Cz13062024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start
Filtr
 • Pieniądze z NFZ na prawników zamiast na leczenie?

  Fundusz w Rzeszowie od lat traci pieniądze i naraża życie dializowanych zaniżając ich liczbę 

  Co najmniej 3 miliony 150 tysięcy złotych jest winien stacjom dializ w województwie podkarpackim Narodowy Fundusz Zdrowia. Długi wynikają z uporczywego niedoszacowania liczby chorych przez Fundusz. W 2010 roku NFZ nie zakontraktował prawie 17 tys. zabiegów (leczenie 107 ciężko chorych), w 2011 również nie przewidział ponad 0,5 tys. zabiegów. Stacje przyjmują wszystkich pacjentów – dializa to zabieg ratujący życie. Nie można go przesunąć – bez wykonanej procedury chory umiera.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

  Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Rzeszowie dysponuje jeszcze ok. 600 szczepionkami przeciwko grypie przeznaczonymi dla mieszkańców Rzeszowa. Z bezpłatnych szczepień mogą skorzystać mieszkańcy miasta zameldowani na pobyt stały lub czasowy, spełniający jeden z warunków:

   

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Tydzień Badań Dna Oka - VI Retina Week - Badania w Rzeszowie

  tydzienOKAW najbliższy czwartek, 27 października, w ramach akcji Tydzień Badań Dna Oka – VI Retina Week, przed Szpitalem Miejskim im. Jana Pawła II przy ul. Rycerskiej 4 w Rzeszowie, stanie specjalny namiot. W namiocie, przez cały dzień prowadzone będą bezpłatne badania dna oka, pozwalające na wczesne rozpoznanie chorób będących powszechną przyczyną utraty wzroku – AMD (zwyrodnienie plamki związane z wiekiem) i DME (cukrzycowy obrzęk plamki) oraz poziomu glukozy we krwi.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Szpital Powiatowy w Mielcu po raz kolejny najlepszy na Podkarpaciu

  l.-koacz-pierwszy-z-lewejW tegorocznym rankingu polskich szpitali opublikowanym przez Rzeczpospolitą mielecki szpital znów znalazł się na szczycie zestawienia podkarpackich placówek. – Jest to oczywiście wielki sukces, za którym stoją wszyscy pracownicy szpitala. Należą im się podziękowania i gratulacje, bo to nasze wspólne dzieło – mówi Leszek Kołacz, dyrektor szpitala, który zajął 52. lokatę w kraju.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nabór wniosków o udzielenie dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest

  Od poniedziałku (24 października) do 18 listopada br. odbędzie się drugi nabór wniosków o udzielenie dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta Rzeszowa.

  Dotacją objęte są w całości koszty związane z: demontażem pokryć dachowych wykonanych z wyrobów zawierających azbest, przygotowaniem do transportu, transportem oraz unieszkodliwieniem na składowisku odpadów.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Pracownicy mieleckiego pogotowia wyróżnieni przez Prezydenta RP

  odznaczeni-PSPR-MielecPodczas obchodów 120-lecia Krakowskiego Pogotowia, które stało się elementem uroczystości związanych z Ogólnopolskim Dniem Ratownictwa Medycznego, troje pracowników mieleckiego pogotowia otrzymało złote i srebrne odznaczenia „Za Długoletnią Służbę”.

  Odznaczenia państwowe przyznaje Prezydent RP po rozpatrzeniu wniosków Wojewody, który na Podkarpaciu zawnioskował o wyróżnienie m.in. trójki pracowników pogotowia: Barbary Kopeckiej, dyspozytorki i Mariana Szebli, ratownika medycznego - otrzymali złotą odznakę, a także Moniki Kowalik, głównej księgowej, która cieszy się srebrną odznaką.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Spotkanie z podróżnikami w WSPiA

  plakatRelacja z pięciomiesięcznej podróży na wschód oraz wyprawy na Kubę i do Wenezueli to dodatkowe atrakcje Festiwalu Watch Docs Prawa Człowieka w Filmie w Wyższej Szkole Prawa i Administracji. Festiwal rozpocznie się w najbliższy czwartek (20.10). W tym samym dniu wieczorem zapraszamy na niezwykłe spotkanie z podróżnikami.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Intrygująca reklama Rzeszowa

  qrcodeOd kilku dni na ulicach wjazdowych do Rzeszowa pojawiają się tajemnicze znaki. To tzw. QR kody, które są częścią nowej kampanii promocyjnej miasta.

  W związku z pojawieniem się oficjalnej strony miasta Rzeszowa na portalu społecznościowym Facebook, miasto postanowiło zaskoczyć innowacyjną kampanią. 
  QR Code (QR jest skrótem od ang. Quick Response) to alfanumeryczny, dwuwymiarowy, kwadratowy kod kreskowy. Użytkownicy posiadający telefon komórkowy z zainstalowanym odpowiednim programem mogą w łatwy i szybki sposób uzyskać dostęp do dodatkowych treści poprzez zeskanowanie takiego kodu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zabrakło 1000 głosów

  golba_zdjPODKARPACIE. PiS zaprezentował nowych i starych posłów i senatorów. Na Podkarpaciu PiS zdobył 14 mandatów. Gdyby PiS miał o 1000 głosów więcej w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim, to cieszyłby się 15 posłami. Posłem w tym okręgu zostałby ustępujący senator Zdzisław Pupa.

  W okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim posłami zostali: Stanisław Ożóg (37 160 głosów), Józefa Hrynkiewicz (17 039), Zbigniew Chmielowiec (16 038), Kazimierz Moskal (14 234), Andrzej Szlachta (13 717), Krzysztof Popiołek (12 755), Jan Warzecha (12 588), Kazimierz Gołojuch (12 311), a w okręgu przemysko-krośnieńskim: Marek Kuchciński (23 128), Bogdan Rzońca (15 623), Mieczysław Golba (12 332), Stanisław Piotrowicz (12 325), Kazimierz Ziobro (8 234), Piotr Babinetz (7 239).

  W wielkim stylu w gronie zwycięzców znalazł się poseł Ziemi Jarosławskiej Mieczysław Golba. Z wynikiem 12 332 głosów poparcia znalazł się w trójce najbardziej rozpoznawalnych polityków w okręgu krośnieńsko-przemyskim.

  - Cieszę się z tego znakomitego wyniku. To rezultat bardzo ciężkiej pracy całego mojego zespołu. Bez nich nie zdobyłbym tak dobrego wyniku. Oni zrobili ogromną pracę w terenie, gdzie liczy się bezpośredni kontakt z wyborcą – powiedział poseł Mieczysław Golba.

  Znakomitym wynikiem może również pochwalić się Bogdan Rzońca (15 623 głosy), były marszałek i wicemarszałek województwa podkarpackiego, a obecnie Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Niestety rewelacyjnego wyniku nie uzyskał wicemarszałek Marek Kuchciński (23 128).

  – To wyraźny znak, że ten polityk swoje pięć minut ma już za sobą. – komentuje wybory Adam Kulczycki, redaktor naczelny „Gazety Parlamentarnej”. - Takiego wyniku można było spodziewać się, gdyż wicemarszałek niczym nie zachwyca, nie umie zjednywać wyborców. Na dodatek ma kilku konkurentów, którzy odebrali mu głosy. Stało się tak w Krośnie i powiecie bieszczadzkim, gdzie Kuchciński uzyskał zaledwie po kilkaset głosów. W Jarosławiu z wicemarszałkiem Sejmu zdecydowanie wygrał poseł PiS Mieczysław Golba (Golba zdobył 8 598 głosów, a Kuchciński zaledwie 1 964). Przeprowadzając merytoryczną i znakomitą kampanię wyborczą nie dał też szans pozostałym politykom PiS, PO, PSL i SLD.

  Natomiast bardzo dobry wynik w wyborach do Senatu uzyskał mecenas Andrzej Matusiewicz (72 861) z Przemyśla. Zasiądzie on w Senacie, gdzie potrzebni są ludzie kompetentni, znający polskie ustawodawstwo, prawnicy z wieloletnim doświadczeniem. Do takich osób z pewnością należy mecenas Andrzej Matusiewicz. Jest on dobrze rozpoznawalnym politykiem, darzonym ogromnym zaufaniem.

  W gronie przyszłych podkarpackich senatorów będzie także Alicja Zając (63 552), wdowa po tragicznie zmarłym wicemarszałku Stanisławie Zającu, Kazimierz Jaworski (69 484), który wygrał wybory z Tadeuszem Ferencem, Janina Sagatowska (50 185) i Władysław Ortyl (82 425).

  - Jednym z najbardziej udanych wyborów mieszkańców Podkarpacia jest Bogdan Rzońca, były marszałek i wicemarszałek województwa podkarpackiego, a obecnie Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego. To znakomity przykład dobrego i wytrawnego polityka, a przede wszystkim mądrego. Zdobyte w samorządzie doświadczenie wykorzysta w pracy parlamentarnej – dodaje red. naczelny „GP”. - Podkarpacie ma też bardzo silną i kompetentną reprezentację w Senacie. To bardzo mocny skład i z tego powinniśmy być dumni. Mieszkańcy naprawdę dokonali trafnego wyboru.{jcomments on}

 • Szukamy świadków potrącenia pieszej

  Policja poszukuje świadków oraz osób mogących mieć wiedzę na temat potrącenia kobiety, do którego doszło w czwartek, 6 października, około godziny 18.50 na przejściu dla pieszych przy ul. Krakowskiej na wysokości stacji paliw do tankowania gazu.

  62-letnia mieszkanka Rzeszowa podczas przechodzenia przez oznakowane przejście dla pieszych zauważyła nadjeżdżający od centrum Rzeszowa z dużą prędkością motocykl. Zbliżający się do przejścia motocyklista nie zwalniał. Poszkodowana zdążyła odepchnąć na chodnik dwójkę idących z nią wnuków w wieku 6 i 4 lat, natomiast sama została potrącona przez kierującego jednośladem.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Centralne Biuro Śledcze uderza w hazard internetowy

  hazintPonad 250 przeszukań w tym samym momencie, 63 osoby zatrzymane, 200 zabezpieczonych terminali internetowych i symulatorów gier, ujawniony zakład-laboratorium, doskonalący technologię w sferze kasyn internetowych – to efekt realizacji Centralnego Biura Śledczego KGP, wymierzonej w hazard internetowy. Akcja objęła 10 województw. Postępowanie jest prowadzone wspólnie ze Służbą Celną pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 9. Festiwal Watch Docs. Prawa Człowieka w filmie

  Już za tydzień (20.10) w Wyższej Szkole Prawa i Administracji odbędzie się Ogólnopolski Objazdowy Festiwal Filmowy „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie”. WSPiA po raz 5 będzie współorganizatorem tej imprezy na Podkarpaciu. Wcześniej, bo już w najbliższą środę (12.10) odbędzie się konkurs wiedzy o Prawach Człowieka dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Rzeszowa.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Już wkrótce (17 października) zostanie otwarte MDANCE-STUDIO TAŃCA

  mdanceNie jest to typowa szkoła tańca, jakich jest już kilka w naszym regionie, lecz zupełnie nowatorskie studio tańca. MDance zostało stworzone przez kobiety z myślą o gromadzeniu wokół siebie wszystkich spragnionych tańca kobiet. Jesteśmy profilowanym Studiem  i na nasze zajęcia zapraszamy szczególnie Panie w różnym wieku, choć w naszej bogatej ofercie posiadamy również zajęcia dla par, oraz naukę tańca dla dzieci w wieki 3-10 lat.

  Zajęcia odbywają się na dwóch romantycznie wystylizowanych, klimatyzowanych salach w których każda kobieta podczas ćwiczeń może poczuć się wyjątkowo i zapomnieć o szarości dnia codziennego, poświęcając czas wyłącznie dla siebie. Uczestniczkami mogą by zarówno Panie które zaczęły już swoja przygodę z tańcem, jak i te, które nie posiadają żadnego doświadczenia tanecznego.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ile mandatów dla Podkarpacia?

  Senator_-_Pupa-DSC00731

  PODKARPACIE. Ważą się losy mandatów dla Podkarpacia. Każda z partii ma ochotę na jak najwięcej miejsc w Sejmie. PiS ma pewnych 14 mandatów, PO 6. PSL zdobyło dwa miejsca w Sejmie, podobnie Ruch Palikowa. Jest duże prawdopodobieństwo, że ponownie posłem zostanie Tomasz Kamiński z SLD. Wszystko zależy od ostatecznego wyniku dla obu wiodących partii: PiS i PO.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • BZ WBK Press Foto 2011

  inlineJuż dzisiaj o godzinie 18:00 w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa (ul. 3 Maja 9) odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej BZ WBK Press Foto 2011 prezentującej najlepsze polskie fotografie prasowe. Serdecznie zapraszamy!{jcomments on}

 • Najwyższa frekwencja w Czarnej Łańcuckiej

  Wybory-2-DSC00989PODKARPACIE. Ponad 47,16 proc. mieszkańców Czarnej Łańcuckiej poszło do głosowania do godz. 18. Natomiast najmniej w gminie Dynów, bo tylko 29,04 proc. Takie dane podała Państwowa Komisja Wyborcza. Natomiast średnia frekwencja w okręgu nr 23 (rzeszowsko-tarnobrzeskim) o godz. 18 wyniosła 40,42 proc., a w województwie podkarpackim oscylowała w granicach 39,11 proc. Średnia w całym kraju wynosiła 39,65 proc. W mieście Rzeszowie do urn, do godz. 18 poszło 46,03 proc., a w Tarnobrzegu 34,86.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Inauguracja roku akademickiego 2011/2012

  DSC_1933W sobotę (08.10) po raz 17 w Wyższej Szkole Prawa i Administracji odbyła się uroczysta Inauguracja roku akademickiego. Była to szczególna uroczystość, bo rok akademicki 2011/2012 WSPiA rozpoczyna, jako Uczelnia Akademicka. Studia na kierunkach „prawo”, „administracja” i „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA rozpoczęło około 9 tys. studentów. Wykład inauguracyjny podczas uroczystości wygłosił Sędzia Jerzy Stępień b. Prezes Trybunału Konstytucyjnego.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Volkswagen zderzył się z karetką pogotowia

  wypWczoraj w Kolbuszowej Dolnej kierujący vw golfem, jadąc z 3-letnią córeczką do szpitala, zderzył się czołowo z karetką pogotowia ratunkowego, która jechała by udzielić pomocy jego dziecku. Pięć osób zostało rannych. Okazało się, że kierowca golfa był nietrzeźwy.

  Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 23. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że 47-letni mieszkaniec gminy Dzikowiec jadąc vw golfem w kierunku Kolbuszowej na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzy się z jadącą na sygnałach karetką pogotowia ratunkowego. Badanie trzeźwości kierowcy vw wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Konferencja „Rzeszów bez azbestu”

  W ramach realizacji „Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest dla Gminy Miasto Rzeszów na lata 2011-2032” Prezydent Miasta Rzeszowa organizuje konferencję „Rzeszów bez azbestu” w dniu 11 października 2011 r. o godz. 11 w Zespole Szkół Gospodarczych przy ul. Spytka-Ligęzy 12.

  Na konferencji zostaną omówione zagrożenia dla ludzi i środowiska, procedury postępowania z wyrobami zawierającymi azbest, uregulowania prawne w tym zakresie oraz realizacja procesu oczyszczania Rzeszowa z wyrobów azbestowych. Planowana jest również prezentacja praktyczna technik usuwania azbestu wraz z pokazem specjalistycznego sprzętu i ubrań ochronnych.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • „Wirtualne Muzea Podkarpacia” - www.wmp.podkarpackie.pl

  baner1Muzeum Okręgowe w Rzeszowie wraz z partnerem: Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania, zakończyło wspólny projekt "Wirtualne Muzea Podkarpacia", który został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Uroczysta inauguracja odbyła się 26 września br. Efektem współpracy jest dostępny dla Internautów portal www.wmp.podkarpackie.pl.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zapraszamy na uroczystą inauguracje

  Rektor i Senat Wyższej Szkoły Prawa i Administracji Przemyśl – Rzeszów zapraszają na Inauguracje roku akademickiego 2011/2012. Uroczystość odbędzie się w najbliższą sobotę (08.10) w siedzibie Zamiejscowego Wydziału Prawa i Administracji w Rzeszowie przy ul. Cegielnianej 14. Inauguracja rozpocznie się o godzinie 12:00 w auli budynku „Collegium Administratiwum”.

  W czasie uroczystej Inauguracji odbędzie się m.in. Immatrykulacja studentów I roku. Wykład inauguracyjny nt. „Administracja w zdecentralizowanym państwie - nowe wyzwania” wygłosi sędzia Jerzy Stępień b. Prezes Trybunału Konstytucyjnego.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Serce sztuki w centrum Podkarpacia

  Od 1 lipca do 30 września 2011 roku na terenie województwa podkarpackiego odbyły się warsztaty z różnych dziedzin sztuki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Projekt o nazwie „The Heart of Art.” realizowany jest z ramienia oddziału lokalnego studenckiej organizacji AIESEC.

  Zajęcia prowadzone były przez wolontariuszy z różnych krajów, między innymi z Turcji, Chin, Słowacji czy też Rosji. Podsumowaniem warsztatów będzie wydarzenie na którym uczestnicy będą mogli wykazać się nowo zdobytymi umiejętnościami artystycznymi oraz wiedzą pozyskaną od zagranicznych prowadzących.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nowy Orlik

  6 października (czwartek) o godz. 13.30 odbędzie się oficjalne otwarcie kompleksu boisk "ORLIK 2012" zlokalizowanego w Rzeszowie przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7, ul. Budziwojska 154. Jest to już piąty obiekt tego typu w Rzeszowie. {jcomments on}


 • Zamieszanie wokół zadłużenia szpitala - Dyrekcja tłumaczy, jak jest naprawdę z finansami mieleckiej placówki

  Choć wyrok sądu, który zapadł w trybie wyborczym nakazuje m.in. przepadek gazety wydanej jako część kampanii wyborczej, nieprawdziwe stwierdzenia w niej zawarte zdążyły wywołać ogromne zamieszanie wśród załogi mieleckiego szpitala, ale także poruszyły dostawców sprzętu. – Nie kryję, że teraz mamy bardzo trudną sytuację, bo przecież mijające się z prawdą zdanie: „zadłużenie mieleckiego szpitala przekracza 35 mln zł”, które padło w wydanym przez KW PiS „Kurierze Wyborczym” musiało wywołać burzę – mówi dyrektor szpitala Leszek Kołacz.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Prawa człowieka w zarządzaniu Policją

  W Wyższej Szkole Prawa i Administracji trwają warsztaty na temat praw człowieka w Zarządzaniu Policją. W zajęciach uczestniczą kierownicy powiatowych, rejonowych i miejskich jednostek Policji z Podkarpacia oraz ich zastępcy. Warsztaty potrwają dwa dni.

  Komendanci Policji z całego regionu oraz ich zastępcy w czasie szkolenia będą mogli określić rangę ochrony praw i wolności człowieka oraz etyki zawodowej w kierowaniu jednostką Policji. Poznają również znaczenie własnych postaw i zachowań oraz przestrzegania praw człowieka i etyki zawodowej w kształtowaniu pozytywnych relacji ze społeczeństwem. Szkolenie ma również uświadomić im rolę własnych postaw i zachowań w kształtowaniu właściwej atmosfery pracy w jednostce.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Rzeszów posiada oficjalne konto na Facebook'u

  Od października br. Rzeszów posiada oficjalne konto na Facebook'u. Na stronie www.facebook.com/Rzeszow.stolica.innowacji codziennie zamieszczane są informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących miasta.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ciężko chory Michał obejrzał na żywo mecz z udziałem Legii Warszawa

  fot1W niedzielę, 2 października, na trybunach stadionu, wśród fanów Legii Warszawa znalazł się dwunastoletni Michał zmagający się z zanikiem mięśni.

  Chłopiec przyjechał do Warszawy z rodzicami aż z Brzozowa w woj. podkarpackim, żeby obejrzeć na żywo mecz ukochanej drużyny piłkarskiej - Legii Warszawa z Wisłą Kraków. Marzenie chłopca z pomocą sponsorów spełniła Fundacja Dziecięca Fantazja.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Grupa IKEA inwestuje w farmy wiatrowe w Polsce

  W piątek, 30 września 2011 roku IKEA RetailSp. z o.o. nabyła dwie działające farmy wiatrowe od grupy Martifer (28 MW)i zobowiązała się zakupić trzecią farmę wiatrową, która zostanie zbudowana(26 MW). Inwestycja ta umożliwi produkcję energii na poziomie zapotrzebowania16 sklepów IKEA i jest kontynuacją wcześniejszych inwestycji w dachowe kolektorysłoneczne, kogenerację ciepła i energii elektrycznej w naszych grupachprzemysłowych oraz w inne środki poprawy efektywności energetycznej w Polsce. Tokolejny krok Grupy IKEA w stronę zrównoważonego rozwoju oraz realizacjidługoterminowego celu korzystania wyłącznie z energii pochodzącej ze źródełodnawialnych. Do tej pory inwestycje w podobne farmy wiatrowe zostałyzrealizowane w Niemczech, Szwecji, Francji oraz Wielkiej Brytanii.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Rzeszowska Pro-Familia świętowała otrzymanie akredytacji Centrum Monitorowania Jakości

  powicenie-pf1Szpital został poświęcony przez biskupa Kazimierza Górnego

  Szpital Pro-Familia otrzymał akredytację Centrum Monitorowania Jakości. To bardzo ważna chwila, bo certyfikat jest dowodem bardzo wysokiej jakości świadczeń medycznych i – co istotne – zewnętrznym, obiektywnym potwierdzeniem faktu, że pacjent w tym szpitalu może liczyć na pomoc na najwyższym europejskim poziomie. To duże wyróżnienie stało się okazją do zorganizowania uroczystości, podczas której szpital miał kolejną okazję do świętowania - został uroczyście poświęcony przez Biskupa Rzeszowskiego Kazimierza Górnego.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wręczenie aktu nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa Panu Piotrowi Chmielińskiemu

  pch1Honorowe obywatelstwo, to tytuł szczególny, nadawany osobie o wielkich zasługach dla miasta. 29 września br. w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie odbyła się nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Rzeszowa podczas której wręczony został – na mocy Uchwały nr XIII/277/2011 – okolicznościowy medal oraz akt nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa, Piotrowi Chmielińskiemu.

  W ślad za Uchwałą Rady Miasta: „Tę zaszczytną godność nadaje się człowiekowi, którego pasja – wzbogacona ogromną determinacją, siłą woli, bogatą osobowością, a zarazem wielką wrażliwością i odpowiedzialnością – zaowocowała odkryciami geograficznymi, powiększając wiedzę o świecie. Wytrwałość z jaką konsekwentnie dążył do celu, pozwoliła mu zapisać się na kartach historii, dzięki osiągniętym rekordom do dzisiaj nie pobitym. Jego odkrycia stanowią niekwestionowany wkład w kształtowanie obrazu współczesnego świata, rozsławiając tym samym imię Polski, a zarazem Rzeszowa".

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Policjanci zatrzymali kościelnych złodziei

  koscielniSprawcy, rozzuchwaleni tym, że nie zostali zauważeni w trakcie popełnienia przestępstwa, ponownie przyszli w to samo miejsce. Dwukrotnie kradnąc miedziane pokrycia z gzymsów świątyni spowodowali straty na kwotę 5 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali ich, kiedy próbowali sprzedać miedziane okucia w punkcie skupu złomu.

  Policjanci z przemyskiej komendy zatrzymali sprawców przestępstwa, kiedy próbowali sprzedać swój łup. Tym samym rozwiązali zagadkę dwóch zuchwałych kradzieży. W obu przypadkach przestępy zabierali elementy pokrycia świątyni.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja