Cz13062024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start
Filtr
 • Rozpoczynamy "Majowy weekend"

  policjantJuż dziś rozpoczynamy policyjne działania, które tradycyjnie nazwano "Majowym weekendem". Potrwają pięć dni, do wtorku 3 maja. Policjanci będą robić wszystko, aby ta majówka dla wszystkich była bezpieczna.

  Przez tych kilka najbliższych dni może tłoczno zrobić się na drogach. Wiele osób zechce wyjechać, na choćby krótki wypoczynek. Większy ruch będzie z pewnością na drogach wiodących w Bieszczady, czy do miejscowości atrakcyjnych dla turystów. Wielu kierowców będzie przejeżdżać tranzytem przez nasz region. Pamiętajmy, by zadbać o bezpieczeństwo swoje, swoich najbliższych, ale też osób, z którymi przyjdzie nam dzielić drogę.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Egzamin na kartę rowerową

  kartarowerWszystkie dzieci, które chciałyby uzyskać uprawnienia potrzebne do kierowania rowerem lub motorowerem policjanci zapraszają na egzamin, który odbędzie się jutro w Rzeszowie. Chętni mogą zgłosić się na egzamin wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym. Dzieci muszą zabrać ze sobą aktualną legitymację szkolną.

  Pierwszy w tym roku egazmin na kartę rowerową i motorowerową odbędzie się w sobotę, 30 kwietnia, w godz. 9-14 na terenie miasteczka ruchu drogowego przy ulicy Pułaskiego w Rzeszowie. Dzieci, które chciałyby uzyskać uprawnienia do kierowania rowerem lub motorowerem mogą zgłosić się na egzamin wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym. Dzieci muszą zabrać ze sobą aktualną legitymację szkolną, a w trakcie egzaminu będą musiały się wykazać niezbędnymi kwalifikacjami.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Święta majowe - dekoracja miasta

  Tegoroczne trzy pierwsze dni maja to czas, który dostarczy nam powodów do szczególnej dumy z Polski. Pierwszy maja to, oprócz święta państwowego, dzień beatyfikacji naszego wielkiego rodaka - papieża Jana Pawła II. To także rocznica wejścia Polski w struktury Unii Europejskiej. Drugi maja to Święto Flagi oraz dzień, w którym będziemy obchodzić Święto Polonii. Trzeciego maja przypada 220. rocznica uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Pijany i bez prawa jazdy uciekał policjantom polonezem

  polonezZatrzymaniem pijanego kierowcy zakończył się policyjny pościg na drodze krajowej nr 4 w Pilznie. Kierujący polonezem nie zatrzymał się do kontroli, a uciekając przed radiowozem stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Gdy policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę, mężczyzna próbował jeszcze uciekać pieszo. Był pijany, nie miał też uprawnień do kierowania pojazdami.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wypadek w Łańcucie

  lancutwypadekTrzy osoby przewiezione do szpitala, dwa rozbite samochody, uszkodzony znak drogowy, to bilans porannego wypadku w Łańcucie. Wstępne ustalenia pozwalają przypuszczać, że jego powodem było niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków drogowych.

  Dziś rano, przed godz. 7. na ulicy Kościuszki w Łańcucie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca peugeota, jadący od centrum miasta, nie dostosował prędkości do panujących warunków, wjechał na przeciwny pas ruchu, zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku audi, a następnie uderzył w znak drogowy.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wypadki na drogach Podkarpacia

  wypadek11 wypadków i piętnaście osób rannych to bilans drogowy za Wielki Piątek, Wielką Sobotę, Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w sobotę w Hucie Gogołowskiej i w niedzielę w Krzątce w powiecie kolbuszowskim. Przez te cztery dni policjanci zatrzymali 60 nietrzeźwych kierowców. 

  Wielki Piątek, 22 kwietnia 2011:
  • Po godz. 13. W Wólce Niedźwiedzkiej, kierowca peugeota na prostym odcinku drogi, stracił nagle panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i dachował. Do szpitala trafili kierowca i pasażerka peugeota.
  • Godzinę później w Rzeszowie na ulicy Armii Krajowej, kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującą daewoo. Do szpitala przewieziono 10-letnią dziewczynkę, pasażerkę daewoo. Kierujący byli trzeźwi.
  • Przed godz. 16. także w Rzeszowie na ulicy Solarza doszło do potrącenia 3-letniego dziecka. Chłopiec idąc chodnikiem z mamą, prawdopodobnie wyrwał się nagle mamie i wbiegł na jezdnię wprost pod jadącego forda focusa. Trzylatek trafił do szpitala, kobieta kierująca fordem była trzeźwa.
  • Około godz. 17.30 w Kraczkowej w powiecie łańcuckim kierująca oplem potrąciła motorowerzystę. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca oplem wyjeżdżała z posesji na krajową „czwórkę” i doprowadziła do zderzenia z jadącym chodnikiem motorowerem. 12-latek kierujący jednośladem z urazem głowy został przewieziony do szpitala.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Szokujący bilans "Trzeźwego Poranka" na Podkarpaciu

  alkomatDziś od rana, podkarpaccy policjanci prowadzili działania pod kryptonimem "Trzeźwy Poranek". W ciągu kilku godzin funkcjonariusze ujawnili w sumie 61 kierujących pod wpływem alkoholu.

  Na głównych drogach Podkarpacia funkcjonariusze kontrolowali trzeźwość kierowców - do godz. 8 w sumie skontrolowano ponad 6 tys. kierujących. Cel tych policyjnych działań był jak zawsze ten sam, troska o bezpieczeństwo użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • ŚWIĘTO PANIAGI

  wieto_Paniagi_2011_plakatWtorek - 3 maja 2011 r.

  Kościół i Plac Farny, Rynek

  godz. 9.30 - Uroczysta Msza Święta z okazji 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w Kościele p.w. Św. Wojciecha i Stanisława (Fara)

  godz. 11.00 - Uroczystości patriotyczne pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki (Rynek)

  godz. 12.00 - Uroczysta parada z udziałem Orkiestry Garnizonowej, Orkiestry Szałamaistek i Zespołu Mażoretek INCANTO z WDK w Rzeszowie, Kapeli Podwórkowej „Rzeszowskie Wiarusy” oraz aktorów rzeszowskiego Teatru „Maska”

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • KOMUNIKAT Prezydenta Miasta Rzeszowa dotyczący usuwania i unieszkodliwiania azbestu z terenu miasta Rzeszowa w roku 2011

  Prezydent Miasta Rzeszowa ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji na zadania związane z usuwaniem wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta Rzeszowa, w ramach „Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest dla Gminy Miasto Rzeszów na lata 2011 - 2032”.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zbiórka Odpadów niebezpiecznych

  Gmina Miasto Rzeszów organizuje wraz z firmą Eko-Top Sp. z o.o. obwoźną zbiórkę odpadów niebezpiecznych pochodzących wyłącznie z gospodarstw domowych i niezwiązanych z działalnością gospodarczą.

  Zbiórka przeprowadzona zostanie bezpłatnie dla mieszkańców miasta Rzeszowa w n/w godzinach i dniach w wyznaczonych punktach zbiórki.

  Ponadto w dniach 4, 5, 6, 9, 10 maja br. w godzinach od 830 do 1630 odpady niebezpieczne pochodzące wyłącznie z gospodarstw domowych i niezwiązane z działalnością gospodarczą mieszkańcy Rzeszowa mogą bezpłatnie oddawać w siedzibie firmy Eko-Top Sp. z o.o. na terenie WSK-Rzeszów – ul. Hetmańska 120 (wjazd przez górną bramę WSK-Rzeszów)

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Prawdziwy skarb znów w Gorajcu

  ikonostasPo 16 latach wytężonych prac konserwatorskich, prowadzonych przez krakowską pracownię Fundacji Świętego Włodzimierza Chrzciciela Rusi Kijowskiej, do XVI wiecznej cerkwi w Gorajcu powrócił zabytkowy ikonostas. Ta jedna z najstarszych i najcenniejszych drewnianych świątyń w Polsce odzyskuje wreszcie swój dawny blask.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Rada Miasta Lwowa zaproponowała działkę dla Polskiego Domu

  Lwow-Opera-DSC00319LWÓW. Jak informuje lwowski portal ZAXID.NET Lwowska Rada Miejska zaproponowała działkę pod budowę Polskiego Domu we Lwowie (Centrum Kultury Polskiej we Lwowie). Działka ta znajduje się na prospekcie Czornowoła 67a, jej powierzchnia pozwoli wybudować wielofunkcyjny kompleks.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Konkurs „Desery Świąteczne” w Albigowej

  IMG_3649Koła Gospodyń Wiejskich w pow. Łańcut brały udział w „Wielkanocnych Tradycjach” w Ośrodku Kultury w Albigowej w dniu 9.04.2011 roku, gdzie dokonano przez komisję w składzie Stefania Michałek, Zdzisława Pawlina i Zenona Mokrzycka oceny w konkursie p.n. Desery Świąteczne”. W konkursie brało udział 15 KGW są to: KGW Albigowa, Wola Dalsza, Żołynia Kopanie, Handzlówka, Głuchów, Markowa, Dąbrówki, Tarnawka, Rakszawa Mościny, Cierpisz, Sonina, Kosina, Wydrze, Kraczkowa i Husów.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Pierwsza w Europie umowa na dofinansowanie strategicznego projektu

  Umowę podpisali: Marcel Niezgoda (z lewej), wiceminister rozwoju regionalnego oraz Maciej Żywno, wojewoda podlaski. Fot. AutorŁAŃCUT. W Sali Balowej Muzeum Zamku w Łańcucie podpisano we wtorek (19 kwietnia) umowę na dofinansowanie budowy przejścia granicznego Połowce - Pieszczatka w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013. Sygnatariuszami umowy byli: Marcel Niezgoda, wiceminister rozwoju regionalnego oraz Maciej Żywno, wojewoda podlaski. Dzięki realizacji projektu na wschodniej granicy powstanie nowoczesne międzynarodowe przejście graniczne dostępne dla samochodów osobowych, ciężarowych i autokarów. Projekt przyczyni się także do wzrostu poprawy bezpieczeństwa oraz uszczelnienia granicy Polski i Unii Europejskiej.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Goście z Aschaffenburgu z wizytą w Ratuszu

  00918 kwietnia przebywająca w Rzeszowie delegacja z Niemiec odwiedziła Ratusz. Grupę przyjął Pełnomocnik Prezydenta ds. Edukacji – Pan Henryk Wolicki. Głównym tematem dyskusji podczas spotkania były możliwości edukacyjne na szczeblu uniwersyteckim w Naszym Mieście.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Przedświąteczne zakupy? Nie daj szansy kieszonkowcom

  kieszonkowiecJuż niebawem święta. W najbliższych dniach wiele osób wybierze się na przedświąteczne zakupy. Będzie więc tłoczno w sklepach ale też na przystankach, dworcach, w pociągach i w autobusach. Przestrzegamy przed zagrożeniem ze strony kieszonkowców i radzimy co zrobić, by nie stwarzać warunków sprzyjających przestępcom.

  Policja dba o to, aby podczas przedświątecznych przygotowań i zakupów nie spotkało nas nic złego. Dlatego wiele policyjnych patroli, zarówno umundurowanych jak i po cywilnemu, pełni służbę w tych miejscach gdzie jest tłoczniej niż zazwyczaj - na bazarach, targowiskach, w rejonie dużych sklepów i dworców. W sobotę takie działania prowadzili policjanci ze Stalowej Woli, wspierani przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji. W działaniach wzięli również udział uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Stalowej Woli ( klasa policyjna ), którzy rozdawali materiały profilaktyczne i ostrzegali przed zagrożeniem kradzieżami kieszonkowymi.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 2 edycja konkursu „Laur Gospodarności” – 2 tygodnie na zgłoszenia

  laurTylko do 29 kwietnia (piątek) gminy wiejskie, miejsko-wiejskie i Lokalne Grupy Działania mogą przesyłać zgłoszenia do 2 edycji konkursu „Laur Gospodarności”. Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce 4 czerwca br. podczas uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie. Organizatorem konkursu „Laur Gospodarności” jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, a patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Pan Jerzy Buzek i Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Marek Sawicki.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • W nowo otwartej łańcuckiej hali koło Zamku

  palmy17 kwietnia 2011 roku w Niedzielę Palmowa mieszkańcy – parafianie Łańcuta po wyjściu z kościoła po Mszy św. udali się najpierw do Miejskiego Domu Kultury na zorganizowaną wystawę a następnie do nowo wyremontowanej hali koło Zamku, gdzie również odbywał się kiermasz związany z „Wielkanocnymi Tradycjami”, przybyła młodzież z pięknymi palmami błyszczącymi kolorem i radością zapowiadającymi się świętami, tutaj je komisja oceniała i były nagrody za najładniejsze palmy.

  Z tego powodu było dużo radości i zadowolenia powiedziały gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Soninie. Jak widzimy na zdjęciach stoiska były pięknie – kolorowo prezentowane, ukazując zdolności i pomysły artystyczne naszych gospodyń wiejskich i nie tylko, te miastowe też nie pozostawały w tyle a , które mają więcej czasu w życiu.

  {jcomments on}

 • Naukowcy protestują przeciwko fałszowaniu historii

  Naukowcy z całego świata wystosowali list, w którym wzywają ukraińskich nacjonalistów w Kanadzie od odstąpienia od fałszowania historii. Pod międzynarodowym protestem naukowców przeciwko fałszowaniu historii przez ukraińskich nacjonalistów w Kanadzie podpisało się kilkudziesięciu uczonych z całego świata.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Samochód ciężarowy wjechał w dom

  tirUszkodzony dom mieszkalny, uszkodzona trakcja elektryczna i brak dostępu do energii elektrycznej dla 132 gospodarstw, to skutek kolizji drogowej, do której doszło dziś nad ranem w Kolbuszowej Dolnej na ul. Tarnobrzeskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Ruch na DK9 odbywa się wahadłowo.

  Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kilkanaście minut przed godz. 3. w  Kolbuszowej Dolnej na drodze krajowej nr 9, kierujący samochodem ciężarowym załadowanym kamieniem łupanym, zjechał na pobocze, po przejechaniu kilkudziesięciu metrów uderzył w przepust betonowy, ściął słup linii elektrycznej, przewrócił się na bok i wjechał w północna ścianę domu mieszkalnego. W domu spała sześcioosobowa rodzina, na szczęście nikt nie ucierpiał.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Beatyfikacja Jana Pawła II

  plakat-B2_-Beatyfikacja1 maja odbędzie się beatyfikacja Jana Pawła II. Ta niezwykle podniosła uroczystość , oczekiwana była od chwili śmierci papieża Polaka. Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. Podczas ceremonii pogrzebowej w Rzymie, zgromadzeni na Placu św. Piotra, wznosili transparenty z napisem „Santo subito”, czyli Święty natychmiast.

  Proces beatyfikacyjny Jana Pawła II rozpoczął się  w czerwcu 2005 r., dzięki decyzji Benedykta XVI. Papież skorzystał z przysługującego mu prawa i uchylił regułę 5 lat, które muszą upłynąć od śmierci kandydata na ołtarze. Będzie to pierwsza beatyfikacja, jakiej dokona Benedykt XVI. Papież poprowadzi ją osobiście. Wezmą w niej udział wierni z całego świata. Poza bezpośrednią transmisją mszy beatyfikacyjnej z Watykanu, w tym dniu odbędzie się szereg innych uroczystości. Rzeszów zaprasza na Rynek, gdzie wspólnie uczcimy pamięć o papieżu Janie Pawle II.

   

  Program uroczystości na rzeszowskim Rynku:

  10:00         Transmisja Mszy Świętej Beatyfikacyjnej z Watykanu

  15:30         Koncert „Arki Noego”

  17:00         Symboliczne wypuszczenie gołębi

  17:15         Reportaż z pobytu Jana Pawła II w Rzeszowie  (2 czerwca 1991)

  18:00        „Nie lękajcie się…” – Chór Katedralny Chłopięco-Męski „Pueri Cantares Resovianses”

  18.40         W hołdzie Papieżowi ZPiT „Karpaty”{jcomments on}

 • Krajowa "Czwórka" - zablokowana

  Policjanci pracują na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś, około godz. 14.10 w Lubzinie w powiecie ropczycko-sędziszowskim (droga krajowa nr 4, odcinek między Ropczycami a Dębicą). Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło tam do zderzenia ciężarowego tira i samochodu osobowego. W wyniku wypadku tir z naczepą zablokował oba pasy ruchu. W tej chwili droga jest całkowicie zablokowana.

  W wypadku tym ranna została jedna osoba, z urazem głowy trafiła do szpitala. Ponieważ utrudnienia mogą potrwać, policjanci zorganizowali objazdy zarówno dla samochodów osobowych jak i ciężarowych. Jadąc w stronę Dębicy, w Ropczycach należy kierować się na ulicę Kolejową potem na Ostrów, Pustków i Pustynię. Jadąc w kierunku Ropczyc, w Dębicy skręcić na Pustynię, Pustków, Ostrów i z ulicy Kolejowej w Ropczycach wjechać na DK4.

 • Polataj latem z Jasionki

  samWraz z końcem marca, jak co roku, linie lotnicze przechodzą na letni rozkład lotów, co w przypadku jedynego międzynarodowego lotniska na Podkarpaciu oznacza zwiększenie liczby połączeń, a także – w tym sezonie – nowe, ekscytujące kierunki. Od końca marca latamy bowiem m.in. do Barcelony – Girony!

  Ryanair, Lufthansa i LOT to trzej najważniejsi przewoźnicy lotniczy obecni na podrzeszowskim lotnisku. Największa europejska linia niskokosztowa, irlandzki Ryanair, w tym sezonie letnim oprócz rejsów do Londynu Stansted (codziennie), Dublina (3x w tygodniu), a także Londynu Luton, Bristolu, Birmingham i East Midlands (wszystkie 2x w tygodniu) oferuje pasażerom z Podkarpacia dwie nowe trasy.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • "Bezpieczny poniedziałek"

  1015854168Wczoraj (11 kwietnia) odbyła się ostatnia odsłona akcji pod nazwą "Bezpieczny poniedziałek". Przed południem na strzeżonym przejeździe kolejowym na ulicy Warszawskiej w Rzeszowie policjanci i pracownicy kolei rozdali kierowcom ulotki przypominające o celach akcji. Była to też okazja do podsumowania wyników działań.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Lwowski jubileusz profesora Leszka Mazepy

  Prof._Mazepa_DSC00272LWÓW. W czwartkowe popołudnie 31 marca br. aula Lwowskiej Państwowej Akademii Muzycznej wypełniła się przyjaciółmi i znajomymi prof. Leszka Mazepy. Okazją do niecodziennego spotkania była 80. rocznica urodzin zacnego lwowskiego Polaka, który urodził się 31 marca 1931 roku w Stryju. Jubilat był założycielem w 1988 roku i pierwszym prezesem Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej, a następnie od 1991 roku jest jego honorowym prezesem.Z tej okazji odbyła się promocja książki Profesora „ Rozmyślania i wspomnienia o Lwowie i Lwowiakach”.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zatrucie czadem w Nowej Wsi

  Sześć osób, w tym dwójka dzieci, trafiło wczoraj do rzeszowskiego szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia.

  Wczoraj po godz. 19. dyżurny komendy Policji w Rzeszowie został powiadomiony o zatruciu tlenkiem węgla sześciu osób, mieszkających w jednym z domów w Nowej Wsi. Do rzeszowskiego szpitala na oddział toksykologii trafiło czworo dorosłych i dwoje dzieci, 6-latek i roczny chłopiec. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Trwają ustalenia okoliczności, w wyniku których doszło do zatrucia czadem.

  {jcomments on}
 • Smoleńsk

  Bardzo mi się podoba, że nie rozpisujecie się od rana o Smoleńsku, o rodzinach ofiar, o tym co czują i co przeżywają, o tym, że zamieniono nielegalnie umieszczoną tablicę. Pozwoliłem sobie na mój krótki komentarz na w/w tematy.

  Pierwsze co przychodzi mi do głowy to pytanie:  CO BY BYŁO, GDYBY rok temu Rosjanie nie pozwolili na lądowanie polskiego samolotu z Prezydentem na pokładzie...? Doszło by pewnie do WOJNY !!! a już na pewno stosunki polsko-rosyjskie by nie istniały.

  Moim zdaniem do katastrofy doszło z winy obu stron, a próby określania czyja wina jest większa nie przywróci życia tym, którzy zginęli.

  Nie będę się rozpisywał na temat mojego stosunku do polityków i zwolenników wywoływania wojny pomiędzy Polakami bo większość normalnych ludzi to rozumie i wie jaki mają cel.

  Kolejną sprawą, która mnie nurtuje to ta nieszczęsna tablica... Wyobraźmy sobie, że grupa Rosjan przyjeżdża do Polski (np. do Rzeszowa) i w centrum miasta na naszej słynnej c..ie rzeszowskiej wieszają tablicę z rosyjskimi napisami oraz symbole prawosławnej wiary. Pretekstem do ich powieszenia jest to, że np. zginęło kilkunastu Rosjan w wypadku niedaleko centrum. Oczywiście, tablica zostaje powieszona bez zgody polskich władz, bez zgody konserwatora zabytków, bez zgody władz miasta...

  Co wtedy??? Ciekawe co by wtedy się działo. Myślę, że nie zmienialibyśmy tablicy tylko po prostu usunęlibyśmy ją.

  Nie chcę bronić Rosjan. Oczywiście mogli zrobić to bardziej delikatnie i nie dzień przed rocznicą. Ale bądźmy szczerzy - mieli do tego prawo. A co do treści??? to czy najważniejsze na tej tablicy było w jakim lecieli oni do Katynia??? czy najważniejsze jest kto i kiedy zginął? dla mnie odpowiedź jest oczywista.

  Tak szczerze powiedziawszy to mam już serdecznie dość tej fałszywej żałoby i smutku. Oczywiście jest to tylko i wyłącznie moje prywatne zdanie do którego oczywiście mam prawo.

  Jeśli kogoś uraziły moje przemyślenia to przepraszam, ale czy nie mam odrobiny racji?

  Pozdrawiam i życzę miłego świętowania Rocznicy.

  Mirek

  {jcomments on}

 • Wspólne patrole policjantów i motocyklistów

  naklejka„Bezpieczeństwo na drodze – uwaga motocykliści” to hasło dzisiejszej akcji zorganizowanej przez Podkarpackie Stowarzyszenie Motocyklowe „THE WILD GEESE”. W akcję tą włączyli się również policjanci. Wspólne patrole policjantów i motocyklistów można było dziś spotkać w pięciu powiatach naszego województwa.

  Od 1 stycznia do 31 marca br. na drogach Podkarpacia doszło do 6 wypadków z udziałem motocyklistów, rannych zostało w nich osiem osób, w tym trzech motocyklistów, na szczęście nikt nie zginął. Większość z tych zdarzeń przypada na ostatnie tygodnie marca. 4 z tych wypadków spowodowali sami motocykliści.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Uwaga na rachmistrzów-oszustów!

  Dwie kobiety podające się za rachmistrzynie spisu powszechnego okradły mieszkankę Kolbuszowej. Złodziejki zabrały około 10 tys. złotych. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i poszukują sprawczyń.

  W środę rano do jednego z mieszkań przy ulicy Ks. Ruczki w Kolbuszowej zapukała kobieta, która podała się za prowadzącą spis powszechny. 75-letnia właścicielka mieszkania wpuściła ją do środka. Podczas rozmowy kobieta poprosiła o odcinek renty, który miał być potrzebny do uaktualnienia spisu. Po chwili do mieszkania weszła druga kobieta, która miała pomagać w spisie. Fałszywe rachmistrzynie wykorzystały chwilową nieuwagę właścicielki mieszkania kradnąc z jej torebki około 10 tys. złotych.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Lampa uliczna przygniotła nastolatka

  lampaPolicjanci wyjaśniają okoliczności, w jakich ranny został 15-letni mieszkaniec Pruchnika. Na chłopca idącego chodnikiem spadła lampa uliczna. Jedną z przyczyn tego wypadku mógł być silnie wiejący wiatr.

  Wczoraj (8 kwietnia), około godz. 9.20 w Jarosławiu na ul. Lubelskiej doszło do nieszczęśliwego wypadku. Przypadkowy przechodzeń zawiadomił, że spadająca lampa uliczna przygniotła przechodnia. Ranny 15-latek trafił do szpitala w Jarosławiu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, jedną z przyczyn mógł być silnie wiejący wiatr.

  {jcomments on}
 • II Forum Innowacji już w maju!

  Logo_EkonomiczneW poniedziałek, 4 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego podpisano umowy dotyczące organizacji Forum Innowacji w Rzeszowie. Umowę parafowali: Zygmunt Berdychowski, Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Mirosław Karapyta oraz Tadeusz Ferenc, Prezydent Rzeszowa. Na uroczystym podpisaniu umowy obecny był również wiceminister Skarbu Państwa - Jan Bury, który jest Szefem Rady Programowej Forum.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • „Bezpieczeństwo na drodze – uwaga motocykliści”

  „Bezpieczeństwo na drodze – uwaga motocykliści” to hasło sobotniej akcji drogowej. Jest ona zorganizowana przez Podkarpackie Stowarzyszenie Motocyklowe „THE WILD GEESE”. W akcję tą włączają się również policjanci. Wspólne patrole policjantów i motocyklistów będzie można spotkać w pięciu powiatach naszego województwa.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Manifest Neodziennikarstwa - nowa wizja komunikacji społecznej

  6. kwietnia 2011 roku, około godziny 12.06, na stronie internetowej Katedry Reklamy Grafiki Komputerowej i Nowych Mediów, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie została opublikowana pełna treść Manifestu Neodziennikarstwa autorstwa profesora Andrzeja Głowackiego oraz jego współpracowników: Mariki Wata i Jarosława Kinala.

  Manifest nawiązuje formą literacką do najlepszych tradycji manifestów artystycznych. Z kolei sposób jego publikacji zmierza ku nowoczesności. Przed ogłoszeniem pełnej treści Manifestu, szereg jego podstawowych tez został zaprezentowany za pośrednictwem Social Mediów. Cytaty z Manifestu ukazywały się na profilu Katedry Reklamy Grafiki Komputerowej i Nowych Mediów WSIiZ, ulokowanym na portalu społecznościowym Facebook od 20 lutego do 6 kwietnia br. Rozpoczęcie akcji zbiegło się w czasie ze sto drugą rocznicą ogłoszenia Manifestu Futuryzmu, który stał się punktem zapalnym namysłu nad kondycją współczesnej rzeczywistości medialnej.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Sojuz TMA-21 wystartował

  sojuzRosyjski statek kosmiczny Sojuz TMA-21 wystartował dzisiaj z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie. Na pokładzie statku jest dwóch Rosjan i jeden Amerykanin.
  W skład załogi rosyjskiego statku Sojuz TMA-21 wchodzą:
  - dowódca Aleksandr Samokutjajew,
  - inżynier NASA Ron Garan,
  - Andriej Borisienko.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu "Bezpieczna podróż"

  konkurskrdOkoło sześciuset dzieci klas I-III z 26 szkół z naszego województwa spotkało się w rzeszowskiej Filharmonii. Powodem tego spotkania było rozstrzygnięcie konkursu „Bezpieczna podróż” dotyczącego zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

  Konkurs zorganizowało Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz rzeszowskim Kuratorium Oświaty. Celem konkursu było zachęcenie nauczycieli do upowszechniania szeroko rozumianego zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zainteresowanie tym tematem przede wszystkim dzieci.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Akcja w Rzeszowie zainauguruje wiosenną edycję kampanii edukacyjnej „Mam SM”

  logo_mam_smJuż jutro (5 kwietnia br.) akcja „Mam SM” na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego zainauguruje wiosenną edycję spotkań na uczelniach medycznych. Dzięki niej przyszli lekarze i pielęgniarki będą mogli „poczuć”, jak wygląda codzienne życie osób chorych na stwardnienie rozsiane, co później pomoże im w praktyce medycznej.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dni otwarte z Państwową Inspekcją Pracy, Urzędem Miasta Rzeszowa i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych

  W najbliższy wtorek, 5 kwietnia, w godz. 10.00 – 15.00 w Urzędzie Miasta na ul. Ofiar Getta 7 odbędzie się dzień bezpłatnych porad prawnych. Organizatorem akcji jest Państwowa Inspekcja Pracy wraz z Urzędem Miasta Rzeszowa oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja