Cz13062024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start
Filtr
 • Nowy punkt informacyjny Urzędu Miasta!

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Rzeszowa, Urząd Miasta Rzeszowa otworzył 1 czerwca w hipermarkecie E. LECLERC, kolejny punkt informacyjny.

  Pierwsza tego typu placówka miejska usytuowana w centrum handlowym, została utworzona w hipermarkecie Real w grudniu 2009 r. W związku z faktem, iż cieszyła się ona dużym powodzeniem wśród Rzeszowian, włodarze miasta postanowili o otwarciu kolejnego punktu w innej dzielnicy miasta.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • O „Bezpieczne Wakacje” pozwoli zadbać mieleckie pogotowie

  zawody-lublin-2010-001Zobacz, jak się chronić!

  Warsztaty, pokazy ratownictwa medycznego, gry i zabawy dla najmłodszych oraz popularyzacja rozwiązań pomagających zadbać o własne bezpieczeństwo, m.in. numeru ICE oraz prawidłowego oznaczania posesji, ale także honorowego oddawania krwi – to w dużym skrócie program organizowanych przez mieleckie pogotowie „Bezpiecznych wakacji”. Impreza odbędzie się w sobotę, 4 czerwca na Placu Armii Krajowej w Mielcu oraz w tym samym czasie w Radomyślu Wielkim na Rynku.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wielkie wydarzenie w WSPIA

  2 i 3 czerwca w Wyższej Szkole Prawa i Administracji odbędzie się II posiedzenie Forum Kierowników Katedr i Zakładów Prawa Administracyjnego oraz Nauki o Administracji. Podczas posiedzeń Forum organizowanych, co dwa lata z inicjatywy WSPiA omawiane są najważniejsze problemy naukowo – badawcze dotyczące nauki prawa administracyjnego. Celem Forum jest wymiana doświadczeń pomiędzy Katedrami i Zakładami Prawa Administracyjnego, w szczególności prezentacja zainteresowań badawczych i dydaktycznych, dorobku oraz planów naukowych. W posiedzeniach Forum uczestniczą największe autorytety naukowe w Polsce zajmujące się tą dziedziną prawa.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Znalazł się, ale stracił prawo jazdy

  372865509Kierowca opla zatrzymany przez policjantów, miał w swym organizmie 3,5 promila alkoholu. Wkrótce okazało się, że mężczyzna od kilku dni jest poszukiwany jako osoba zaginiona. Ujawnienie nietrzeźwego kierowcy i zakończyło jego poszukiwania.

  Kilkadziesiąt godzin trwały poszukiwania mieszkańca Przemyśla. W piątek, 35-latek wyszedł z domu, do którego nie powrócił w kolejnych dniach. Nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną. Od niedzieli, kiedy wpłynęło oficjalne zgłoszenie o zaginięciu, policjanci sprawdzali miejsca, gdzie mógł przebywać.  Zbierano informacje o osobach przywiezionych do szpitali, izby wytrzeźwień, szukano u rodziny i znajomych. Policjanci sprawdzali każdą informację, każdy sygnał, który mógłby ich doprowadzić do mężczyzny.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Studenci na start. Rusza konkurs na najlepsze prace dyplomowe z zakresu informatyki.

  Na Podkarpaciu rozpoczyna się pierwsza edycja konkursu na najlepsze prace dyplomowe, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Informatyka Podkarpacka”. Stawka jest wysoka, bo do wygrania są atrakcyjne nagrody pieniężne oraz możliwość zdobycia zatrudnienia w czołowych firmach informatycznych z rejonu Podkarpacia. W rywalizacji mogą wziąć udział absolwenci studiów o profilu informatycznym, matematycznym oraz ekonomicznym, których prace wykorzystywały technologie informatyczne. Termin zgłoszeń do konkursu upływa 30 października 2011 roku.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Gala Diamentów Forbesa województwa podkarpackiego

  W najbliższą środę, 1 czerwca, w Rzeszowie odbędzie się Gala Diamentów Forbesa województwa podkarpackiego. Będzie to dobra okazja do spotkania z przedstawicielami najlepszych firm całego regionu. Uroczyste wręczenie Diamentów Forbesa rozpocznie się o godz. 18 w Grand Hotelu, przy ul. Księdza Feliksa Dymnickiego 1a. Na gali pojawia się przedstawiciele najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w regionie, uhonorowanych przez Forbesa tytułem „Diamentów” w kategoriach firm małych (od 5 do 50 mln zł przychodów rocznie), średnich (50 do 250 mln) i największych (powyżej 250 mln).

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Po raz drugi rusza Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa

  L_2W 2010 r. ideę bezpiecznych zachowań na polskich drogach poparło60 tys. osób. W tym roku walczymy, by poprawić ten wynik! Od 30 maja br. na stronie www.weekendbezofiar.pl będzie można zadeklarować bezpieczną jazdę i włączyć się w ten sposób w Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa.

  Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa ma zbudować wokół idei bezpieczeństwa drogowego narodową koalicję wszystkich uczestników ruchu drogowego: kierowców, pasażerów, rowerzystów i pieszych.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Miasto dba o niepełnosprawnych

  dps_styczniowychPrawie 5 milionów złotych będzie kosztował remont i modernizacja Domów Pomocy Społecznej przy ul. Powstańców Styczniowych i ul. Powstańców Śląskich. Znaczna część pieniędzy pochodzi z funduszy europejskich. Prace zakończą się w sierpniu br.

  Jednym z głównych celów polityki społecznej realizowanej przez Rzeszów jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób starszych z powodu ich trudnej sytuacji życiowej spowodowanej chorobą, wiekiem czy niepełnosprawnością. Obecnie w naszym mieście realizujemy modernizacje dwóch placówek pomocy społecznej znajdujących się na terenie osiedla Słocina.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Seat wypadł z drogi - pięć osób zostało rannych

  Pięcioro młodych ludzi zostało rannych, po tym jak seat, którym jechali zjechał do rowu i koziołkował. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem w Jasionce niedaleko Rzeszowa. Policjanci wyjaśniają jak doszło do tego wypadku.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Gabriel Janowski startuje do Sejmu

  Gabriel_Janowski-DSC00713RZESZÓW. Były minister Gabriel Janowski, goszczący w sobotę w Rzeszowie na zaproszenie władz Stowarzyszenia Obrony i Rozwoju Polski, zapowiedział, że wystartuje w jesiennych wyborach do Sejmu. Uczyni to pod szyldem Przymierza dla Polski.

  - Jeżeli do 20 czerwca będziemy mieli pewność, że zarejestrujemy listy w 21 okręgach wyborczych, to startujemy w wyborach do Sejmu – stwierdził w Rzeszowie były minister Gabriel Janowski.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • XV Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej ,,Cantate Deo” – Rzeszów 2011

  DSC02486Kościół św. Judy Tadeusza w Rzeszowie 27 – 28.05.2011 r. Pięknie zaprezentował się Chór „Canon” z Białobrzegów pod dyrekcją mgr Sylwię Wojnar, wykonał następujące utwory: O. Gjeilo – Ubi Caritas, J. Świder – Alleluja, N. Blacha – Modlitwa o pokój i P. Jańczak – Kyrie.

  Chór powstał w 2000 r., liczy 30 osób i prowadzony jest od początku przez mgr Sylwię Wojnar. Jego repertuar to w większości utwory sakralne z różnych epok. Koncertuje nie tylko w swoim regionie, ale występuje też poza nim i za granica.

  {jcomments on}
 • Wyłudzała kredyty bankowe

  972203216Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 23-letnią mieszkankę powiatu rzeszowskiego, która posługując się fałszywymi dokumentami w jednym z banków usiłowała, a w drugim wyłudziła ponad 57 tysięcy złotych kredytu. Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów, zablokowała na koncie podejrzanej środki pochodzące z przestępstwa w wysokości 55 tysięcy złotych. Zatrzymana przyznała się do winy.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wdarł się na stadion podczas meczu, został skazany

  stadionOsoby naruszające prawo muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Przekonał się o tym 25-letni kibic, który za wtargnięcie podczas meczu na stadion w Przemyślu został skazany na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz 33-latek, którzy zapłaci grzywnę za używanie słów wulgarnych. Czterech innych fanów piłki nożnej zakłócających porządek policjanci ukarali mandatami.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Innowacyjnie w Rzeszowie

  Adam_Gral-DSC00682RZESZÓW. W II Rzeszowie trwa II Forum Innowacji, w którym uczestniczy blisko 200 przedsiębiorców, naukowców i polityków m. in. z Francji, Chin, Ukrainy i Izraela. Jest to już druga edycja imprezy, powiązanej z wrześniowym Forum Ekonomicznym w Krynicy. Tematyka tegorocznego Forum Innowacji skupia się wokół trzech haseł: informatyka, telekomunikacja i elektroenergetyka. Szef Rady Programowej Forum, wiceminister Skarbu Państwa, Jan Bury powiedział otwierając imprezę, że Polska potrzebuje nowego spojrzenia na naukę, gospodarkę i rozwój gospodarczy. Są to święte słowa, które potwierdził w panelu dyskusyjnym Adam Góral, prezes Asseco Poland S.A. Więcej w relacji filmowej.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Urbantrain w Rzeszowie

  Urbanbus-DSC00690RZESZÓW. Jedną z atrakcji trwającego (24-25 maja) w Rzeszowie II Forum Innowacji jest eksperymentalny pojazd 3-członowy - innowacyjny autobus - na prąd o nazwie Urbantrain. Tę niespodziankę dla uczestników Forum przygotowała firma Transsystem wraz ze swoim szwajcarskim partnerem, firmą Swiss Road Trains.

  Urbantrain – w dosłownym tłumaczeniu – miejski pociąg, jest napędzany energią elektryczną czerpaną z baterii ładowanych zarówno z klasycznych źródeł zasilania, jak i z rozmieszczonych na dachu pojazdu, paneli słonecznych. Ten nowoczesny pojazd mierzy 18 metrów długości, lecz ma jedynie 2 metry szerokości. Dzięki temu może on zabrać na swój pokład ponad 50 pasażerów.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nominacje do finału konkursu „Laur Gospodarności”

  Ze 165 zgłoszonych podmiotów do konkursu „Laur Gospodarności”, Kapituła Konkursu nominowała do finału 36 kandydatów (gminy, banki spółdzielcze i Lokalne Grupy Działania). O statuetkę Lauru Gospodarności gminy ubiegają się w trzech kategoriach. Z województwa podkarpackiego w finale znalazły się 3 gminy: Cieszanów, Kolbuszowa i Radomyśl Wielki. Zwycięzców drugiej edycji poznamy już 4 czerwca podczas Gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Bmw uderzyło w forda fiestę

  jaroslawPolicjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego w Jarosławiu na ul. Kruhel Pełkiński. W tył skręcającego w forda fiesty uderzyło rozpędzone bmw. Ford stanął w płomieniach. Kierowca fiesty i pasażer z poparzeniami trafili do szpitala. 
  Do wypadku doszło około godz. 8.30 w Jarosławiu, na ul .Kruhel  Pełkiński, na drodze krajowej nr 77 w kierunku na Nisko. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w tył skręcającego w lewo forda fiesty uderzyło rozpędzone bmw. Uderzony ford kilka razy obrócił się, a następnie stanął w płomieniach. Kierowca i pasażer forda z poparzeniami zostali przewiezieni do szpitala.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Stosunki wyznaniowe i sytuacja Polaków na Ukrainie

  RedRZESZÓW. Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego serdecznie zaprasza na spotkanie z Panem Mirosławem Rowickim, redaktorem naczelnym „Kuriera Galicyjskiego” i Panem Redaktorem Konstantym Czawagą, korespondentem Radia Watykańskiego i Katolickiej Agencji Informacyjnej we Lwowie, Rycerzem Orderu Św. Grzegorza Wielkiego, które odbędzie się w czwartek, 26 maja 2011 roku, o godz. 12.00, w Instytucie Socjologii UR (Budynek Główny UR przy Al. Rejtana 16 C), w sali 302. Tematem spotkania będzie sytuacja Polaków na Ukrainie oraz stosunki wyznaniowe.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Jutro tj.w środę od godz. 14 spodziewamy się utrudnień na ulicach

  W związku z zaplanowaną na środę 25 maja w godzinach od 14 do 15.45, ogólnopolską akcją protestacyjną NSZZ Solidarność i przemarszem uczestników wiecu ulicami Rzeszowa, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu. Przez cały czas nad bezpieczeństwem uczestników przemarszów czuwać będą rzeszowscy policjanci i służby porządkowe organizatora. Tam gdzie mogą wystąpić utrudnienia, funkcjonariusze ruchu drogowego będą ręcznie kierowali ruchem, zapewniając objazdy newralgicznych miejsc.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Przywrócono ruch na DK77 w Jarosławiu

  Policjanci i służby ratownicze pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło w Jarosławiu. Zderzyły się tam bmw z fordem fiestą. W wyniku wypadku ford zapalił się. Kierowca i pasażer fiesty trafili do szpitala, są poparzeni. Przez kilka godzin droga krajowa nr 77 była zablokowana. Około godz. 11 ruch został przywrócony. 

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Usuwania azbestu z terenu miasta Rzeszowa w 2011 roku

  W dniach od 28 kwietnia do 10 maja 2011 r. przeprowadzono nabór wniosków od mieszkańców Rzeszowa zainteresowanych uzyskaniem dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu nieruchomości znajdujących się w granicach miasta.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • „Lekcja o Funduszach Europejskich” – konkurs dla nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

  We wrześniu rusza konkurs „Lekcja o Funduszach Europejskich” – inicjatywa, w której uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z pięciu województw Polski Wschodniej będą zdobywać wiedzę o Funduszach Europejskich oraz o regionalnych projektach, realizowanych dzięki wsparciu ze środków unijnych. W rolach głównych wystąpią nauczyciele oraz uczniowie. Udział w konkursie to doskonała okazja do zdobycia wiedzy oraz atrakcyjnych nagród. Inicjatorem „Lekcji o Funduszach Europejskich” jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zakończyła się ogólnopolska konferencja naukowa studentów i młodych naukowców w Kielnarowej koło Rzeszowa

  015Wykładem plenarnym wygłoszonym przez designera dr Krzysztofa Gronia i dyskusjami w trzech panelach tematycznych zakończyła się dziś III edycja Ogólnopolskiej Konferencji Kół Naukowych „Nauka i Pasja – kluczem do sukcesu”.

  Wyjątkowy charakter naszej konferencji nadają jej uczestnicy, którymi są studenci i młodzi naukowcy mający świeże spojrzenie na prezentowane zagadnienia. W tym roku było ich ponad 80 z największych polskich ośrodków akademickich. Warto nadmienić, że przyjechali z bardzo inspirującymi prelekcjami.– podsumował konferencję mgr Łukasz Bis, jeden z organizatorów konferencji.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ekologicznie w Rzeszowie

  Ekogwarancja-DSC00651RZESZÓW. Od piątku do niedzieli (20-22 maja) w Regionalnym Centrum Widowiskowo-Sportowym w Rzeszowie trwa „EKOGALA 2011”. Organizatorami największych w Europie Środkowo - Wschodniej V Międzynarodowych Targów Żywności, Produktów i Technik Ekologicznych - EKOGALA 2011 są: Samorząd Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego. Imprezę honorowym patronatem objął minister rolnictwa i rozwoju wsi. Podczas targów wręczono statuetki laureatom finałowej XVIII edycji konkursu AGRO POLSKA 2011. Szczegółowy program imprezy znajduje się na: http://www.ekogala.podkarpackie.pl.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Gigantyczny tort Tauber

  Bicie_rekordu_Guinnessa-DSC00655

  RZESZÓW. Podczas trwających w Regionalnym Centrum Widowiskowo-Sportowym w Rzeszowie „EKOGALII 2001” ustanowiono nowy rekord Guinnessa w wysokości największego tortu na świecie w kształcie piramidy. Mierzący 1747 mm wysokości tort to dzieło rzeszowskich cukierników. Ustawianie tortu Taubera na specjalnym podeście cukiernicy z rzeszowskiej cukierni J. Orłowski & K. Rak rozpoczęli już o 5 rano. Ważące prawie tonę „ciacho” układali w piramidę z ciasta czekoladowego i orzechowego, przekładanego powidłem z czarnej porzeczki, oraz gamaszem kawowym ze spirytusem.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Kwiecień 2011 r. na drogach Podkarpacia

  radarPolicjanci ruchu drogowego podsumowali stan bezpieczeństwa na podkarpackich drogach w kwietniu 2011 r. Statystyki wskazują, że zwiększyła się liczba wypadków, więcej było też rannych i śmiertelnych ofiar tych zdarzeń. Podobnie przedstawia się bilans statystyczny zdarzeń drogowych w okresie od stycznia do kwietnia br.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • RZESZÓW FASHION DAY SPRING/SUMMER ‘11

  fashion_plakatW tym roku, w ramach Dni Rzeszowa odbędzie się po raz pierwszy Rzeszów Fashion Day, cykliczna impreza kulturalna mająca na celu promocję mody w naszym regionie oraz przedstawienie aktualnych trendów modowych. Ideą wydarzenia jest połączenie pasjonatów mody, projektantów i artystów Fashion z biznesem, w którym moda, styl i trendy odgrywają zasadnicza rolę. Działania te mają pokazać, że Rzeszów jako stolica Podkarpacia pełni istotną rolę na modowej mapie Polski.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dni Rzeszowa 26-29 maja 2011

  dnirzeszowa2011W dniach 26-29 maja Urząd Miasta Rzeszowa i Estrada Rzeszowska zapraszają na rzeszowski Rynek, gdzie odbędzie się kolejna edycja DNI RZESZOWA.

  Imprezę na rzeszowskim Rynku rozpocznie w czwartek 26 maja koncert zespołu AMITI, po którym zagra rockandrollowa grupa ROCKAWAY. Po raz kolejny do Rzeszowa zawita popularna czeska piosenkarka polskiego pochodzenia, triumfatorka tegorocznych rankingów muzycznych – EWA FARNA. Wokalistka zaprezentuje największe przeboje z najnowszej płyty "EWAkuacja". Koncertowi towarzyszyć będą specjalnie przygotowane wizualizacje multimedialne i pirotechniczne.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Tradycja i nowoczesność w żywieniu człowieka

  DSC02436Uniwersytet Rzeszowski Katedra Przetwórstwa i Towaroznawstwa Rolniczego, Zakład Technologii Mleczarstwa i Stowarzyszenie Naukowo - Techniczne Przemysłu Spożywczego Podkarpacki Oddział Wojewódzki w Rzeszowie, zorganizowali- Konferencję Naukową „Tradycja i nowoczesność w żywieniu człowieka” pod patronatem JM Rektora UR w Rzeszowie prof. dr hab. Stanisława Uliasza oraz Firmy Bentley Sp. z o. o. w Warszawie Producenta aparatury badawczej.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wspólne działania z Interpolem

  interpolSpecjalna grupa zadaniowa Interpol weryfikowała legalność kontrolowanych pojazdów na przejściach granicznych w Medyce i Korczowej. Sprawdzono kilkaset samochodów, a także maszyny - zarówno te przekraczające granicę, jak i pracujące na pobliskich budowach.

  Wczoraj zakończyły się trzydniowe działania policjantów grupy zadaniowej INTERPOL na terenie województwa podkarpackiego. W tym czasie funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej skontrolowali kilkaset pojazdów.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Która gmina najzdrowsza w Podkarpackiem, czyli ciąg dalszy zmagań w konkursie Zdrowa Gmina

  Po dwóch miesiącach trwania konkursu Zdrowa Gmina w województwie podkarpackim najwyższy średni wzrost zgłaszalności na badania profilaktyczne odnotowały gmina Harasiuki – 17,21% na mammografię i gmina Besko – 1,82% na cytologię. W tym miesiącu najbliżej wygranej – 100 tysięcy złotych jest natomiast gmina Domanice z województwa mazowieckiego, w której z badań mammograficznych i cytologicznych skorzystało średnio o 21,51% i 11,04% kobiet więcej.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Gramy dla zwierzaków

  koncert_zalewDnia 27 maja na terenie Ośrodka Sportów Wodnych Marina nad rzeszowskim zalewem odbędzie się  benefitowy koncert w stylu folk - rockowym na rzecz bezdomnych zwierzaków na Białorusi. Zebrane pieniądze zostaną przekazane organizacji społecznej „Dobroć” w Brześciu, która jako jedyna w swoim mieście pomaga zwierzętom. W imprezie wezmą udział formacja Żmije (www.zmije.pl), zespół Chamy z Bramy z Rzeszowa (www.myspace.com/chamyzbramy) oraz białoruska formacja punk - hardcorowa Hostem z Brześcia.  Patronem imprezy jest Gazeta Rzeszowska.{jcomments off}
 • Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Miasta Sanoka

  IMG_4021Równe szanse w dostępie do informacji komputery i dostęp do sieci dla uczestników projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Miasta Sanoka”

  Aż 300 gospodarstw domowych będzie miało możliwość bezpłatnego wzięcia udziału w projekcie dotyczącym wykluczenia cyfrowego w Sanoku.

  Dziś, 14 maja 2011 w Sanoku odbyła się inauguracja projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Miasta Sanoka”. Burmistrz Sanoka Wojciech Blecharczyk oficjalnie ogłosił rozpoczęcie realizacji projektu, który umożliwi rozwój mieszkańcom Miasta: Rozpoczynamy realizację projektu ważnego dla mieszkańców Sanoka, zwłaszcza tych, którzy z różnych powodów narażeni są na wykluczenie społeczne. Dzięki tym działaniom mamy szansę umożliwić najbardziej potrzebującym korzystanie z komputera oraz Internetu i dostarczyć im do domu niezbędny sprzęt – komputer i szkolenia, na które nie zawsze ich stać, a bez których nie da się w pełni funkcjonować i wykorzystywać własnych umiejętności oraz szans w dzisiejszym świecie. Mając świadomość tych prawidłowości, wierzę, że przyczynimy się do polepszenia sytuacji wielu sanoczan – powiedział Burmistrz.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zważą, ostrzegą i zawiadomią policję

  Elektroniczne wagi umieszczone w nawierzchni ulic, nowoczesne tablice informacyjne na przystankach autobusowych oraz elektroniczne kioski gdzie będzie można sprawdzić m.in. rozkład jazdy i kupić bilet. Inwestycja ta ma kosztować prawie 16 mln zł, z czego ponad 11 mln zł będzie pochodzić z funduszu europejskiego.

  Kilka dni temu wniosek Rzeszowa został pozytywnie zaopiniowany, a to oznacza, że miasto otrzyma prawie 12 mln zł na realizację inwestycji. Ze swojego budżetu będzie musiało przeznaczyć jedynie 4,2 mln zł.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • XII Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych

  Plakat-Rzajd-Nocy-Muzew-2011v114-15 maja 2011 r. - XII Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych „Rajd Nocy Muzeów”, I Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych

  Automobilklub Rzeszowski od wielu lat organizuje imprezy i rajdy turystyczno sportowe w tym także dla pojazdów zabytkowych. Rzeszowskie rajdy pojazdów zabytkowych na stałe zagościły w kalendarzach imprez. W tym roku jest także organizatorem jednej z największych imprez w Polsce o charakterze „zabytkowym”.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zbadaj słuch za darmo

  Tarnobrzeg-2010-BBSJeżeli chcesz za darmo zbadać swój słuch – przyjdź JUTRO w czwartek 12 maja 2011 na Rynek w Rzeszowie. Badania będą wykonywać specjaliści akustycy z firmy Słuchmed, w specjalnie przystosowanym do badań plenerowych pojeździe. Zapraszamy w godzinach od 9.00 do 16.00.

  Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele czynników wpływa negatywnie na słuch – infekcje, przeziębienia, przebyte choroby, długotrwałe głośne słuchanie muzyki – to tylko niektóre czynniki, które nie pozostają bez wpływu na nasze „uszy”.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • XVIII Rzeszowskie Juwenalia - utrudnienia w ruchu

  policjaMieszkańcy Rzeszowa i kierowcy przejeżdżający przez nasze miasto 11 maja w godzinach 11.30 do 16.00 napotkają na utrudnienia w ruchu na części rzeszowskich ulic. W ramach rozpoczynających się w tym dniu XVIII studenckich "Juwenaliów" przewidziany jest przez organizatorów, przemarsz studenckich korowodów głównymi ulicami miasta. Na całej trasie przemarszu korowodów, policjanci będą kierować ruchem i organizować objazdy.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Do biegu! Gotowi! Start!

  plakat_A3-pop1Już po raz kolejny Rzeszów włączył się w ogólnopolską akcję „Polska Biega”. Start w sobotę, 14 maja, w samo południe, spod Hali Podpromie.

  Polska Biega to jedyna w Polsce akcja promującą bieganie na tak szeroką skalę. Jej organizatorzy namawiają wszystkich, niezależnie od płci, wieku, politycznych preferencji i sprawności fizycznej, by trenowali bieganie i startowali w biegach. Akcja opiera się na pomyśle, by zachęcać władze gmin, szkoły, kluby sportowe, firmy i różnego rodzaju instytucje do organizowania "biegów dla każdego" w swoich miejscowościach. To jeden ze sposobów na rozruszanie Polaków i udowodnienie, że aktywność fizyczna to nie tylko zdrowie, ale i olbrzymia przyjemność.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • I-sze Juwenalia Podkarpackie

  JUWENALIA_PODKARPACKIE_PLAKW środę (11.05) rozpoczynają się I-sze Juwenalia Podkarpackie organizowane równocześnie w 7 miastach Podkarpacia. Impreza oficjalnie rozpocznie się w Rzeszowie o 14:15 kiedy Prezydent Miasta Rzeszowa przekaże żakom klucze do Bram Miasta. Od tego momentu studenci z Rzeszowa, Tarnobrzega, Jarosławia, Stalowej Woli, Sanoka, Przemyśla i Krosna będą bawić się na koncertach i imprezach zorganizowanych przez podkarpackie uczelnie. Finał I-szych Juwenaliów Podkarpackich odbędzie się 14 maja w Sanoku.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Na Uniwersytecie Rzeszowskim od wczoraj dyskutują o regionach

  Rozpoczął się kolejny dzień Konferencji Jubileuszowej Wydziału Socjologiczno-Historycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego „POLSKIE REGIONY: TRWANIE I REKONSTRUKCJA”. Ponad 80 prelegentów, z większości ośrodków akademickich Polski, wygłosi swoje referaty podczas trzech dni trwania konferencji POLSKIE REGIONY: TRWANIE I REKONSTRUKCJA.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Weź udział w „Lekcji o Funduszach Europejskich”

  Zdobądź wiedzę i nagrody

  Już za kilka tygodni rozpocznie się rekrutacja do „Lekcji o Funduszach Europejskich” – konkursu skierowanego do nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z pięciu województw Polski Wschodniej. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o Funduszach Europejskich i zrealizowanych dzięki nim inicjatywach. Do udziału w przedsięwzięciu będzie można zgłaszać się już od 1 maja br. Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Sprzedawali beton, przeznaczony na budowę autostrady

  polic1Trzyosobową grupę przestępczą, której członkowie okradali inwestora prowadzącego budowę podkarpackiego odcinka autostrady A4, rozbili policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Zatrzymani pracowali w firmach dostarczających beton na budowę drogi. Beton przywłaszczali i sprzedawali po zaniżonej cenie. Grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Kolejni pseudokibice zostali ukarani

  policSą kolejne wyroki dla osób, które brały udział w awanturze podczas ubiegłorocznego meczu Wisłoki Dębica ze Stalą Mielec. Analiza zapisu kamer video umożliwiła zidentyfikowanie jeszcze pięciu awanturników, którzy  aktywnie uczestniczyli w bijatyce na stadionie. Sąd skazał ich na kary pozbawienia wolności oraz zastosował wobec nich zakazy stadionowe. Wyroki są już prawomocne.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Prezydent Rzeszowa z wizytą u króla Szwecji

  Obraz-0375 maja w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się konferencja na temat zrównoważonego planowania miast, czyli "SymbioCity - Budowa przyjaznego dla środowiska i atrakcyjnego dla ludzi miasta zrównoważonego rozwoju z efektywną produkcją i ekonomicznym wykorzystaniem energii".

  Konferencję otworzył KrólSzwecji Karol XVI Gustaw. Ponadto wzięli w niej udział: Minister Przedsiębiorczości i Energii Królestwa Szwecji, Maud Olofsson, Wicepremier i Minister Gospodarki RP, Waldemar Pawlak oraz Minister Środowiska, profesor Andrzej Kraszewski. Do udziału w konferencji zaproszono również prezydentów miast, w tym Prezydenta Miasta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Policjanci odnaleźli nielegalną amunicję

  nabojeKilkanaście naboi z okresu wojny, współczesną amunicję ćwiczebną i fragment pocisku artyleryjskiego odnaleźli policjanci u 62-letniego mieszkańca gminy Narol. Za nielegalne posiadanie amunicji mężczyzna odpowie przed lubaczowskim sądem.

  Z informacji jaką wczoraj uzyskali lubaczowscy policjanci wynikało, że jeden z mieszkańców gminy Narol może nielegalnie posiadać amunicję. Mogła ona pochodzić z poszukiwań (za pomocą wykrywacza metali), jakimi trudni się 62-letni mężczyzna.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Unia I Klasa

  plakat_may_wys_20_cmPrzypominamy, że już w tą niedzielę (8 maja) na rzeszowskim rynku odbędzie się piknik rodzinny pn. Unia I klasa!!! Marszałek Województwa Podkarpackiego zaprasza Państwa na imprezę plenerową promującą Fundusze Europejskie. Najwięcej atrakcji zorganizowano z myślą o dzieciach: konkursy, zabawy, eksperymenty naukowe Politechniki Dziecięcej i Radiolatorium, pokazy przygotowane przez straż i policję. W programie wystąpią m.in. dziecięce zespoły artystyczne i kabaret Paranienormalni.

  Imprezę poprowadzą znani z programu Europa da się lubić Elizabeth Duda i Conrado Moreno. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Wilki. Na zakończenie - widowisko multimedialne. Startujemy o godz. 12.00!

  {jcomments on}
 • XVIII Rzeszowskie Juwenalia 2011

  juwenaliaPROGRAM XVIII RZESZOWSKICH JUWENALIÓW 2011 r. na terenie Miasteczka Akademickiego PRz

   

  Środa, 11 maja 2011 r.

  13:00 – występ zespołu muzycznego studentów UR na scenie rzeszowskiego rynku
  13:30 – występ zespołu Pieśni i Tańca ,,Połoniny”
  13:50 – występ chóru PRz
  14:15 – otwarcie przez Władze Miasta oraz Rektorów Rzeszowskich Uczelni Wyższych "XVIII Rzeszowskich Juwenaliów", przekazanie klucza do Bram Miasta przez Pana Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca
  14:30 – przemarsz korowodu studentów wszystkich Uczelni Wyższych z Rynku na Miasteczko Politechniki Rzeszowskiej
  16:00 – przywitanie uczestników imprezy przez Rektorów i organizatorów
  16:20 – rozstrzygnięcie konkursu na ,,Najlepsze przebranie korowodu”
  16:30 – pokazy Państwowej Straży Pożarnej i sprzętu pneumatycznego – teren amfiteatru PRz
  17:30 – rozpoczęcie koncertów

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja