Cz13062024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start
Filtr
 • Śmietniki pod okiem kamery

  Tylko jednego dnia zebrano ponad 3 tony podrzuconych śmieci – to efekt wspólnej akcji Straży Miejskiej i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie. Posypały się mandaty. Na tym nie koniec. Miasto planuje montowanie kamer przy śmietnikach aby wyłapać tych, którzy śmieci podrzucają.

  Akcję przeprowadzono w ubiegłym tygodniu. Kontrolą objęto te śmietniki, na których znajdują się pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. M.in. przy ulicach: Dębickiej, Nowowiejskiej, Lwowskiej, Rocha, Staroniwskiej, Księżycowej, Olbrachta. W sumie skontrolowano 54 takie śmietniki. – Śmieci podrzucają ci, którzy nie mają podpisanych z nami umów na odbiór odpadów. A przecież koszt podpisania takiej umowy nie jest  wcale duży – to zaledwie w zależności od pojemności worków średnio od 30 do 50 zł miesięcznie – tłumaczy Juliusz Sieczkowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Oficjalna inauguracja roku szkolnego

  logo_metalJutro (czwartek 1 września) rozpoczyna się rok szkolny. Jego oficjalna inauguracja odbędzie się w Zespole Szkół Elektronicznych w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej o godz. 10.00. Wcześniej o godz.8.00 w kościele MB Saletyńskiej zostanie odprawiona msza św.

  Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in.: KS. Biskup Kazimierz Górny, przedstawiciele Wojewody i Marszałka, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, parlamentarzyści i radni.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 21-latek utonął w zbiorniku wodnym w Sanoku

  sanokPolicjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło wczoraj w okolicach ulicy Witkiewicza w Sanoku. Strażacy wyłowili ze zbiornika wodnego ciało 21-letniego mężczyzny. Młody sanoczanin wypoczywał wcześniej nad wodą wraz ze swoim kolegą.

  Wczoraj, około godz. 17 dyżurny Policji został poinformowany, że w zbiornikiu wodnym w okolicach ulicy Witkiewicza w Sanoku doszło do utonięcia mężczyzny. Przybyli na miejsce policjanci zastali tam strażaków oraz pogotowie ratunkowe. Nurek ze straży pożarnej penetrował dno zbiornika.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • PiS mocny „Warszawką”

  wyboryPo raz kolejny posłowie Prawa i Sprawiedliwości musieli przełknąć przysłowiową żabę z „importu krajowego”. Nie było łatwo, ale partia każe, to żołnierze szeregowi i korpus podoficerski i oficerski słucha wodza. Historia z żabą dotyczy pierwszego miejsca w obu podkarpackich okręgach wyborczych. W przypadku pierwszego miejsca w okręgu nr 23 Komitet Polityczny PiS „jedynkę” dał prof. Józefinie Hrynkiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego, a w okręgu 22 na drugim miejscu umocowano prof. Waldemara Parucha - doradcę PiS. To rozdanie kart pokazuje, że centrala PiS nie liczy się ze zdaniem posłów z Podkarpacia, a jedynie może trochę z wicemarszałkiem Kuchcińskim, bo ten obronił swoje pierwsze miejsce na liście.

  Darzę posłów PiS wielką sympatią. Ze względu na ową relację zaprzyjaźnienia przedstawiam drugą wersję historii „jedynki” w okręgu rzeszowskim – tzw. lekkostrawną. Zaistniałą sytuację można wytłumaczyć także faktem, łagodzącym klimat polityczny w PiS na Podkarpaciu, a raczej próbą pogodzenia zwaśnionych obozów posła Ożoga i posła dr Andrzeja Szlachty oraz kręgów byłej wojewody podkarpackiej i radnej Sejmiku Podkarpackiego Ewy Draus. Kilka tygodni temu centrala PiS próbowała namówić do kandydowania znaną profesor – socjolog, ale rozmowy nie przyniosły skutku. Wówczas zaproponowano „jedynkę” prof. Józefinie Hrynkiewicz, a ta z ochotą przyjęła. Uczyniła to na prośbę wicemarszałka Kuchcińskiego, który zaangażował profesor do formowania Ruchu Kobiet na Rzecz Życia Publicznego. Spotkanie założycielskie miało miejsce w Łopuszce Małej (30 lipca). Obszernie pisała o tym „Gazeta Parlamentarna”. Jest to po części sensowne, bo podobne rozwiązanie znaleziono przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Wówczas łagodzącym i obniżającym ciśnienie był obecny poseł do PE Tomasz Poręba. W centrali PiS tłumaczono mi to jeszcze po innemu, jak mawiają za nasza wschodnią granicą. Ale to zostawiam na inny materiał.

  A tak jeszcze na marginesie miejsc na listach wyborczych, to czekam na wytłumaczenia \"Gazety Wyborczej\" dotyczące idiotycznych tekstów na temat Pani Ewy Draus i całej rozdmuchanej socjotechnicznej rozgrywki z \"jedynką\" w roli głównej. Było to celowe działanie na zlecenie pewnych osób, aby uśpić uwagę Pani Draus. Już nie pamiętam, ale to chyba było w poniedziałek lub we wtorek (w ubiegłym tygodniu), kiedy to Pani Krystyna Wróblewska przyleciała na Komitet Miejski PiS z informacją, że \"jedynką\" PiS w okręgu rzeszowskim będzie Kobieta, ale nie podała nazwiska. I nagle do mediów przedostaje się informacja, że tą \"Kobietą\" ma być Pani Ewa Draus. Czyż nie był to zabieg socjotechniczny autorstwa medialnego socjologa (nazwisko znane autorowi komentarza i Gazecie Wyborczej)?. Jego celem było uśpienie Pani Draus! Pytanie, kto za tym stoi? Mam swoje typy, ale ciekawi mnie, dlaczego źródłem informacji jest Pani Wróblewska. Byłoby dobrze, aby Pani Bujara napisała tekst o poczynaniach Pani Wróblewskiej. Służę informacją... A tak na marginesie, warto zająć się karierą Pani Wróblewskiej. Jak została szefową PCEN? Służę odpowiedzią na owe pytanie. To byłby dobry materiał...A ciekawią mnie też stawki dziennikarzy \"Gazety w Rzeszowie\" za napisanie odpowiedniego tekstu z określoną treścią. Tylko niech mi nikt nie mówi o obiektywizmie \"Gazety Wyborczej\". Już z tego wyrosłem moi drodzy koledzy dziennikarze.

  Do spotkania w kolejnym felietonie. Zapraszam do dyskusji: a.kulczycki@rzeszowska24.pl

  Gazeta Parlamentarna

  {jcomments on}
 • „Świadomie wybieram przyszłość”

  Wybór przedmiotów na maturze bezpośrednio wpływa na życie zawodowe. I choć większość o tym wie, niewielu potrafi doradzić młodzieży, co zdawać na egzaminie dojrzałości. Wybór ten zależy od zainteresowań, uzdolnień, osobowości, ale również predyspozycji i preferencji zawodowych. Kampania „świadomie wybieram przyszłość” ma pomóc młodzieży w podjęciu najlepszej drogi rozwoju.

  Każdy z nas zna powiedzenie „umiesz liczyć, licz na siebie”, jednak nie każdy umie to zastosować w praktyce. W szczególności, jeśli chodzi o rodziców i narzucanie młodzieży własnego zdania i doradzanie nieco na siłę, jaką wybrać ścieżkę kariery i edukacji. Przecież oni są tacy młodzi! Nie znają świata i jego realiów skąd więc mogą sami podjąć właściwe decyzje? Teraz znalezienie pracy graniczy z cudem, nie pozwolę moim dzieciom popełnić moich błędów! Niestety podejście to nie minie, nawet jak licealista będzie miał już własne dzieci w wieku szkolnym.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • "Bezpieczne powroty"

  polOd dziś podkarpaccy policjanci prowadzą działania pod kryptonimem "Bezpieczne powroty". Ideą akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach w ostatni weekend wakacji. Policja liczy się z ze znacznym nasileniem ruchu, dlatego na drogach pojawią się dodatkowe patrole.

  Drogowy bilans tegorocznych wakacji, które w tym roku zaczęły się już 23 czerwca, a jeszcze się nie skończyły, to 395 wypadków, w których zginęło 38 osób, a 531 zostało rannych, policjanci zatrzymali 1690 nietrzeźwych kierowców (w roku 2010  w tym samym okresie wydarzyły się 424 wypadki, zginęły 35, a rannych zostało 563 osób, policjanci zatrzymali 1637 pijanych kierowców).

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • RUSZA V EDYCJA PROGRAMU YOUNGSTER „ANGIELSKI TWOJĄ SZANSĄ”

  YoungsterDodatkowe lekcje języka angielskiego dla uczniów z terenów wiejskich w województwie podkarpackim

  Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej rozpoczyna 5. edycję programu Youngster – akcji wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży wiejskiej poprzez naukę języka angielskiego. W roku szkolnym 2011/2012 z programu skorzysta ponad 4 000 uczniów ze 145 szkół gimnazjalnych na terenach wiejskich. Z województwa podkarpackiego uczestniczyć w nim będzie 16 gimnazjów z 10 gmin - w sumie około 540 uczniów. W zbliżającym się roku szkolnym w województwie podkarpackim do programu zakwalifikowało się dodatkowo 6 nowych szkół z następujących gmin: Bukowsko, Korczyna, Majdan Królewski i Stary Dzików.

  Fundacja EFRWP w ramach programu finansuje podręczniki, pomoce dydaktyczne do biblioteki, program szkoleń dla nauczycieli, nagrody dla najlepszych uczniów, a także finansuje wynagrodzenia nauczycieli prowadzących zajęcia.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Lampa w tomografie zgasła, dyrekcja mieleckiego szpitala liczy na pomoc

  tomografChorzy badają się w Dębicy – dowóz z Mielca zagwarantowany

  Pacjenci mieleckiego szpitala potrzebujący badania tomografem, chwilowo nie mogą skorzystać z usług pracowni TK w Mielcu. Chorzy, którzy wymagają zbadania w trybie pilnym, mogą jednak skorzystać z dowozu do szpitala w Dębicy, gdzie tomograf już na nich czeka. – Lampa w naszym tomografie się spaliła, co jednak jest zupełnie naturalne. Gwarancja mówiła o 150 tys. nanosekund pracy, a tomograf z tą lampą przepracował już 300 tys. nanosekund. Teraz musimy jednak postarać się o nową i nie kryję, że bardzo liczę na pomoc samorządów, a także polityków z regionu – mówi Leszek Kołacz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Mielcu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zakończenie wakacji z muzyką

  piosW niedzielę o godz. 20.00 na scenie na rzeszowskim rynku zostanie wystawiony spektakl „Piosenka, Europa i…ślub”. Aktorzy Teatru im. Wandy Siemaszkowej zabiorą nas w muzyczną podróż śladami utworów, które znamy i kochamy, a które wywodzą się z europejskiej tradycji.

  Spektakl w reżyserii Ewy Korneckiej, po raz pierwszy mieliśmy okazje zobaczyć 30 czerwca br. na rozpoczęcie polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

  „Piosenka, Europa i…ślub” to spektakl muzyczny, w którym aktorzy zaśpiewają popularne pieśni, arie z oper, operetek i musicali oraz współczesne piosenki, które, choć powstały w różnych krajach Europy i w różnym czasie, są nieustannie wykonywane i kochane, tworzą swoisty „europejski kanon”.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • CBŚ zlikwidowało nielegalną wytwórnię suplementów diety

  cbsFunkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wspólnie z policjantami komendy wojewódzkiej w Rzeszowie dotarli do zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się nielegalną produkcją i rozprowadzaniem suplementów diety na potencję. Policjanci zlikwidowali laboratorium chemiczne, zabezpieczyli w nim gotowe partie preparatów i maszyny służące do ich produkcji. Zatrzymane są dwie osoby, w tym podejrzany o kierowanie grupą.

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji na trop grupy, która nielegalnie produkowała i prowadziła dystrybucję nielegalnie wytworzonych suplementów diety na potencję, trafili w styczniu bieżącego roku. W Internecie pojawiły się wówczas oferty sprzedaży takich specyfików. W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Strzyżowie wszczęła śledztwo powierzając je do prowadzenia Zarządowi w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • KOBIECE OBLICZE PODKARPACIA

  DSC01491RZESZÓW. – Największym problemem współczesnej polskiej kobiety jest pogodzenie obowiązków rodzinnych z pracą zawodową i społeczną – stwierdziła Ewa Draus, radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego, była wojewoda podkarpacka, podczas konferencji prasowej „Kobiece oblicze Podkarpacia”. Została ona zorganizowana z inicjatywy senatora Władysława Ortyla. Głównym celem zwołanej w czwartek (18 sierpnia) konferencji prasowej była promocja Ruchu Kobiecego na Rzecz Życia Publicznego im. Grażyny Gęsickiej.

  W konferencji, oprócz Ewy Draus, wzięły udział członkinie Ruchu Kobiecego na Rzecz Życia Publicznego im. Grażyny Gęsickiej: Alicja Zając - senator RP, Grażyna Szarama, dyrektor Zespołu Szkół Społecznych nr 2 w Rzeszowie, laureatka konkursu GC Nowin „Kobieta Przedsiębiorcza 2010”. Honory gospodarza i animatora spotkania pełnił senator Władysław Ortyl.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Europejski Stadion Kultury - bez ducha i ogłupiający

  DSC01457RZESZÓW. W Rzeszowie dobiegł końca trwający od piątku (12 sierpnia) Europejski Stadion Kultury. Przyznam szczerze, że mam bardzo mieszane uczucia, co do oceny poziomu i jakości imprezy. „Szumno” i głośno było na rzeszowskim rynku, ale nie zawsze profesjonalnie. Wiele zastrzeżeń do organizatorów i poziomu artystycznego miał m.in. Roman Drozd, ukraiński kompozytor, czy też słynny Krzesimir Dębski.

  Według nich było bardzo mało czasu na dokładne próby. - Wszystko było w biegu – stwierdził Roman Drozd, który na piątkowy koncert „Gramy razem” napisał wspólnie z Krzesimirem Dębskim specjalną kantatę (jej prawykonanie miało miejsce właśnie w Rzeszowie).

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Polska i Ukraina. Zagraliśmy razem!

  ESK_fotBSzczupaj12Przez trzy dni Rzeszów żył polsko-ukraińskimi wydarzeniami artystycznymi. Były koncerty, spektakle, warsztaty i debaty. Europejski Stadion Kultury zakończył plenerowy spektakl „Gloria” ukraińskiego teatru Woskriesinnia.

  Około północy w niebo poszybowało tysiąc lampionów w barwach polskich i ukraińskich.

  Takiej imprezy w Rzeszowie jeszcze nie było. Europejski Stadion Kultury rozpoczął się w piątek. Już o godz. 20.00 trudno było znaleźć wolne miejsce na rynku, gdzie ustawiona została gigantyczna scena. Pół godziny później rozpoczął się koncert transmitowany bezpośrednio przez TVP 1, Polskie Radio, Narodową Telewizję Ukrainy NTU i Narodowe Radio Ukrainy NRCU. Imprezę rozpoczęły połączone orkiestry z Filharmonii Podkarpackiej i Lwowskiej pod batutą Krzesimira Dębskiego. Następnie do rywalizacji o Przebój Stadionów 2012 przystąpili soliści i zespoły.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • WSIZ wycenił udziały Skarbu Państwa w "Rzeczpospolitej"

  Instytut Badań i Analiz Finansowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wycenił udziały Skarbu Państwa w „Rzeczpospolitej” na ponad 60 mln zł.

  Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita SA (PWR), spółka należąca do Skarbu Państwa, zamierza sprzedać swoje udziały w Pressbublice, wydawcy m.in. dziennika „Rzeczpospolita”. Do PWR należy prawie 49 proc. udziałów.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Święto Wojska Polskiego w Rzeszowie

  DSC01483

  RZESZÓW. W niedzielę (15 sierpnia) z okazji Święta Wojska Polskiego przed pomnikiem generała Władysława Sikorskiego w Parku Jedności Polonii z Macierzą (przy ul. Cieplińskiego) odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono żołnierzom akty nominacji na wyższe stopnie wojskowe a zasłużonym dla obronności kraju działaczom i oficerom oraz podoficerom odznaczenia państwowe i resortowe.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Niedzielne spacery


  Wakacyjny cykl kameralnych spotkań z twórczością ludową i kuchnią regionalną to propozycja na niedzielne spacery po skansenie. W dwóch zagrodach przy pracy będzie można zobaczyć m.in. zabawkarza, garncarza, plecionkarza, rzeźbiarza czy malarza. Natomiast w karczmie gospodynie z okolicznych wsi wprowadzą w kulinarny świat smaków lasowiackich serwując np. kapustę ziemniaczaną, pierogi, obowiązkowo chleb ze smalcem, a także ciasta drożdżowe, kompoty oraz bezkonkurencyjne proziaki.

  Dodatkowo, będzie możliwość zwiedzania jednej z chałup oraz obejrzenia filmu etnograficznego z badań terenowych prowadzonych przez Muzeum w ostatnich latach (godz. 15.00 i 17.00). Słonecznie zapraszamy!

  {jcomments on}

 • Ryoku Dojo Grapplers Cup I

  Dla środowiska Brazylijskiego Ju-Jitsu Podkarpacie jest czarna plamą na mapie. Nikt nie organizuje tu żadnych zawodów związanych z tym pięknym sportem. Stowarzyszenie Centrum Kultur Wschodu, oraz klub Ryoku Doju pragnie to zmienić, w związku z tym organizujemy zawodu w Grapplingu na zasadach cbjj w Rzeszowie, na które pragniemy serdecznie państwa zaprosić. Wstęp jest wolny, zależy nam na propagowaniu Brazylijskiego Ju Jitsu i zachęcaniu do ruchu dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Kongres Marketingu i Innowacji w Samorządach

  ikona_kongresWYBIEGAJĄC W PRZYSZŁOŚĆ

  Już 18 listopada, w Rzeszowie, odbędzie się Kongres Marketingu i Innowacji w Samorządach. Będzie to spotkanie przedstawicieli samorządów, pracowników agencji, firm oraz instytucji okołobiznesowych, zajmujących się wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań promocyjnych. Wyróżnikiem wydarzenia będzie nastawienie na nadchodzące trendy, debata o przyszłości.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Festiwal „Zaklęte w drewnie” w Sanoku

  7 sierpnia 2011 r. w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku odbędzie się Festiwal „Zaklęte w drewnie” organizowany w ramach projektu „Transgraniczny produkt turystyczny – Zaklęte w drewnie” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 -2013.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Koń w gospodarstwie – pokaz pracy na roli i w zaprzęgu

  Bohaterami niedzielnej imprezy plenerowej w kolbuszowskim skansenie będą konie! Organizowane przez Muzeum już po raz czwarty pokazy chcą na moment wskrzesić widok dawnej wsi, w której konie były nieodłącznym i jakże pięknym elementem krajobrazu.

  Dawniej koń cieszył się wielkim uznaniem wśród ludności wiejskiej – był obdarzany największym szacunkiem wśród zwierząt domowych i chlubą każdego gospodarza. Przede wszystkim służył człowiekowi jako siła pociągowa, ale i towarzysz do prac polowych.  

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Kampania "Powrót do szkoły"

  Już za miesiąc, skończą się wakacje i zacznie nowy rok szkolny. W sierpniu większość rodziców będzie kupowało artykuły szkolne dla swoich pociech. Jednak, nie wszystkie dzieci mogą liczyć na takie wsparcie. Chcąc poprawić sytuacje dzieci opuszczonych i osieroconych Auchan wraz ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce przeprowadzi w sierpniu 2011 charytatywną kampanię pod hasłem „Powrót do szkoły”.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dwa najnowsze ambulanse zakupione przez Centrum Ratownictwa Medycznego w Jarosławiu

  Poparzone dziecko, ranni w wypadkach i pacjent chory na serce błyskawicznie zostali przewiezieni śmigłowcem do szpitali. Kolejni „sercowcy” trafili tam na czas dzięki „zdalnej” konsultacji z kardiologiem. To tylko niektóre z ponad tysiąca zgłoszeń jakie przyjęli dyspozytorzy Centrum Ratownictwa Medycznego Sp. z o.o. które od 1 lipca br. ma zawarty kontrakt na ratownictwo medyczne na powiat jarosławski.

  - Nasze ambulanse wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny przekazały do pracowni hemodynamicznych szpitali w Sanoku i Przemyślu kilkadziesiąt raportów z defibrylatora ZOLL. Dzięki błyskawicznej „zdalnej” konsultacji medycznej kilku pacjentów na czas trafiło na oddziały kardiologiczne, co być może uratowało im życie – podkreśla Jerzy Tarkowski, prezes zarządu Centrum Ratownictwa Medycznego Sp. z o.o. w Jarosławiu. Urządzenia takie, jako jedne z nielicznych na Podkarpaciu, posiadają na wyposażeniu karetki Centrum Ratownictwa Medycznego Sp. z o.o. w Jarosławiu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Praktyczne studia gwarantują dobrą pracę

  CEM---lab.-giedowe1Kandydaci na studia powinni zwracać uwagę nie tylko na kierunki, jakie oferuje uczelnia. Dla przyszłych pracodawców bardzo ważne jest praktyczne przygotowanie do zawodu, które studenci zdobywają głównie na zajęciach w specjalistycznych laboratoriach.

  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie utworzyła 66-te specjalistyczne laboratorium. Do dyspozycji studentów jest 17 pracowni wysokich technologii tele-informatycznych (np. laboratorium automatyki i robotyki, grafiki 3D i 2D), a także laboratorium finansowe i pracownia kryminalistyczna, kosmetologiczna oraz kilkadziesiąt laboratoriów z nowoczesnymi terminalami komputerowymi.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dobiegł końca XV Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych

  fot_Irena_Gauszka_7Dobiegł końca XV Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, pod względem liczby ludności – jeden z największych dotychczasowych rzeszowskich festiwali.

  Mieliśmy przyjemność gościć ponad tysiąc czterysta tancerzy z 16 krajów świata. Wśród nich przedstawiciele Australii, Brazylii, Białorusi, Czech, Francji, Kazachstanu, Litwy, Niemiec, Rosji, Rumunii, Szwecji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy swój udział zgłosiła Mołdawia, natomiast najliczniejszą grupę stanowili reprezentanci Kanady – 11 zespołów oraz USA – 8.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja