NASZA GMINA KRASICZYN
  Błotko Violetta Maria 42 Krasne KW WYBORCÓW - GMINA DLA LUDZI
  Maternia Alfred 56 Krasne KW WYBORCÓW "BLOK WYBORCZY NIEZALEŻNI"
  Wiśniewski Jerzy Jan 46 Krasne KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Koszler Cecylia Wiktoria 52 Krempna KW WYBORCÓW ŚMIAŁO KU NOWEMU
  Maciejczyk Elżbieta 53 Krempna KW WYBORCÓW "NASZA KREMPNA"
  Miśkowicz Kazimierz Jan 52 Krempna KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
  Wąsowicz Paweł Piotr 31 Krempna KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Omachel Jan Marian 54 Krościenko Wyżne KW WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE KROŚCIENKO WYŻNE
  Pelczar Marcin Szczepan 33 Krościenko Wyżne KW WYBORCÓW ROZWOJU GMINY KROŚCIENKO WYŻNE
  Zygarowicz Agnieszka Katarzyna 33 Krościenko Wyżne KW WYBORCÓW "RZETELNIE I OD NOWA"
  Kak Leszek 51 Krzeszów KW WYBORCÓW GMINA PRZYJAZNA
  Nowakowski Stanisław 47 Krzeszów KW WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO-GOSPODARCZE
  PAWŁOWSKI Ryszard Stanisław 59 Krzywcza KW WYBORCÓW SAMORZĄDOWA ZIEMIA PRZEMYSKA
  SOBOL Wojciech Adam 55 Krzywcza KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
  SZPYTMAN Witold 41 Krzywcza KW WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA DOLINY SANU
  Halesiak Tadeusz 62 Kuryłówka KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Staroń Stanisław 44 Kuryłówka KW WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE PRAWICY
  Grenda Adam 52 Laszki KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Procki Krzysztof 39 Laszki KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Błądek Lesław Wawrzyniec 54 Leżajsk KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Czarniecki Miron 46 Leżajsk KW WYBORCÓW - GMINA NASZA WSPÓLNA SPRAWA
  Sobejko Krzysztof Bogusław 43 Leżajsk KW WYBORCÓW - CZAS NA ZMIANĘ
  Tołpa Mieczysław 46 Leżajsk KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Duda Bogusław 48 Lubenia KW WYBORCÓW ODNOWY GMINY LUBENIA
  Skoczylas Adam 38 Lubenia KW WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA LUBENIA
  Warzybok Adam 52 Lubenia KW WYBORCÓW TWOJA GMINA
  Dudka Feliks 48 Lutowiska KW WYBORCÓW STRAŻACY OCHOTNICY GMINY LUTOWISKA
  Mróz Krzysztof Jacek 48 Lutowiska KW WYBORCÓW BSS PRZYJAZNY BIESZCZADOM
  Łoza Zbigniew 54 Łańcut KW WYBORCÓW "SAMORZĄD GMINY ŁAŃCUT"
  Bździkot Dariusz Stanisław 46 Majdan Królewski KW WYBORCÓW OJCZYZNA-WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA
  Fudali Tadeusz 47 Majdan Królewski KW WYBORCÓW GMINA DLA LUDZI
  Wilk Jerzy 48 Majdan Królewski KW WYBORCÓW NASZA GMINA MAJDAN KRÓLEWSKI
  Bar Tadeusz 56 Markowa KW WYBORCÓW MARKOWA- NASZA MAŁA OJCZYZNA
  Kuźniar Zbigniew Czesław 57 Markowa KW WYBORCÓW "SAMORZĄD GMINY MARKOWA"
  Kuźniar Lucjan 52 Markowa "KW WYBORCÓW NOWOCZESNA GMINA"
  Pasternak Stanisław 47 Markowa KW WYBORCÓW TRADYCJA, ROZWÓJ i PROMOCJA GMINY
  Iwasieczko Marek Marian 53 Medyka KW WYBORCÓW MARKA IWASIECZKO
  Kulaszka Wojciech Andrzej 48 Medyka KW WYBORCÓW WOJCIECH KULASZKA
  Jureczko Piotr 44 Miejsce Piastowe KW WYBORCÓW "PRAWORZĄDNOŚĆ I UCZCIWOŚĆ"
  Klara Marek 31 Miejsce Piastowe KW WYBORCÓW "WSPÓLNA GMINA 2014"
  Szczambura Eugeniusz Mirosław 52 Miejsce Piastowe KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Babula Zbigniew Jerzy 59 Mielec KW WYBORCÓW "GMINA DLA WAS"
  Działowski Zbigniew Józef 52 Mielec KW WYBORCÓW ZBIGNIEW DZIAŁOWSKI
  Gacek Kazimierz Leszek 43 Mielec KW WYBORCÓW PRZYJAZNY URZĄD - SPRAWNA GMINA
  Klich Andrzej Michał 53 Mielec KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Piątek Józef Michał 50 Mielec KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Korab Zbigniew 47 Niebylec KW WYBORCÓW GMINA RAZEM Prawo i Sprawiedliwość
  Strzała Marek Jerzy 48 Niebylec KW WYBORCÓW PLUS
  Pieniek Kazimierz Henryk 58 Niwiska KW WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE OJCZYZNA
  Wróbel Elżbieta Stanisława 52 Niwiska KW STOWARZYSZENIE KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH GMINY NIWISKA
  Augustyn Krzysztof 56 Nowy Żmigród KW WYBORCÓW UCZCIWOŚĆ - ROZSĄDEK - ROZWÓJ
  Bakuta Edward 54 Nowy Żmigród KW WYBORCÓW BEZPARTYJNY
  Bęben Ryszard 62 Nowy Żmigród KW WYBORCÓW NASZA GMINA - NASZ WSPÓLNY DOM
  Wójcik Mirosława Dorota 48 Nowy Żmigród KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Gerlach Adam Sylwester 30 Nozdrzec KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Gromala Antoni Stanisław 49 Nozdrzec KW WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA ROZWOJU GMINY NOZDRZEC Polskie Stronnictwo Ludowe
  Zapała Krzysztof Wojciech 41 Olszanica KW WYBORCÓW "SKUTECZNY SAMORZĄD - SPRAWNA GMINA"
  Cząstka Ryszard 55 Orły KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Janusz Adam 30 Orły KW WYBORCÓW FUNDUSZE EUROPEJSKIE W NASZEJ GMINIE
  Pilszyk Elżbieta Anna 42 Orły KW WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA ORŁY
  Słabicki Bogusław Andrzej 40 Orły KW WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA DOLINY SANU
  Bal Ryszard Józef 50 Osiek Jasielski KW WYBORCÓW PRZYMIERZE SAMORZĄDOWE PODKARPACIA
  Pykosz Mariusz Feliks 42 Osiek Jasielski KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Cielec Piotr Andrzej 39 Ostrów KW WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO- STRAŻACKIE
  Sowa Tadeusz 63 Ostrów KW WYBORCÓW TADEUSZ SOWA - ROZWÓJ GMINY OSTRÓW Platforma Obywatelska
  Bernat Waldemar Marek 37 Padew Narodowa KW WYBORCÓW PATRIOTYCZNY RUCH SAMORZĄDOWY "POKOLENIA-RAZEM"
  Mazur Romuald 57 Padew Narodowa KW WYBORCÓW RUCH AUTENTYCZNEJ DEMOKRACJI
  Popiołek Kazimierz 54 Padew Narodowa KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Skowron Tadeusz Wojciech 50 Padew Narodowa KW WYBORCÓW "UCZCIWOŚĆ I PRAWORZĄDNOŚĆ"
  Uzar Dawid Wojciech 28 Padew Narodowa KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Morawski Antoni 53 Pawłosiów KW WYBORCÓW GMINA RÓWNYCH SZANS
  Reń Mariusz 41 Pawłosiów KW WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA
  Węgrzynowska Halina 61 Pawłosiów KW WYBORCÓW SAMORZĄDOWY
  Woźniak Łukasz Maciej 31 Pawłosiów KW WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA
  Brzyski Tadeusz Marian 57 Pruchnik KW WYBORCÓW SPRAWIEDLIWA GMINA PRUCHNIK Platforma Obywatelska
  Górski Stanisław Wacław 54 Pruchnik KW WYBORCÓW BĄDŹMY RAZEM
  Szkoła Wacław Stanisław 58 Pruchnik KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Błaszczyszyn Tadeusz 61 Przemyśl KW WYBORCÓW SAMORZĄDOWA ZIEMIA PRZEMYSKA
  Huk Andrzej Władysław 45 Przemyśl KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Kowalski Witold Andrzej 47 Przemyśl KW WYBORCÓW WITOLDA KOWALSKIEGO INWESTYCJE ROZWÓJ WSPÓŁPRACA
  Bukowski Wiesław Zbigniew 51 Przeworsk KW WYBORCÓW DEMOKRACI
  Krawiec Daniel Stanisław 39 Przeworsk KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Pączka Edward Antoni 45 Przeworsk KW WYBORCÓW NIEZALEŻNI SAMORZĄDNI
  Przeszłowski Aleksander Paweł 38 Przeworsk KW WYBORCÓW NASZ SAMORZĄDNY POWIAT Platforma Obywatelska
  Bąk Tadeusz Zygmunt 54 Pysznica KW WYBORCÓW Z TRADYCJĄ KU NOWOCZESNOŚCI
  Dziuba Monika 36 Pysznica KW WYBORCÓW FORUM MIESZKAŃCÓW POWIATU
  Pyrkosz Jan 46 Radomyśl nad Sanem KW WYBORCÓW JEDNOŚĆ I POSTĘP
  Wiktor Roman Augustyn 58 Radomyśl nad Sanem KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
  Puzio Marek 48 Radymno KW WYBORCÓW NOWA GMINA MARKA PUZIO Polskie Stronnictwo Ludowe
  Ślęzak Stanisław Andrzej 68 Radymno KW WYBORCÓW DOŚWIADCZENIE I ODPOWIEDZIALNOŚĆ
  Dec Roman Michał 47 Rakszawa KW WYBORCÓW GMINA RAKSZAWA WSPÓLNA SPRAWA
  Kula Maria 56 Rakszawa KW WYBORCÓW "RAKSZAWA 2010"
  Świątoniowska Bogusława Anna 52 Rakszawa KW WYBORCÓW SZANSA DLA RAKSZAWY
  Wróbel Stanisław Jakub 45 Rakszawa KW WYBORCÓW SPRAWIEDLIWA RAKSZAWA
  Dec Eugeniusz 63 Raniżów KW WYBORCÓW NIEZALEŻNY
  Fila Daniel 28 Raniżów KW WYBORCÓW DLA ROZWOJU GMINY RANIŻÓW
  Kowalski Marek 34 Raniżów KW WYBORCÓW OJCZYZNA-WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA
  Niemczyk Jan 60 Raniżów KW WYBORCÓW WSPÓŁPRACA I ROZWÓJ GMINY Polskie Stronnictwo Ludowe
  DYL ADAM 52 Rokietnica KW WYBORCÓW SAMORZĄD DLA MIESZKAŃCÓW
  GMYREK BOŻENA ZOFIA 45 Rokietnica KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  GRZESZCZAK ADAM BOGDAN 33 Rokietnica KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
  POTOCZNY JÓZEF ROMAN 52 Rokietnica KW WYBORCÓW TRADYCJA NAUKA GOSPODARKA
  TWARDY JÓZEFA 54 Rokietnica KW WYBORCÓW SAMORZĄDNOŚĆ
  Kotliński Tomasz Michał 44 Roźwienica KW WYBORCÓW SAMORZĄDNA GMINA ROŹWIENICA Polskie Stronnictwo Ludowe
  Kuras Józef 54 Roźwienica KW STOWARZYSZENIE MAŁA OJCZYZNA
  Wojdyła Piotr Jan 45 Roźwienica KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Budzicki Andrzej Ludwik 53 Sanok KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Daszyk Marian Józef 49 Sanok KW WYBORCÓW "WIĘŹ I DOBRO WSPÓLNE"
  Szmyd Mariusz Józef 45 Sanok KW WYBORCÓW "NASZA GMINA SANOK"
  Bara Marek 46 Skołyszyn KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Kołodziej Janusz Adam 51 Skołyszyn KW WYBORCÓW PRZYMIERZE SAMORZĄDOWE PODKARPACIA
  Szura Zenon 57 Skołyszyn KW WYBORCÓW SAMORZĄDOWE POROZUMIENIE WYBORCZE "RAZEM"
  Matuszewski Wiesław Piotr 49 Solina KW WYBORCÓW "ROZWÓJ EKOLOGIA TURYSTYKA"
  Piątkowski Adam Piotr 45 Solina KW WYBORCÓW "WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ XXI"
  Sawiński Zbigniew Kazimierz 55 Solina KW WYBORCÓW POROZUMIENIE SPOŁECZNE SOLINA
  Hulak Aniela 55 Stary Dzików KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Małecka Barbara Danuta 45 Stary Dzików KW WYBORCÓW BARBARY MAŁECKIEJ GMINA BEZ PODZIAŁÓW
  Zając Stanisław Tadeusz 61 Stary Dzików KW WYBORCÓW DOBRO GMINY WSPÓLNĄ SPRAWĄ
  Słabicki Janusz Stanisław 51 Stubno KW WYBORCÓW OSP STUBNO
  Wdowik Wojciech 47 Świlcza KW WYBORCÓW GMINNA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA Polskie Stronnictwo Ludowe
  Rosół Józef Franciszek 47 Tarnowiec KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Wójcik Bogusław Leon 57 Tarnowiec KW WYBORCÓW BOGUSŁAWA WÓJCIKA
  Fedan Józef 66 Trzebownisko KW WYBORCÓW NASZA GMINA
  Lech Jan 54 Trzebownisko KW WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO- GOSPODARCZE "RAZEM" Polskie Stronnictwo Ludowe
  Tomaka Jan Walenty 61 Trzebownisko KW WYBORCÓW SAMORZĄDOWE POROZUMIENIE WYBORCZE Platforma Obywatelska
  Głaz Andrzej 45 Tuszów Narodowy KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Kałuża Andrzej Tadeusz 50 Tuszów Narodowy KW WYBORCÓW NASZA GMINA TUSZÓW NARODOWY
  Kiełb Grażyna Maria 55 Tuszów Narodowy KW WYBORCÓW "SŁOWIAŃSKIE EGO"
  Czapor Mieczysław Władysław 60 Tyrawa Wołoska KW WYBORCÓW LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ GM. TYRAWA
  Mielnikiewicz Stanisław 55 Tyrawa Wołoska KW WYBORCÓW "RAZEM DLA GMINY"
  Rudkowska Zofia Krystyna 58 Tyrawa Wołoska KW STOWARZYSZENIE "ZJEDNOCZENI SAMORZĄDOWCY ZIEMI SANOCKIEJ"
  Kagan Stanisław 48 Wadowice Górne KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Midura Leszek Jan 40 Wadowice Górne KW WYBORCÓW "SAMORZĄDNA GMINA WADOWICE GÓRNE"
  Rysak Stefan 60 Wadowice Górne KW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO-GOSPODARCZE W MIELCU Polskie Stronnictwo Ludowe
  Długoń Józef 56 Wiązownica KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Gilarski Bogusław Mieczysław 40 Wiązownica KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Piliszko Błażej 54 Wiązownica KW STOWARZYSZENIE MAŁA OJCZYZNA
  Ryznar Marian Jerzy 49 Wiązownica KW WYBORCÓW MARIANA RYZNARA
  Zarzecki Bogdan Józef 41 Wiązownica KW WYBORCÓW GMINNA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA
  Kuśmierczak Robert Wojciech 30 Wielkie Oczy KW WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA
  Lorenc Tomasz Andrzej 33 Wielkie Oczy KW WYBORCÓW ROZWÓJ GMINY WIELKIE OCZY Polskie Stronnictwo Ludowe
  Pazowski Wiesław Józef 53 Wielkie Oczy KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Bigos Dariusz 35 Wielopole Skrzyńskie KW WYBORCÓW GOSPODARNI I SAMORZĄDNI Platforma Obywatelska
  Gąsior Krzysztof 44 Wielopole Skrzyńskie KW WYBORCÓW POROZUMIENIE GOSPODARCZO-SAMORZĄDOWE
  Leja Czesław 61 Wielopole Skrzyńskie KW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE
  Ochab Zofia 48 Wielopole Skrzyńskie KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Ochał Agnieszka Anna 32 Wielopole Skrzyńskie KW WYBORCÓW POROZUMIENIE LOKALNYCH INICJATYW SAMORZĄDOWYCH
  Pieczonka Robert Krzysztof 46 Wielopole Skrzyńskie KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
  Górski Ryszard Jan 55 Wiśniowa KW WYBORCÓW "POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE PLUS"
  Gruszczyński Zbigniew 60 Wiśniowa KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
  Przywara Tadeusz 61 Wiśniowa KW WYBORCÓW TADEUSZA PRZYWARY
  Winiarski Andrzej Stanisław 52 Wiśniowa KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Makara Grzegorz Krzysztof 44 Wojaszówka KW WYBORCÓW MAŁA OJCZYZNA
  Stefański Sławomir Jan 30 Wojaszówka KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
  Pataraniak Jan 44 Zaklików KW WYBORCÓW "DOBRE PRAWO"
  Plennikowski Waldemar 44 Zaklików KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Polański Ryszard Antoni 61 Zaklików KW WYBORCÓW "RYSZARD POLAŃSKI"
  Wójcik Zdzisław 54 Zaklików KW WYBORCÓW "NIEZALEŻNI"
  Guźla Stanisław 50 Zaleszany KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Karaś Andrzej Jan 62 Zaleszany KW WYBORCÓW "SAMORZĄD OBYWATELSKI"
  Nabrzeski Sebastian 33 Zaleszany KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Nowak Jan Bronisław 52 Zaleszany KW WYBORCÓW WYBIERZ PRZYSZŁOŚĆ
  Betlej Andrzej 57 Zarszyn KW WYBORCÓW "WSZYSCY RAZEM"
  Kurpiel Jadwiga Barbara 37 Zarszyn KW WYBORCÓW "CZAS NA ZMIANY"
  Kubicki Wiesław Stanisław 62 Zarzecze KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Stanowski Tadeusz Michał 48 Zarzecze KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Benedyk Andrzej 53 Żołynia KW WYBORCÓW ŻOŁYNIA 2010 Polskie Stronnictwo Ludowe
  Giża Tadeusz 57 Żołynia KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
  Kilian Krzysztof 40 Żołynia KW WYBORCÓW NOWA ŻOŁYNIA 2010
  Składowski Krzysztof Bogdan 42 Żurawica KW WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA GMINY ŻURAWICA
  Szabaga Janusz Wiesław 61 Żurawica KW WYBORCÓW SAMORZĄDNA GMINA ŻURAWICA
  Łączak Czesław 56 Żyraków KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Moskal Krzysztof 52 Żyraków KW WYBORCÓW SAMORZĄDNA GMINA Polskie Stronnictwo Ludowe
  Rączka Marek Stanisław 49 Żyraków KW WYBORCÓW GMINA ŻYRAKÓW 2010 Polskie Stronnictwo Ludowe


 • Kandydaci na Burmistrzów

  Nazwisko Imiona Wiek Gmina Komitet Wyborczy Partia
  Jarmuziewicz Edward Jan 50 Adamówka KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Szewczyk Antoni 54 Adamówka KW WYBORCÓW NASZA GMINA ADAMÓWKA
  Pomykała Agata 42 Baligród KW WYBORCÓW LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ Platforma Obywatelska
  Stępień Robert 48 Baligród KW WYBORCÓW "ROZWOJU GMINY BALIGRÓD"
  Bałaban Mariusz Józef 41 Besko KW WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY BESKO Polskie Stronnictwo Ludowe
  Lorenc Bogumiła Lucyna 50 Białobrzegi KW WYBORCÓW SAMORZĄDNI RAZEM
  Masłoń Franciszek 51 Białobrzegi KW WYBORCÓW "ROZWÓJ GMINY"
  Góralewicz Jerzy Zenon 53 Bircza KW WYBORCÓW POWIATOWE FORUM SAMORZĄDOWE PRAWICY
  Żydownik Józef Zbigniew 51 Bircza KW WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA BIRCZA
  Serafin Sławomir Andrzej 36 Bojanów KW WYBORCÓW "ZIEMIA BOJANOWSKA"
  Błażejowski Władysław Edward 52 Borowa KW WYBORCÓW "BOROWA-WSPÓLNA SPRAWA"
  Karmelita Ryszard Piotr 67 Brzyska KW WYBORCÓW WISŁOKA-LIWOCZ "NADZIEJA"
  Lenartowicz Józef 59 Brzyska KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Papciak Ryszard 56 Brzyska KW WYBORCÓW ROZWÓJ GMINY BRZYSKA
  Papciak Rafał 33 Brzyska KW WYBORCÓW "RAZEM DLA GMINY BRZYSKA"
  Warchoł Andrzej Krzysztof 51 Borowa KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Błażejowski Piotr 54 Bukowsko KW WYBORCÓW BUKOWSKO RAZEM
  Czyż Andrzej Stanisław 45 Chłopice KW WYBORCÓW NASZA GMINA
  Tkaczyk Bogusław Wiesław 52 Chłopice KW WYBORCÓW SAMORZĄDNI
  Winiarski Marek Stanisław 50 Chłopice KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Dubaj Zdzisława 49 Chmielnik KW WYBORCÓW "NASZA PRZYSZŁOŚĆ ZALEŻY OD NAS"
  Grad Krzysztof Paweł 41 Chmielnik KW WYBORCÓW KRZYSZTOFA GRADA
  Mackiewicz Jan Ryszard 49 Chmielnik KW WYBORCÓW JANA MACKIEWICZA
  Koniecki Andrzej Walenty 52 Chorkówka KW WYBORCÓW "NASZA GMINA CHORKÓWKA" Polskie Stronnictwo Ludowe
  Krężałek Kazimierz Zygmunt 58 Chorkówka KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Wierzbicki Jakub Marcin 32 Cisna KW WYBORCÓW GMINA CISNA WSPÓLNA SPRAWA
  Galek Eugeniusz Jan 54 Cmolas KW WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA ROZWOJU
  Mokrzycki Krzysztof 38 Cmolas KW WYBORCÓW OJCZYZNA-WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA
  Chudy Józef 49 Czarna KW WYBORCÓW "SAMORZĄD GMINNY" Polskie Stronnictwo Ludowe
  Czuchra Krzysztof 41 Czarna KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Dobrzański Edward Łukasz 57 Czarna KW WYBORCÓW NASZA GMINA CZARNA
  Kramarz Tadeusz Kazimierz 52 Czarna KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
  Piotrowicz Maria 36 Czarna KW WYBORCÓW RAZEM
  Rogacki Marcin Marek 32 Czarna KW BIESZCZADZKIEGO STOWARZYSZENIA SAMORZĄDOWEGO W USTRZYKACH DOLNYCH
  Woś Agnieszka Mariola 31 Czarna KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
  Getinger Leon 55 Czermin KW WYBORCÓW "SOŁTYSÓW I STRAŻAKÓW GMINY CZERMIN"
  Łaz Jerzy Jan 58 Czermin KW WYBORCÓW "RAZEM" GMINA CZERMIN
  Skawiński Antoni 54 Czermin KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Gierlak Stanisław Józef 55 Czudec KW WYBORCÓW ZIEMI CZUDECKIEJ
  Rokosz Stanisław Józef 60 Dębica KW WYBORCÓW NASZA GMINA DĘBICA
  Gierut Stanisław Andrzej 55 Dębowiec KW WYBORCÓW SAMORZĄDOWA AKCJA WYBORCÓW
  Staniszewski Zbigniew 48 Dębowiec KW WYBORCÓW "PRAWORZĄDNOŚĆ"
  Stój Marek Michał 50 Dębowiec KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Kędra Jan 52 Domaradz KW WYBORCÓW WSI BARYCZ-DOMARADZ-GOLCOWA
  Leń Zbigniew 45 Domaradz KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Pilch Jan Alfons 59 Domaradz KW WYBORCÓW DLA GMINY DOMARADZ
  Wesołowski Ryszard Stanisław 52 Domaradz KW WYBORCÓW RAZEM Z LUDŹMI
  Babiś Kazimierz Augustyn 54 Dubiecko KW WYBORCÓW K.BABISIA PRO PUBLICO BONO DLA DOBRA WSPÓLNEGO
  Blecharczyk Zbigniew 53 Dubiecko KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Szymańska Ewa Barbara 32 Dubiecko KW WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA DOLINY SANU
  Adamski Jerzy Ferdynand 53 Dydnia KW WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA ROZWOJU GMINY DYDNIA
  Chrobak Adam 44 Dynów KW WYBORCÓW SOŁTYSÓW GMINY DYNÓW
  Klecha Krzysztof 47 Dzikowiec KW WYBORCÓW TROSKA O PRZYSZŁOŚĆ
  Trześniowski Jan 45 Dzikowiec KW WYBORCÓW OJCZYZNA-WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA
  Mirowski Ryszard 56 Fredropol KW WYBORCÓW RYSZARD MIROWSKI
  Śnieżek Mariusz 36 Fredropol KW WYBORCÓW ŚNIEŻEK
  Wasyłeczko Zenon 52 Fredropol KW WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA DOLINY SANU
  Ziarnik Jan 42 Frysztak KW WYBORCÓW GOSPODARNI I SAMORZĄDNI
  Pieniążek Grażyna Maria 44 Gać KW WYBORCÓW LEPSZE JUTRO
  Zubek Tadeusz Stefan 55 Gać KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Burek Roman Ryszard 46 Gawłuszowice KW WYBORCÓW ROMANA BUREK
  Kurowska Danuta Agnieszka 43 Gawłuszowice KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Nowak Jan 62 Gawłuszowice KW WYBORCÓW JANA NOWAKA
  Grzegorzek Marian 57 Gorzyce KW WYBORCÓW WSPÓLNOTA PRAWICY
  Krawiec Stanisław Jan 61 Gorzyce KW WYBORCÓW GMINA RÓWNYCH SZANS
  Myśliwy Janusz Stanisław 47 Gorzyce KW WYBORCÓW NIEZALEŻNI GORZYCE
  Stasiak Andrzej 53 Gorzyce KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Dąbek Mirosław Stanisław 36 Grębów KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Paduch Zuzanna 57 Grębów KW WYBORCÓW NASZA GMINA GRĘBÓW
  Skóra Kazimierz Stanisław 47 Grębów KW WYBORCÓW GMINA XXI WIEKU Platforma Obywatelska
  Chmura Jacek 40 Grodzisko Dolne KW WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA GRODZISKO DOLNE
  Jakiel Stanisław 53 Haczów KW WYBORCÓW "SAMORZĄDNI"
  Sokołowski Robert Adam 45 Haczów KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP Platforma Obywatelska
  Szuber Ryszard 54 Haczów KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
  Bździuch Henryk 55 Harasiuki KW WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO-GOSPODARCZE
  Lewientowicz Ryszard 46 Horyniec-Zdrój KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
  Serkis Robert Marek 35 Horyniec-Zdrój KW WYBORCÓW HORYNIEC-ZDRÓJ 2010
  Stasicki Andrzej 42 Horyniec-Zdrój KW WYBORCÓW LEPSZA GMINA LEPSZE ŻYCIE
  Urban Ryszard 47 Horyniec-Zdrój KW WYBORCÓW NASZA GMINA NASZA PRZYSZŁOŚĆ
  Dykiel Mirosław Marian 30 Hyżne KW WYBORCÓW GMINA DLA MIESZKAŃCÓW
  Kotarba Bogusław Stanisław 48 Hyżne KW WYBORCÓW "WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ"
  Kuchta Bartłomiej 35 Hyżne KW WYBORCÓW WSPÓLNOTA
  Majchrowski Klaudiusz Andrzej 28 Hyżne KW WYBORCÓW CZAS NA ZMIANY W GMINIE
  Wojtyło Krystyna Helena 44 Hyżne KW WYBORCÓW - "BLIŻEJ LUDZI"
  Jakubiec Jerzy Jan 51 Iwierzyce KW WYBORCÓW POROZUMIENIE GOSPODARCZO-SAMORZĄDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Mucha Bogusław Józef 44 Iwierzyce KW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE
  Stasiewicz Paweł 43 Iwierzyce KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Flis Andrzej Mariusz 38 Jarocin KW WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO-GOSPODARCZE
  Gęśla Tadeusz Stanisław 50 Jarocin KW WYBORCÓW NIŻAŃSKI BLOK WYBORCZY
  Noworyta Piotr 37 Jarocin KW WYBORCÓW PIOTREK
  Walczak Zbigniew Jan 55 Jarocin KW WYBORCÓW WYBORY SAMORZĄDOWE JAROCIN 2010
  Kałamarz Roman 59 Jarosław KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
  Ćwiąkała Marek Michał 55 Jasienica Rosielna KW WYBORCÓW BLOK RÓWNYCH SZANS
  Górniak Ewa Bernadeta 27 Jasienica Rosielna KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Pankiewicz Stanisław Leon 61 Jasło KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Kaczor Maria 64 Jaśliska KW WYBORCÓW GMINA DLA WSZYSTKICH
  Lorenc Ignacy 56 Jaśliska KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Krawiec Krzysztof 35 Jeżowe KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Lesiczka Gabriel 57 Jeżowe KW WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO-GOSPODARCZE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Stępak Marek 46 Jeżowe KW WYBORCÓW SOLIDARNA GMINA
  Kita Władysław 59 Jodłowa KW WYBORCÓW WSPÓLNOTA ZIEMI DĘBICKIEJ
  Mucha Robert Dariusz 43 Jodłowa KW WYBORCÓW JODŁOWA
  Bugiel Ryszard Kazimierz 52 Kamień KW WYBORCÓW NASZA GMINA RAZEM
  Bielawka Stanisław Dobrogniew 55 Komańcza KW WYBORCÓW "WSPÓLNA SPRAWA" 2
  Prajsnar Zbigniew Andrzej 58 Korczyna KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Roman Stanisław Antoni 61 Korczyna KW WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE GMINA NASZYM DOMEM
  Zych Jan Władysław 55 Korczyna KW WYBORCÓW W TROSCE O DOBRO WSPÓLNE
  Kowalski Jerzy Kazimierz 63 Krasiczyn KW WYBORCÓW GOSPODARNA GMINA KRASICZYN Polskie Stronnictwo Ludowe
  Kurasz Jacek Grzegorz 34 Krasiczyn KW WYBORCÓW NASZA GMINA KRASICZYN
  Błotko Violetta Maria 42 Krasne KW WYBORCÓW - GMINA DLA LUDZI
  Maternia Alfred 56 Krasne KW WYBORCÓW "BLOK WYBORCZY NIEZALEŻNI"
  Wiśniewski Jerzy Jan 46 Krasne KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Koszler Cecylia Wiktoria 52 Krempna KW WYBORCÓW ŚMIAŁO KU NOWEMU
  Maciejczyk Elżbieta 53 Krempna KW WYBORCÓW "NASZA KREMPNA"
  Miśkowicz Kazimierz Jan 52 Krempna KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
  Wąsowicz Paweł Piotr 31 Krempna KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Omachel Jan Marian 54 Krościenko Wyżne KW WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE KROŚCIENKO WYŻNE
  Pelczar Marcin Szczepan 33 Krościenko Wyżne KW WYBORCÓW ROZWOJU GMINY KROŚCIENKO WYŻNE
  Zygarowicz Agnieszka Katarzyna 33 Krościenko Wyżne KW WYBORCÓW "RZETELNIE I OD NOWA"
  Kak Leszek 51 Krzeszów KW WYBORCÓW GMINA PRZYJAZNA
  Nowakowski Stanisław 47 Krzeszów KW WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO-GOSPODARCZE
  PAWŁOWSKI Ryszard Stanisław 59 Krzywcza KW WYBORCÓW SAMORZĄDOWA ZIEMIA PRZEMYSKA
  SOBOL Wojciech Adam 55 Krzywcza KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
  SZPYTMAN Witold 41 Krzywcza KW WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA DOLINY SANU
  Halesiak Tadeusz 62 Kuryłówka KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Staroń Stanisław 44 Kuryłówka KW WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE PRAWICY
  Grenda Adam 52 Laszki KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Procki Krzysztof 39 Laszki KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Błądek Lesław Wawrzyniec 54 Leżajsk KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Czarniecki Miron 46 Leżajsk KW WYBORCÓW - GMINA NASZA WSPÓLNA SPRAWA
  Sobejko Krzysztof Bogusław 43 Leżajsk KW WYBORCÓW - CZAS NA ZMIANĘ
  Tołpa Mieczysław 46 Leżajsk KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Duda Bogusław 48 Lubenia KW WYBORCÓW ODNOWY GMINY LUBENIA
  Skoczylas Adam 38 Lubenia KW WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA LUBENIA
  Warzybok Adam 52 Lubenia KW WYBORCÓW TWOJA GMINA
  Dudka Feliks 48 Lutowiska KW WYBORCÓW STRAŻACY OCHOTNICY GMINY LUTOWISKA
  Mróz Krzysztof Jacek 48 Lutowiska KW WYBORCÓW BSS PRZYJAZNY BIESZCZADOM
  Łoza Zbigniew 54 Łańcut KW WYBORCÓW "SAMORZĄD GMINY ŁAŃCUT"
  Bździkot Dariusz Stanisław 46 Majdan Królewski KW WYBORCÓW OJCZYZNA-WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA
  Fudali Tadeusz 47 Majdan Królewski KW WYBORCÓW GMINA DLA LUDZI
  Wilk Jerzy 48 Majdan Królewski KW WYBORCÓW NASZA GMINA MAJDAN KRÓLEWSKI
  Bar Tadeusz 56 Markowa KW WYBORCÓW MARKOWA- NASZA MAŁA OJCZYZNA
  Kuźniar Zbigniew Czesław 57 Markowa KW WYBORCÓW "SAMORZĄD GMINY MARKOWA"
  Kuźniar Lucjan 52 Markowa "KW WYBORCÓW NOWOCZESNA GMINA"
  Pasternak Stanisław 47 Markowa KW WYBORCÓW TRADYCJA, ROZWÓJ i PROMOCJA GMINY
  Iwasieczko Marek Marian 53 Medyka KW WYBORCÓW MARKA IWASIECZKO
  Kulaszka Wojciech Andrzej 48 Medyka KW WYBORCÓW WOJCIECH KULASZKA
  Jureczko Piotr 44 Miejsce Piastowe KW WYBORCÓW "PRAWORZĄDNOŚĆ I UCZCIWOŚĆ"
  Klara Marek 31 Miejsce Piastowe KW WYBORCÓW "WSPÓLNA GMINA 2014"
  Szczambura Eugeniusz Mirosław 52 Miejsce Piastowe KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Babula Zbigniew Jerzy 59 Mielec KW WYBORCÓW "GMINA DLA WAS"
  Działowski Zbigniew Józef 52 Mielec KW WYBORCÓW ZBIGNIEW DZIAŁOWSKI
  Gacek Kazimierz Leszek 43 Mielec KW WYBORCÓW PRZYJAZNY URZĄD - SPRAWNA GMINA
  Klich Andrzej Michał 53 Mielec KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Piątek Józef Michał 50 Mielec KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Korab Zbigniew 47 Niebylec KW WYBORCÓW GMINA RAZEM Prawo i Sprawiedliwość
  Strzała Marek Jerzy 48 Niebylec KW WYBORCÓW PLUS
  Pieniek Kazimierz Henryk 58 Niwiska KW WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE OJCZYZNA
  Wróbel Elżbieta Stanisława 52 Niwiska KW STOWARZYSZENIE KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH GMINY NIWISKA
  Augustyn Krzysztof 56 Nowy Żmigród KW WYBORCÓW UCZCIWOŚĆ - ROZSĄDEK - ROZWÓJ
  Bakuta Edward 54 Nowy Żmigród KW WYBORCÓW BEZPARTYJNY
  Bęben Ryszard 62 Nowy Żmigród KW WYBORCÓW NASZA GMINA - NASZ WSPÓLNY DOM
  Wójcik Mirosława Dorota 48 Nowy Żmigród KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Gerlach Adam Sylwester 30 Nozdrzec KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Gromala Antoni Stanisław 49 Nozdrzec KW WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA ROZWOJU GMINY NOZDRZEC Polskie Stronnictwo Ludowe
  Zapała Krzysztof Wojciech 41 Olszanica KW WYBORCÓW "SKUTECZNY SAMORZĄD - SPRAWNA GMINA"
  Cząstka Ryszard 55 Orły KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Janusz Adam 30 Orły KW WYBORCÓW FUNDUSZE EUROPEJSKIE W NASZEJ GMINIE
  Pilszyk Elżbieta Anna 42 Orły KW WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA ORŁY
  Słabicki Bogusław Andrzej 40 Orły KW WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA DOLINY SANU
  Bal Ryszard Józef 50 Osiek Jasielski KW WYBORCÓW PRZYMIERZE SAMORZĄDOWE PODKARPACIA
  Pykosz Mariusz Feliks 42 Osiek Jasielski KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Cielec Piotr Andrzej 39 Ostrów KW WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO- STRAŻACKIE
  Sowa Tadeusz 63 Ostrów KW WYBORCÓW TADEUSZ SOWA - ROZWÓJ GMINY OSTRÓW Platforma Obywatelska
  Bernat Waldemar Marek 37 Padew Narodowa KW WYBORCÓW PATRIOTYCZNY RUCH SAMORZĄDOWY "POKOLENIA-RAZEM"
  Mazur Romuald 57 Padew Narodowa KW WYBORCÓW RUCH AUTENTYCZNEJ DEMOKRACJI
  Popiołek Kazimierz 54 Padew Narodowa KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Skowron Tadeusz Wojciech 50 Padew Narodowa KW WYBORCÓW "UCZCIWOŚĆ I PRAWORZĄDNOŚĆ"
  Uzar Dawid Wojciech 28 Padew Narodowa KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Morawski Antoni 53 Pawłosiów KW WYBORCÓW GMINA RÓWNYCH SZANS
  Reń Mariusz 41 Pawłosiów KW WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA
  Węgrzynowska Halina 61 Pawłosiów KW WYBORCÓW SAMORZĄDOWY
  Woźniak Łukasz Maciej 31 Pawłosiów KW WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA
  Brzyski Tadeusz Marian 57 Pruchnik KW WYBORCÓW SPRAWIEDLIWA GMINA PRUCHNIK Platforma Obywatelska
  Górski Stanisław Wacław 54 Pruchnik KW WYBORCÓW BĄDŹMY RAZEM
  Szkoła Wacław Stanisław 58 Pruchnik KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Błaszczyszyn Tadeusz 61 Przemyśl KW WYBORCÓW SAMORZĄDOWA ZIEMIA PRZEMYSKA
  Huk Andrzej Władysław 45 Przemyśl KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Kowalski Witold Andrzej 47 Przemyśl KW WYBORCÓW WITOLDA KOWALSKIEGO INWESTYCJE ROZWÓJ WSPÓŁPRACA
  Bukowski Wiesław Zbigniew 51 Przeworsk KW WYBORCÓW DEMOKRACI
  Krawiec Daniel Stanisław 39 Przeworsk KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Pączka Edward Antoni 45 Przeworsk KW WYBORCÓW NIEZALEŻNI SAMORZĄDNI
  Przeszłowski Aleksander Paweł 38 Przeworsk KW WYBORCÓW NASZ SAMORZĄDNY POWIAT Platforma Obywatelska
  Bąk Tadeusz Zygmunt 54 Pysznica KW WYBORCÓW Z TRADYCJĄ KU NOWOCZESNOŚCI
  Dziuba Monika 36 Pysznica KW WYBORCÓW FORUM MIESZKAŃCÓW POWIATU
  Pyrkosz Jan 46 Radomyśl nad Sanem KW WYBORCÓW JEDNOŚĆ I POSTĘP
  Wiktor Roman Augustyn 58 Radomyśl nad Sanem KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
  Puzio Marek 48 Radymno KW WYBORCÓW NOWA GMINA MARKA PUZIO Polskie Stronnictwo Ludowe
  Ślęzak Stanisław Andrzej 68 Radymno KW WYBORCÓW DOŚWIADCZENIE I ODPOWIEDZIALNOŚĆ
  Dec Roman Michał 47 Rakszawa KW WYBORCÓW GMINA RAKSZAWA WSPÓLNA SPRAWA
  Kula Maria 56 Rakszawa KW WYBORCÓW "RAKSZAWA 2010"
  Świątoniowska Bogusława Anna 52 Rakszawa KW WYBORCÓW SZANSA DLA RAKSZAWY
  Wróbel Stanisław Jakub 45 Rakszawa KW WYBORCÓW SPRAWIEDLIWA RAKSZAWA
  Dec Eugeniusz 63 Raniżów KW WYBORCÓW NIEZALEŻNY
  Fila Daniel 28 Raniżów KW WYBORCÓW DLA ROZWOJU GMINY RANIŻÓW
  Kowalski Marek 34 Raniżów KW WYBORCÓW OJCZYZNA-WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA
  Niemczyk Jan 60 Raniżów KW WYBORCÓW WSPÓŁPRACA I ROZWÓJ GMINY Polskie Stronnictwo Ludowe
  DYL ADAM 52 Rokietnica KW WYBORCÓW SAMORZĄD DLA MIESZKAŃCÓW
  GMYREK BOŻENA ZOFIA 45 Rokietnica KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  GRZESZCZAK ADAM BOGDAN 33 Rokietnica KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
  POTOCZNY JÓZEF ROMAN 52 Rokietnica KW WYBORCÓW TRADYCJA NAUKA GOSPODARKA
  TWARDY JÓZEFA 54 Rokietnica KW WYBORCÓW SAMORZĄDNOŚĆ
  Kotliński Tomasz Michał 44 Roźwienica KW WYBORCÓW SAMORZĄDNA GMINA ROŹWIENICA Polskie Stronnictwo Ludowe
  Kuras Józef 54 Roźwienica KW STOWARZYSZENIE MAŁA OJCZYZNA
  Wojdyła Piotr Jan 45 Roźwienica KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Budzicki Andrzej Ludwik 53 Sanok KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Daszyk Marian Józef 49 Sanok KW WYBORCÓW "WIĘŹ I DOBRO WSPÓLNE"
  Szmyd Mariusz Józef 45 Sanok KW WYBORCÓW "NASZA GMINA SANOK"
  Bara Marek 46 Skołyszyn KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Kołodziej Janusz Adam 51 Skołyszyn KW WYBORCÓW PRZYMIERZE SAMORZĄDOWE PODKARPACIA
  Szura Zenon 57 Skołyszyn KW WYBORCÓW SAMORZĄDOWE POROZUMIENIE WYBORCZE "RAZEM"
  Matuszewski Wiesław Piotr 49 Solina KW WYBORCÓW "ROZWÓJ EKOLOGIA TURYSTYKA"
  Piątkowski Adam Piotr 45 Solina KW WYBORCÓW "WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ XXI"
  Sawiński Zbigniew Kazimierz 55 Solina KW WYBORCÓW POROZUMIENIE SPOŁECZNE SOLINA
  Hulak Aniela 55 Stary Dzików KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Małecka Barbara Danuta 45 Stary Dzików KW WYBORCÓW BARBARY MAŁECKIEJ GMINA BEZ PODZIAŁÓW
  Zając Stanisław Tadeusz 61 Stary Dzików KW WYBORCÓW DOBRO GMINY WSPÓLNĄ SPRAWĄ
  Słabicki Janusz Stanisław 51 Stubno KW WYBORCÓW OSP STUBNO
  Wdowik Wojciech 47 Świlcza KW WYBORCÓW GMINNA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA Polskie Stronnictwo Ludowe
  Rosół Józef Franciszek 47 Tarnowiec KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Wójcik Bogusław Leon 57 Tarnowiec KW WYBORCÓW BOGUSŁAWA WÓJCIKA
  Fedan Józef 66 Trzebownisko KW WYBORCÓW NASZA GMINA
  Lech Jan 54 Trzebownisko KW WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO- GOSPODARCZE "RAZEM" Polskie Stronnictwo Ludowe
  Tomaka Jan Walenty 61 Trzebownisko KW WYBORCÓW SAMORZĄDOWE POROZUMIENIE WYBORCZE Platforma Obywatelska
  Głaz Andrzej 45 Tuszów Narodowy KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Kałuża Andrzej Tadeusz 50 Tuszów Narodowy KW WYBORCÓW NASZA GMINA TUSZÓW NARODOWY
  Kiełb Grażyna Maria 55 Tuszów Narodowy KW WYBORCÓW "SŁOWIAŃSKIE EGO"
  Czapor Mieczysław Władysław 60 Tyrawa Wołoska KW WYBORCÓW LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ GM. TYRAWA
  Mielnikiewicz Stanisław 55 Tyrawa Wołoska KW WYBORCÓW "RAZEM DLA GMINY"
  Rudkowska Zofia Krystyna 58 Tyrawa Wołoska KW STOWARZYSZENIE "ZJEDNOCZENI SAMORZĄDOWCY ZIEMI SANOCKIEJ"
  Kagan Stanisław 48 Wadowice Górne KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Midura Leszek Jan 40 Wadowice Górne KW WYBORCÓW "SAMORZĄDNA GMINA WADOWICE GÓRNE"
  Rysak Stefan 60 Wadowice Górne KW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO-GOSPODARCZE W MIELCU Polskie Stronnictwo Ludowe
  Długoń Józef 56 Wiązownica KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Gilarski Bogusław Mieczysław 40 Wiązownica KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Piliszko Błażej 54 Wiązownica KW STOWARZYSZENIE MAŁA OJCZYZNA
  Ryznar Marian Jerzy 49 Wiązownica KW WYBORCÓW MARIANA RYZNARA
  Zarzecki Bogdan Józef 41 Wiązownica KW WYBORCÓW GMINNA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA
  Kuśmierczak Robert Wojciech 30 Wielkie Oczy KW WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA
  Lorenc Tomasz Andrzej 33 Wielkie Oczy KW WYBORCÓW ROZWÓJ GMINY WIELKIE OCZY Polskie Stronnictwo Ludowe
  Pazowski Wiesław Józef 53 Wielkie Oczy KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Bigos Dariusz 35 Wielopole Skrzyńskie KW WYBORCÓW GOSPODARNI I SAMORZĄDNI Platforma Obywatelska
  Gąsior Krzysztof 44 Wielopole Skrzyńskie KW WYBORCÓW POROZUMIENIE GOSPODARCZO-SAMORZĄDOWE
  Leja Czesław 61 Wielopole Skrzyńskie KW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE
  Ochab Zofia 48 Wielopole Skrzyńskie KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Ochał Agnieszka Anna 32 Wielopole Skrzyńskie KW WYBORCÓW POROZUMIENIE LOKALNYCH INICJATYW SAMORZĄDOWYCH
  Pieczonka Robert Krzysztof 46 Wielopole Skrzyńskie KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
  Górski Ryszard Jan 55 Wiśniowa KW WYBORCÓW "POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE PLUS"
  Gruszczyński Zbigniew 60 Wiśniowa KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
  Przywara Tadeusz 61 Wiśniowa KW WYBORCÓW TADEUSZA PRZYWARY
  Winiarski Andrzej Stanisław 52 Wiśniowa KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Makara Grzegorz Krzysztof 44 Wojaszówka KW WYBORCÓW MAŁA OJCZYZNA
  Stefański Sławomir Jan 30 Wojaszówka KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
  Pataraniak Jan 44 Zaklików KW WYBORCÓW "DOBRE PRAWO"
  Plennikowski Waldemar 44 Zaklików KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Polański Ryszard Antoni 61 Zaklików KW WYBORCÓW "RYSZARD POLAŃSKI"
  Wójcik Zdzisław 54 Zaklików KW WYBORCÓW "NIEZALEŻNI"
  Guźla Stanisław 50 Zaleszany KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Karaś Andrzej Jan 62 Zaleszany KW WYBORCÓW "SAMORZĄD OBYWATELSKI"
  Nabrzeski Sebastian 33 Zaleszany KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Nowak Jan Bronisław 52 Zaleszany KW WYBORCÓW WYBIERZ PRZYSZŁOŚĆ
  Betlej Andrzej 57 Zarszyn KW WYBORCÓW "WSZYSCY RAZEM"
  Kurpiel Jadwiga Barbara 37 Zarszyn KW WYBORCÓW "CZAS NA ZMIANY"
  Kubicki Wiesław Stanisław 62 Zarzecze KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Stanowski Tadeusz Michał 48 Zarzecze KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Benedyk Andrzej 53 Żołynia KW WYBORCÓW ŻOŁYNIA 2010 Polskie Stronnictwo Ludowe
  Giża Tadeusz 57 Żołynia KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
  Kilian Krzysztof 40 Żołynia KW WYBORCÓW NOWA ŻOŁYNIA 2010
  Składowski Krzysztof Bogdan 42 Żurawica KW WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA GMINY ŻURAWICA
  Szabaga Janusz Wiesław 61 Żurawica KW WYBORCÓW SAMORZĄDNA GMINA ŻURAWICA
  Łączak Czesław 56 Żyraków KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Moskal Krzysztof 52 Żyraków KW WYBORCÓW SAMORZĄDNA GMINA Polskie Stronnictwo Ludowe
  Rączka Marek Stanisław 49 Żyraków KW WYBORCÓW GMINA ŻYRAKÓW 2010 Polskie Stronnictwo Ludowe
 • Kandydaci na Prezydentów

  W tym roku już po raz trzeci będziemy głosować bezpośrednio na kandydatów na stanowisko wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Wcześniej byli oni wyłaniani przez rady gmin. Wyborcy mieli więc tylko pośredni wpływ na obsadę tych stanowisk – poprzez wybór radnych.

  Głosowanie w tych wyborach jest podobne do sposobu wybierania Prezydenta RP. Zwykle trzeba przeprowadzić dwie tury. Na pierwszej kończy się tylko wtedy, kiedy kandydat na wójta otrzymał więcej niż połowę ważnych głosów. Zazwyczaj jednak nikomu się to nie udaje, po dwóch tygodniach odbywa się więc druga tura. Przechodzą do niej tylko dwaj kandydaci – ci, którzy w pierwszej dostali najwięcej głosów.

  Poniżej przedstawiamy listę kandydatów na urząd prezydenta w miastach województwa podkarpackiego.

   

  Nazwisko Imiona Wiek Miasto Komitet Wyborczy Partia
  Chodorowski Janusz Franciszek 66 Mielec KW WYBORCÓW NASZ MIELEC
  Chrabąszcz Adam Józef 59 Mielec KW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO-GOSPODARCZE W MIELCU Platforma Obywatelska
  Maj Grzegorz 30 Mielec KW WYBORCÓW PATRIOTYCZNY RUCH SAMORZĄDOWY "POKOLENIA-RAZEM"
  Paprocki Marek Jan 47 Mielec KW RAZEM DLA ZIEMI MIELECKIEJ
  Popiołek Krzysztof Andrzej 54 Mielec KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Choma Robert Jan 47 Przemyśl KW WYBORCÓW ROBERTA CHOMY REGIA CIVITAS
  Gerula Artur Piotr 47 Przemyśl KW WYBORCÓW WOLNE MIASTO PRZEMYŚL
  Hamryszczak Janusz Adam 43 Przemyśl KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  Kulej Ryszard 55 Przemyśl KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ Sojusz Lewicy Demokratycznej
  Rząsa Marek Zdzisław 53 Przemyśl KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP Platforma Obywatelska
  Stępka Roman 54 Przemyśl KW WYBORCÓW PRZEMYSKI KOMITET OBYWATELSKI
  Zapałowski Andrzej Tomasz 44 Przemyśl KW WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA DOLINY SANU
  Cypryś Jerzy 44 Rzeszów KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Dec Andrzej Julian 60 Rzeszów KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP Platforma Obywatelska
  Ferenc Tadeusz 70 Rzeszów KW WYBORCÓW TADEUSZA FERENCA "ROZWÓJ RZESZOWA" Sojusz Lewicy Demokratycznej
  Maślanka Jerzy Józef 68 Rzeszów KW "NASZ DOM-RZESZÓW"
  Walat Wiesław Jan 62 Rzeszów KW WYBORCÓW RZESZOWIANIE RAZEM
  Augustyn Jerzy Kazimierz 58 Stalowa Wola KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ Sojusz Lewicy Demokratycznej
  Fila Robert 32 Stalowa Wola KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP Platforma Obywatelska
  Siembida Wiesław 49 Stalowa Wola KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość
  Szlęzak Andrzej Kazimierz 48 Stalowa Wola KW WYBORCÓW ANDRZEJA SZLĘZAKA
  Zaborowski Franciszek 57 Stalowa Wola KW WYBORCÓW FORUM MIESZKAŃCÓW
  Dziubiński Jan 56 Tarnobrzeg KW WYBORCÓW TARNOBRZESKIE POROZUMIENIE PRAWICY Prawo i Sprawiedliwość
  Gospodarczyk Tadeusz Marian 32 Tarnobrzeg KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe
  Kropornicki Janusz 49 Tarnobrzeg KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP Platforma Obywatelska
  Mastalerz Norbert Robert 38 Tarnobrzeg KW WYBORCÓW TARNOBRZESKA LEWICA


 • Komitety Wyborcze

  Nazwa komitetu wyborczego Adres Pełnomocnik wyborczy
  KW "NASZ DOM-RZESZÓW" ul. Podpromie 8a, 35-051, Rzeszów Marcin Grzegorz Cichulski
  KW "ZIEMIA SĘDZISZOWSKA" ul. 3-go Maja 36, 39-120, Sędziszów Małopolski Kazimierz Kiełb
  KW BIESZCZADZKIEGO STOWARZYSZENIA SAMORZĄDOWEGO W USTRZYKACH DOLNYCH ul. Gombrowicza 23/15, 38-700 Ustrzyki Dolne Antoni Wacław Szewczyk
  KW GNIEWCZYŃSKIEGO STOWARZYSZENIA POMOCY I ROZWOJU Gniewczyna Łańcucka 531, 37-203 Gniewczyna Łańcucka Władysław Mazur
  KW KRAJAN Pawłosiów 69, 37-500 Pawłosiów Zdzisława Misiąg
  KW ŁAŃCUCKIE FORUM KOBIET ul. Piłsudskiego 9/21, 37-100, Łańcut Agata Rojek
  KW LUDOWY KLUB SPORTOWY "PRZEŁOM" BESKO ul. Kolejowa 101, 38-524 Besko Adam Józef Białas
  KW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE ul. Osiedle Młodych 1, 39-120, Sędziszów Małopolski Stanisław Ziemiński
  KW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO-GOSPODARCZE W MIELCU ul. Kossaka 6/12, 39-300 Mielec Tadeusz Jan Matuszkiewicz
  KW RAZEM DLA ZIEMI MIELECKIEJ ul. Kościuszki 25, 39-300 Mielec Łukasz Jerzy Gajdowski
  KW STOWARZYSZENIA "ROZWÓJ" W KROŚNIE ul. Szklarska 39, 38-400 Krosno Zbigniew Jerzy Braja
  KW STOWARZYSZENIA GOSPODARSTW EKOLOGICZNYCH EKO WISŁOKA Krempna 45, 38-232 Krempna Jan Bożętka
  KW STOWARZYSZENIA PROMOCJI i ROZWOJU REGIONU DYNOWSKIEGO TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DYNOWA Ul. Kościuszki 1, 36-065, Dynów Andrzej Kazimierz Stankiewicz
  KW STOWARZYSZENIA SZKOŁA MARZEŃ ul. Nienadowa 555, 37-750 Dubiecko Wiesław Bembenek
  KW STOWARZYSZENIE "ZJEDNOCZENI SAMORZĄDOWCY ZIEMI SANOCKIEJ" ul. Rynek 15, 38-500 Sanok Zygmunt Podkalicki
  KW STOWARZYSZENIE FORUM NA RZECZ DĘBICY Ul. Rzeszowska 76, 39-200, Dębica Barbara Janina Kochanowska
  KW STOWARZYSZENIE KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH GMINY NIWISKA Niwiska 487, 36-147 Niwiska Bożena Władysława Strzelec-Loch
  KW STOWARZYSZENIE MAŁA OJCZYZNA ul. Słowackiego 4, 37-500 Jarosław Józef Jan Wojciechowski
  KW STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU MIASTA I GMINY BRZOZÓW ul. Sienkiewicza 2, 36-200 Brzozów Stanisław Michał Szałajko
  KW STOWARZYSZENIE WIARA-TRADYCJA-ROZWÓJ ul. Rynek 17, 38-500 Sanok Joanna Hydzik
  KW STOWARZYSZENIE WSPIERANIA AKTYWNOŚCI LOKALNEJ "GAJ" W WOLI BARANOWSKIEJ Wola Baranowska, ul Zachodnia 2, 39-450 Baranów Sandomierski Wioletta Małgorzata Durda-Chwałek
  KW TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ SANOKA I ZIEMI SANOCKIEJ ul. Reymonta 4, 38-500 Sanok Robert Jerzy Najsarek
  KW WYBORCÓW - CZAS NA ZMIANĘ Dębno 284, 37-305, Dębno Kazimierz Krawiec
  KW WYBORCÓW - GMINA NASZA WSPÓLNA SPRAWA Giedlarowa 320/5, 37-300, Leżajsk Jan Kuczek
  KW WYBORCÓW "DLA POWIATU" ul. Jana III Sobieskiego 21, 38-500 Sanok Piotr Marcin Wojnarowski
  KW WYBORCÓW "JAŚLANIE" ul. Lwowska 4, 38-200 Jasło Krzysztof Czesław Czeluśniak
  KW WYBORCÓW "JEDNOŚĆ" ul. Słowackiego 2, 38-100, Strzyżów Jan Stanisław Stodolak
  KW WYBORCÓW "MIASTO DLA MIESZKAŃCÓW" ul. Krakowska 37, 38-400 Krosno Marcin Tomasz Gładysz
  KW WYBORCÓW "NASZA PRZYSZŁOŚĆ ZALEŻY OD NAS" Malawa 1036, 36-007, Malawa Marzena Szyszka
  KW WYBORCÓW "NASZA SPRAWA - GMINA DĘBICA" Brzeźnica 16A, 39-207, Brzeźnica Iwona Anna Gierczak
  KW WYBORCÓW "NASZE JASŁO" ul. Krasińskiego 15, 38-200 Jasło Adam Bronisław Kozak
  KW WYBORCÓW "NIEZALEŻNI-RAZEM" KOLBUSZOWA 2010 ul. Partyzantów 5c/25, 36-100 Kolbuszowa Aleksander Piotr Serafin
  KW WYBORCÓW "OBRONNOŚĆ WOLNOŚĆ I PRAWORZĄDNOŚĆ" ul. Spokojna 5, 37-450 Stalowa Wola Katarzyna Jarosz
  KW WYBORCÓW "PERSPEKTYWA" ul. Krzyżanowskiego 26/13, 35-329, Rzeszów Żaneta Klaudia Mazan
  KW WYBORCÓW "PRAWORZĄDNOŚĆ I OCHRONA ŚRODOWISKA" Malawa 1036, 36-007, Krasne Marzena Szyszka
  KW WYBORCÓW "PRZYJAZNE BIESZCZADY" ul. 29-go Listopada 15, 38-700 Ustrzyki Dolne Wiesław Stebnicki
  KW WYBORCÓW "RAZEM ZMIENIMY TARNOBRZEG" ul. Warszawska 296, 39-400 Tarnobrzeg Zbigniew Marek Młodawski
  KW WYBORCÓW "SAMORZĄD GMINY ŁAŃCUT" Głuchów 321, 37-100, Łańcut Zygmunt Michał Chrzan
  KW WYBORCÓW "SILNI JEDNOŚCIĄ" ul. Świdrówka 6, 35-213, Rzeszów Krystyna Danuta Głuszczyk
  KW WYBORCÓW "SŁOWIAŃSKIE EGO" ul. Mickiewicza 8, 39-300 Mielec Jan Antoni Kiełb
  KW WYBORCÓW "TWÓJ POWIAT" Ogrodowa 38a, 38-420 Korczyna Paweł Piotr Gazda
  KW WYBORCÓW "WIĘŹ I DOBRO WSPÓLNE" ul. Jana Pawła II 53a/10, 38-500 Sanok Marian Józef Daszyk
  KW WYBORCÓW "WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ XXI" Myczków 40 A, 38-610 Polańczyk Ryszard Andrzej Wysata
  KW WYBORCÓW AKCJONARIAT PRACOWNIKÓW STALOWA WOLA ul. Skoczyńskiego 8/21, 37-450 Stalowa Wola Marian Marek Sporzyński
  KW WYBORCÓW ALEKSANDRA SAWICKIEGO Tarnowska Wola 119A, 39-460 Nowa Dęba Aleksander Kazimierz Sawicki
  KW WYBORCÓW ANDRZEJA SZLĘZAKA ul. Aleja Jana Pawła II 2a, 37-450 Stalowa Wola Henryk Bogdan Żugaj
  KW WYBORCÓW BEZPARTYJNYCH NIEZRZESZONEJ PRAWICY ul. Leśna 2, 37-310, Nowa Sarzyna Jolanta Anna Marzęciak
  KW WYBORCÓW BIESZCZADZKI BLOK WYBORCZY "DLA PRZYSZŁOŚCI" ul. Strwiążyk 8A, 38-700 Ustrzyki Dolne Czesław Mieczysław Urban
  KW WYBORCÓW BRZOZOWSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE "BPS" ul. Traugutta 39, 36-200 Brzozów Piotr Tadeusz Stańko
  KW WYBORCÓW DEMOKRACI ul. Mickiewicza 4/14, 37-200 Przeworsk Andrzej Wiesław Nowak
  KW WYBORCÓW DLA ROZWOJU MIASTA ŁAŃCUTA I POWIATU ul. Lisa-Kuli 23, 37-100, Łańcut Edward Stefan Gielara
  KW WYBORCÓW FORUM JASIELSKIE ul. Kopernika 7a, 38-200 Jasło Janusz Bronisław Przetacznik
  KW WYBORCÓW FORUM MIESZKAŃCÓW ul. Komisji Edukacji Narodowej 5/50, 37-450 Stalowa Wola Ryszard Witold Jaśkowski
  KW WYBORCÓW FORUM MIESZKAŃCÓW POWIATU ul. Ziarny 9, 37-403 Pysznica Tomasz Dziuba
  KW WYBORCÓW FORUM OBYWATELSKIE ul. Batalionów Chłopskich 11, 38-100, Strzyżów Andrzej Bogumił Kruczek
  KW WYBORCÓW FORUM PRAWICY POWIATU PRZEMYSKIEGO Krówniki 87, 37-700 Przemyśl Urszula Kopczak
  KW WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE GMINA NASZYM DOMEM Jasionka 15 A, 38-450 Dukla Romuald Misiak
  KW WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE PRAWICY Wola Zarczycka 814, 37-311, Wola Zarczycka Andrzej Rychel
  KW WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDU POWIATU TARNOBRZESKIEGO ul. Ks. H. Łagockiego 15, 39-460 Nowa Dęba Jerzy Zbigniew Sudoł
  KW WYBORCÓW FORUM WYBORCZE MSM ul. Kusocińskiego 13A, 39-300 Mielec Zbigniew Józef Buczek
  KW WYBORCÓW FUNDUSZE EUROPEJSKIE W NASZEJ GMINIE ul. 3 Maja 26/12, 37-700 Przemyśl Mariusz Jan Starzak
  KW WYBORCÓW GMINA TYCZYN - WSPÓLNA SPRAWA ul. Zagrody 21G, 36-020, Tyczyn Elżbieta Drążek
  KW WYBORCÓW GOSPODARNI I SAMORZĄDNI ul. Błonie 1b, 38-120, Czudec Marek Jurzysta
  KW WYBORCÓW JAROSŁAW PONAD PODZIAŁAMI ul. Sienkiewicza 3, 37-500 Jarosław Adam Halwa
  KW WYBORCÓW K.BABISIA PRO PUBLICO BONO DLA DOBRA WSPÓLNEGO ul. Krasickiego 4, 37-750 Dubiecko Kazimierz Augustyn Babiś
  KW WYBORCÓW KOMITET POPARCIA PAWŁA WOLICKIEGO Gumniska 49, 39-208, Gumniska Paweł Grzegorz Wolicki
  KW WYBORCÓW KRZYSZTOF WIANECKI ul. 1 Maja 7/23, 39-400 Tarnobrzeg Wojciech Wiśnieski
  KW WYBORCÓW MACIEJA JACKA SZEREMETA NA RADNEGO ul. 3-go Maja 34/11, 37-700 Przemyśl Mirosław Bogdan Kowalik
  KW WYBORCÓW MARKA FRĄCZKA ul. Konopnickiej 19/1, 37-200 Przeworsk Grzegorz Tomasz Frączek
  KW WYBORCÓW MIESZKAŃCÓW MIASTA KROSNA ul. Czajkowskiego 74, 38-400 Krosno Jan Stanisław Juszczak
  KW WYBORCÓW NASZ DOM JAROSŁAW Oś. Kalinki 1/8, 37-500 Jarosław Bogusław Cholewiński
  KW WYBORCÓW NASZ GŁOS Sarzyna 8, 37-310, Sarzyna Krzysztof Zaręba
  KW WYBORCÓW NASZ MIELEC ul. Biernackiego 1/52, 39-300 Mielec Zofia Maria Korpal
  KW WYBORCÓW NASZ POWIAT ul. Kościuszki 20, 37-100, Łańcut Jadwiga Maria Żołnierczuk
  KW WYBORCÓW NASZ PRZEMYŚL ul. Bogusławskiego 9/1, 37-700 Przemyśl Dagmara Sylwia Kuropatwa
  KW WYBORCÓW NASZ SAMORZĄDNY POWIAT ul. Węgierska 59, 37-220 Kańczuga Katarzyna Chmura
  KW WYBORCÓW NASZA GMINA DĘBICA Stobierna 48, 39-200, Dębica Wiesław Stanisław Pyrsak
  KW WYBORCÓW NASZA GMINA-NASZA OJCZYZNA ul. Stawowa 48, 36-020, Tyczyn Ryszard Tadeusz Kusz
  KW WYBORCÓW NASZA INICJATYWA ul. Bytnara 33, 36-100 Kolbuszowa Krzysztof Stanisław Wójcicki
  KW WYBORCÓW NASZA MAŁA OJCZYZNA 2010 Dębów 46, 37-200 Przeworsk Natalia Piątek
  KW WYBORCÓW NASZE MIASTO ul. Słowackiego 22, 37-500 Jarosław Agata Weronika Bojarska
  KW WYBORCÓW NIEZALEŻNI 2010 ul. Wąska 4, 37-514 Munina Damian Gwóźdź
  KW WYBORCÓW NIEZALEŻNI PRO BONO Sienkiewicza 64, 38-100, Strzyżów Witold Stanisław Strzępek
  KW WYBORCÓW NIEZALEŻNI SAMORZĄDNI ul. Chodkiewicza 18, Gwizdaj, 37-200 Przeworsk Andrzej Byrwa
  KW WYBORCÓW NIEZALEŻNI-RAZEM ul. Wyspiańskiego 12, 39-400 Tarnobrzeg Beata Monika Kotasiak-Wójcik
  KW WYBORCÓW NIŻAŃSKI BLOK WYBORCZY ul. Kościuszki 8/202, 37-400 Nisko Jadwiga Zofia Brzyska
  KW WYBORCÓW NOWA JAKOŚĆ Plac Jaszowskiego 6, 37-300, Leżajsk Stanisław Stopyra
  KW WYBORCÓW NOWA ŻOŁYNIA 2010 Ul. Raki 215, 37-110, Żołynia Jerzy Maciej Bejster
  KW WYBORCÓW NOWE BIESZCZADY ul. Działkowa 3, 38-700 Ustrzyki Dolne Paweł Maciej Sykała
  KW WYBORCÓW NOWE OBLICZE KROSNA ul. Wieniawskiego 5/23, 38-400 Krosno Rafał Woźniak
  KW WYBORCÓW NOWOCZESNE BIESZCZADY ul. Korczaka 4/17, 38-700 Ustrzyki Dolne Wioletta Mariola Machowska
  KW WYBORCÓW OBYWATELSKIE FORUM ROZWOJU POWIATU ul. Plac Pułaskiego 1, 38-600 Lesko Ewa Szydłowska
  KW WYBORCÓW OJCZYZNA-WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA Kolbuszowa Górna 385 B, 36-100 Kolbuszowa Mieczysław Maziarz
  KW WYBORCÓW PARTNERSTWO DLA POWIATU Bóbrka 34, 38-623 Uherce Mineralne Marek Jan Pańko
  KW WYBORCÓW PATRIOTYCZNY RUCH SAMORZĄDOWY "POKOLENIA-RAZEM" ul. E. Orzeszkowej 8, 39-300 Mielec Andrzej Marczenia
  KW WYBORCÓW PEWNI I WIARYGODNI OBYWATELE Ul. Sobieskiego 2/20, 39-200, Dębica Zenon Adam Trojan
  KW WYBORCÓW PONAD PODZIAŁAMI ul. Wojska Polskiego 7/81, 37-400 Nisko Tadeusz Błażejczak
  KW WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA POWIATU TARNOBRZESKIEGO ul. Kościuszki 1A/20, 39-460 Nowa Dęba Leszek Ryszard Mirowski
  KW WYBORCÓW POROZUMIENIE GMIN BRZOZOWSKICH Malinówka 182a, 36-213 Haczów Piotr Antoni Tasz
  KW WYBORCÓW POROZUMIENIE GOSPODARCZO-SAMORZĄDOWE ul. Rynek 1/325, 39-100, Ropczyce Mariusz Paweł Wośko
  KW WYBORCÓW POROZUMIENIE LOKALNYCH INICJATYW SAMORZĄDOWYCH Łączki kucharskie 205b, 39-106, Łączki Kucharskie Andrzej Marciniec
  KW WYBORCÓW POROZUMIENIE OBYWATELSKIE ul. Grunwaldzka 15, 38-200 Jasło Marek Jerzy Sitek
  KW WYBORCÓW POROZUMIENIE PRAWICY ul. Wojska Polskiego 36, 37-400 Nisko Jerzy Andrzej Jakubów
  KW WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE "BIESZCZADY" ul. Rynek 6, 38-700 Ustrzyki Dolne Janusz Wilczak
  KW WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE OJCZYZNA Kolbuszowa Górna 119, 36-100 Kolbuszowa Stefan Orzech
  KW WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO GOSPODARCZE ul. Lwowska 32 Lisie Jamy, 37-600 Lubaczów Leszek Józef Janczura
  KW WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO-GOSPODARCZE ul. Rzeszowska 42, 37-400 Nisko Gabriel Stanisław Waliłko
  KW WYBORCÓW POROZUMIENIE WSPÓLNOTA LUBACZOWSKA ul. Chopina 39, 37-600 Lubaczów Zbigniew Słotwiński
  KW WYBORCÓW POROZUMIENIE ZIEMI NIŻAŃSKIEJ ul. Paderewskiego 1, 37-400 Nisko Małgorzata Helena Frączek
  KW WYBORCÓW POWIAT ŁAŃCUCKI Rogóżno 376A, 37-112, Rogóżno Karol Tadeusz Pelc
  KW WYBORCÓW POWIATOWE FORUM SAMORZĄDOWE PRAWICY Nienadowa 557, 37-750 Dubiecko Henryk Piotr Sowa
  KW WYBORCÓW PRAGMATYCZNI ul. Matejki 1/8, 37-310, Nowa Sarzyna Jan Fus
  KW WYBORCÓW PRAWICA PODKARPACKA Ul. Roderyka Alsa 5/4, 35-030, Rzeszów Robert Konkol
  KW WYBORCÓW PRZEMYSKI KOMITET OBYWATELSKI ul. Kopernika 20/8, 37-700 Przemyśl Andrzej Słapczyński
  KW WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA Pawłosiów 413, 37-500 Pawłosiów Łukasz Franciszek Kędzior
  KW WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA NOWA SARZYNA Łukowa 242, 37-310, Nowa Sarzyna Grzegorz Edward Sroka
  KW WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT Kuryłówka 410a, 37-303, Kuryłówka Roman Szałajko
  KW WYBORCÓW PRZYJAZNY SAMORZĄD ul. Piłsudskiego 1, 37-200 Przeworsk Bolesław Cynk
  KW WYBORCÓW PRZYMIERZE SAMORZĄDOWE ul. Żeromskiego 12/42, 37-500 Jarosław Zbigniew Ryszard Piskorz
  KW WYBORCÓW PRZYMIERZE SAMORZĄDOWE PODKARPACIA ul. Jagiełły 8, 38-200 Jasło Tadeusz Stachaczyński
  KW WYBORCÓW RAZEM DLA GMIN I POWIATU ul. Stanisława Staszica 8/15, 37-300, Leżajsk Eugeniusz Josse
  KW WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY BESKO ul. Kolejowa 60, 38-524 Besko Jan Adam Krępulec
  KW WYBORCÓW RAZEM DLA ROZWOJU GMINY Domatków 87, 36-100 Kolbuszowa Krzysztof Aleksander Wilk
  KW WYBORCÓW ROBERTA CHOMY REGIA CIVITAS ul. Plac na Bramie 10, 37-700 Przemyśl Paweł Lech Białachowski
  KW WYBORCÓW ROZWÓJ DĘBICY I POWIATU Ul. Sandomierska 7, 39-200, Dębica Anna Władysława Wodzień
  KW WYBORCÓW ROZWÓJ I PRAWORZĄDNOŚĆ ul. M.C. Skłodowskiej 9/13, 37-300, Leżajsk Andrzej Jan Janas
  KW WYBORCÓW RUCH ODNOWY PRZEMYŚLA ul. Grodzka 6/1, 37-700 Przemyśl Krystyna Władysława Sarzyńska
  KW WYBORCÓW RZESZÓW LEPSZY O 100 PROCENT! ul. Jaśminowa 6/2, 35-325, Rzeszów Anna Maria Mikicka
  KW WYBORCÓW RZESZOWIANIE RAZEM ul. Słoneczna 1/5, 35-061, Rzeszów Andrzej Rospond
  KW WYBORCÓW SAMORZĄDNE KROSNO 2010 ul. Staszica 6, 38-400 Krosno Stanisław Słyś
  KW WYBORCÓW SAMORZĄDNI RAZEM Budy Łańcuckie 17, 37-114, Białobrzegi Józef Lorenc
  KW WYBORCÓW SAMORZĄDOWA INICJATYWA MIESZKAŃCÓW ul. Smolki 11/7, 37-700 Przemyśl Aleksander Franiciszek Lis
  KW WYBORCÓW SAMORZĄDOWA ZIEMIA PRZEMYSKA ul. Sportowa 20, 37-710 Żurawica Jan, Ryszard Raba
  KW WYBORCÓW SAMORZĄDOWY BLOK WYBORCZY ZIEMI SANOCKIEJ ul. Rynek 22/4, 38-500 Sanok Zbigniew Antoni Seńko
  KW WYBORCÓW SAMORZĄDU ZIEMI SANOCKIEJ ul. Iwaszkiewicza 30, 38-500 Sanok Marta Izdebska
  KW WYBORCÓW SOLIDARNY PRZEWORSK ul. Rolskiego 2, 37-200 Przeworsk Janusz Cholewa
  KW WYBORCÓW STOWARZYSZENI DLA POWIATU ul. Wybrzeże Marszałka Józefa Piłsudskiego 4/10, 37-700 Przemyśl Władysław Antoni Maciupa
  KW WYBORCÓW TADEUSZA FERENCA "ROZWÓJ RZESZOWA" ul. Rynek 4, 35-064, Rzeszów Konrad Rafał Fijołek
  KW WYBORCÓW TARNOBRZESKA LEWICA ul. Wyspiańskiego 3, 39-400 Tarnobrzeg Mieczysław Stanisław Turbak
  KW WYBORCÓW TARNOBRZESKIE POROZUMIENIE PRAWICY ul. Sandomierska 2, 39-400 Tarnobrzeg Wiktor Stasiak
  KW WYBORCÓW TERAZ MIELEC ul. Alsa 5/4, 35-030, Rzeszów Kamil Krzysztof Bartoszek
  KW WYBORCÓW TRADYCJA, ROZWÓJ i PROMOCJA GMINY Markowa 65, 37-120, Markowa Mariusz Rafał Sałówka
  KW WYBORCÓW WOJCIECHA BLECHARCZYKA - DLA SANOKA ul. Jana III Sobieskiego 21, 38-500 Sanok Marian Kurasz
  KW WYBORCÓW WOLNE MIASTO PRZEMYŚL ul. Glazera 22/18, 37-700 Przemyśl Andrzej Stanisław Orzechowski
  KW WYBORCÓW WSPÓLNA SPRAWA ul. Kolejowa 10, 36-100 Kolbuszowa Emil Wilk
  KW WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA DOLINY SANU ul. Św. Jana Nepomucena 13/1a, 37-700 Przemyśl Krystian Antochów
  KW WYBORCÓW WSPÓLNOTA ZIEMI DĘBICKIEJ ul. Rynek 32, 39-200, Dębica Waldemar Jacek Cieśla
  KW WYBORCÓW WSPÓLNY DOM EUROPEJSKI ul. Lewakowskiego 31, 38-400 Krosno Paweł Nowak
  KW WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT ul. Górka 25, 37-420 Rudnik nad Sanem Henryk Saja
  KW WYBORCÓW Z TRADYCJĄ KU NOWOCZESNOŚCI ul. Wolności 231, 37-403 Pysznica Jan Ślusarczyk
  KW WYBORCÓW ZIEMI KOLBUSZOWSKIEJ Kolbuszowa Górna 404, 36-100 Kolbuszowa Zofia Pomorska
 • Sejmik województwa podkarpackiego

  Nazwisko Imiona Okręg Lista Pozycja Wiek Miejsce zamieszkania
  Sajecka Małgorzata 3 4 4 49 Agatówka
  Sudoł Ewa Grażyna 5 5 4 45 Bandrów Narodowy
  Placek Mariusz Antoni 5 7 3 40 Bączal Dolny
  Folcik Józef 5 2 2 54 Besko
  Bartnik Andrzej 1 2 9 51 Białobrzegi
  Pakla Danuta 2 6 10 39 Blizianka
  Sowa Andrzej 5 6 5 53 Błażowa Dolna
  Rączka Marek Stanisław 2 2 8 49 Bobrowa
  Angerman Jarosław Krzysztof 1 5 11 54 Boguchwała
  Drogoń Magdalena Anna 5 6 16 56 Boguchwała
  Drogoń Anna Helena 5 6 12 26 Boguchwała
  Karwat Kazimiera 5 6 11 56 Boguchwała
  Łyszczak Roman 4 3 5 50 Boguchwała
  Łyszczak Maria 5 6 15 60 Boguchwała
  Greiss Jerzy Edward 4 7 2 46 Bolestraszyce
  Błażejowski Władysław Edward 2 2 9 52 Borowa
  Pijar Waldemar Marian 1 5 14 40 Bratkowice
  Bawiec Jacek Marek 2 3 6 27 Brzostek
  Piękoś Paweł Stanisław 2 3 5 45 Brzostek
  Owsiany Zbigniew 5 2 8 36 Brzozów
  Paczkowski Piotr Antoni 5 4 10 38 Brzozów
  Krużel Jan Stefan 4 6 12 56 Chmielnik
  Sieczkoś Zbigniew 1 5 12 60 Chmielnik
  Paterak Tadeusz 2 4 7 39 Chorzelów
  Łach Bernadeta 4 3 1 25 Cieszanów
  Serafin Zbigniew 3 2 10 38 Cmolas
  Serafin Danuta 3 2 9 53 Cygany
  Początek Jan Marcin 2 8 4 30 Czarna Sędziszowska
  Błażowska Anna Urszula 5 4 12 58 Czaszyn
  Świzdor Wojciech Franciszek 4 2 8 40 Dachnów
  Zadworny Waldemar 4 4 5 36 Dachnów
  Korzeniowski Jacek 4 1 3 48 Dąbków
  Misztal Edward 4 5 10 64 Dąbków
  Stompel Mikołaj Bogumił 5 10 6 24 Dąbrówka
  Bałycz Tomasz Marcin 2 3 1 40 Dębica
  Brzostowski Edward 2 1 1 74 Dębica
  Czekaj Marta Urszula 2 4 6 49 Dębica
  Jamróz Krzysztof Józef 2 3 4 45 Dębica
  Loda Maria 2 3 2 42 Dębica
  Nowak Marcin Mieczysław 2 4 3 37 Dębica
  Pieniądz Jan Stanisław 2 2 5 69 Dębica
  Szafraniec Zbigniew 2 5 5 68 Dębica
  Tinc Krzysztof 2 1 11 54 Dębica
  Wojnarowski Janusz Leszek 2 3 3 52 Dębica
  Wojtys Przemysław Roman 2 5 4 39 Dębica
  Błądek Lesław Wawrzyniec 1 2 7 54 Dębno
  Zając Andrzej Stanisław 5 4 11 59 Dobrucowa
  Piękoś Krzysztof Piotr 5 3 2 29 Dobrzechów
  Leń Zbigniew 5 5 13 45 Domaradz
  Głowa Józef 5 1 6 57 Dukla
  Turek Władysław 5 5 3 57 Dukla
  Walas Władysław Franciszek 2 1 8 58 Dulcza Mała
  Bluj Dorota 5 2 11 38 Dydnia
  Leniart Ewa Maria 1 5 2 34 Dylągówka
  Kowalska Anna Helena 1 1 1 62 Dynów
  Sówka Józef 5 6 7 55 Dynów
  Święs Tadeusz Krzysztof 1 4 9 45 Dynów
  Wandas Zdzisław Stanisław 1 6 13 59 Dynów
  Kieliszek Paweł Dariusz 3 1 10 34 Dzierdziówka
  Kuźniar Lucjan 4 2 3 52 Gać
  Uchwat Włodzimierz 2 5 7 57 Glinik Zaborowski
  Jóźwiak Marta Zofia 3 6 8 57 Głogów Małopolski
  Zygarlicka Maria 2 6 1 60 Głogów Małopolski
  Kawa Mariusz 2 2 3 36 Godowa
  Musiał Paweł 3 3 2 29 Godowa
  Domka Piotr Hieronim 2 1 10 38 Gołęczyna
  Buczko Marzena Maria 3 4 9 35 Gorzyce
  Główka Janusz 3 1 9 44 Gorzyce
  Bąk Kazimierz 2 5 10 61 Górki
  Miazga Mieczysław 1 5 4 54 Górno
  Skubisz Józef Antoni 5 1 9 58 Grabownica Starzeńska
  Bartnik Stanisław 1 5 5 63 Grodzisko Dolne
  Pięta Mirosław Robert 5 2 9 26 Harklowa
  Dworak Grzegorz Andrzej 3 7 1 33 Huta Komorowska
  Kościelny Stanisław 3 2 2 56 Huta Komorowska
  Tyka Dominika Małgorzata 5 6 8 23 Huta Poręby
  Przyboś Józef 1 1 13 63 Hyżne
  Goś Zdzisław Jan 2 1 3 56 Iwierzyce
  Kucharski Zbigniew Stanisław 5 3 3 49 Iwonicz
  Maśnik Bogusław 5 8 2 59 Iwonicz
  Komornicki Piotr 5 2 16 58 Iwonicz-Zdrój
  Łokaj Tadeusz Antoni 5 1 8 64 Iwonicz-Zdrój
  Buczek Andrzej Franciszek 4 5 2 51 Jarosław
  Domaradzki Wojciech Grzegorz 4 1 1 44 Jarosław
  Karapyta Mirosław Witold 4 2 1 50 Jarosław
  Korecki Henryk Adam 4 4 10 54 Jarosław
  Lis Alicja Bronisława 4 1 5 63 Jarosław
  Mikołowicz Waldemar 4 7 1 72 Jarosław
  Paulo Lucyna Krystyna 4 5 11 56 Jarosław
  Zając Alicja Zofia 4 2 12 51 Jarosław
  Preisner Jadwiga Maria 5 7 6 63 Jasienica Rosielna
  Czajka Andrzej Krzysztof 5 4 4 49 Jasło
  Czernecki Andrzej Stefan 5 2 6 48 Jasło
  Halerz Maciej Grzegorz 5 1 12 39 Jasło
  Myśliwiec Roman Stanisław 5 4 6 62 Jasło
  Pikuła Kazimiera Anna 5 7 8 68 Jasło
  Różycka Ewa Jolanta 5 5 11 53 Jasło
  Rzońca Sebastian Krzysztof 5 4 14 31 Jasło
  Rzońca Bogdan Józef 5 5 1 49 Jasło
  Sołtys Jerzy Stanisław 5 5 10 54 Jasło
  Wydro Antoni Jan 5 2 4 51 Jasło
  Cholewiński Zygmunt Józef 3 4 1 48 Jastkowice
  Gruszkoś Józef 5 2 12 57 Jaszczew
  Szczepańska Renata Marta 5 4 16 44 Kalnica
  Pośko Maria 2 6 9 59 Kamionka
  Ryznar Andrzej Jerzy 4 5 12 47 Kańczuga
  Stępak Marian 3 9 1 69 Kępa Rzeczycka
  Augustynowicz-Sobota Renata Ewa 4 4 7 37 Kidałowice
  Snela Sławomir Jan 1 5 7 49 Kielnarowa
  Baran Danuta Jolanta 2 1 7 44 Kliszów
  Biesiadecki Jerzy Jan 3 1 7 59 Kolbuszowa
  Draus Ewa Maria 3 5 1 50 Kolbuszowa
  Ozga Ewelina Franciszka 3 2 6 26 Kolbuszowa Górna
  Rachwał Mariusz Tomasz 5 3 6 41 Kopytowa
  Bereś Janina Bronisława 4 6 11 64 Kosina
  Cikowski Piotr Jerzy 5 10 1 32 Kowalowy
  Borowiec Tomasz Stanisław 5 8 4 26 Kozłów
  Kusibab Lucyna Bogusława 3 8 4 47 Kozłów
  Szukała Tomasz 1 8 6 32 Kozłów
  Szukała Stanisław 2 8 3 26 Kozłów
  Szukała Maria 3 8 2 58 Kozłów
  Szukała Karol 4 8 7 23 Kozłów
  Szukała Tadeusz 5 8 1 61 Kozłów
  Bartman Stanisław Wojciech 1 2 1 55 Kraczkowa
  Kontek Walenty 3 8 5 76 Kraczkowa
  Domagalski Artur 4 2 10 43 Krasiczyn
  Pociask Andrzej 1 7 3 50 Krasne
  Pociask Wanda 3 7 6 47 Krasne
  Borcz Jerzy 5 4 3 55 Krosno
  Cieplik Wiesław Szymon 5 8 8 57 Krosno
  Habrat Danuta Maria 4 8 1 55 Krosno
  Krzanowski Jan Franciszek 5 7 1 66 Krosno
  Lewandowski Rafał Bartłomiej 5 8 7 34 Krosno
  Lorens Jerzy Antoni 5 10 5 51 Krosno
  Nowak Czesław Władysław 5 5 6 59 Krosno
  Podgórski Jacek Artur 5 8 5 40 Krosno
  Przytocki Piotr Marian 5 4 1 53 Krosno
  Sanocka Małgorzata Irena 4 8 4 31 Krosno
  Słabik Tadeusz 5 2 15 51 Krosno
  Szajna Józef 5 2 1 63 Krosno
  Tenerowicz Witold Andrzej 2 7 6 65 Krosno
  Zajdel Gabriel Jerzy 5 1 11 32 Krosno
  Zych Marcin 5 1 5 34 Krosno
  Lenart Zenon Józef 5 5 14 52 Krościenko Wyżne
  Sobieraj Dariusz Wojciech 5 2 3 48 Krościenko Wyżne
  Frączek Józef 1 5 10 58 Krzemienica
  Ulijasz Bogusław Andrzej 1 4 6 37 Krzemienica
  Ciółkowski Janusz Józef 5 5 8 61 Lesko
  Jasion Tomasz Jacek 3 3 5 28 Leżajsk
  Płaza Czesław Stanisław 1 1 5 68 Leżajsk
  Samko Halina Aleksandra 1 4 4 47 Leżajsk
  Stawarz Robert 1 11 4 41 Leżajsk
  Pęzioł Mirosław 1 11 5 25 Lipa
  Kubas-Hul Teresa Krystyna 1 4 1 47 Lipie
  Romaniuk Bogdan Piotr 3 5 8 43 Lipnica
  Kiszka Aleksander Jan 4 1 10 36 Lubaczów
  Mamczur Wojciech Józef 4 5 7 58 Lubaczów
  Lewandowski Ludomir Jerzy 1 6 3 63 Lutoryż
  Kozdęba Renata Zofia 5 2 10 49 Lutowiska
  Harchut Lucyna Anna 1 1 12 44 Łańcut
  Sierżęga Andrzej 1 6 12 57 Łańcut
  Urban Tadeusz Bronisław 1 1 14 46 Łańcut
  Węsierski Łukasz Norbert 1 5 8 67 Łańcut
  Ziobro Kazimierz Bronisław 4 5 3 61 Łańcut
  Papież Tadeusz Władysław 3 2 7 55 Łazory
  Bieniasz Jan Adam 1 4 7 48 Łąka
  Zima Jacek Piotr 4 3 7 31 Łęki Górne
  Topolski Krzysztof Józef 5 4 5 38 Łężyny
  Stelmach Wojciech Józef 5 4 7 37 Łukawica
  Barłoga Ryszarda 1 6 14 60 Łukawiec
  Telma Krzysztof Piotr 5 7 2 29 Łysa Góra
  Bajor Danuta 3 7 2 40 Majdan Królewski
  Nowik Ireneusz Sławomir 1 4 13 37 Malawa
  Ciepły Leszek 5 5 5 50 Markowce
  Chomycz Zbigniew 5 2 13 46 Mchawa
  Bury Jan 2 1 2 61 Mielec
  Eksner Marta Katarzyna 2 8 7 22 Mielec
  Gałaś Andrzej 2 7 5 76 Mielec
  Jankowski Tomasz Dariusz 2 8 2 21 Mielec
  Kapinos Fryderyk Sylwester 2 5 2 49 Mielec
  Lachawiec Adam Jacek 2 8 11 22 Mielec
  Nowakowski Zdzisław Ryszard 2 4 1 55 Mielec
  Stela Robert Edward 2 4 12 39 Mielec
  Wilk Andrzej Tomasz 2 4 9 46 Mielec
  Bardzik Bogdan 1 3 2 39 Mogielnica
  Chmura Józef Czesław 2 7 3 46 Mokre
  Poździk Marek Jerzy 4 2 9 52 Munina
  Reguła Andrzej Zygmunt 2 2 1 57 Nagawczyna
  Pietruch Lucjan Jan 4 1 11 38 Narol
  Bąk Roman 3 4 8 43 Nisko
  Bis Józef 3 5 11 68 Nisko
  Błądek Lidia 3 5 7 54 Nisko
  Chudy Bogusław 3 9 5 57 Nisko
  Ozimek Julian 3 1 2 62 Nisko
  Siudy Amanda Anna 3 1 6 43 Nisko
  Skalny Zbigniew Stanisław 3 4 5 40 Nisko
  Czekalski Józef Zygmunt 3 1 4 59 Nowa Dęba
  Furman Szczepan 3 2 5 55 Nowa Dęba
  Nowak Józef 3 4 7 54 Nowa Dęba
  Pruchniewska-Siuzdak Beata Ewa 1 1 11 46 Nowa Sarzyna
  Krztoń Emilia Genowefa 4 6 8 67 Nowa Wieś
  Ruszała Anna Helena 2 1 6 32 Nowa Wieś
  Wanielista Dariusz Michał 5 2 7 48 Nowosielce
  Najda Stanisław 1 2 13 64 Nowy Borek
  Mączyński Jerzy Stanisław 5 6 3 62 Odrzykoń
  Kosydar Adam 5 3 5 29 Okonin
  Hop Marcin 3 7 3 30 Olszynka
  Gomułka Wojciech Jan 5 1 7 28 Osobnica
  Lewicki Maciej Jan 4 4 1 55 Ostrów
  Lorenc Irena 2 5 6 47 Padew Narodowa
  Mazurkiewicz Stanisław Jacek 4 4 4 41 Pawłosiów
  Golański Janusz Damian 5 10 2 22 Płowce
  Grych-Bochyńska Urszula 2 1 4 49 Podgrodzie
  Szczepańska Alicja Stanisława 5 1 3 62 Postołów
  Matusiewicz Andrzej 4 5 1 58 Prałkowce
  Lorenc Wojciech Piotr 5 4 8 41 Prusiek
  Andrzejak-Klecha Magdalena Anna 4 2 6 38 Przemyśl
  Błotnicki Jan 4 2 11 60 Przemyśl
  Broda Wacław 4 4 9 45 Przemyśl
  Cyran-Śliz Bernadetta Marzena 4 6 6 25 Przemyśl
  Felczyński Janusz Michał 4 2 2 59 Przemyśl
  Gudzelak Stanisława 4 1 12 55 Przemyśl
  Handzel Alicja Romana 3 8 3 37 Przemyśl
  Karasiński Maciej Stanisław 4 5 8 52 Przemyśl
  Kosmyk Łukasz Darian 5 8 6 28 Przemyśl
  Pawliszak Andrzej Adam 4 1 6 32 Przemyśl
  Popowicz Bogdan 4 4 6 53 Przemyśl
  Rowiński Waldemar 4 1 2 44 Przemyśl
  Stojak Grażyna Jarosława 4 4 3 51 Przemyśl
  Śliz Sławomir Marek 2 6 8 27 Przemyśl
  Kłak Krzysztof Józef 4 4 2 44 Przeworsk
  Kozak Agnieszka 4 1 8 36 Przeworsk
  Kubas Józef 4 1 4 59 Przeworsk
  Magoń Janusz Józef 4 5 5 55 Przeworsk
  Nadbrzeski Stanisław 4 1 9 53 Przeworsk
  Wójtowicz Adam Józef 4 1 7 62 Przeworsk
  Bernal Beata Małgorzata 2 8 5 42 Pułanki
  Sznerch Kazimiera 2 8 9 64 Pułanki
  Rudke vel Rutke Leszek Jan 2 4 8 58 Pustków-Osiedle
  Zięba Sylwia Julia 4 8 5 24 Pustynia
  Pasierb Barbara Marta 1 2 6 48 Racławówka
  Adamiec Bogusław 4 2 7 43 Radawa
  Chmiel Marek 2 5 8 48 Radomyśl Wielki
  Lonczak Stanisław Józef 2 2 10 54 Radomyśl Wielki
  Grześko Jan Józef 4 2 4 45 Radymno
  Bajda Stanisław 4 5 4 61 Reczpol
  Chilik Dorota 5 5 9 39 Rogi
  Majchrowicz Tadeusz 5 5 2 53 Rogi
  Rybka Jerzy 1 1 3 58 Rogoźnica
  Darłak Marian Stanisław 2 2 4 56 Ropczyce
  Gudyka Józef Jan 2 5 12 58 Ropczyce
  Kapała Ryszard 2 4 5 51 Ropczyce
  Miąso Krzysztof Piotr 2 4 4 39 Ropczyce
  Raś Krzysztof Józef 2 8 6 35 Ropczyce
  Ździebło Wiesław 2 8 10 38 Ropczyce
  Hojło Joanna 4 7 4 34 Rozbórz
  Chudy Józef 2 2 12 49 Róża
  Mączka Grażyna Ewa 3 2 3 52 Rudnik nad Sanem
  Konieczny Janusz Kazimierz 5 1 1 68 Rymanów
  Augustyn Franciszek 2 2 6 58 Rzemień
  Balawender Robert Andrzej 3 3 7 36 Rzeszów
  Bembenek Grażyna 1 3 3 49 Rzeszów
  Bereś Bożena 1 6 11 60 Rzeszów
  Bieniek Krzysztof Piotr 3 3 1 54 Rzeszów
  Bonusiak Włodzimierz Kazimierz 1 1 2 68 Rzeszów
  Borek Krystyna Bożena 3 6 11 32 Rzeszów
  Buczak Wojciech 1 5 1 55 Rzeszów
  Burek Jan 1 4 5 59 Rzeszów
  Bury Sławomir Andrzej 1 8 3 37 Rzeszów
  Buż Rafał Szymon 3 3 6 36 Rzeszów
  Buż Agnieszka Bernadeta 4 3 6 34 Rzeszów
  Celej Marian Edward 2 6 5 86 Rzeszów
  Chmiel Maria 3 6 10 59 Rzeszów
  Chomycz Małgorzata Maria 3 4 12 32 Rzeszów
  Czekierda-Stamenkovic Jolanta Lucyna 1 4 8 53 Rzeszów
  Czosnek Maria Jadwiga 1 7 7 72 Rzeszów
  Długosz Józef 4 6 10 74 Rzeszów
  Domańska Ewa 1 6 7 62 Rzeszów
  Drozdowski Witold Maciej 1 11 1 46 Rzeszów
  Dynia Zofia 1 7 8 74 Rzeszów
  Gazda Adam Julian 1 8 5 21 Rzeszów
  Gołąb Elżbieta Mieczysława 2 6 7 26 Rzeszów
  Grad Krzysztof Paweł 1 2 8 41 Rzeszów
  Grodecka-Uściłowska Krystyna Anna 3 6 12 60 Rzeszów
  Herba Krystian Tomasz 1 1 4 29 Rzeszów
  Jakubowska Marta 1 11 2 52 Rzeszów
  Jawniak Jan Franciszek 4 6 1 70 Rzeszów
  Juda Roman 1 6 5 75 Rzeszów
  Kamycki Józef 4 6 2 62 Rzeszów
  Kaszuba Krzysztof 1 5 6 56 Rzeszów
  Kłoda Tadeusz 2 6 4 62 Rzeszów
  Kłoda Adolf 4 6 9 76 Rzeszów
  Kobak Kazimierz 5 6 2 78 Rzeszów
  Koberski Marek Ryszard 1 2 3 57 Rzeszów
  Kolasiński Grzegorz Roman 1 1 8 28 Rzeszów
  Kot Krzysztof Marcin 1 7 1 30 Rzeszów
  Kotula Jacek Adam 1 5 13 44 Rzeszów
  Kozdroń Dorota Anna 4 3 3 49 Rzeszów
  Krypel Tomasz Marcin 2 6 6 32 Rzeszów
  Kubicki Marian Józef 4 3 2 54 Rzeszów
  Kuciapa Maciej 1 2 5 35 Rzeszów
  Kuźma Tomasz Dariusz 3 6 4 21 Rzeszów
  Lechforowicz Ryszard Kazimierz 2 6 2 71 Rzeszów
  Lechforowicz Alicja Maria 5 6 10 46 Rzeszów
  Lechwacka-Skręt Romana Anna 1 7 4 67 Rzeszów
  Leniart Kazimierz 1 4 11 53 Rzeszów
  Luty Henryk Andrzej 4 6 4 51 Rzeszów
  Martens Krzysztof 1 2 2 58 Rzeszów
  Mazur Joanna 2 6 12 32 Rzeszów
  Mazur Augustyn Sebastian 3 6 1 59 Rzeszów
  Mazur Zofia Helena 4 6 3 63 Rzeszów
  Michno Piotr Andrzej 1 3 6 37 Rzeszów
  Micke Andrzej 1 2 10 53 Rzeszów
  Mikicki Antoni Jan 4 6 7 64 Rzeszów
  Motyl-Szura Halina Elżbieta 1 6 10 57 Rzeszów
  Mucha Zenon Lucjan 2 6 3 60 Rzeszów
  Nobis Beata Zofia 2 6 11 43 Rzeszów
  Nowosad Aleksander 5 6 1 67 Rzeszów
  Pakuła-Sacharczuk Anna Zofia 1 5 3 54 Rzeszów
  Peszko Arkadiusz Paweł 1 1 7 28 Rzeszów
  Pisiewicz Edward Kazimierz 3 7 4 60 Rzeszów
  Plizga Marek Tadeusz 1 1 10 51 Rzeszów
  Rochecki Kazimierz 3 8 1 58 Rzeszów
  Romańska Jolanta Jadwiga 1 3 4 52 Rzeszów
  Różycki Wiesław Andrzej 1 4 10 57 Rzeszów
  Różycki Karol 3 6 7 68 Rzeszów
  Rut Maria Augustyna 1 6 9 74 Rzeszów
  Sakowska Kamińska Brygida Katarzyna 1 4 3 37 Rzeszów
  Sakowska-Marcisz Aneta 3 6 6 33 Rzeszów
  Siembrzuch Andrzej Stanisław 1 6 8 57 Rzeszów
  Sikora Tomasz Ryszard 1 3 7 30 Rzeszów
  Sitek-Ryndak Dorota Elżbieta 5 6 6 57 Rzeszów
  Słupek Edward Józef 1 2 4 52 Rzeszów
  Smyrski Stanisław Wawrzyniec 4 7 6 74 Rzeszów
  Stępień Danuta Waleria 1 4 2 62 Rzeszów
  Strzępek Jerzy Stanisław 4 3 4 36 Rzeszów
  Sudacki Leon Stanisław 1 6 6 67 Rzeszów
  Szczęch Roman Mariusz 1 11 3 46 Rzeszów
  Szczupiel Anna Maria 5 6 4 47 Rzeszów
  Szczygieł Antoni Karol 1 6 2 80 Rzeszów
  Szkutnik Krystyna Maria 1 7 2 53 Rzeszów
  Szostek Roman 1 8 1 41 Rzeszów
  Szostek Jan 3 8 6 74 Rzeszów
  Szumski Jerzy Józef 1 1 9 65 Rzeszów
  Tomczyk Zbigniew 1 8 4 54 Rzeszów
  Turzańska Bogdana Maria 3 6 9 70 Rzeszów
  Wilk Władysław Tadeusz 5 6 14 80 Rzeszów
  Wojnowska Małgorzata Anna 1 1 6 46 Rzeszów
  Wołoszyński Leszek 1 6 1 69 Rzeszów
  Woźny Franciszek 1 6 4 68 Rzeszów
  Wyroba Maria Antonina 1 7 6 61 Rzeszów
  Zabierowski Wiesław Marian 3 6 5 58 Rzeszów
  Zdąbłarz Janina 3 3 4 50 Rzeszów
  Zin Marek Wincenty 1 4 12 62 Rzeszów
  Żuchowska Grażyna Maria 1 5 9 53 Rzeszów
  Borkowski Marek 5 1 4 56 Sanok
  Haduch Bartłomiej Grzegorz 5 1 13 27 Sanok
  Jara Marianna 5 2 5 51 Sanok
  Kędra Ryszard 5 5 16 58 Sanok
  Miklicz Sławomir 5 4 2 35 Sanok
  Pióro Tadeusz Wacław 5 5 7 54 Sanok
  Żyłka Zygmunt Tomasz 5 5 12 69 Sanok
  Doroba Tomasz Tadeusz 2 1 9 61 Sędziszów Małopolski
  Kmieć Bogusław 2 5 3 38 Sędziszów Małopolski
  Kubas Andrzej Adam 2 1 12 54 Sędziszów Małopolski
  Jaworski Mariusz 4 4 11 54 Siedleczka
  Jakubiec Jerzy Jan 2 2 7 51 Sielec
  Kuryj Marian 5 6 13 48 Skołoszów
  Stachowicz Augustyn Władysław 3 5 9 55 Sokolniki
  Walicka Marzena Iwona 1 8 2 27 Sokołów Małopolski
  Gadzalski Stanisław Kazimierz 3 2 4 63 Stalowa Wola
  Kaporowicz Jerzy Józef 3 9 10 60 Stalowa Wola
  Kotulski Janusz 3 5 3 66 Stalowa Wola
  Madziński Krzysztof 3 1 5 61 Stalowa Wola
  Ossoliński Mariusz Jerzy 3 9 3 31 Stalowa Wola
  Peranowski Bogusław Kazimierz 3 9 11 80 Stalowa Wola
  Popek Tadeusz Józef 3 9 7 56 Stalowa Wola
  Rusinek Antoni 3 4 6 61 Stalowa Wola
  Sagatowska Janina Zofia 3 5 12 60 Stalowa Wola
  Serafin Józef 3 9 12 72 Stalowa Wola
  Sęk Ewa Małgorzata 3 5 4 50 Stalowa Wola
  Skiba Rafał Jacek 3 9 8 35 Stalowa Wola
  Szelęgiewicz Mateusz Jakub 3 9 6 23 Stalowa Wola
  Szufnarowski Józef 2 4 10 53 Stalowa Wola
  Tofil Bronisław Tadeusz 3 1 1 56 Stalowa Wola
  Wisłocki Krystian Kazimierz 3 9 9 39 Stalowa Wola
  Wiśniowska Joanna Maria 3 9 2 41 Stalowa Wola
  Wójcik Stanisław 3 2 12 63 Stalowa Wola
  Zych Ala 3 1 11 46 Stalowa Wola
  Lis Tomasz Piotr 3 4 11 30 Staniszewskie
  Lech Jan 1 2 11 54 Stobierna
  Chwiałkowska Alicja 2 8 12 57 Strzyżów
  Chwiałkowski Cezary Zbigniew 2 8 8 36 Strzyżów
  Marczak Barbara Danuta 2 5 9 43 Strzyżów
  Maźnicki Andrzej Piotr 2 7 4 64 Strzyżów
  Wierdak-Fornal Małgorzata 4 8 3 44 Sulistrowa
  Rożek Jacek 3 5 5 52 Ślęzaki
  Małek Zofia 5 7 4 53 Świerzowa Polska
  Kruk Dorota Stanisława 3 6 3 37 Tajęcina
  Kwolek Edyta Agata 5 10 4 24 Targowiska
  Bochyński Witold 3 4 3 50 Tarnobrzeg
  Czub Zofia 3 1 3 62 Tarnobrzeg
  Dojka Józef 3 9 4 73 Tarnobrzeg
  Furgał Witold Juliusz 3 1 12 66 Tarnobrzeg
  Kaczmarek Andrzej Adam 3 5 2 51 Tarnobrzeg
  Kapuściak Bożena Henryka 3 5 6 52 Tarnobrzeg
  Kołek Iwona 3 4 2 35 Tarnobrzeg
  Paruch Marian 3 1 8 63 Tarnobrzeg
  Sadrakuła Jacek Adam 3 6 2 65 Tarnobrzeg
  Stępień Władysław Piotr 3 2 1 64 Tarnobrzeg
  Winnicka-Sawczuk Józefa 5 7 7 43 Teodorówka
  Kozubal Dariusz Jan 1 7 5 25 Trzciana
  Wróbel Jerzy Bogusław 1 3 1 43 Trzciana
  Wróbel Halina Beata 3 3 3 43 Trzciana
  Berkowicz Adam Roman 5 5 15 53 Trzcinica
  Prorok Helena 4 8 6 74 Trześniów
  Prorok Teresa Maria 4 8 2 52 Trześniów
  Prorok Władysław 5 8 3 54 Trześniów
  Pszeniczny Piotr Paweł 2 7 2 40 Trześń
  Stopyra Mieczysław 4 7 3 79 Tuczempy
  Trelka Ryszard 4 4 8 44 Tuczempy
  Sikora Emil 2 7 1 61 Tułkowice
  Tarapata Jan Władysław 2 2 2 56 Tuszów Narodowy
  Skiba Agata Magdalena 2 2 11 34 Twierdza
  Puskarczyk Jan Marcin 3 2 8 55 Ulanów
  Tofilski Bogusław Władysław 3 5 10 41 Ulanów
  Piękoś Mieczysław 5 1 10 61 Ustrobna
  Jurek Andrzej 5 1 2 64 Ustrzyki Dolne
  Lis Fryderyk Stanisław 5 1 14 59 Ustrzyki Dolne
  Łabędzki Wiesław 5 3 1 46 Ustrzyki Dolne
  Urbański Grzegorz Tadeusz 5 7 5 26 Ustrzyki Dolne
  Michałowski Jerzy Andrzej 5 1 16 55 Wetlina
  Budziwojski Andrzej Adam 2 1 5 27 Wielopole Skrzyńskie
  Wojtas Jacek Andrzej 4 4 12 46 Wierzbna
  Armata Jan 2 8 1 64 Wiśniowa
  Przywara Małgorzata 2 5 11 34 Wola Brzostecka
  Rokita Kazimierz Andrzej 1 2 14 55 Wola Cicha
  Pondo Aurelia Anna 5 6 9 23 Wola Niżna
  Rączy Mariusz Wojciech 1 3 5 44 Woliczka
  Rączy Anna Elżbieta 5 3 4 42 Woliczka
  Ożóg Krzysztof 1 4 14 38 Wólka Niedźwiedzka
  Piwowar Sylwia 5 4 9 28 Wróblik Szlachecki
  Magoń Jan 1 2 12 48 Wysoka
  Cynkar Sławomir Tadeusz 2 4 2 36 Wyżne
  Czech Joanna Urszula 5 10 3 25 Zagórz
  Winiarczyk Edward 3 4 10 63 Zaklików
  Brenkacz Jarosław Andrzej 4 5 9 45 Zapałów
  Wypasek Karol Stanisław 2 4 11 44 Zawada
  Łączak Czesław 2 5 1 56 Zawierzbie
  Nabrzeski Sebastian 3 2 11 33 Zbydniów
  Drozd Andrzej 4 7 5 62 Zręcin
  Jasłowski Mieczysław 5 4 13 59 Żeglce
  Winiarski Wojciech 5 1 15 22 Żeglce
  Duljan Andrzej Jacek 5 4 15 55 Żółków
  Pykosz Ireneusz Hieronim 5 2 14 42 Żółków
  Sośnicki Józef 4 5 6 55 Żurawica
  Bury Tomasz Wojciech 4 2 5 33 Żurawiczki
  Drabik Antoni Piotr 4 6 5 59 Żurawiczki
  Wodzień Stanisław 3 7 5 68 Żyraków

 • Rada Miasta Rzeszowa Okręg nr 1

  Lista kandydatów do Rady Miasta Rzeszowa z podziałem na okręgi:     Okręg nr 1     Okręg nr 2     Okręg nr 3     Okręg nr 4


  Okręg nr 1

  Lista Komitet Wyborczy Nr Nazwisko Imiona
  4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP 7 Bącal Wojciech Grzegorz
  4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP 10 Bentkowska Ewa Grażyna
  4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP 1 Dec Andrzej Julian
  4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP 5 Dziedzic Piotr Jan
  4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP 14 Furtak Wojciech
  4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP 2 Kaźmierczak Jolanta Barbara
  4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP 8 Kozicki Janusz Jerzy
  4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP 13 Leja Łukasz
  4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP 4 Orzakiewicz Tomasz Franciszek
  4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP 9 Prejzner Józef Janusz
  4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP 11 Pudliński Marek
  4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP 3 Rączy Małgorzata
  4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP 6 Ślusarczyk Krzysztof Wiesław
  4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP 12 Urban Paweł Jarosław
  5 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 Adamowicz Jacek Tadeusz
  5 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 Białogłowski Robert Artur
  5 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 13 Jahn Piotr Krzysztof
  5 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 9 Jarosz Stanisław Zbigniew
  5 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7 Korczykowski Stanisław
  5 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 Koryl Grzegorz
  5 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 Kultys Robert
  5 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 Lutak Tomasz
  5 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 14 Nowakowski Grzegorz
  5 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 12 Ochał Barbara Urszula
  5 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 3 Ramski Janusz Henryk
  5 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 Solarz Danuta
  5 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 11 Surowiec Barbara Katarzyna
  5 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 2 Wróblewska Krystyna Małgorzata
  12 KW "NASZ DOM-RZESZÓW" 8 Adamiec Justyna Paulina
  12 KW "NASZ DOM-RZESZÓW" 10 Depowska Agnieszka Małgorzata
  12 KW "NASZ DOM-RZESZÓW" 5 Kotula Bogusław Jacek
  12 KW "NASZ DOM-RZESZÓW" 1 Kuśnierz Tadeusz Zygmunt
  12 KW "NASZ DOM-RZESZÓW" 6 Malinowska Urszula
  12 KW "NASZ DOM-RZESZÓW" 2 Milanowski Tadeusz
  12 KW "NASZ DOM-RZESZÓW" 7 Nawrocki Jerzy Stefan
  12 KW "NASZ DOM-RZESZÓW" 11 Romanik Daniel Łukasz
  12 KW "NASZ DOM-RZESZÓW" 12 Teper Agata Barbara
  12 KW "NASZ DOM-RZESZÓW" 9 Tomczyk Grażyna Maria
  12 KW "NASZ DOM-RZESZÓW" 4 Wisz Elżbieta Anna
  12 KW "NASZ DOM-RZESZÓW" 3 Zaborniak Stanisław Franciszek
  13 KW WYBORCÓW TADEUSZA FERENCA "ROZWÓJ RZESZOWA" 14 Burtan Urszula Małgorzata
  13 KW WYBORCÓW TADEUSZA FERENCA "ROZWÓJ RZESZOWA" 1 Chlebek Czesław Jan
  13 KW WYBORCÓW TADEUSZA FERENCA "ROZWÓJ RZESZOWA" 4 Czyż Kamil Krzysztof
  13 KW WYBORCÓW TADEUSZA FERENCA "ROZWÓJ RZESZOWA" 13 Jacek Józef
  13 KW WYBORCÓW TADEUSZA FERENCA "ROZWÓJ RZESZOWA" 3 Korczowska Maria
  13 KW WYBORCÓW TADEUSZA FERENCA "ROZWÓJ RZESZOWA" 9 Maciejczyk Mateusz
  13 KW WYBORCÓW TADEUSZA FERENCA "ROZWÓJ RZESZOWA" 8 Prawelski Zbigniew Adam
  13 KW WYBORCÓW TADEUSZA FERENCA "ROZWÓJ RZESZOWA" 2 Ratajczak Beata
  13 KW WYBORCÓW TADEUSZA FERENCA "ROZWÓJ RZESZOWA" 10 Rusznica Stanisław Franciszek
  13 KW WYBORCÓW TADEUSZA FERENCA "ROZWÓJ RZESZOWA" 11 Skoczyńska-Prokopowicz Barbara Jadwiga
  13 KW WYBORCÓW TADEUSZA FERENCA "ROZWÓJ RZESZOWA" 6 Ustrobiński Marek Jerzy
  13 KW WYBORCÓW TADEUSZA FERENCA "ROZWÓJ RZESZOWA" 12 Walas Andrzej Szymon
  13 KW WYBORCÓW TADEUSZA FERENCA "ROZWÓJ RZESZOWA" 7 Walawender Witold Piotr
  13 KW WYBORCÓW TADEUSZA FERENCA "ROZWÓJ RZESZOWA" 5 Winiarska Józefa Danuta
  14 KW WYBORCÓW RZESZÓW LEPSZY O 100 PROCENT! 6 Anton Grzegorz Marek
  14 KW WYBORCÓW RZESZÓW LEPSZY O 100 PROCENT! 9 Długosz Beata Anna
  14 KW WYBORCÓW RZESZÓW LEPSZY O 100 PROCENT! 2 Kuchta Krzysztof Rafał
  14 KW WYBORCÓW RZESZÓW LEPSZY O 100 PROCENT! 10 Matuła Monika Jadwiga
  14 KW WYBORCÓW RZESZÓW LEPSZY O 100 PROCENT! 1 Mikicki Roman Domosław
  14 KW WYBORCÓW RZESZÓW LEPSZY O 100 PROCENT! 11 Niedziałek Agnieszka Bernadeta
  14 KW WYBORCÓW RZESZÓW LEPSZY O 100 PROCENT! 5 Pękala Katarzyna Anna
  14 KW WYBORCÓW RZESZÓW LEPSZY O 100 PROCENT! 7 Szczyrek Katarzyna Maria
  14 KW WYBORCÓW RZESZÓW LEPSZY O 100 PROCENT! 3 Szuberla-Zapaśnik Monika Celina
  14 KW WYBORCÓW RZESZÓW LEPSZY O 100 PROCENT! 4 Ziembicka Barbara Dagmara
  14 KW WYBORCÓW RZESZÓW LEPSZY O 100 PROCENT! 8 Ziembicka-Laskowska Teresa Izabela
  15 KW WYBORCÓW RZESZOWIANIE RAZEM 10 Bereś Janusz Wojciech
  15 KW WYBORCÓW RZESZOWIANIE RAZEM 13 Ciołek Edward
  15 KW WYBORCÓW RZESZOWIANIE RAZEM 4 Compała Piotr Bogusław
  15 KW WYBORCÓW RZESZOWIANIE RAZEM 1 Hołówko Zbigniew
  15 KW WYBORCÓW RZESZOWIANIE RAZEM 6 Mazur Józef
  15 KW WYBORCÓW RZESZOWIANIE RAZEM 12 Pelinko Marta Barbara
  15 KW WYBORCÓW RZESZOWIANIE RAZEM 8 Piotrowska Alicja Janina
  15 KW WYBORCÓW RZESZOWIANIE RAZEM 7 Przybyłowski Stanisław Władysław
  15 KW WYBORCÓW RZESZOWIANIE RAZEM 9 Sadłowski Łukasz Marcin
  15 KW WYBORCÓW RZESZOWIANIE RAZEM 2 Sosna Mirosław Jan
  15 KW WYBORCÓW RZESZOWIANIE RAZEM 3 Walat Aleksander
  15 KW WYBORCÓW RZESZOWIANIE RAZEM 11 Wapińska Alicja Małgorzata
  15 KW WYBORCÓW RZESZOWIANIE RAZEM 5 Wcisło Jadwiga Magdalena
  15 KW WYBORCÓW RZESZOWIANIE RAZEM 14 Żak Czesław
  17 KW WYBORCÓW "SILNI JEDNOŚCIĄ" 4 Cyło Elżbieta
  17 KW WYBORCÓW "SILNI JEDNOŚCIĄ" 6 Gawęcki Daniel Leonard
  17 KW WYBORCÓW "SILNI JEDNOŚCIĄ" 1 Głuszczyk Zbigniew
  17 KW WYBORCÓW "SILNI JEDNOŚCIĄ" 3 Pisarek Ireneusz Andrzej
  17 KW WYBORCÓW "SILNI JEDNOŚCIĄ" 2 Sagan Tomasz Wojciech
  17 KW WYBORCÓW "SILNI JEDNOŚCIĄ" 5 Tereszkiewicz-Stach Barbara Wiktoria
 • Wybory Samorządowe 2010

  Zbliżają się Wybory Samorządowe. Podejmiemy decyzje, które zaważą nad dalszym rozwojem naszych miast, powiatów, gmin i miejscowości.

   

  Wybory Samorządowe odbędą się 21 listopada 2010 roku.

   

  Poniżej przedstawiamy poradnik wyborcy. Warto się z nim zapoznać, aby uniknąć niepotrzebnych stresów w dniu wyborów. 

   

  Kto może głosować?

  Zgodnie z art. 62 ust.1 Konstytucji RP prawo głosu w wyborach samorządowych ma każdy obywatel Polski, który najpóźniej w ich dniu ukończył 18 lat.

  Prawa głosu nie mają osoby:

  - pozbawione praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądowym – są to osoby skazane na najcięższe przestępstwa wobec których sądy stosują jako dodatkowy środek karny pozbawienie praw publicznych, w tym pozbawienie biernego i czynnego prawa wyborczego;

  - pozbawione praw wyborczych orzeczeniem Trybunału Stanu – Trybunał Stanu jest szczególnego rodzaju sądem, przed którym mogą być postawione osoby pełniące najwyższe funkcje w państwie (Prezydent RP, Prezes Rady Ministrów, ministrowie, Prezes Narodowego Banku Polskiego, Prezes Najwyższej Izby Kontroli, członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, posłowie i senatorowie) w związku z naruszeniem przez nie Konstytucji lub ustaw;

  - ubezwłasnowolnione prawomocnym orzeczeniem sądowym.

   

  Co zrobić, jeśli nie ma mnie na liście?

  Każdy, kto jest pełnoletni, zameldowany w danej gminie i nie został pozbawiony praw wyborczych, a mimo to został pominięty w rejestrze lub spisie wyborców, może to reklamować.

  Jeżeli czyjegoś nazwiska brakuje na liście z powodu niedopatrzenia urzędników, może go do niej dopisać komisja wyborcza. Jedyny warunek: osoba taka musi udowodnić, że jest zameldowana na terenie danego obwodu, a urząd gminy potwierdzić, iż figuruje w rejestrze. Praktycznie wygląda to tak, że przewodniczący komisji dzwoni do urzędu gminy, upewnia się, że wyborca6mieszka na stałe na jej terenie, dopisuje do spisu i wydaje kartę do głosowania (podstawa – art. 44 ust. 2 samorządowej ordynacji wyborczej).

   

  Czy mogę głosować poza miejscem zamieszkania?

  W przeciwieństwie do wyborów prezydenckich i parlamentarnych, głosowanie poza miejscem stałego zamieszkania w wyborach samorządowych nie jest możliwe. Nie można więc wziąć ze swojej gminy zaświadczenia o prawie do głosowania, wyjechać na weekend, urlop czy festiwal, i z nim głosować w innej gminie, powiecie czy województwie.

  Dlaczego? Dlatego, że mieszkańcy każdej gminy, powiatu czy województwa tworzą tzw. wspólnotę samorządową. I to właśnie członkowie tej wspólnoty mają prawo decydować o swoich władzach, a nie o władzach innych wspólnot. Innymi słowy - jeśli mieszkasz w Rzeszowie, a na wyborczy weekend wyjeżdżasz do Krakowa, nie masz prawa wybierać jego władz.

  Tworząc rejestry wyborców w poszczególnych gminach urzędnicy – niejako z automatu – wciągają do nich wszystkie osoby zameldowane na terenie tych gmin. Zgodnie z kodeksem prawa cywilnego miejscem stałego zamieszkania jest jednak nie tyle „miejsce zameldowania” co „miejsce, w którym dana osoba przebywa z zamiarem stałego pobytu”. Definicja ta daje pewne pole interpretacji dla rzeszy ludzi, którzy mieszkają i przebywają np. w Rzeszowie, ale wciąż są zameldowani i wciągnięci do rejestru wyborców w rodzinnych miejscowościach. Oczywiście najprościej byłoby, gdyby się przemeldowali – wtedy urzędnicy przeniosą także ich dane do „nowego” rejestru. Jeśli jednak z jakichś przyczyn nie chcą tego zrobić, mogą sami dopisać się do rejestru gminy, w której mieszkają. Na tej podstawie zostaną wciągnięci na listę.

   

  Jak dopisać się do rejestru wyborców poza miejscem zameldowania?

  Żeby dopisać się do rejestru wyborców w miejscu, w którym mieszka się na stałe, ale nie jest się zameldowanym, trzeba złożyć pisemny wniosek w urzędzie gminy.

  Muszą się w nim znaleźć:

  - nazwisko i imiona;

  - imię ojca,o data urodzenia,

  - numer ewidencyjny PESEL;

  - adres zamieszkania;

  - adres ostatniego zameldowania na pobyt stały poza obszarem gminy.

  Na podstawie takiego samego wniosku do rejestru „swojej” gminy mogą się dopisać osoby, które nie są nigdzie zameldowane. Wójt (burmistrz, prezydent) na rozpatrzenie wniosku ma trzy dni. Jeśli odpowie odmownie, osoba wnosząca o wpisanie do rejestru wyborców, może się odwołać do sądu rejonowego. Ma na to trzy dni od wręczenia decyzji i robi to za pośrednictwem wójta (burmistrza, prezydenta), który odmowę wydał. Jeśli wójt w tym momencie uzna argumenty skarżącego, może natychmiast zmienić swoją decyzję i wpisać go do rejestru. Jeśli nie – przekazuje ją wraz z aktami sprawy sądowi, a ten ma kolejne trzy dni na jej rozpatrzenie. Decyzja sądu jest ostateczna i nie ma od niej odwołania. O wpisaniu wyborcy do rejestru natychmiast zostaje powiadomiony urząd gminy, w którym jest on/był ostatnio zameldowany na stałe. Tamtejsi urzędnicy wykreślają go ze swojego rejestru.

   

  Jak głosować?

  Głosowanie w wyborach samorządowych to - z punktu widzenia wyborcy - najbardziej skomplikowana procedura spośród wszystkich wyborów. Na kartach trzeba postawić sporo krzyżyków.

  Pamiętaj! Żeby twój głos był ważny, w kratce na karcie do głosowania musisz postawić znak „x”, a nie jakikolwiek inny – np. „v” czy „-„.

  Punkt przecięcia kresek tworzących znak „x” musi się znaleźć w obrębie kratki. Dopiski poza kratkami nie mają żadnego znaczenia. Jeśli więc przy nazwisku wybranego kandydata (lub kandydatów) postawiłeś właściwie „x”, pozostałe kratki są czyste i masz taką potrzebę – możesz pisać na karcie co chcesz. Jeśli zdarzy ci się pomylić i postawić znak „x” nie tam, gdzie chciałeś, lub w sposób niewłaściwy – nie dostaniesz nowej karty do głosowania. Informacja o tym, jak oddać głos żeby był ważny, jest umieszczona na każdej karcie i na plakatach w lokalach wyborczych. Powinni nią służyć też członkowie komisji, oczywiście nie sugerując na kogo należy zagłosować.

   

  Godziny otwarcia lokali

  Nadchodzące wybory samorządowe są pierwszymi wyborami w Polsce, w których będziemy mogli głosować w godz. 8-22. 

   Do tej pory radnych wybieraliśmy w godz. 6-20. Jednak przez pierwsze dwie godziny otwarcia lokali frekwencja była bardzo niska, zdecydowanie rosła zaś wieczorem – kiedy wiele osób wracało np. z weekendowych wyjazdów. W związku z tym cisza wyborcza w tym roku rozpocznie się o północy z piątku na sobotę i zakończy z chwilą zamknięcia lokali wyborczych – a więc po raz pierwszy o godz. 22.

  Do tego czasu będzie zabronione:

  - zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień, rozdawanie ulotek oraz inna agitacja na rzecz kandydatów i list kandydatów;

  - podawanie do publicznej wiadomości wyników badań przedwyborczych dotyczących przewidywanego poparcia oraz wyników sondaży przeprowadzanych w dniu głosowania.

  Za naruszenie tych zakazów grozi kara grzywny.

   

  Jakie dokumenty zabrać ze sobą?

  Według przepisów wyborczych przed głosowaniem wyborca powinien się wylegitymować komisji dowodem tożsamości. Nie wynika z nich jednak, że musi to być dowód osobisty. Można głosować na podstawie paszportu, prawa jazdy, a nawet legitymacji studenckiej czy ubezpieczeniowej. Jeżeli jednak mamy ważny dowód, weźmy go ze sobą - członkowie komisji nie zawszę są świadomi, że można głosować także na podstawie innych dokumentów. Dowód oszczędzi nam więc ewentualnych sporów.

   

  Jak znaleźć lokal wyborczy?

   Chociaż podział na obwody głosowania jest stały, a lokale wyborcze zwykle znajdują się w tych samych miejscach, warto się wcześniej upewnić, czy nic się nie zmieniło. Zgodnie z samorządową ordynacją wyborczą o numerach i granicach obwodów oraz miejscach, w których znajdują się lokale wyborcze, informuje wójt (burmistrz, prezydent miasta) najpóźniej na trzy tygodnie przed wyborami. Stosowne obwieszczenia umieszcza się w urzędach, na słupach ogłoszeniowych i w innych miejscach. Wiele gmin te same informacje podaje na swoich stronach internetowych. Żeby uniknąć więc wątpliwości i niepotrzebnego zamieszania w dniu wyborów, lepiej ich poszukać wcześniej.

   

  Po wejściu do lokalu

  Kiedy wejdziesz już do lokalu, podchodzisz do stołu, za którym siedzi komisja. Liczy ona sobie od siedmiu do dziewięciu członków, w tym przewodniczącego i wiceprzewodniczącego. Każdy z członków zwykle zajmuje się obsługą wyborców z różnych części obwodu (np. mieszkańców różnych ulic), a o części tej informuje znajdująca się przed nim kartka. Odnajdujesz więc właściwą osobę, legitymujesz się i podpisujesz przy swoim nazwisku w spisie wyborców.

  Na tej podstawie dostajesz pokaźny pakiet kart do głosowania we wszystkich wyborach.

  Upewnij się, że są wszystkie, a więc:

  - karta do głosowania w bezpośrednich wyborach wójta (burmistrza, prezydenta miasta)

  - karta do głosowania w wyborach do rady gminy;

  - karta do głosowania w wyborach do rady powiatu;

  - karta do głosowania w wyborach do sejmiku województwa.

  Uwaga! W wyborach przeprowadzanych w miastach na prawach powiatu dostaniesz trzy, a nie cztery karty do głosowania. W miastach tych – zwanych też powiatami grodzkimi – nie ma odrębnych struktur powiatu (starosta, zarząd, rada) i gminy, ponieważ to gmina wykonuje zadania powiatu. W tej chwili status miast powiatu ma 65 miejscowości – są to przede wszystkim miasta wojewódzkie i te, które straciły taki status w wyniku reformy administracyjnej z lat 1998-1999.

  Miasta na prawach powiatu w województwie podkarpackim: Krosno, Przemyśl, Rzeszów, Tarnobrzeg.

  Z kartami do głosowania idziesz do „miejsca zapewniającego tajność głosowania“. Czasem będzie to kabina z kotarą, a czasem - stolik z przepierzeniem. Ma ci to zagwarantować, że inny wyborca czy członek komisji nie zobaczy twojego wyboru. Niektórzy głosują jednak „publicznie”, kładąc np. karty na parapecie. Jest to naruszenie prawa wyborczego, ponieważ tajność głosowania jest nie tylko prawem, ale i obowiązkiem wyborcy. Nie zagraża ono wprawdzie ważności całych wyborów, ale przewodniczący powinien dopilnować, żeby głosowano tajnie.

  {jcomments on}

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja