Cz13062024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start
Filtr
 • Głosowanie na Perły w Koronie Podkarpacia 2011

  trassaWystartował plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Podkarpacia. Perły w Koronie 2011”. Wakacyjna akcja prowadzona od trzech sezonów przez portal naszemiasto.pl – od tego roku pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia" – promuje największe atrakcje i najciekawsze oferty turystyczne regionu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Most na Wiśle w Nagnajowie DK9 - zamknięty do 5 sierpnia

  Z powodu prac remontowych, dziś rano zamknięto most na Wiśle w Nagnajowie w powiecie tarnobrzeskim- to odcinek drogi krajowej nr 9. Most ma być zamknięty do 5 sierpnia. Aby przejechać na drugą stronę Wisły, należy kierować się na most w Sandomierzu.

  Most zostal uszkodzony 31 maja przez samochód ciężarowy, który uderzył w przęsło uszkadzając konstrukcję mostu. Z uwagi na uszkodzenia,  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o zamknięciu mostu do odwołania. Most został ponownie otwarty dla ruchu po kilku dniach ale tylko dla samochodów osobowych (do 3,5 tony). 

  {jcomments on}

 • Koncert życzeń, które się spełniły

  P7226065Wyprawka i cenne nagrody pocieszenia od rzeszowskiej Pro-Familii

  Przyszłe mamy nie mają wątpliwości, że skompletowanie wyprawki dla maleństwa to prawdziwe wyzwanie, bo przecież dziecku chciałoby się przygotować jak najbardziej komfortowe warunki, a jednocześnie jednak trzeba pamiętać o ograniczeniach finansowych. Mając to na uwadze dyrekcja Szpitala Pro-Familia zafundowała przyszłym rodzicom zestawy cennych i bardzo użytecznych prezentów, które przydadzą się od razu po narodzinach pociechy. Jak można je było zdobyć? Trzeba było olśnić jury pomysłem na wyprawkę.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Na Podkarpaciu trwa rekrutacja do konkursu na najlepsze prace dyplomowe z zakresu informatyki.

  Do 30 października zdolni i ambitni absolwenci z Podkarpacia mają szansę na zdobycie wymarzonej posady i atrakcyjnych nagród. Wszystko to w ramach konkursu na najlepsze prace dyplomowe, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Informatyka Podkarpacka”. W rywalizacji mogą wziąć udział autorzy prac z zakresu technologii informatycznych.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nowoczesne laboratorium kryminalistyczne w WSPiA

  KampusPod koniec września gotowy będzie nowy budynek Wyższej Szkoły Prawa i Administracji - „Collegium Securitatis”. Inwestycja warta ponad 13 mil zł powstaje na terenie Kampusu uczelni przy ul. Cegielnianej w Rzeszowie. W nowoczesnym obiekcie znajdzie się m.in. doskonale wyposażone laboratorium kryminalistyczne i wielofunkcyjna sala (gimnastyczna, wykładowa, koncertowa).

  Budowa „Collegium Seciuritatis” warta ponad 13 mln zł dofinansowana została z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w kwocie prawie 8 mil zł.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • „Rysunki Pana Doktora” - Lekarz z mieleckiego szpitala doceniony przez radiową Trójkę

  tomek-wiatrLekarz pracujący na Oddziale Urologicznym mieleckiego szpitala stał się bohaterem reportażu wyemitowanego w kultowej stacji radiowej – trzecim programie Polskiego Radia. Jednak nie jego powołanie do zawodu lekarza stało się tematem programu, lecz inny talent – plastyczny.

  Trójka pokazała Tomasza Wiatra jako osobę, której życie wypełniają dwie pasje: medycyna i sztuka. Mielecki lekarz pochodzi z rodziny o bogatych tradycjach w obydwu dziedzinach. Prapradziadek, pradziadek i dziadek Tomasza byli lekarzami, również tata zdawał na medycynę, ale nie sprawdził nawet wyników egzaminu. Oddał się całkowicie muzyce, podobnie zresztą jak przodkowie-lekarze, którzy jednak łączyli pasje. – Ja też postanowiłem spróbować z niczego nie rezygnować i już wiem, że w moim przypadku to był dobry wybór. Rysuję podczas spokojniejszych dyżurów, bo oczywiście to nie jest tak, że przez całą dobę non stop coś się dzieje.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Trzeci Rzeszowski Bieg Ojców

  bieg

  RZESZÓW. W niedzielę (10 lipca) Stowarzyszenie Szczęśliwy Dom w Rzeszowie oraz Klub Ojca zorganizowały po raz trzeci Rzeszowski Bieg Ojców połączony z festynem rodzinnym. Bieg odbył się na rzeszowskich bulwarach. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu ojców, którzy przyszli na festyn z całymi rodzinami. W biegu na dystansie 1200 m zwyciężył Bartłomiej Bartosiewicz (na co dzień kierownik w rzeszowskim ASSECO). Drugie miejsce zajął Mariusz Śledź (kardiochirurg z rzeszowskiego szpitala im. św. Królowej Jadwigi). Trzeci na mecie był Józef Kubik.

   - Bieg Ojców to niepowtarzalna impreza w skali kraju, promująca zaangażowane i odpowiedzialne ojcostwo oraz zdrowy i aktywny styl spędzania wolnego czasu w gronie rodziny – powiedział „Gazecie rzeszowskiej” Sławomir Baran, jeden ze współorganizatorów imprezy.

  Bieg Ojców był centralnym punktem Festynu Rodzinnego, który składał się z różnych atrakcji dla ciała i ducha dla dorosłych oraz dla dzieci, takich jak: zabawy rozwojowe dla dzieci prowadzone przez stowarzyszenie „Klanza”, przejażdżki motocyklowe, podróż „Bajkową ciuchcią”, jazda konna, pokazy rycerskie, konkurs pt. „Mój Tata”, w którym oceniano aż 380 prac plastycznych.

   

  bieg1bieg2bieg3

  {jcomments on}
 • Relacja z dyskusji w Sali Posiedzeń Ratusza Miejskiego - Polsko-ukraińskie współżycie na pograniczu

  Dyskutanci-IMG_6113RZESZÓW. O polsko-ukraińskim współżyciu na pograniczu dyskutowali w środę (6 lipca) w Sali Posiedzeń Ratusza Miejskiego historycy, socjolodzy, politolodzy, politycy, dziennikarze, działacze organizacji kresowych. Według nich, w stosunkach polsko-ukraińskich wróciliśmy do punktu wyjścia. Jest nawet gorzej niż na początku lat dziewięćdziesiątych, bo nacjonalistyczna partia „Swoboda” gloryfikująca bohaterów UPA zdobywa w zachodniej Ukrainie coraz większe poparcie przy milczącej aprobacie zmieniających się kolejnych polskich rządów.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Policja poszukuje świadków potrącenia 12-letniej pieszej

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie poszukują świadków oraz osób mogących mieć wiedzę na temat wypadku drogowego, do którego doszło we wtorek, 21 czerwca br. W zdarzeniu zginęła 12-letnia dziewczynka.
  Do wypadku doszło 21 czerwca br. około godz. 12.20 na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Weissa w Strzyżowie. Kierująca samochodem osobowym marki Honda Civic potrąciła przechodzącą przez jezdnię pieszą. W wyniku odniesionych obrażeń dziewczynka zmarła.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Młodzi ludzie z całej Europy obradują w WSPiA

  Obraz-004Od środy (06.07) w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie trwa 18. Regionalna Sesję EYP Poland. W obradach uczestniczy blisko 80 młodych osób m.in. z Ukrainy, Turcji, Szwecji, Albanii, Chorwacji, Szwajcarii, Czech i Niemiec. Wśród delegatów największą grupę stanowią Polacy również z Rzeszowa. Europejski Parlament Młodzieży gościć w WSPiA już po raz trzeci. Obrady potrwają do niedzieli 10 lipca.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Uważajmy na oszustów oferujących pracę za granicą

  lap25-letni mężczyzna znalazł ofertę pracy w mleczarni na terenie Niemiec. Mieszkaniec podjarosławskiej miejscowości zainteresował się tym ogłoszeniem i postanowił wyjechać za granicę do pracy. Skontaktował się z osobą, która w zamieszczonym w Internecie ogłoszeniu podała numer telefonu. Warunkiem wyjazdu było wpłacenie blisko 900 zł na konto oferującego pracę. Zgłaszający zrobił przelew, a później zorientował się, że został oszukany i o całej sprawie zawiadomił Policję.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Mielecka urologia rośnie w siłę - Nowi specjaliści w szpitalu

  urologia-specjalici-012Mielecki Oddział Urologii jest jedną z wizytówek szpitala w Mielcu i to takich, które są zauważane i doceniane w całym kraju. Świadczą o tym chociażby statystyki. W 2010 roku na tym oddziale pacjenci spoza województwa podkarpackiego skorzystali z usług medycznych o wartości blisko 2 mln zł (to nawet minimalnie więcej niż wartość świadczeń udzielonych mieszkańcom powiatu mieleckiego, natomiast ta przypisana pacjentom z innych powiatów regionu to prawie 800 tys. zł). Teraz oddział ma kolejny powód do dumy – dwóch nowych specjalistów urologii.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Europejski Parlament Młodzieży w WSPiA

  W najbliższą środę 6 lipca w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie rozpocznie się 18. Regionalna Sesję EYP Poland. Obrady potrwają do niedzieli 10 lipca. W stolicy Podkarpacia gościć będzie 60 delegatów z całej Europy. Najliczniejszą grupę będą stanowić delegaci z Polski. Europejski Parlament Młodzieży będzie gościć w WSPiA już po raz drugi.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Studenci WSPiA wprowadzają się do nowych mieszkań uczelnianych

  Mieszkanie-6Wyższa Szkoła Prawa i Administracji cały czas rozbudowuje swój Zespół Mieszkań Uczelnianych. Ostatnio na potrzeby studentów zakupiono 5 całkiem nowych komfortowo wykończonych mieszkań. Właśnie wprowadzają się do nich pierwsi żacy. Łącznie w mieszkaniach dla studentów WSPiA zakwaterowanie znajdzie prawie 330 osób.

  Do nowych mieszkań wprowadzili się studenci, którzy cały czas są w trakcie sesji, a w przyszłym roku akademickim będą kontynuowali studia w WSPiA. Uczelnia umożliwia, bowiem studentom pobyt w Zespół Mieszkań Uczelnianych również w okresie wakacji. Mieszkania znajdują się w nowo wybudowanych „Apartamentach nad Zalewem” przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie (okolice zapory). Studenci będą mieszkać w 3 i 4 – pokojowych mieszkaniach z dużym balkonem. Razem przy ul. Kwiatkowskiego zamieszka 35 osób.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dobiegła końca rekrutacja do konkursu „Lekcja o Funduszach Europejskich”.

  134 zgłoszenia, około 10000 uczniów i 405 lekcji – to wynik zakończonej rekrutacji do konkursu „Lekcja o Funduszach Europejskich”, skierowanego do nauczycieli i  uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z pięciu województw Polski Wschodniej.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • XVI Zlot Rowerowy im. gen. Marka Papały

  zlot2011W najbliższą niedzielę 3 lipca w Pruchniku odbędzie się XVI Zlot Rowerowy im. gen. Marka Papały.  Organizatorzy zapraszają wszystkich sympatyków kolarstwa górskiego do udziału w tej imprezie. Policjanci będą dbać o bezpieczeństwo uczestników tego zlotu.

  W najbliższą niedzielę, 3 lipca w Pruchniku odbędzie się XVI Zlot Rowerowy im. gen. Marka Papały. Jest to impreza masowa, której głównym celem jest popularyzacja sylwetki pochodzącego z Pruchnika – zmarłego Komendanta Głównego Policji. Organizatorzy propagują też zdrowy styl życia, a także zachęcają do uprawiania kolarstwa górskiego, rekreacji i wypoczynku rodzinnego.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Polsko-ukraińskie współżycie na pograniczu

  isW środę, 6 lipca, o godz. 12 w Sali Posiedzeń Ratusza Miejskiego (Rynek 1 - pierwsze piętro) odbędzie dyskusja na temat Polsko-ukraińskie współżycie na pograniczu.

  W spotkaniu wezmą udział:

  - Prof. dr hab. Marian Malikowski, dyrektor Instytutu Socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, autor publikacji „Wybrane problemy stosunków polsko-ukraińskich”

  - Mgr Zdzisław Daraż, Redaktor Naczelny „Echa Rzeszowa”, autor książki „Zawierucha nad Sanem”.

  - Dr Andrzej Zapałowski, były Wiceprzewodniczący Delegacji Parlamentu Europejskiego ds. Ukrainy

   

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Mistrzostwa współpracy transgranicznej w Europie Wschodniej

  Minister_wgierska-DSC00950MUKACZEW (UKRAINA). „Czas na mistrzostwa współpracy transgranicznej w Europie Wschodniej” – pod takim hasłem w Mukaczewie odbyła się konferencja promująca dwa programy współpracy transgranicznej: Program Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013 oraz Program Węgry-Słowacja-Rumunia-Ukraina 2007 – 2013.

  - Data naszej konferencji ma charakter szczególny, zbiega się bowiem z objęciem przez Polskę prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, wcześniej sprawowanej przez Węgry. Jest również ważna z perspektywy Programów Współpracy Transgranicznej wchodzących właśnie w decydującą fazę realizacji - powiedział Marceli Niezgoda, wiceminister rozwoju regionalnego inaugurując konferencję, która w dniach od 30 czerwca do 1 lipca odbyła się w Mukaczewie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Za łapówki zlecał prace przy odwiertach

  aresztPolicjanci z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali trzy osoby podejrzane o korupcję gospodarczą. Według policyjnych ustaleń pomysłodawca procederu, pracownik przedsiębiorstwa prowadzącego poszukiwania złóż gazu i ropy naftowej przyjmował łapówki w zamian za udzielanie intratnych zleceń. Przyjął co najmniej 780 tysięcy złotych. To początek śledztwa, sprawa jest rozwojowa.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dyplom WSPiA przepustką do biznesu

  wsipaW styczniu 2011 roku Wyższa Szkoła Prawa i Administracji rozpoczęła realizację czteroletniego programu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej – „Dyplom WSPiA przepustką do biznesu". W ramach projektu dla wszystkich studentów prowadzone są szkolenia m.in. z autoprezentacji. Dodatkowym modułem jest program „Studentka WSPiA – bizneswoman” w ramach, którego nasze studentki mogą skorzystać z darmowych porad m.in. kosmetyczki, wizażystki oraz fryzjerki.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Studenci WSPiA otrzymają elektroniczne legitymacje za darmo

  Wyższa Szkoła Prawa i Administracji wprowadza nowoczesne elektroniczne legitymacji studenckie (ELS). Ponad 3500 studentów uczelni otrzyma je za darmo. System ELS pozwoli żakom na szybki dostęp do zbiorów biblioteki WSPiA, zniżki na obiady w uczelnianej restauracji i dostęp na parkingi przy uczelni.

  Elektroniczna legitymacja Studencka WSPiA będzie służyć naszym studentom m.in. jako karta biblioteczna ułatwiająca i usprawniająca dostęp do księgozbioru. Od września dzięki wprowadzanemu systemowi tylko na podstawie elektronicznej legitymacji studenckiej będzie można skorzystać ze zniżki na obiady oferowane w restauracji uczelnianej „W ogrodach”.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Spychacz przejechał przez cmentarz niszcząc nagrobki

  s1Policjanci wyjaśniają co było przyczyną niecodziennego zdarzenia. Dziś przed południem, w podkrośnieńskich Targowiskach, operator spychacza nie zapanował nad pojazdem, który nie zatrzymując się przejechał przez pobliski cmentarz uszkadzając kilkadziesiąt nagrobków.

  Po godz. 11, policjanci przyjęli zgłoszenie o dość nietypowym zdarzeniu, do jakiego doszło w Targowiskach. Operator spycharki wykonywał prace przy niwelacji terenu pod boisko. W pewnym momencie, maszyna ruszyła w przód kierując się w stronę pobliskiego cmentarza.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja