Cz13062024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start
Filtr
 • Śmiertelny wypadek pod Pilznem

  Policja ustala, dlaczego doszło do wypadku, w którym śmierć poniósł 81-letni mieszkaniec gminy Pilzno. Zginął potrącony przez samochód dziś późnym popołudniem. 
  Wypadek miał miejsce w Łękach Górnych koło Pilzna w powiecie dębickim. Jak ustalili wstępnie policjanci, 19-letni kierowca volkswagena golfa potrącił idącego poboczem po lewej stronie drogi 81-letniego mężczyznę. Pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierowca volkswagena był trzeźwy.{jcomments on}

 • Śmiertelne wychłodzenie

  997Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 34-letniego mieszkańca Babicy. Zwłoki mężczyzny znaleziono w sobotę rano w okolicy przystanku autobusowego w tej miejscowości. Najprawdopodobniej przyczyną śmierci mężczyzny było wychłodzenie.

  Tuż po godzinie 7 rano policjanci zostali powiadomieni telefonicznie o znalezieniu zwłok mężczyzny. Ciało odnaleziono przy drodze krajowej nr 9 w Babicy, tuż za przystankiem PKS. Lekarz, który przybył na miejsce zdarzenia stwierdził zgon.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Konwent pracodawców

  29 listopada w Wyższej Szkole Prawa i Administracji odbędzie się kolejne posiedzenie Konwentu Pracodawców. Spotkanie organizowane jest w ramach realizowanego przez uczelnię, we współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlową w Rzeszowie, projektu „Dyplom WSPiA przepustką do biznesu”. Początek o godzinie 14:00.

  Konwent Pracodawców to część dużego projektu dofinansowanego przez Unię Europejską. Program ma na celu przygotowanie studentów WSPiA do przyszłej współpracy z przedsiębiorcami z regionu. Chodzi o to, aby absolwent Wyższej Szkoły Prawa i Administracji był przygotowany do obsługi firmy we wszystkich obszarach jej działalności. Do takiego przygotowania młodych ludzi konieczna jest pomoc pracodawców z regionu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nowatorskie zabiegi na mieleckiej ginekologii

  dariusz_komorowskiPoznaj oddział dzięki dniom otwartym

  Zalety laparoskopowej amputacji macicy w porównaniu do klasycznej metody są bezdyskusyjne. Nacięcia są bardzo niewielkie (trzy) – po 1 cm, co oznacza dla pacjentki mniej bólu, szybką rekonwalescencję, a ponadto ma – istotne dla kobiet – walory estetyczne, bo blizna ukrywa się w pępku. Metodę trudno nazwać powszechnie stosowaną w regionie, ale co ważne, już można z niej skorzystać w Mielcu. To nie koniec nowości na mieleckiej ginekologii. O wszystkie można pytać w każdą pierwsza środę miesiąca od 17.00 podczas dni otwartych Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • CBA kontra Bond

  wprost-48-2011Gromosław Czempiński, były szpieg, zapalony lotnik i biznesmen, do tej pory jeszcze nie odpalał ratunkowego spadochronu. W ogóle rzadko bywał w tarapatach. Od kilku dni jest podejrzany o pranie brudnych pieniędzy. W najnowszym wydaniu tygodnika WPROST – polski BOND kontra CBA.

  Ponadto w nowym WPROST: Tomasz Lis o pokusie pielęgnowania popularności, Jan Kulczyk o rekinach, kokosach i biznesie,Jerzy Mazgaj o luksusie i kryzysie, a prof.Zbigniew Izdebski – o seksie i seksualności Polaków. We WPROST także o Polaków problemach z erekcją oraz o tym, czy prostytutki uratują polski budżet.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Rekordowy budżet Rzeszowa

  W przyszłym roku budżet miasta przekroczy miliard złotych. Na inwestycje przeznaczonych zostanie ponad 330 mln złotych. Remontowane będą drogi, budowana będzie nowa szkoła, przedszkole i żłobek na Słonecznym Stoku, powstanie kolejna hala sportowa, rozpocznie się budowa fontanny multimedialnej.

  Aby uzmysłowić sobie w jaki sposób przez ostatnie lata rośnie budżet Rzeszowa wystarczy spojrzeć na liczby. W roku 2003 budżet wynosił ok. 370 mln zł z czego na inwestycje przeznaczano ponad 50 mln zł.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Celujemy w Kulturę - Sylwester 2011

  ulotka_A5_str1_v3Urząd Miasta Rzeszowa i Estrada Rzeszowska wraz z partnerem strategicznym PGE Polska Grupa Energetyczna w sylwestrową noc zapraszają na rzeszowski Rynek wszystkich tych, którzy preferują dobrą muzykę. W tym roku, zgodnie z hasłem „celujemy w kulturę”, chcemy zapewnić na tej typowo rozrywkowej imprezie również wysoki poziom kulturalny i artystyczny.

  Imprezę rozpoczną tegoroczni zwycięzcy „Rockowej Nocy” – Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych – zespół KUKI PAU. Ich muzyka to kwintesencja życia będąca wypadkową gustów muzycznych członków zespołu. Bardzo wyraźnie słychać w niej wpływy rocka, swingu, jazzu co w połączeniu z niebanalnymi tekstami sprawia, że żaden słuchacz nie może nie zwrócić na nią uwagi. 

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Pijany kierowca dachował samochodem w Zaleszanach

  661157063Policjanci ze Stalowej Woli pracowali dzisiaj w nocy na miejscu wypadku drogowego, do jakiego doszło na drodze krajowej 77 w Zaleszanach. 18-letni, pijany kierowca audi wpadł w poślizg i dachował. Ranny w tym zdarzeniu został pasażer pojazdu, który trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

  Do wypadku doszło wczorajszej nocy około godz. 0.40 w miejscowości Zaleszany na drodze krajowej nr 77. Jak wynika z dotychczasowych wstępnych ustaleń przeprowadzonych przez policjantów, 18-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego kierujący samochodem marki Audi wpadł w poślizg, po czym samochód uderzył w skarpę przydrożnego rowu i dachował. 

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Świąteczna Zbiórka Żywności

  Auchan popierając inicjatywę Banków Żywności  w dniach 2-4 grudnia 2011 r. przyłącza się do akcji Świątecznej Zbiórki Żywności – ogólnopolskiej kampanii na rzecz potrzebujących osób. Podczas akcji  każdy klient Auchan będzie mógł pomóc, kupując podstawowe produkty i przekazując je Wolontariuszom Banku Żywności.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wolontariusze Fundacji ING Dzieciom z występem w mieleckim szpitalu

  przedstawienie-ing1„Lucjan, lew, jakiego nie było” – inscenizację bajki pod takim tytułem przedstawiły na mieleckim Oddziale Dziecięcym pracownice ING Banku Śląskiego w ramach wolontariatu - corocznej akcji "Globalne Wyzwanie ING”. – Doświadczenia typowo aktorskiego może nie posiadamy, ale jesteśmy mamami, które wiedzą doskonale, że dziecko chore potrzebuje oderwania od tego, co je męczy, a czasem nawet przygnębia. Mamy więc kostiumy, zabawny tekst, do tego doświadczenie w zabawie z maluchami i zaczynamy – zapowiedziały panie. 

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Rusza 7. edycja Programu Wspierania Aktywności Lokalnej „Razem Możemy Więcej”

  Rusza kolejna edycja konkursu wniosków w ramach Programu Wspierania Aktywności Lokalnej „Razem Możemy Więcej”, którego organizatorem jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Celem projektu jest rozwój infrastruktury społecznej oraz promowanie postaw i aktywności obywatelskiej wśród mieszkańców terenów wiejskich. O dotacje na realizację lokalnych inicjatyw społeczno - kulturalnych mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i podmioty kolegialne działające na terenach wiejskich. Wnioski można składać do 5 stycznia 2012 r. W 7. edycji programu EFRWP przeznaczył na granty 300 tys. zł.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Prezydent i miasto z nagrodą

  eurocertyfikat2Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc został laureatem prestiżowego, międzynarodowego konkursu Eurocertyfikat 2011. Nagrodę otrzymał za wdrażanie i zarządzanie projektami realizowanymi z dofinansowaniem Unii Europejskiej przez miasto Rzeszów

  Wyróżnienie przyznawane jest przedstawicielom kadry zarządzającej wyższego szczebla, stanowiące wyraz uznania Kapituły dla sprawnego i efektywnego zarządzania instytucją. Potwierdza ono wdrożenie przepisów unijnych oraz spełnienie najwyższych wymagań i standardów pozwalających na otwartą konkurencję na arenie europejskiej. Eurocertyfikat jest gwarantem najlepszych praktyk i profesjonalnej obsługi.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Rzeszowski Uśmiech Serca

  Fot.5-DSCN0277Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstało studenckie stowarzyszenie Rzeszowski Uśmiech Serca. Inicjatorem jego utworzenia jest ks. dr Mirosław Twardowski, wykładowca na Wydziale Biologiczno-Rolniczym. Wśród członków założycieli są m.in. studenci działający w Caritas Academica Uniwersytetu Rzeszowskiego. Głównym celem nowej organizacji jest niesienie szeroko pojętej pomocy koleżankom i kolegom z ubogich rodzin i dotkniętych różnymi patologiami.

  Stowarzyszenie Rzeszowski Uśmiech Serca swoją działalnością obejmuje cały Uniwersytet Rzeszowski. Skupia się na pomocy studentom, nie tylko tej materialnej. Studenci nawiązali już współpracę z Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży przy Szpitalu nr 2 w Rzeszowie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 10 lat mieleckiej ortopedii

  ortopedia_0001Urodziny oddziału z marką

  Jak się okazuje, wystarczy dekada, aby ośrodek medyczny stał się znaczącym w swoim regionie - właśnie 10 lat potrzebował na to mielecki Oddział Urazowo-Ortopedyczny, który świętował urodziny w wyjątkowej atmosferze. Nie tylko dyrekcja Szpitala Powiatowego, parlamentarzyści czy władze powiatu i miasta wyrazili uznanie dla specjalistów z Mielca. Ciepłych słów nie żałowali także koledzy ortopedzi.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

  555552166Doceniając problem bezpiecznych dróg oraz solidaryzując się z ofiarami wypadków komunikacyjnych, Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło trzecią niedzielę listopada jako coroczny Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Od czterech lat dzień ten jest dla całej społeczności międzynarodowej wyrazem pamięci o wszystkich poszkodowanych na drogach oraz ich najbliższych. Jest też okazją do podejmowania wielu przedsięwzięć mających na celu poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym roku Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych obchodzony jest 20 listopada.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nowe połączenia lotnicze z Rzeszowa

  oltjetair_logo_pionW poniedziałek, 14 listopada w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka odbyła się uroczysta inauguracja lotów z nowym przewoźnikiem. OLT Jetair zaproponował swoim pasażerom połączenia na trasach Rzeszów-Gdańsk (z międzylądowaniem w Katowicach) oraz Rzeszów-Warszawa. Loty na powyższych trasach będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Na trasie Rzeszów-Katowice-Gdańsk raz dziennie, natomiast połączenie z Warszawą będzie realizowane dwa razy dziennie. Będą to rejsy wczesnoporanne i późnowieczorne, które wzbogacą siatkę połączeń ze stolicą. Dotychczas takie połączenie obsługiwał jedynie PLL LOT, który narzucał bardzo wysokie ceny.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Życzliwy Urząd Skarbowy

  yczliwy-US-2Pierwszy Urząd Skarbowy w Rzeszowie otrzymał tytuł „Życzliwy Urząd Skarbowy” województwa Podkarpackiego. W czwartek 17.11 podczas Podkarpackiego Forum Myśli Administracyjnej w Wyższej Szkole Prawa i Administracji rozstrzygnięto trzecią edycję konkursu organizowanego przez Izbę Przemysłowo Handlowa i Izbę Skarbową w Rzeszowie. Podczas uroczystości wręczono również trzy równorzędne wyróżnienia. Otrzymały je Urzędy Skarbowe z Przemyśla, Ustrzyk Dolnych oraz Stalowej Woli.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nie zabieraj dzieci do banku

  Wielodzietne rodziny nie mogą liczyć na ulgowe traktowanie w bankach – wynika z analizy przeprowadzonej przez doradców finansowych Aspiro z Rzeszowa – zabrania im tego prawo.

  Banki nie mają obowiązku prowadzenia polityki prorodzinnej. Nawet gdyby chciały przyjaźnie spojrzeć na problemy demografii, to barierą będzie prawo.
  – Obowiązek badania tzw. zdolności kredytowej, czyli fachowej oceny tego, czy klient będzie miał realną możliwość spłaty zaciągniętego kredytu, jest po stronie instytucji finansowej – tłumaczy Daniel Bugalski z Aspiro. – Takie działanie podlega kontroli Komisji Nadzoru Finansowego i jest regulowane przez ustawę o kredycie konsumenckim – dodaje Bugalski.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Black Hawk w środku miasta - Szpital w Mielcu ma lądowisko dla helikopterów medycznych

  black_hawk1Wydarzeniem historycznym, przełomowym dla regionu i pacjentów, spektakularnym sukcesem, czy otwarciem okna na świat  nazywano w środę otwarcie heliportu dla śmigłowców medycznych przy Szpitalu Powiatowym w Mielcu. Z pewnością wydarzenie było widowiskowe tym bardziej, że uświetnił je przylot Black Hawka, śmigłowca produkowanego przez PZL Mielec, a była to z pewnością unikatowa okazja oglądania tej maszyny z tak niewielkiego dystansu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie

  m1Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie (ul. Kochanowskiego 19) zaprasza w dniu 10 listopada 2011 roku w godzinach 10-16 na dzień otwarty oraz wystawę tematyczną (fotografie, obrazy) poświęconą ODZYSKANIU PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Wystawa urozmaicona zostanie pokazem Grupy rekonstrukcyjnej okresu I Wojny Światowej.{jcomments on}

 • Tragiczny wypadek w Grabownicy Starzeńskiej

  w1Policjanci przy udziale prokuratora pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku drogowego, w którym cztery osoby zginęły a jedna z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala. Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 21.30 w miejscowości Grabownica Starzeńska na drodze wojewódzkiej nr 886 między Brzozowem a Sanokiem. Czołowo zderzyły się tam opel astra i mitsubishi carisma.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Człowiek bez barier

  Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji już po raz 9. organizuje ogólnopolski Konkurs „Człowiek bez barier”. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją konkursu objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska, a patronat merytoryczny – Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja