Cz13062024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start
Filtr
 • 38-latek odpowie za otrucie swojej żony

  strzykawkaWiele pracy wymagało od rzeszowskich policjantów i prokuratorów rozwikłanie zagadkowej śmierci mieszkanki Rzeszowa. 34-letnia kobieta zmarła w grudniu 2008 r.  Zarzut śmiertelnego otrucia usłyszał jej 38-letni mąż. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

  Sprawa miała swój początek w grudniu 2008 r. Nad ranem, mieszkaniec Rzeszowa powiadomił pogotowie ratunkowe o śmierci swojej żony. Z jego relacji wynikało, że 34-letnia kobieta umarła niespodziewanie, w swoim łóżku. Już w trakcie pierwszych czynności wykonywanych przez Policję i prokuratora pojawiło się sporo niejasności co do okoliczności jej śmierci, dlatego wszczęto w tej sprawie śledztwo. Ponieważ wątpliwości mogli rozwiać jedynie eksperci z zakresu medycyny sądowej, zasięgnięto ich opinii. Trzeba było przeprowadzić specjalistyczne badania toksykologiczne. Opinie w tej sprawie wydawali m.in. biegli z zakresu toksykologii leków i trucizn organicznych z krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Rusza kolejna akcja zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

  Dzisiaj 29 stycznia 2011 r. rusza kolejna akcja zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego pochodzącego od gospodarstw domowych.  Najbliższa zbiórka odbędzie się przy ul. Kotuli (za przystankiem MPK) oraz przy ul. Rejtana 22 (parking samochodowy).
  Jest to już kolejny rok zbierania „elektrośmieci” na terenie Rzeszowa, w ramach porozumienia Gminy Miasta Rzeszów z Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S. A. w Warszawie oraz rzeszowską firmą EkoTop Sp. z o. o. Od września 2007 r. do grudnia 2010 r. zebrano blisko 209 ton tych niebezpiecznych odpadów, w tym ponad 69 ton w 2010 r. Dotychczasowe efekty zbiórki pokazują, że mieszkańcy Rzeszowa są świadomi konieczności odpowiedniego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • "Alkohol i narkotyki"

  alkomatEliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących oraz tych, którzy usiedli za kierownicę pod wpływem narkotyków - to cele akcji "Alkohol i narkotyki". Policyjne działania rozpoczęły się wczesnym rankiem i potrwają całą dobę.

  Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców podczas rutynowych kontroli, ale również w specjalnie ustawianych punktach kontrolnych. W tych miejscach funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymują do kontroli możliwie największą liczbę nadjeżdżających kierowców. Oprócz stanu trzeźwości policjanci będą też sprawdzać czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ostatnie dwa tygodnie na składanie wniosków o pożyczki powodziowe w województwie podkarpackim

  poreczeniaOstatnie dwa tygodnie na składanie wniosków o pożyczki powodziowe w województwie podkarpackim

   

  13 lutego br. upływa ustawowy termin na składanie wniosków o umarzalne pożyczki powodziowe przeznaczone dla przedsiębiorców z województwa podkarpackiego.
  W najbliższym czasie (7 i 9 lutego br.) odbędą się ostatnie spotkania z przedstawicielami Funduszu Pożyczkowego - „Poręczenia Kredytowe” Sp. z o.o., podczas których zainteresowani przedsiębiorcy będą mogli złożyć wnioski.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Czy powstaje konkurencja dla Facebook-a i Naszej Klasy?

  myludzieOd kilku tygodni w internecie działa nowy portal społecznościowy – myLudzie.pl, a już ilość zarejestrowanych użytkowników napawa dumą jego twórców. MyLudzie.pl to pomysł Marcina Ciechomskiego, który jest rodowitym Torunianinem, oraz jego zespołu w skład którego wchodzą Ruben Zabłocki (grafik) oraz Rafał Leśniewski (programista). Można śmiało powiedzieć, że to połączenie facebook-a, naszej-klasy oraz myspace.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • VI Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

  W dniu 27 stycznia br. już po raz szósty będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście. Celem tej, uchwalonej 1 listopada 2005 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ inicjatywy jest uczczenie pamięci ofiar pomordowanych w czasie II wojny światowej przez reżim hitlerowski. Dzień obchodów nie przez przypadek wyznaczono na 27 stycznia – tego dnia w 1945 r. został wyzwolony obóz Auschwitz-Birkenau. W Polsce, w Izraelu, a także w wielu innych państwach trwają przygotowania do obchodów tego dnia.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Sprawa zabójstwa sprzed lat wyjaśniona

  zabojstwoPolicjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie rozwikłali zagadkę zabójstwa w Sanoku. Dwa lata temu na dworcu PKP znaleziono ciało 48-letniego Witolda Sz. Podejrzany o zabójstwo został zatrzymany, jest w tej chwili tymczasowo aresztowany. Dotychczasowe ustalenia wskazują na osobisty motyw zbrodni. 

  Te zdarzenia rozegrały się ponad dwa lata temu w Sanoku. 22 listopada 2008 roku, tuż po północy, na dworcu PKP maszynista pociągu zauważył leżącego obok wiaty człowieka. Okazało się, że jest ciężko pobity. Miał wyraźne obrażenia, w pobliżu były ślady krwi. Mimo prób reanimacji nie udało się go uratować.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zamach na lotnisku Domodiedowo

  atak135 osób nie zyje, a około 130 jest rannych w tym ok 20 w stanie krytycznym w wyniku zamachu samobójczego na moskiewskim lotnisku Domodiedowo - poinformowała agencja Interfax. Do zamachu doszło godz. 16.37 (14.37 czasu polskiego) w hali przylotów, w miejscu, gdzie osoby z zewnątrz mogą odbierać podróżnych i jest to najmniej strzeżone miejsce na lotnisku, gdzie może dostać się każdy z zewnątrz bez szczegółowej kontroli. Ze wstępnych ustaleń wynika, że eksplodowało 5-10 kg materiałów wybuchowych. Wszystkie informacje oparte są na podstawie rosyjskich agencji informacyjnych. 

  atak2Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział, że sprawcy zostaną ujęci i ukarani oraz zarządził również wprowadzenie specjalnych środków bezpieczeństwa na wszystkich lotniskach, a także na dworcach kolejowych. Zaostrzono również kontrolę w moskiewskim metrze.

  Świadkowie zamachu bombowego mówią, że akcja ratownicza była utrudniona ze względu na bardzo gęsty dym, który utrudniał dotarcie do ofiar służbom ratunkowym. Wiele ofiar bardzo długo czekało na ratunek leżąc w kałużach krwi.

  Lotnisko Domodiedowo - zostało otworzone w 1965 roku.  Znajduje się ok. 40 km na południowy-wschód od centrum Moskwy. Jest to największy port lotniczy w Rosji i jako jedyny port lotniczy jest wstanie przyjąć olbrzymi samolot Airbus A380. Korzysta z niego ponad 80 linii lotniczych z całego świata.

  Corocznielotnisko Domodiedowo obsługuje ponad 20 milionów osób.

   

   

  {jcomments on}

 • WSSE przypomina o oznaczeniach zakazu palenia

  Logo_TobZnowelizowana ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych weszła w życie 15 listopada ubiegłego roku. Pomimo tego, że przepisy są restrykcyjne, osoby palące dostosowują się do obowiązujących przepisów.

  Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi monitoring przestrzegania zakazu palenia m.in. w zakładach nauczania i wychowania, na uczelniach, w zakładach opieki zdrowotnej, w zakładach pracy i lokalach gastronomiczno-rozrywkowych.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Rzeszowskie ŻMIJE w Irlandii - Koncert "Dla Maliny"

  zmije22 stycznia w The Roundy Bar miał miejsce koncert polskiego zespołu "Żmije". Jak wiadomo, koncert poza dostarczeniem rozrywki słuchaczom, miał również szczytny cel do którego przyłączyli się nasi goście z Polski. Podczas imprezy prowadzona była zbiórka pieniędzy dla Maliny1808. Siostra Maliny na wstępie opowiedziała historię choroby i postępy w leczeniu i podziękowała wszystkim za tak liczne przybycie.

  Zespół w okrojonym, dwuosobowym składzie, zaprezentował utwory folkowe w języku polskim oraz staro - ukraińskim. Na co dzień "Żmije" występują w składzie ośmioosobowym, w którym muzycy wykorzystują miedzy innymi akordeon, skrzypce, drumle i mandolinę.  Grupa jest organizatorem znanego i lubianego festiwalu Żmijowisko. Nie przedłużając, z wielką radością informujemy, że podczas tego wspaniałego koncertu udało nam się zebrać 588,97 euro!!

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Policjanci odzyskali skradzione pieniądze

  policja1Policjanci odzyskali pieniądze skradzione mężczyźnie, który uczestniczył w akcji ratowniczej po wypadku drogowym, jaki zaistniał w ubiegły wtorek w Nowosielcach. Sprawcą okazał się 34-letni obywatel Ukrainy - jeden z uczestników tego tragicznego zdarzenia.

  Do kradzieży doszło w miniony wtorek, w Nowosielcach, na miejscu wypadku drogowego. Jeden z mężczyzn, którzy udzielali pomocy poszkodowanym, zgłosił przybyłym na miejsce policjantom, że w trakcie tych dramatycznych wydarzeń z jego kurtki zniknęły dokumenty i pieniądze w kwocie około 5000 złotych.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Policja ostrzega - uważajmy na oszustów!

  oszusci- Pilnie potrzebuję pieniędzy… - taki telefon może odebrać każdy z nas, nie zdając sobie sprawy, że może mieć do czynienia z przestępcą. Oszuści działający metodą na tzw. "wnuczka” wprowadzają swoje ofiary w błąd podając się za członka rodziny, prowadzą rozmowę w taki sposób, że potencjalna ofiara sama „zgaduje”, iż rozmawia z kimś z krewnych. Pamiętajmy, że wystarczy jeden telefon do bliskich, aby potwierdzić z kim mamy do czynienia.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dzień Dziadka

  dzien_dziadkaDzisiaj obchodzimy Dzień Dziadka. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Dziadkom.
 • Przekaż 1% podatku

  1procentPodkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest zespołem opieki paliatywnej, działającym na terenie Rzeszowa i jego okolic w promieniu do 100 km.Obejmuje specjalistyczną opieką nieuleczalnie chore dzieci w ich miejscu zamieszkania, gdy lekarze i rodzice podjęli decyzję o zakończeniu leczenia w szpitalu. Umożliwia rodzicom prowadzenie opieki medycznej w domu. Służy wszechstronnym wsparciem w ostatnim okresie życia dziecka, a także później w okresie żałoby.W hospicjum działa grupa wsparcia dla rodziców i rodzeństwa w żałobie.

  Celem prowadzonej opieki jest zmniejszenie cierpienia i poprawa  jakości życia zarówno chorego dziecka jak i jego rodziny. Postępowanie medyczne ma na celu opanowanie między innymi  takich objawów jak ból, lęk czy duszność.W skład zespołu wchodzi 3 lekarzy, 6 pielęgniarek wyszkolonych w opiece paliatywnej, a także psycholog, kapelan, rehabilitant, pracownik socjalny i wolontariusze. Dyżur lekarza i pielęgniarki trwa przez całą dobę, również w czasie weekendu.Opieka sprawowana przez hospicjum jest bezpłatna.Hospicjum dysponuje specjalistycznym sprzętem medycznym niezbędnym w opiece domowej (m.in. koncentratorami tlenu, ssakami, materacami przeciwodleżynowymi, inhalatorami), który wypożyczany jest  bezpłatnie wszystkim potrzebującym go podopiecznym hospicjum.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dzień Babci

  dlababciDzisiaj świętujemy Dzień Babci – święto obchodzone dla uhonorowania babć; w dzień ten wnuki składają życzenia swoim babciom. W Polsce obchodzone 21 stycznia, w tym samym dniu w Bułgarii i Brazylii a w Hiszpanii - 26 lipca. We Francji jest to święto ruchome i obchodzone jest w pierwszą niedzielę marca.

  Pomysł powstania święta w Polsce pojawił się w tygodniku "Kobieta i Życie" w 1964 roku. Już rok później święto to zaczął popularyzować "Express Poznański". W roku 1966 również "Express Wieczorny" ogłosił dzień 21 stycznia "dniem babci". Później powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka, które będziemy świętować 22 tycznia.

  Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Babciom.{jcomments on}

 • Nielegalne arsenały

  arsenalKarabin maszynowy, granat przeciwpancerny, bomba lotnicza, trotyl, kilkadziesiąt naboi - to efekt realizacji policjantów komendy wojewódzkiej w Rzeszowie poprzedzonej działaniami przeciwko osobom nielegalnie magazynującym militaria. Trzy osoby usłyszały zarzuty, grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

  Na trop ludzi zajmujących się militariami wpadli policjanci Wydziału Kryminalnego komendy wojewódzkiej w Rzeszowie. Ustalili, że trzej mężczyźni z okolic Dębicy przechowują w domach niemałe kolekcje broni i amunicji. Według policyjnej wiedzy część tych nielegalnych (żaden z podejrzewanych nie ma zezwolenia na broń) arsenałów jest sprawna i gotowa do użycia.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Koncert z okazji 657 rocznicy nadania Rzeszowowi praw miejskich

  herb_Rzeszowa_rada_miastaZ okazji 657 rocznicy nadania Rzeszowowi praw miejskich Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zaprasza na koncert RATATAM. Gośćmi specjalnymi będą FOLKFUSION BAND oraz EWELINA FLINTA. Koncert odbędzie się 23 stycznia 2011 r. (niedziela) godz. 18.00 w klubie LIVE (Rzeszów, Rejtana 1). Wstęp wolny.

  657 LAT RZESZOWA – 15 LAT PARTNERSTWA RZESZOWA I NYÍREGYHÁZY – 10 LAT RATATAM

  To rocznice, które dały powód do zorganizowania muzycznego wydarzenia, jakim będzie uroczysty koncert 23 stycznia 2011 r., w rzeszowskim klubie LIVE przy Alei Rejtana 1 w Rzeszowie. W koncercie wraz z rzeszowskim zespołem RATATAM wystąpi Ewelina Flinta. Gościem honorowym będzie węgierski zespół FOLKFUSION BAND z Nyíregyházy.

  Inspiracją do zorganizowania tego niecodziennego koncertu jest zbliżająca się rocznica nadania Rzeszowowi praw miejskich przez króla Kazimierza Wielkiego. Wydarzenie to miało miejsce 19 stycznia 1354 roku.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Mniej przestępstw, lepsza wykrywalność, czyli lepsza praca Policji

  statystykapolicjiRok 2010 to kolejny rok utrzymywania pozytywnych, długoletnich trendów ograniczenia przestępczości w Polsce. Prawie we wszystkich kategoriach przestępstw tzw. szczególnie uciążliwych społecznie odnotowano spadki. O 3 % nastąpił spadek ogólnej liczby przestępstw - wszczęto o 30 345 postępowań karnych mniej, w tym o przestępstwa kryminalne 21 258. Nieznacznie zwiększyła się liczba przestępstw gospodarczych, w tym korupcyjnych, oraz przestępstw narkotykowych – czyli tych, których ujawnianie wiąże się wzrostem skuteczności działania Policji. Efektywność ścigania sprawców przestępstw jest najwyższa w historii Policji polskiej – wynosi 68,3 %, a to oznacza, że na przestrzeni ostatnich 11 lat wzrosła o ponad 20 %.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dwa śmiertelne wypadki na krajowej czwórce

  wypadek

  Policjanci pracują na miejscu dwóch wypadków drogowych, jakie wydarzyły się dziś rano na krajowej "czwórce" w Mirocinie i Nowosielcach niedaleko Przeworska. Trzy osoby nie żyją, a osiem zostało rannych.  Ruch w Nowosielcach jest zablokowany, w Mirocine odbywa się jednym pasem.
  Kilkanaście minut przed godziną 7 na krajowej "czwórce" w miejscowości Mirocin doszło do tragicznego wypadku drogowego. Osobowy mercedes, w którym jechały cztery osoby, zderzył sie z samochodem dostawczym. Kierowca mercedesa zginął na miejscu, a pasażerowie tego samochodu zostali przewiezieni do przeworskiego szpitala.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • "Bezpieczny poniedziałek" na przejazdach kolejowych

  jalowegoWczoraj, 17-01-2011 odbyła się kolejna odsłona akcji pod nazwą "Bezpieczny poniedziałek". Tym razem, policjanci i pracownicy kolei spotkali się na strzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. ks. Jałowego w Rzeszowie. Zwracano uwagę kierujących przede wszystkim na to, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest respektowanie znaku "STOP".

  "Bezpieczny Poniedziałek" zorganizowano na strzeżonym przejeździe kolejowym przy ulicy ks. Jałowego w Rzeszowie. Jak poprzednio, w akcji uczestniczyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Komunikacji Społecznej KWP. Na miejscu byli też pracownicy Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Kierowcy otrzymywali ulotki przypominające o tym jak bezpiecznie przejeżdżać przez przejazdy, zarówno te strzeżone jak i niestrzeżone oraz jak istotne dla bezpieczeństwa podróżujących jest stosowanie się do znaku "STOP".

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Odwilż zagraża mieszkańcom Podkarpacia

  logoIMiGWInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o podnoszącym się poziomie rzek. Na Podkarpaciu w ciągu najbliższej doby spodziewane są przekroczenia stanów ostrzegawczych na rzekach: Wisłoka, Wisłok i San. Wzrosty poziomu wody spowodowane są spływem wód roztopowych i opadowych.

  W wielu miejscowościach naszego regionu mieszkańcy z niepokojem obserwują stany lokalnych rzeczek i potoków, które zamieniają się w rwące rzeki i w wielu miejscach występują z brzegów. Mieszkańcy w wielu miejscach naszego regionu przygotowują worki z piaskiem. Wiele gospodarstw zostało podtopionych, ale jak informuje IMiGW w naszym regionie nie ma w tej chwili zagrożenia powodziowego.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • XIV Dzień Judaizmu

  W dniach 15–16 stycznia br. odbędą się spotkania, projekcje, wystawy i koncerty w ramach organizowanego co roku Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim. Tym razem miastem-gospodarzem spotkania jest Przemyśl. Wśród organizatorów znaleźli się: Prezydent Miasta Przemyśla, Metropolita Przemyski Obrządku Łacińskiego oraz Komitet do spraw Dialogu Religijnego Konferencji Episkopatu Polski. Obchody XIV Dnia Judaizmu to znakomita promocja i wielka szansa dla Przemyśla, miasta o wielokulturowej tradycji i bogatej przeszości.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zrobił z siebie ofiarę

  policja1Poważne konsekwencje grożą 25-latkowi z gminy Rymanów. Mężczyzna najpierw usiłował okraść kobietę, a później by mieć alibi powiadomił Policję o tym, że sam padł ofiarą napadu i stracił samochód. Teraz pozostaje pod policyjnym dozorem i ma zakaz opuszczania kraju.

  We wtorek około godz. 21. do dyżurnego w Krośnie zadzwonił mężczyzna, który powiadomił o tym, iż został napadnięty. Stwierdził, że napadli go czterej mężczyźni, pobili, siłą wyciągnęli z samochodu, a następnie skradli mu volkswagena passata. Do zdarzenia miało dojść na terenie jednej z miejscowości w gminie Rymanów.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Biuro PJN w Rzeszowie

  pawelkowal"Wiemy, że partie zakłada się trudno. Podjęliśmy się, razem z posłem Pilchem, ciężaru organizacji struktur na Podkarpaciu do czasu, aż nie ukształtują się tu lokalne władze. Będziemy załatwiać te sprawy, które są do zrobienia teraz i przygotowywać osoby, które włączą się w nasz ruch" - powiedział Paweł Kowal na czwartkowej konferencji prasowej w Rzeszowie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • "Bezpieczne Ferie 2011" na Podkarpaciu

  policjaTegoroczne ferie zimowe odbędą się w terminie 17 stycznia - 27 lutego, w zależności od poszczególnych województw. Na Podkarpaciu rozpoczną się one w poniedziałek, 17 stycznia i potrwają do 30 stycznia. Jak co roku, nad bezpieczeństwem najmłodszych wypoczywających w naszym województwie czuwać będą policjanci. Z myślą o dzieciach, ale też ich rodzicach, wychowawcach i organizatorach zimowych atrakcji przedstawiamy kilka porad i informacji na temat bezpiecznego wypoczynku.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Jasełka 2011

  W dniu 12 stycznia dobiegły końca jarosławskie Spotkania Teatralne pod hasłem „Jasełka 2011”. Zorganizowali je Miejski Ośrodek Kultury, a także Urząd Miasta Jarosławia.

  Podczas tego trwającego dwa dni przeglądu mieli okazję zaprezentować swój jasełkowy repertuar artyści nie tylko z Jarosławia. Wystąpiło łącznie 21 zespołów w tym reprezentanci Bystrowic, Cetuli, Grodziska Górnego, Manasterza, Piwody, Wierzbnej i Przemyśla, Wiązownicy i Kuryłówki. Ostatniego dnia na scenie MOK pojawiły się przedszkolaki. Na zakończenie spotkań wręczono uczestnikom pamiątkowe dyplomy, a dla najlepszych zespołów, aktorów, opiekunów i reżyserów prezentowanych przedstawień przygotowano nagrody. Komisja w składzie: Bożena Siwiecka – choreograf MOK w Przeworsku, Janina Suchożak – główny instruktor MOK w Jarosławiu, Paweł Sroka – instruktor teatralny MOK w Jarosławiu, głównym wyróżnieniem uhonorowała Teatrzyk „Promyk” z Zespołu Szkół w Dąbrowicy za świetną grę młodych artystów, reżyserię oraz pięknie wykonane kolędy oraz Grupę Teatralną ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Przemyślu za całość przedstawienia, zwłaszcza za choreografię i oprawę muzyczną.

  Jarosławskie jasełkowe Spotkania Teatralne odbyły się już po raz czternasty.

  {jcomments on}

 • Raport MAK w sprawie katastrofy TU-154

  mak- niepodjęcie na czas decyzji o odejściu na lotnisko zapasowe po otrzymaniu informacji o warunkach pogodowych

  - obniżanie lotu bez widoczności naziemnych punktów i wbrew ostrzeżeniom

  - brak odpowiedniej reakcji i wymaganych działań przy wielu ostrzeżeniach systemu TAWS i zejście poniżej dopuszczalnej wysokości lotu

  - podejście do lądowania mimo braku zgody z wieży kontrolnej

  - na decyzję pilotów miała wpływ presja psychologiczna

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ferie podróżników

  plakatMamy przyjemność poinformować, że po przerwie wznowiono spotkania z cyklu „Wieczory Podróżnika” w Kulturalnej Piwnicy przy ul.  Reformackiej 4 w Rzeszowie. W styczniu odbędą się trzy spotkania w ramach „Ferii Podróżników”.

  Plan imprez:

  Poniedziałek 17 stycznia

  „Off-road sportowo” - relacje uczestników rajdów

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wielka powódź w Australii

  powodzwaustraliiTysiące ludzi zostały wezwane do ewakuacji w Brisbane - trzecim co do wielkości mięście w Australii, któremu grozi największa powódź od dziesięcioleci. Władze miasta twierdzą, że od 6500 do 9000 domów i firm znajduje się na zagrożonym powodzią terenie w stolicy stanu Queensland. Ulice są puste, a większość mieszkańców została przeniesiona do ośrodków schronienia przed falą kulminacyjną spodziewaną w środę i czwartek. Do tej pory w powodziach w Queensland zginęło już 12 osób, a ponad 90 jest zaginionych. Około 200.000 osób zostało rannych. Powódź spowodowała straty na liczone w miliardach dolarów.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Imprezy w Mienta Klub

  Przedstawiamy najbliższe imprezy w nowym klubie: MIENTA KLUB - Rzeszów, ul. Przesmyk 6

  13.01. - MIENTOWE CZWARTKI – PREMIERA !! – DJ MACU (Wielkie Joł / WWA)

  macu

  Już 13-go stycznia Mienta inauguruje serię czwartkowych imprez w klimacie urban. Na dzień dobry do klubu zawita gość specjalny: Dj MACU – warszawski wymiatacz z ekipy Wielkie Joł. Przygotujcie się na potężną dawkę tanecznej energii. Lokalne wsparcie zapewni Fatman Skub. Zapraszamy od 21 / wstęp: 5 pln.

  „Mientowe czwartki” mają wyciskać dla Was wszystko co najlepsze z szeroko pojętej muzyki Urban (R&B, hip-hop, funk, neo-soul, electro-pop). Będziemy czerpać zarówno z klasyki gatunku jak i najnowszych produkcji, remiksów i mash up`ów z Wysp i zza Oceanu. Gospodarzami imprez będą AC BOYZ (Dj Zoltan & Fatman Skub). Znacie ich z takich imprezowych klasyków jak: Beat Club, Good Vibes czy Day&Night Party.


  DJ MACU
  - Dyrektor Departamentu ds. Rozwiązań Technicznych w Wytwórni Wielkie Joł. Dj Macu od ponad 10 lat regularnie gra w najlepszych klubach na terenie całego kraju. Jego gorące I dynamiczne sety będące perfekcyjnie dobraną mieszanką dobrego Hip-Hopu I R’n’B, Funky, Pop'u zapewnią rewelacyjną oprawę muzyczną niemalże każdej imprezy.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Warsztaty z Techniki Uwalniania

  „Każdy z nas może dokonać wyboru – pomiędzy życiem, w którym ciągle o coś walczymy, pomiędzy życiem pragnień, lęków, żalu, ograniczeń i ślepego dążenia do tego aby mieć, a życiem, w którym harmonia i radość wypełnia każdą jego chwilę.

  Źródłem ludzkiego cierpienia jest umysł pełny emocjonalnych przywiązań i pragnień. Na szczęście naszą wolność daje nam fakt – że nasz umysł można oduczyć przywiązań i nauczyć nowych - wysoko-energetycznych nastawień do życia. Aby zaobserwować bardzo szybkie zmiany w swoim życiu polecamy coś, co po prostu działa. Jednak tego trzeba doświadczyć. Otworzyć się na tyle, aby móc poznać prawdę! Czy jest możliwe aby całkowicie uwolnić lęk z naszego życia? Czy możemy uzdrowić naszą relację z przeszłością? Czy możemy uwolnić wszystkie stworzone przez nas przeszkody, bariery przed  miłością  i całkowicie zaufać komuś - kim naprawdę Jesteśmy”. Warsztaty z techniki uwalniania odbywać się będą w dniach 15 i 16 stycznia 2011r. W sobotę w godzinach od 10 do 19, w niedzielę od 9 do 18. w sali konferencyjnej Hotel ISKRA przy  ul.Dąbrowskiego75.

  Zapisy oraz więcej na temat warsztatów:

  mawipol@gmail.com tel.604979428,

  boguslawsla@gmail.com tel.692822689.

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz dziewiętnasty!

  wosp1

  Od wczesnych godzin rannych na ulicach miast i miasteczek wolontariusze zbierają pieniądze po to by zakupić jak najwięcej sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. W prawie wszystkich miastach Polski będą odbywać się koncerty i inne imprezy towarzyszące po to by ten dzień faktycznie stał się jednym wielkim karnawałem łączącym wszystkich Polaków!

  Dlaczego urologia i nefrologia? To wyjaśnia ekspert WOŚP: doc. dr hab. n med. Sylwester Prokurat:

  Zależy nam na tym, by wcześniej wykrywać wady układu moczowego u dzieci z możliwością wczesnego rozpoczęcia leczenia i interwencji urologicznej. To bardzo ważne, bo wczesne rozpoznanie może w sposób decydujący wpływać na dalsze losy dzieci, a później osób dorosłych.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Najpiękniej oświetlone miasto

  oswietlonyrynekJeszcze tylko dzisiaj i jutro można głosować na nasze miasto. W opiniach internautów świątecznie udekorowany Rzeszów oceniony został najwyżej spośród wszystkich miast zgłoszonych do konkursu z Województwa Podkarpackiego.
  O miano najpiękniej oświetlonego miasta w Polsce podczas Świąt, Rzeszów rywalizuje obecnie z 15 miastami. Głosować można na stronie internetowej www.swiecsie.pl. Głosowanie kończy się jutro tj. w niedzielę 9-01-2011.

  W poprzedniej edycji konkursu wygrał Rzeszów uznany przez tysiące internatów za najładniejsze miasto zeszłorocznych Świąt. Otrzymany prezent w postaci sprzętu AGD przekazany został na cele społeczne.

  {jcomments on}
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Rzeszowie

  plakat_wosp_finalversion

  Tegoroczny 19 Wojewódzki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się po raz kolejny na Rynku w Rzeszowie. Dochód ze zbiórki będzie przeznaczony na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami nefrologicznymi i urologicznymi.

  Niewątpliwą atrakcją dla uczestników imprezy będą liczne pokazy odbywające się na Rynku, m.in.: Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Policji, GOPR-u, POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ, KRYSTIANA HERBY, żużlowców PGE MARMA RZESZÓW, motocyklistów RED ZONE MOTORCYCLE’S PUB, orkiestrowej RESOVII, OKŁADKOWEGO SHOW DAY&NIGHT.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 20 rocznica katastrofy lotniczej w Cisnej

  cisna110 stycznia przypada 20 rocznica katastrofy lotniczej w Cisnej, wypadku, w którym zginęli policjanci i pracownicy Policji. Tragedia wydarzyła się podczas rekonstrukcji zdarzeń realizowanej przez ekipę Magazynu Kryminalnego 997. W uroczystości rocznicowej w Cisnej udział wezmą bliscy ofiar katastrofy, kierownictwo podkarpackiej Policji, władze wojewódzkie, powiatowe i gminne.

  Scenariusz przedstawia się następująco:

  12.00 - msza święta w kościele w Cisnej
  13.00 - przejazd pod obelisk w miejscu katastrofy
  13.30 - uroczystość pod obeliskiem:

  - meldunek dowódcy uroczystości
  - wystąpienia Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji i gości
  - modlitwa
  - salwa honorowa
  - sygnał "Cisza"
  - złożenie kwiatów pod obeliskiem

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Podkarpacka Policja zagra w XIX finale WOŚP

  pol2Już po raz kolejny podkarpaccy policjanci zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Niebieskie patrole będą zbierać pieniądze na rzecz chorych dzieci. Kwestować będzie Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji, jego zastępcy, a także komendant miejski Policji oraz dowódca Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. Podczas licytacji na rzeszowskim Rynku każdy będzie mógł wylicytować ogromnego pluszowego misia - maskotkę podkarpackiej Policji.

  Policjanci od samego początku pomagają Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Przede wszystkim dbamy o bezpieczeństwo wolontariuszy, by nie stali się ofiarą napaści.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Poszukiwany przez Interpol wpadł w Rzeszowie

  pol1W ręce policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wpadł 36-letni Marcin M. poszukiwany międzynarodowym listem gończym. Jest podejrzewany przez amerykański wymiar sprawiedliwości o obrót narkotykami na dużą skalę. Wobec mężczyzny wszczęto procedury ekstradycyjne.

  W czwartek wieczorem, policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Rzeszowie zatrzymali 36-letniego dębiczanina poszukiwanego przez Interpol - międzynarodową organizację Policji.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nowy Klub w Rzeszowie

  mienta_8_styczniaJuż 8 stycznia w Rzeszowie oficjalnie startuje nowy klub - MIENTA. Klub mieści się w centrum, w najbliższym sąsiedztwie Rynku, przy ul. Przesmyk 6. Klub kieruje swoją ofertę do sympatyków szeroko pojętej muzyki miejskiej i alternatywnej. Wokół klubu zgromadziła się elita rzeszowskiej sceny klubowej, dje i promotorzy odpowiedzialni za najpopularniejsze cykle imprez w mieście. min. Artderue (Sauna, Beat Club), FBM (miejskie Tango, Podziemne Disko), Beats of Silky Style, Aspekt Crew (Beat Club, Good Vibes), Hallucinations, Lemonhead i inni.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Pierwszy Rzeszowianin 2011 roku

  szpitalMa 59 cm wzrostu i 3770 gramów wagi. Na imię będzie miał Dominik. Jest pierwszym rzeszowianinem, który przyszedł na świat w 2011 r. Dokładnie 2 minuty po północy.

  Jego mamę, panią Beatę Błażej odwiedził wczoraj w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Zgodnie z tradycją prezydent wręczył mamie list gratulacyjny, kwiaty oraz 1000 złotych. Maluch otrzymał pierwszy prezent – pluszowego misia.

  - Piękny synek. Gratuluję serdecznie. Cieszę się, że przybywa młodych rzeszowian. Życzyłbym sobie aby było ich jak najwięcej, tak aby Rzeszów przekroczył liczbę 200 tys. mieszkańców – powiedział podczas rozmowy z Panią Błażej prezydent Rzeszowa.

 • „Bezpieczne Zbiory - Bezpieczne Kolekcje”

  bezpiecznezbioryChcesz, żeby Twoje dzieła sztuki były bezpieczniejsze? Wypełnij formularz "Bezpieczne Zbiory - Bezpieczne Kolekcje"! Opisz swoje zabytki! Skorzystaj ze standardów wypracowanych m.in. przez Komendę Główną Policji. W razie nieszczęścia łatwiej będzie odzyskać swoją własność. Przedsięwzięcie stanowi kontynuację zainicjowanego w 2008 r., przez działający w KGP Krajowy Zespół do Walki z Przestępczością przeciwko Dziedzictwu Narodowemu, programu wdrożenia systemu dokumentacji dzieł sztuki "Object ID".

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Rzeszowa

  Jutro tj. 4 stycznia 2011 r. o godz. 16.00 w Ratuszu odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Rzeszowa.

  Proponowany porządek obrad:

  1.Uchwała w sprawie zmian granic Miasta Rzeszowa (dot. przyłączenia sołectwa Matysówka - projekt uchwały został przekazany Radnym jako druk: III/39/2010).

  2.Uchwała w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Rzeszowie.

  3.Uchwała uchylająca uchwałę Rady Miasta Rzeszowa w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Rzeszowie.

  4.Uchwała w sprawie określenia wysokości sumy, do której Prezydent Miasta Rzeszowa może samodzielnie zaciągnąć zobowiązania.

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja