Cz13062024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start
Filtr
 • „ADRENALINA HUNTER’2012”

  0020

  21 stycznia 2012 roku na terenie poligonu paintball’owego w Łubnie k. Dynowa, w miejmy nadzieję zimowej scenerii, odbędą się I manewry paintball’owe „ADRENALINA HUNTER’2012”.

  W zabawie może wziąć udział każdy bez względu na wiek (od osób niepełnoletnich wymagane będzie pisemne pozwolenie rodziców bądź opiekunów prawnych). Warunkiem uczestnictwa jest mailowe zgłoszenie grupy 4 – 6 osobowej, podanie nazwy grupy (nazwa wymyślona przez uczestników zabawy) oraz wysłanie listy członków grupy.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Otwarcie tunelu pod Al. Powstańców Warszawy

  Jutro, 29 grudnia br. (czwartek) o godz. 13.00 zostanie oddane do użytku przejście podziemne pod Al. Powstańców Warszawy. W ten sposób zostanie zlikwidowane przejście dla pieszych przed zaporą, które było jednym z najbardziej niebezpiecznych w mieście. Teraz zarówno piesi, jak i rowerzyści będą mogli swobodnie poruszać się pod alejami. Po obydwu stronach przejścia zostały zbudowane zjazdy. Inwestycja kosztowała ok. 4,5 mln zł.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Policyjne działania "Boże Narodzenie 2011"

  policŚwięta Bożego Narodzenia to szczególny okres. Wiele osób pokonuje w tym czasie duże odległości, aby spotkać się z rodziną i bliskimi przy wigilijnym stole. Nad bezpieczeństwem podróżujących drogami Podkarpacia będą czuwać policjanci. Działania "Boże Narodzenie 2011" potrwają od 23 do 26 grudnia.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Stypendium z Wyboru - wybierz najlepsze aplikacje!

  Ponad 700 studentów i absolwentów z całej Polski i zza granicy walczy o stypendia na marzenia związane z edukacją bądź z rozwojem kariery zawodowej. Do rozdania jest ponad 110 tysięcy złotych.

  Zakończył się nabór do II edycji Stypendium z Wyboru! Tym samym (19 grudnia) rozpoczął się etap głosowania, który potrwa do 22 stycznia 2012 roku.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Przedświąteczne przygotowania nie muszą być trudne

  Makowiec-BrzescWielkimi krokami zbliża się Święto Bożego Narodzenia. Jest to dla nas wszystkich magiczny czas, a klimat i magia jakie niesie wigilijna kolacja są czymś na co czekamy cały rok. Zanim wspólnie usiądziemy przy stole, musimy zadbać o wiele spraw, przy których nie zaszkodzą nasze praktyczne rady.

  Przygotowanie wigilijnej kolacji przypada zazwyczaj pani domu. Kilka dni przed 24-tym dniem miesiąca wybieramy się tłumnie do supermarketów po niezbędne produkty. Natłok obowiązków skłania nas do rozplanowania wszystkich zajęć w czasie, dlatego warto przydzielić konkretne obowiązki członkom naszej rodziny. Staranne przygotowania mogą nie tylko jeszcze bardziej zespolić rodzinę, ale zapaść w pamięć na wiele lat.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Laury za najlepsze projekty badawcze

  Laureatki-Nowy-obrazW poniedziałek (21 grudnia) w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego wręczono nagrody laureatkom I Edycji Konkursu na najlepszy projekt badawczy – pracę licencjacką.

  Uroczystość została zorganizowana w ramach Zadania 4 Projektu „Uniwersytet Rzeszowski – nowoczesność i przyszłość regionu” przy współpracy władz Instytutu Socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wzięli w niej udział pracownicy Instytutu oraz osoby studiujące na kierunku socjologia.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • ROZPOCZĘCIE SEZONU 4X4 NA TORZE „POD PORĘBĄ”.

  Off_Road_Team_Rzeszow_6

  Członkowie grupy Rzeszów Off Road Team oraz tor samochodowy „Pod Porębą” w Łubnie koło Dynowa zapraszają dnia 9 stycznia 2011 roku wszystkich miłośników samochodowej jazdy terenowej, kluby samochodowe oraz kierowców indywidualnych na klubowe spotkanie 4x4. Start imprezy godzina 10:00.

  Zanosi się na kilka stopni na minusie, dzień słoneczny i brak opadów, a jak naprawdę będzie czas pokaże. TorPod Porębą" położony jest w województwie podkarpackim, w pobliżu drogi nr 884 na odcinku pomiędzy Domaradzem, a Przemyślem, niedaleko miejscowości Łubno. Współrzędne toru do GPS: N 49 49,134' E 22 08,515'.  Więcej informacji na stronie internetowej toru www.podporeba4x4.pl.

  Patronem medialnym imprezy jest Gazeta Rzeszowska.

  {jcomments off}
 • Pasjonaci historii XX wieku, czyli żyć z pasją w sercu

  pasjonaciPasjonaci historii XX wieku to grupa młodych ludzi składająca  się z kilkunastu aktywnych członków. Przeważnie są to osoby z okolic Tychowa. Działalność grupy zaczęła się stosunkowo niedawno, bo w marcu ubiegłego roku. Ireneusz student historii zainteresował się  Międzyrzeckim Rejonem Umocnień oraz zachęcił dwóch kolegów  z pracy do pierwszego wyjazdu celem zbadania w/w umocnień. Był to pierwszy dzień wiosny.

  pasjonaci_1

  Doskonale to pamięta. Wyjazd grupy się udał, a wrażenia przekazane kolegom którzy  w czasach szkolnych nie chcieli mieć nic wspólnego z historią przeszły najśmielsze oczekiwania. Grupa zaczęła się powiększać.

  Niedługo potem był kolejny wyjazd  już w większym gronie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Od Wisłoka do Amazonki

  0006Pierwsze moje „spotkanie” z panem Piotrem Chmielińskim odbyło się za pośrednictwem internetu. Pan Piotr odpisał w kilka minut na mojego maila, co mnie bardzo ucieszyło. Informował mnie, że w ciągu najbliższych kilku godzin wyjeżdża na spływa kajakowy rzeką Potomac wraz ze swoim 13- letnim synem Aleksandrem i jego czternastoma kolegami , ale zgadza się na udzielenie wywiadu naszej gazecie. Tak więc pozostało mi spokojnie przygotować się do wywiadu za pośrednictwem internetu i czekać na powrót pana Piotra z kolejnego rzecznego wypadu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Rzeszów Off Road Team – „dużo jeździć, mało gadać”

  Off_Road_Team_Rzeszow_1Wielu kierowców poruszających się wygodnymi drogami asfaltowymi marzy o tym, aby choć raz z nich zjechać, zboczyć z głównej drogi, zobaczyć co jest „obok niej”. Ujrzeć na własne oczy wszystkie te miejsca, o których nie  napisano w przewodnikach turystycznych, miejsca tak mało znane, a jakże ciekawe. Wielu kierowcom wydaje się, że są najlepsi, pozjadali wszystkie rozumy, jeśli chodzi o prowadzenie samochodu, a niestety, jak to widać na co dzień na polskich drogach, ich kultura jazdy pozostawia wiele do życzenia. Wszystkim tym, którym wydaje się, że wiedzą wszystko o samochodach oraz jeździe, proponuję kilkusetmetrowy przejazd przez błoto, przejazd przez rzeczkę metrowej głębokości czy ostry trawers. A uwierzcie mi, że to tak naprawdę niewiele, a jeśli chodzi o off – raod; to prawie nic. Myślę, że po 10 godzinach wyciągania samochodu z wody, bagna, piachu czy błota, ciągłej walki, tnących komarów, kleszczy oraz upału bądź mrozu, kierowcy spokornieją, nauczą się na czym powinna polegać wzajemna pomoc oraz zweryfikują swą wiedzę na temat jazdy samochodem i swoich umiejętności. Niestety, tylko znikomej części kierowców dane jest „zjechać” z głównej drogi. Decyduje o tym wiele czynników, ale najważniejsze z nich to posiadanie odpowiedniego sprzętu oraz doświadczenia. Dla każdego amatora takie próby zakończą się „utopieniem” pojazdu, a co za tym idzie, szukaniem pomocy osób trzecich. Na naszych drogach pojawia się coraz więcej samochodów z napędem 4x4. Wielu kierowców kupuje je po prostu dla szpanu, a samochody te poza asfaltem nigdy nie ujrzą prawdziwego terenu. Inaczej sprawę pojmują chłopaki z Rzeszów Off Road Team - ludzie kochający teren, wyzwania, walkę i dobrą zabawę.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Syberia – Mongolia – nasi w dalekiej Azji - Część I

  syberia_1Rozmowa z Romanem Kulą, członkiem Grupy Wyprawowej 40 +, wspomnienia z wyprawy na Syberię i do Mongolii oraz plany na przyszłość.

  Jesteś członkiem Grupy Wyprawowej 40 +, świeżo po powrocie z Syberii i Mongolii, na którą to wyprawę wybraliście się na przełomie sierpnia i września; powiedz trochę o tym wyjeździe i o tym, kto wziął udział w tej wyprawie ?

  Cała grupa to sześciu facetów, niestety nie wszyscy mogli tym razem wybrać się na „azjatycką włóczęgę”. Paweł Betleja wędrował po Kanadzie, a Jurek Tomala wspinał się na Mont Blanc. W rezultacie pojechało nas czterech, tzn.: Marek Godzień, Jacek Kalandyk, Tomek Tkaczyk i ja.

  Naszym celem było po prostu wędrowanie, poznawanie ludzi, smaków, fotografowanie, delikatny trekking i wypoczynek z dala od otaczającego nas na co dzień zgiełku, bez napiętego planu i konieczności „zaliczania” czegokolwiek.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Syberia – Mongolia – nasi w dalekiej Azji - Część II

  mongoliaRozmowa z Romanem Kulą, członkiem Grupy Wyprawowej 40 +, Wspomnienia z wyprawy na Syberię i do Mongolii, plany na przyszłość.

  W pierwszej części wywiadu rozmawialiśmy o przekroczeniu granicy rosyjsko - mongolskiej. Jak wyglądała dalsza część Waszej „włóczęgi”?

  O Mongolii mówi się , że jest to kraj dziki i niedostępny. My obraliśmy sobie za cel Mongolię Zachodnią - tereny uważane za jedne z najbardziej niedostępnych, a zarazem pięknych. Dokładniej Ajmaki (województwa) Bajan Olgij i Uws odległe od Ułan Bator jakieś 1650 km i zamieszkałe w 95% przez Kazachów. Po przekroczeniu granicy trafiliśmy do niewielkiej miejscowości Olgij; stolicy Ajmaku, gdzie udało się nam znaleźć kolejny samochód typu UAZ „blaszak” oraz nowego sympatycznego kierowcę.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Podkarpackie Błota

  podkarpackie_bloto_3

  Województwo podkarpackie pod względem walorów turystycznych należy do najatrakcyjniejszych w kraju. Wędrując szlakami, bądź jadąc drogami Podkarpacia, w wielu uroczych zakątkach tej ziemi spotykamy się z żywą jeszcze kulturą ludową, niepowtarzalną przyrodą oraz bogatą historią regionu. Czasem wystarczy tylko zboczyć z głównej drogi, by ujrzeć na własne oczy miejsca, o których nie piszą w przewodnikach turystycznych, miejsca tak nam bliskie, a tak mało znane. Miejsca, obok których niejednokrotnie przejeżdżamy nie zdając sobie sprawy, że tam za górką, lasem czy rzeczką jest coś  wartego obejrzenia, coś dziewiczego, nie dostrzeganego przez wielu z nas. 

  Wywiad z Błażejem Skubiszem, kierowcą, pasjonatem off-road’u oraz założycielem klubu  RBR Off-Road Team. 

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Skały w mieście

  Ścianka wspinaczkowaWspinaczka to przemieszczanie się w terenie na tyle stromym, że wymaga on użycia rąk co najmniej do utrzymania równowagi. W powyższej definicji mieszczą się tak różne działania, jak wspinanie na kilkumetrowe kamienie (bouldering) i wchodzenie na ponad ośmiokilometrowe olbrzymy. Wspinaczka niegdyś uważana była za sport przestrzenny, taki jak żeglarstwo czy szybownictwo. Upowszechnienie i popularyzacja sztucznych ścian wspinaczkowych i zawodów wspinaczkowych przesunęło nieco te dyscyplinę w stronę „boiskowości”. W dalszym ciągu jednak dla znacznej części wspinających się działalność ta, to co najmniej pasja lub nawet sposób na życie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Tak bliskie, a jakby zapomniane...

   

  Młyn wodny z Żołyni

  Rozmowa z Katarzyną Dypą – z wykształcenia kulturoznawcą, od czterech lat pracującą w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej w dziale upowszechniania.

  W jakich dniach i godzinach można zwiedzać Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej i jakie są ceny biletów?

  Skansen jest czynny przez cały rok. Natomiast sezon turystyczny, z wydłużonymi godzinami zwiedzania, trwa od 15 kwietnia do 15 października i wówczas muzeum otwarte jest w dni powszednie w godzinach od 9.00 do 17.00, zaś w weekendy oraz dni świąteczne od 10.00 do 19.00. Natomiast poza sezonem turystycznym skansen czynny jest codziennie od 9.00 do 15.00. Bilet w sezonie turystycznym kosztuje 5 i 8 zł, natomiast poza sezonem 5 zł., a każdy poniedziałek jest dniem bezpłatnym.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Między ziemią a niebem

  Wywiad z Michałem Wardą członkiem grupy Karpaty Paragliding Team.

  Powiedz, czym jest paralotniarstwo?

  Paralotniarstwo to jeden z najtańszych sportów lotniczych. Jest to dosyć młoda dyscyplina lotnicza, a jej korzenie wywodzą się ze spadochroniarstwa i alpinizmu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Tylko dla orłów

  Rozmowa z Januszem Ciochem prezesem klubu Tylko Dla Orłów.

  Proszę opowiedzieć jak i kto zaszczepił Pana uczuciem do samochodów terenowych ?

  Miłością do samochodów terenowych zaszczepiłem się w wieku 17 lat (był to rok 1978) ponieważ mój ojciec, prowadząc gospodarstwo ogrodnicze posiadał Muscela. Był to mój pierwszy kontakt z samochodem terenowym. Moje marzenia ziściły się po 22 latach, kiedy to zostałem szczęśliwym posiadaczem Uaza w 2000 roku. Trwało to tyle lat, gdyż zawsze były inne priorytety (małżeństwo, budowa domu itp.).

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Doogie White & La Paz

  dog

  Jak niedawno anonsowaliśmy, Metal Mind Productions wyda w lutym album „Granite”, pierwszą płytę sygnowaną nazwą Doogie White & La Paz.

   

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Czy renta dożywotnia zabezpiecza interesy seniorów?

  seniorzy1Świadczenia emerytalne w Polsce są stosunkowo niskie, wielu seniorów jest zmuszonych do szukania dodatkowych źródeł dochodu. Banki mocno ograniczają udzielanie kredytów osobom w wieku poprodukcyjnym, m.in. zobowiązując kredytobiorcę do spłaty kredytu przed ukończeniem 70 roku życia. Odsetki od kredytu są bardzo wysokie. Nie ma też dla seniorów ofert pracy. Nowym produktem na rynku finansowym jest odwrócona hipoteka jako renta dożywotnia. Jednak wokół świadczenia renty dożywotniej narosło wiele mitów, pytanie czy prawdziwych.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Muszkieterowie pomagają potrzebującym dzieciom z Podkarpacia

  6 grudnia wyruszył w Polskę Konwój Muszkieterów. Tegoroczna akcja potrwa do 31 stycznia 2012 roku i przyniesie pomoc finansową 243 domom dziecka i placówkom opiekuoczo-wychowawczym w całej Polsce, w tym 5 ośrodkom z województwa podkarpackiego. W tym roku Kampania Grupy Muszkieterów organizowana jest już po jedenasty.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Work-life balance – zadbaj o swój życiowy biznesplan

  rodzinaW Polsce, USA czy Japonii.. niezależnie od kraju i kultury nasze życie osobiste nieustannie przeplata się z zawodowym, a specyfika niektórych profesji nie pozwala oddzielić od siebie tych dwóch dziedzin. Skąd zatem pochodzi termin „work-life balance” i czy w naszym zapracowanym życiu jest na niego miejsce – mówi Mariola Raudo, Recruitment Manager & HR Business Partner Nestlé Polska S.A.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Polscy lekarze na mieleckiej hali

  mistrzostwa1Mistrzem Polski drużyna Puławy-Dęblin

  W XVII Mistrzostwach Polski Lekarzy w Halowej Piłce Nożnej Mielec 2011 mistrzami okazali się lekarze z drużyny PPMK Puławy-Dęblin. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Białegostoku, a na trzecim z Zabrza. Tuż za podium znaleźli się torunianie. Impreza integrująca środowisko lekarzy odbywała się w hali Szkoły Podstawowej nr 11, a była organizowana m.in. przez mielecki szpital.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Promocja książki Andrzeja Karczmarzewskiego "Zwyczaje i obrzędy doroczne w Polsce południowo-wschodniej"

  14.12.2011 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie odbędzie się promocja książki Andrzeja Karczmarzewskiego "Zwyczaje i obrzędy doroczne w Polsce południowo-wschodniej"

  Promocja książki będzie miała miejsce podczas trwania Świątecznego Kiermaszu Wydawnictw Muzealnych, na którym będzie można zakupić ją, jak również 60 innych tytułów w wyjątkowej cenie z 50% rabatem.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Bariery instytucjonalne rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich

  Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Instytutem Rolnictwa i Rozwoju Wsi PAN oraz Fundacją Europejskie Centrum Przedsiębiorczości opracowała raport pt. „Bariery instytucjonalne rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich”, dotyczący kluczowych problemów w rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw na terenach wiejskich.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Trwa konkurs na plakat „Tworzymy bezpieczny Internet”

  naskJuż tylko do 5 stycznia 2012 r. można nadsyłać prace na konkurs na plakat „Tworzymy bezpieczny Internet” skierowany do młodych artystów. Najlepsze prace wyłonione przez znanych polskich grafików będzie można oglądać m.in. w Muzeum Plakatu w Warszawie. Organizatorami konkursu odbywającego się pod patronatem małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej, są NASK i agencja reklamowa Adah Advertising.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Spektakl "Święto"

  Teatr Przedmieście i Galicyjskie Towarzystwo Edukacyjne "Gate" serdecznie zapraszają  na premierę pektaklu "Święto", która odbędzie się 18 grudnia br. o godz. 18.00  w Kulturalnej Piwnicy. „Święto” to spektakl rozciągnięty w czasie i przestrzeni. Sztuka zderza ze sobą świat zdesakralizowany i święty, czas zabawy i modlitwy, pokazuje "biednego" człowieka i jego skomplikowaną naturę, żywioły, namiętności, które rozsadzają go od wewnątrz.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Szpital w Mielcu dziękuje „Mikołajom” za ofiarność

  mikMaterace, pościele, zabawki i słodycze dla Oddziału Dziecięcego

  Niezwykle hojny św. Mikołaj za sprawą swoich pomocników – Automobilklubu Mieleckiego, Kronowoodu i firmie Kredyty Chwilówki – sprawił małym pacjentom, ale także personelowi i dyrekcji szpitala wielką niespodziankę.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Więcej nowoczesnych technologii w szkołach

  O jakości kształcenia decyduje przede wszystkim doświadczenie i umiejętności nauczycieli oraz sprawna organizacja szkoły. W celu podniesienia efektywności lekcji, coraz częściej inwestuje się też w nowoczesne technologie, które są pomocne dla uczniów.

  Nasz system edukacji często jest przedmiotem krytyki, warto jednak zwrócić również uwagę na pozytywy, np. rosnące znaczenie nowoczesnych technologii w szkołach. Uczelnie wyższe, najlepsze licea, gimnazja i podstawówki chętne biorą udział w międzynarodowych programach integracyjnych oraz inwestują w informatyczne zaplecze.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Konkurs „Zaprojektuj Maskotkę Why Not Fly”

  why10 grudnia rusza konkurs na maskotkę Why Not Fly, która obok Wilka Soviaka towarzyszyć będzie zawodnikom i kibicom rzeszowskiego zespołu Asseco Resovia. Dla autora zwycięskiego projektu organizator konkursu – serwis WhyNotFly.pl - przewidział nagrodę w postaci weekendowego wyjazdu dla dwojga do jednego z europejskich miast. Maskotkę, która wspierać będzie zawodników Asseco Resovii poznamy już 18 stycznia 2012 roku.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Targi Pracy w WSPiA zakończone

  Prawie 1000 studentów odwiedziło w środę (07.12) i czwartek (08.12) Targi Pracy organizowane przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. Targi zrealizowane zostały w ramach Unijnego projektu „Dyplom WSPiA przepustką do biznesu”. W dwudniowej imprezie uczestniczyło 22 wystawców z regionu. Z ich ofertą można jednak zapoznać się nadal. Na stornie uczelnianego Biura Karier trwają bowiem Wirtualne Targi Pracy.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Warsztaty dla dziennikarzy Ukraińskich w WSPiA

  „EURO 2012. Bezpieczeństwo w teorii, praktyce oraz świadomości społecznej” to temat warsztatów dla dziennikarzy z Polski i Ukrainy, które odbędą się w 12 i 13 grudnia w WSPiA. Organizatorem spotkania jest Wyższa Szkoła Prawa i Administracji oraz Konsulat Generalny USA w Krakowie, Fundacja Partnerstwo na Rzecz Demokracji i Polskie Radio Rzeszów. W warsztatach oprócz zaproszonych gości uczestniczyć będzie ponad 20 dziennikarzy z Ukrainy.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Opinia koordynatorów na temat kampanii „świadomie wybieram przyszłość”

  Dla młodzieży z Podkarpacia przyszłość klaruje się coraz wyraźniej. Organizatorzy kampanii społecznej „Świadomie wybieram przyszłość” zadbali o to, by maturzyści mogli w profesjonalny sposób określić swoje preferencje i predyspozycje zawodowe. Nauczyciele i doradcy zawodowi w szkołach pozytywnie podeszli do pomysłu i chętnie zaangażowali się w kampanię.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Choinkowe inspiracje, czyli dla każdego coś miłego

  Zbliżają się święta, a wybór prezentu, który sprawi radość najbliższym, zawsze stanowi nie lada wyzwanie. Kask narciarski lub gogle dla lubiących aktywny wypoczynek, dla fanów interaktywnej rozrywki najnowsza gra video – Uncharted 3: Oszustwo Drake’a, a dla mamy kuchenny gadżet za pomocą którego sama przygotuje napój o smaku coli! Oto kilka pomysłów na to, jak sprawić bliskim przyjemność, gdy na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Targi Pracy w WSPiA

  7 i 8 grudnia w Wyższej Szkole Prawa i Administracji odbędą się Targi Pracy realizowane w ramach Unijnego projektu „Dyplom WSPiA przepustką do biznesu”. Swoją ofertę prezentować będzie ponad 20 wystawców z regionu. Targi mają na celu przybliżenie studentom oferty przyszłych pracodawców. W ramach Targów Pracy WSPiA zorganizuje również Wirtualne Targi, które odbywać się będą na stronie uczelnianego Biura Karier.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Stypendium z Wyboru - ostatnia szansa na złożenie aplikacji!

  Jeszcze do 11 grudnia (niedziela) studenci i absolwenci mogą starać się nawet o 5 tysięcy złotych, na spełnienie marzeń związanych z edukacją bądź z rozwojem kariery zawodowej.

  Studenci i absolwenci z całej Polski walczą o swoje cele, związane z edukacją bądź z rozwojem kariery zawodowej, w II edycji Stypendium z Wyboru. Mamy już pierwsze opublikowane prace na stronie www.stypendiumzwyboru.pl. Wśród nich są: wyjazdy zagraniczne, kursy językowe, szkolenia zawodowe czy też zakup sprzętu niezbędnego do wykonywanego w przyszłości zawodu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Otwarty mikrofon

  Prof.-Drozdowski-RD3W środę (7 grudnia) o godz. 14 w Sali posiedzeń Rzeszowskiego Ratusza odbędzie się spotkanie dyskusyjne „Otwarty mikrofon” pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa. Gościem spotkania będzie prof. dr hab. Rafał Drozdowski, dyrektor Instytutu Socjologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • W Rzeszowskim II LO rusza Maraton Pisania Listów Amnesty International

  plakat_bez_obramowki1Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International.

  Więźniowie obozów pracy w Korei Północnej, więzień sumienia z Indonezji, 20-letni bloger z Azerbejdżanu więziony za wpisy na facebooku oraz Jemenka skazana na śmierć to tylko niektóre z osób, którym będzie można pomóc podczas zbliżającego się Maratonu Pisania Listów Amnesty International.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Groźny wirus nadciąga nad Polskę!

  SzczepieniaŚwiatowe Agencje Informacyjne alarmują, iż nad światem rozprzestrzenia się groźny wirus nudy „magno taedium”, który może dopaść każdego. Zanotowano już pierwsze przypadki zachorowań w Ameryce Północnej. Pacjenci zarażeni wirusem „magno taedium” skarżą się na znudzenie, apatię i brak pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Najnowsze informacje donoszą, że wirus dotarł już do Europy. Przypadki zakażeń wirusem jak dotąd odnotowano w Hiszpanii, Francji i Niemczech. „Magno taedium” rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie i wkrótce dotrze do Polski.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Troje dzieci pod opieką kompletnie pijanych rodziców

  183437028Policjanci z posterunku w Radomyślu nad Sanem ujawnili kompletnie pijanych rodziców, pod opieką których było troje dzieci w wieku 6 i 5 lat oraz dwumiesięczne niemowlę. Matka dzieci miała blisko dwa promile alkoholu, a jej życiowy partner ponad cztery promile alkoholu w organizmie. Jeszcze dziś materiały w tej sprawie trafią do Sądu Rodzinnego w Stalowej Woli.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Znamy zwycięzców I edycji konkursu "Mieszkam w Rzeszowie. Składam PIT w Rzeszowie"

  Plakat_1Właśnie zakończył się pierwszy etap akcji zachęcającej Rzeszowian, aby rozliczali swój podatek w mieście, w którym mieszkają. Akcji informacyjnej towarzyszył konkurs, w którym rozdaliśmy 100 nagród.

  Do udziału w konkursie zgłosiło się 223 osoby. Uczestnicy zdecydowali, że najpopularniejszym obszarem inwestycyjnym Miasta Rzeszowa są „inwestycje drogowe i transport publiczny”. Obszar ten został wskazany w 103 zgłoszeniach konkursowych.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Szpital Pro-Familia w Rzeszowie animatorem zabaw rozwijających maluchy

  zdolni-od-dzieckaZdolni od dziecka

  To, że dziecko jest wielką dumą rodziców zapewne nikogo nie zaskakuje, podobnie jak fakt, że bliskich malucha zwykle nie trzeba długo zachęcać, by podzieli się swoją radością z wychowywania zdolnego dziecka. Szansę na zaprezentowanie wyczynów milusińskich daje nowy konkurs ogłoszony przez Szpital Pro-Familia na portalu Facebook.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Uwaga! Bezpłatne konsultacje uroginekologiczne w mieleckim szpitalu

  operacja-ginDowiedz się, jak łatwo możesz sobie pomóc

  Teraz aby rozpocząć starania o pozbycie się kobiecych dolegliwości, które czasem przez całe lata utrudniają życie, wystarczy zdecydować się na bezpłatną konsultację uroginekologiczną. Lekarz podpowie, w jaki sposób uporać się np. z nietrzymaniem moczu podczas wysiłku. – Tego typu kłopot sprawia, że kobiety rezygnują z wielu aktywnych chwil z rodziną, wakacji czy zwykłych dłuższych spacerów, a żeby zapomnieć o problemie wystarczy poświecić jeden lub dwa dni na pobyt w szpitalu. Właśnie tyle trwa hospitalizacja związana z zabiegiem – tłumaczy dr n. med. Dariusz Komorowski, ordynator oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Powiatowego w Mielcu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja