Cz13062024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start
Filtr
 • Dwa mieleckie zespoły w ratowniczej lidze mistrzów - Mieleckie pogotowie w Rytrze odniosło podwójny sukces

  duda-dbro-wszPonad 40 zespół ratownictwa medycznego z Polski, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Serbii i Słowacji uczestniczyło w X Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym Rytro 2011. Aż dwie drużyny z Mielca odniosły duży sukces – jedna, bardziej doświadczona uplasowała się na 6, a druga na 14 miejscu. – Jak to określił jeden z jurorów, pierwsza dwudziestka to jest już liga mistrzów – cieszy się Mateusz Wszół, ratownik medyczny z mieleckiej młodszej drużyny, w której pracowali ponadto Witold Duda i Paweł Dąbroś.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • W Smęgorzowie autobus znalazł się w rowie

  img_1789Mieleckie pogotowie wzięło udział w ćwiczeniach z wypadku masowego

  Z inicjatywy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej i przy współpracy m.in. tamtejszych ratowników Pogotowia Ratunkowego, służby ratownicze sprawdziły się w ćwiczeniach dotyczących symulowanego wypadku masowego (na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 73 z drogą powiatową nr K1320). – To są bezcenne doświadczenia, bo pokazują, jakie ulepszenia można wprowadzić, aby ustrzec się zagrożeń i maksymalnie usprawnić akcję – tłumaczy Grzegorz Piwko z Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, które również wzięło udział w symulacji.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nowy Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa

  um29 września Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc oraz Prezes Zarządu Develop Investment Sp. z o.o. Marta Półtorak podpisali porozumienie, na mocy którego swoją działalność w Millenium Hall, rozpocznie Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa. Będzie to pierwszy w Polsce obiekt tego typu, który znajdzie się na terenie wielofunkcyjnego centrum.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • V Międzynarodowe Targi Pracy WorkExpo oraz III Targi Szkoleń

  targi_pracy6 października 2011 r. (czwartek) godz. 9.00 - 17.00 - Rzeszów - Hala PODPROMIE

  Międzynarodowe Targi Rzeszowskie oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie zapraszają do udziału w V Międzynarodowych Targach Pracy WorkExpo połączonych z prezentacją ofert najlepszych firm szkoleniowych z całej Polski w ramach III Tagów Szkoleń. Impreza odbędzie się 6 października 2011 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej PODPROMIE w Rzeszowie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Remont części ulicy Mickiewicza

  Od jutra (piątek) rusza remont części ul. Mickiewicza na odcinku od ul. Kreczmara do Joselewicza. W pierwszej kolejności będzie remontowana część od Parku Cichociemnych i właśnie ten odcinek będzie wyłączony z ruchu. Ruch będzie odbywał się jednokierunkowo od Gałęzowskiego do Joselewicza. Od ul. Króla Kazimierza w kierunku Mickiewicza nie będzie wjazdu.
  Od poniedziałku (3.10) zamknięty będzie drugi odcinek Mickiewicza od strony Archiwum. Ruch jednokierunkowy będzie się odbywał od Króla Kazimierza przez Joselewicza w kierunku Kreczmara. Remont ulicy będzie polegał na wypełnieniu szczelin w kostce, jej uzupełnieniu i wyrównaniu. Koszt ok. 100 tys. zł. Remont zakończy się w środę.

  {jcomments on}

 • Już widać koniec prac nad lądowiskiem w Mielcu

  ldowiskoJeżeli, tak jak dotąd, prace budowlane związane z nowym lądowiskiem dla śmigłowców medycznych przy Szpitalu Powiatowym w Mielcu będą szły sprawnie i bez przeszkód, inwestycja powinna zostać oddana już 15 października.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • BEZPŁATNE BADANIA I KONSULTACJE DLA MIESZKAŃCÓW RZESZOWA I OKOLIC

  savierSERVIER DLA SERCA - IX EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI PROFILAKTYCZNO - EDUKACYJNEJ

  pod hasłem

  PROGNOZA DLA SERCA. NIE DLA NIEWYDOLNOŚCI SERCA!

   

  29. września (czwartek), w godz. 10.00 - 18.00*, Plac Farny

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Podsumowanie "Trzeźwego poranka"

  polic51 nietrzeźwych kierujących zatrzymali dziś rano podkarpaccy policjanci - to wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy poranek". Na głównych drogach Podkarpacia funkcjonariusze kontrolowali trzeźwość kierujących pojazdami. Jeden z zatrzymanych kierowców, który prowadził na "podwójnym gazie", chcąc uniknąć odpowiedzialności próbował przekupić policjantów.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Polityka wschodnia w programach polskich partii politycznych

  RZESZÓW. We wtorek, 27 września, o godz. 12, w Małej Auli Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana 16 C (budynek Rektoratu), odbędzie się debata nt. „Polityka wschodnia w programach polskich partii politycznych”. Organizatorami dyskusji są: Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, Instytut Socjologii, Towarzystwo Przyjaciół Rzeszowa.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Pro-Familia zrobiła wrażenie na minister zdrowia Ewie Kopacz

  IMG_7145mMinister Zdrowia Ewa Kopacz, która w niedzielę oglądała nowy w Rzeszowie szpital Pro-Familia, stwierdziła, że na tle dobrych europejskich placówek, które zna i ma okazję obserwować, rzeszowska z pewnością nie ma się czego się czego wstydzić. Wręcz przeciwnie. Minister doceniła fakt, że w Pro-Familii stawia się na wiedzę i doświadczenie specjalistów, bo to właśnie ci najlepsi mogą liczyć na pracę tutaj. Dostrzegła również bardzo nowoczesny sprzęt, zauważyła komfortowe warunki, w jakich hospitalizowani są pacjenci.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Akcja „STAND UP – Wstań i zacznij działać!” w Rzeszowie

  Dzisiaj, tj.niedziela, 25 września 2011 roku na rzeszowskim Rynku odbędą się imprezy zorganizowane w ramach udziału Rzeszowa w międzynarodowej Akcji „STAND UP – Wstań i zacznij działać!”, Akcja nawiązuje do ogłoszenia w 2000 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych Milenijnych Celów Rozwoju, których osiągnięcie ma przynieść widoczny postęp w zwalczaniu światowego ubóstwa, głodu i chorób. Podczas najbliższych weekendów akcję „STAND UP” podejmują miliony ludzi na całym świecie, aby dać wyraz sprzeciwu wobec ubóstwa.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Znamy zwycięzców drugiej edycji konkursu Zdrowa Gmina

  W trakcie II edycji konkursu Zdrowa Gmina z bezpłatnych badań profilaktycznych skorzystało około 35 000 osób więcej niż przed rozpoczęciem programu. Znamy również zwycięzców tej edycji konkursu: I miejsce zajęła gmina Domanice z Mazowsza, II miejsce – gmina Bierawa z Opolskiego, III miejsce – gmina Krzywda z Lubelskiego. Zwycięskie samorządy zanotowały najwyższy wzrost zgłaszalności na badania profilaktyczne oraz nadesłały najciekawsze autorskie opisy projektów działań promujących profilaktykę nowotworową z wykorzystaniem nagrody głównej – 100 000 zł. Zwycięzcy otrzymali tytuł „Zdrowej Gminy” i nagrody finansowe.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Podkarpacka Debata Etyczna

  23 września w Wyższej Szkole Prawa i Administracji odbędzie się Podkarpacka Debata Etyczna Organizacji Pozarządowych. Spotkanie, nad którą patronat honorowy objął Prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA, jest częścią ogólnopolskich przygotowań do 1. Kongresu Etyki Fundraisingu, który odbędzie się w października w Warszawie. Debata z udziałem przedstawicieli Podkarpackich organizacji pozarządowych rozpocznie się w piątek (23.09) o godzinie 13 w siedzibie uczelni przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Rzeszów ponownie z Godłem „Teraz Polska”

  tpRzeszów przez kolejny rok może posługiwać się Polskim Godłem Promocyjnym „Teraz Polska”. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w Polsce zostało przyznane naszemu miastu w ubiegłym roku. Laureat konkursu ma prawo do używania Godła „Teraz Polska” przez okres 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia na kolejny rok, po ponownej weryfikacji poziomu jakości nagrodzonej kategorii. Rzeszów przeszedł tę weryfikację pomyślnie i do 31 maja 2012 roku otrzymał prawo do posługiwania się Godłem.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ostatni dzień zgłoszeń na bezpłatną konferencję „Informatyzacja w administracji 2011”

  Jeszcze tylko dzisiaj można zgłosić swój udział w bezpłatnej konferencji „Informatyzacja w administracji 2011”, której organizatorem jest Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka. Zapraszamy przedstawicieli administracji publicznej na konferencję poświęconą prezentacji nowoczesnych systemów informatycznych, która odbędzie się 26 września 2011 roku, w Hotelu Grand w Rzeszowie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • "Alkohol-ograniczona dostępność", ruszają kontrole

  stOgraniczanie dostępności alkoholu jest jedną z ważniejszych strategii w dziedzinie rozwiązywania problemów alkoholowych. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie, jak w latach poprzednich, prowadzą działania profilaktyczne pod nazwą „Alkohol-ograniczona dostępność”. W ramach tej akcji zwiększona zostanie liczba kontroli placówek sprzedających napoje alkoholowe.

  Problemy alkoholowe są wciąż powszechnym zjawiskiem w naszym społeczeństwie. Alkohol niejednokrotnie jest przyczyną wypadków, żródłem patologii społecznych i przestępczości. Stanowi szczególne zagrożenie dla młodych ludzi, dlatego ważne jest fizyczne ograniczanie jego dostępności.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ruszyła pierwsza edycja Samorządowego Programu Pożyczkowego

  Europejski_Fundusz_Rozwoju_Wsi_Polskiej_logoEuropejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej uruchomił program pożyczkowy dla jednostek samorządu terytorialnego na finansowanie inwestycji infrastrukturalnych na terenach wiejskich. Nabór wniosków do Samorządowego Programu Pożyczkowego odbywa się w trybie konkursowym. Wnioski są przyjmowane do 6 października br.

  Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej od początku swojej działalności wspiera samorządy w finansowaniu inwestycji gminnych w zakresie oświaty, infrastruktury drogowej, kanalizacyjnej itp. Samorządowy Program Pożyczkowy to nowa inicjatywa EFRWP, dzięki której jednostki samorządu terytorialnego będą mogły uzyskać preferencyjne pożyczki na inwestycje gminne bezpośrednio od Funduszu, bez pośrednictwa banków.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • POZORY MYLĄ – DOWÓD NIE

  pozory_mylaJuż po raz trzeci Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie oraz Komenda Główna Policji realizują ogólnopolską kampanię edukacyjną POZORY MYLĄ – DOWÓD NIE.

  Tym razem w akcje zaangażowano instytucje samorządowe oraz organizacje lokalne bo to one mają działać na rzecz zwrócenia uwagi sprzedawców i świadków sprzedaży w sklepach, że dorosły wygląd nie oznacza pełnoletniości upoważniającej do zakupu napojów alkoholowych. Celem kampanii jest ograniczenie sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim oraz przeciwdziałanie spożyciu alkoholu w tej grupie wiekowej.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Charakterystyczny typ

  Niektórzy z nas są mniej, inni bardziej aktywni. Dla jednych ważniejsza jest w pracy perfekcja, inni przywiązują wagę do szybkiego jej wykonania. To, jacy jesteśmy zależy w dużej mierze od naszego charakteru, czyli typu osobowości. W znacznym stopniu to właśnie charakter wpływa na sposób wykonywania pracy. Jak sprawdzić, czy nasz typ osobowości pomoże nam w karierze zawodowej? Odpowiedź jest prosta. Trzeba wypełnić testy osobowości.

  To czy będziemy szybko, czy wolno wykonywać pewne zadania, czy będziemy kreatywni albo mamy cechy przywódcze w dużej części zależy od naszego typu osobowości. Według teorii zaprezentowanej przez Johna Henrego Hollanda, znanego badacza, doradcy oraz nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Minnesota - można wyróżnić sześć typów osobowości zawodowej każdej osoby.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Cztery osoby ranne w wypadku w Kraczkowej

  kraczCztery osoby są w szpitalu - to skutki wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Kraczkowej koło Łańcuta. Zderzyły się dwa samochody, w zdarzeniu brał też udział kolejny pojazd. Policjanci sprawdzają, czy do wypadku nie przyczynił się kierowca nieustalonego dotąd samochodu.

  Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 19.15. Według wstępnych ustaleń policjantów, kierowca samochodu marki BMW gwałtownie skręcił w lewo i nacisnął hamulec. Prawdopodobnie zareagował tak, bo zajechał mu drogę kierowca osobowego kombi w ciemnym kolorze. Miał nagle zmienić pas z prawego na lewy, nie zważając, że lewym pasem jedzie bmw.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nagrody dla Rzeszowa

  Trzy inwestycje Rzeszowa zakończone w poprzednim roku znalazły się w finale konkursu „Modernizacja roku” zorganizowanym przez Targi Pomorskie i Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Konkurs odbywał się m.in. pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Edukacji Narodowej i Generalnego Konserwatora Zabytków. Patronat honorowy objął Prezydent RP.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wybierz najlepszy projekt w konkursie Zdrowa Gmina

  zdrowa_gmina_2_logo_mediumSpośród 109 gmin z 6 województw, które nadesłały projekty działań promujących profilaktykę nowotworową z wykorzystaniem nagrody głównej, czyli 100 000 PLN, 12 zakwalifikowało się do finału II edycji konkursu Zdrowa Gmina. Zwycięzców, którzy otrzymają tytuł Zdrowej Gminy oraz nagrody finansowe, poznamy 23 września br. podczas gali finałowej konkursu. W dniach 14-20 września br. na stronie internetowej www.konkurszdrowagmina.pl można zapoznać się z najciekawszymi opisami projektów i zagłosować na najlepszy z nich.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Międzynarodowa konferncja InternetBeta2011

  intTrzecia edycja międzynarodowej konferencji poświęconej Sieci rozpoczyna się dziś w nowoczesnym kampusie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, w Kielnarowej koło Rzeszowa. Konferencja potrwa do piątku 16 września br.

  Podczas trwania konferencji wystąpi ponad 50 prelegentów – specjalistów z zakresu Internetu i Nowych Technologii. Prelekcji wysłucha kilkuset uczestników.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Odpowie za czerpanie korzyści z nierządu

  wiezieniePolicjanci ze Stalowej Woli zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który od pewnego czasu osiągał dochody z prostytucji. Według ustaleń policjantów zatrzymany organizował usługi seksualne. Świadczyły je kobiety, od których podejrzany pobierał część wynagrodzenia. Grozi mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

  Latem tego roku do stalowowolskich policjantów dotarła informacja, że jedna z mieszkanek Stalowej Woli jest zmuszana do uprawiania prostytucji przez mężczyznę, który z tego tytułu czerpie korzyści majątkowe.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Otwarcie Osiedlowego Domu Kultury "Załęże"

  11W dniu 11 września 2011 roku, przy słonecznej pogodzie i licznej widowni odbyło się uroczyste otwarcie Osiedlowego Domu Kultury "Załęże". Ta placówka Rzeszowskiego Domu Kultury otrzymała nową siedzibę w zaadaptowanym, odremontowanym i wyposażonym budynku dawnej szkoły na osiedlu Załęże przy ul. Księdza Jana Stączka 12. W obecności Prezydenta Miasta Rzeszowa – Pana Tadeusza Ferenca, oraz zgromadzonych gości i mieszkańców, Ksiądz Kanclerz Jerzy Buczek dokonał poświęcenia i błogosławieństwa odnowionych sal.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Piąta edycja Skandia Maraton Lang Team zakończona!

  fot_Bogdan_Szczupaj20W sobotę 10 września o godzinie 11:00 kolejna piąta edycja Skandia Maraton Lang Team wystartowała z rzeszowskiego Rynku. Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Tadeusz Ferencserdecznie witając wszystkich uczestników maratonu otworzył imprezę dając sygnał do startu zawodnikom strzałem z pistoletu. Ścigano się na czterech zróżnicowanych poziomem trudności odcinkach: Rodzinnym, Mini, Medio i Grande fondo.

  Jako pierwszy na metę wpadł dystans Rodzinny, który do pokonania miał 6 kilometrów. Zwycięzcą okazał się miejscowy zawodnik Pan Krzysztof Machaj. Na dystansie rodzinnym startowało mnóstwo osób. Zarówno starsi, jak i młodsi. Wielki aplauz na rynku w Rzeszowie otrzymali rodzice, którzy startowali ze swoimi najmłodszymi pociechami. Jedną z najmłodszych uczestniczek była niespełna roczna Kornelia Zielińska, która wzięła udział z pewnością w swoim pierwszym wyścigu, wraz ze swoim tatusiem.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • II Spotkanie Sołtysów Diecezji Rzeszowskiej

  RZESZÓW. W sobotę (10 września) w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie na zaproszenie ks. kanonika Jerzego Uchmana, diecezjalnego duszpasterza rolników Diecezji Rzeszowskiej, gościli sołtysi z Diecezji Rzeszowskiej. Tematem spotkania dyskusyjnego był szeroko rozumiany stan polskiego rolnictwa i jego perspektywy rozwoju w polityce Unii Europejskiej. W II Spotkaniu Sołtysów Diecezji Rzeszowskiej przewodniczył ks. bp ordynariusz Kazimierz Górny. W dyskusji uczestniczył m.in.: Janusz Wojciechowski, poseł do Parlamentu Europejskiego.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Miliard złotych na inwestycje dzięki funduszom unijnym

  zal5Od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej Rzeszów uzyskał ponad 700 mln zł dofinansowania do swoich inwestycji. Pozwoliło to na zrealizowanie ponad 100 projektów na łączną kwotę jednego miliarda złotych.

  - To dla nas olbrzymie pieniądze, dzięki którym miasto tak prężnie rozwija się w ostatnich latach. Dzięki nim mogliśmy zrealizować najważniejsze inwestycje, nie tylko drogowe ale również m.in. budowę szkół, domów kultury, sal sportowych czy kanalizacji. Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej dało nam niepowtarzalną szansę na rozwój Rzeszowa i całego regionu - mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Policyjny patrol przerwał działania "grafficiarzy"

  poliPolicyjny patrol udaremnił "grafficiarzom" niszczenie elewacji budynku ciepłowni. Młodzi ludzie spotkali się wieczorem przy ul. Szopena w Rzeszowie, po to malować po ścianie, a efekt sfotografować. Trzech 22-latków usłyszało zarzuty.

  Było około godz. 21.30, gdy policyjny patrol z komendy miejskiej dostrzegł grupę młodych ludzi. Jeden z mężczyzn coś fotografował, inny malował po ścianie farbą w sprayu, kolejny znajdował się w fiacie uno, którego reflektory oświetlały budynek. Dwóch innych prawdopodobnie stało w tym czasie "na czatach". Na widok zbliżających się policjantów, mężczyzna, który malował po elewacji zaczął uciekać. Po krótkiej chwili został zatrzymany.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Innowacyjna WSPiA

  Obraz-040W Wyższej Szkole Prawa i Administracji uruchomiona została jedyna w Polsce i jedna z niewielu w Europie innowacyjna instalacja ogniw fotowoltaicznych i pomp ciepła. Pozwoli to uczelni ograniczyć o około 10 proc. zużycie ciepła i prądu pozyskiwanego z sieci miejskiej. Inwestycja kosztowała ponad 4 mil zł i została w 85 proc. Dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Podkarpackiego.

  Zastosowane w Wyższej Szkole Prawa i Administracji rozwiązania wykorzystują dwa różne źródła energii odnawialnej. Pierwsze to ciepło pozyskiwane z głębokości ponad 100 metrów. Drugie to przetwarzanie energii pozyskanej ze słońca na prąd niskiego napięcia. – Jest to rozwiązanie nowatorskie. Jedyne takie w Polsce i jedno z niewielu w Europie – mówi Prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA. Dodaje, że zastosowane w rzeszowskim kampusie technologie w pełni potwierdzają, iż Rzeszów jest miastem innowacyjnym.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dyrektor oddziału NFZ w mieleckim szpitalu

  dyrNa zaproszenie poseł Krystyny Skowrońskiej do Mielca przyjechała dyrektor rzeszowskiego oddziału NFZ Grażyna Hejda, która odwiedziła mielecki szpital. Spotkała się m.in. z dyrektorem placówki Leszkiem Kołaczem i wicedyrektorem Andrzejem Gardianem. Była to okazja do rozmowy nie tylko o współpracy, którą obydwie strony chwaliły, ale również planach rozwoju mieleckiego szpitala i sytuacji szpitalnictwa w województwie.

  Dyskusje toczyły się w gronie poszerzonym o Henryka Niedbałę, przewodniczącego Rady Powiatu i Józefa Smacznego z zarządu powiatu, jednocześnie przewodniczącego Rady Społecznej szpitala. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z bieżącej współpracy z NFZ. Priorytetem przy podpisywaniu ostatniego kontraktu było to, aby nasz szpital pracował normalnie, bez przestojów, ograniczania przyjęć, zamykania oddziałów.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Klucz do kariery zawodowej

  Zmiany na rynku pracy, bezrobocie, wzrastająca stale liczba informacji na temat zawodów i dróg kształcenia… jak się w tym wszystkim odnaleźć? Z pomocą przychodzą rodzice, nauczyciele czy pedagodzy. Nie są oni jednak w stanie precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie „co będzie moim kluczem do kariery?” Co zatem zrobić żeby odnieść sukces zawodowy?

  Nikt nie lubi, jak mówi mu się, że robi coś źle lub jego działania nie przynoszą efektów. Polski naród ma we krwi walkę, bo jak sami o sobie mówimy -„polak potrafi”. Nie chcemy przyznawać się do porażki ani prosić kogoś o pomoc. Pomimo, że doradca zawodowy nie ugryzie, stronimy od spotkania z nim. Z drugiej strony bycie doradcom zawodowym to nie łatwa sprawa. W szczególności, że nie jest to zawód popularny wśród społeczeństwa.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Targi budowlane w Rzeszowie

  Targi_budowlane-foto1_minRzeszów. Dziś w Rzeszowie rozpoczynają się Targi Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów, Targi Nieruchomości, oraz Targi Techniki Grzewczej i Instalacyjnej. Potrwają do niedzieli. W Hali Widowiskowo-Sportowej „PODPROMIE” w Rzeszowie swoje oferty zaprezentuje ponad 200 firm, m. in. producenci i dystrybutorzy materiałów budowlanych, wykończeniowych, instalacyjnych, elementów wyposażenia wnętrz i ogrodów, biura nieruchomości, instytucje kredytujące zakup nieruchomości, firmy ubezpieczeniowe oraz wiele znanych w Polsce i zagranicą firm.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • PROJEKTOR na sportowo

  Wolontariuszy skupionych wokół programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” Fundacji Rozwoju Wolontariatu i ich podopiecznych z podkarpackich szkół czekają wielkie sportowe emocje. Już w najbliższą sobotę - 10 września, w Centrum Dydaktyczno- Sportowym Politechniki Rzeszowskiej, odbędzie się II Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół programu „PROJEKTOR - wolontariat studencki”: SPORT TWOJĄ SZANSĄ. Jest to już druga edycja sportowego przedsięwzięcia, która w tym roku zgromadzi 100 zawodników z 16 szkół podstawowych województwa podkarpackiego.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Rzeszowscy strażacy – Mistrzami Świata!

  strazacyDoskonale spisała się reprezentacja SKP „STRAŻAK” – PSP Podkarpacie na XIV Igrzyskach Strażaków i Policjantów, rozgrywanych w Nowym Jorku (USA) w dniach od 26 sierpnia do 5 września 2011 r.

  Do Polski przywiozą ze sobą 5 medali: 3 złote i 2 brązowe.
  Złoty medal i tytuł Mistrza Świata w tenisie stołowym w grze singlowej wywalczył st. sekc.Krzysztof Marcinowski (KM PSP Rzeszów) Drugie złoto wywalczył razem ze st. sekc.Sebastianem Lubasiem (KM PSP Rzeszów) – razem stworzyli niepokonany zespół w deblu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • "Grafficiarze" zniszczyli elewację szkoły

  graffPolicjanci z komisariatu Śródmieście ustalili tożsamość trzech osób, które odpowiedzą za zniszczenie elewacji szkoły na jednym z rzeszowskich osiedli. Młodzi ludzie zabawiali się, malując farbą po elewacji. Ich "twórczość" wyrządziła szkody w wysokości 13 tys. złotych.

  Przed dwoma tygodniami, dyrektor jednej z rzeszowskich szkół powiadomił o zniszczeniu elewacji budynku. Napisy o różnorakiej treści pojawiły się na ścianach, pokrywając powierzchnię blisko 260 m2. Już wstępnie oszacowano straty na kilkanaście tysięcy złotych.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Skandia Maraton Lang Team

  skandia_rzeszowPo wakacyjnej przerwie i emocjami związanymi z 68. Tour de Pologne UCI World Tour, ponownie rusza cykl Skandia Maraton Lang Team. Na piątą edycję maratonu, połączoną z czwartą rundą Pucharu Polski Skandia zapraszamy do Rzeszowa już w najbliższą sobotę 10 września.

  Trasa w Rzeszowie

  Start i metę Skandia Maraton Lang Team w Rzeszowie usytuowano w centrum miasta. Początkowe jak i finałowe kilometry prowadzą drogami asfaltowymi. Pozostała cześć prowadzi po odkrytych terenach około miejskich z niewielkimi fragmentami lasów. Maraton należy do stosunkowo szybkich, ale nie zabraknie kilku stromych, ale krótkich podjazdów i zjazdów.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 17-letni kibic odpowie za niszczenie elewacji

  resoviaPolicjanci z komendy miejskiej ustalili, kto jest  odpowiedzialny za niszczenie elewacji budynków na jednym z rzeszowskich osiedli. To 17-letni licealista, który wypisując farbą hasła na ścianach, wyrażał sympatię do jednego z miejscowych klubów piłkarskich. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  W lipcu i sierpniu elewację budynków przy ul. Krakowskiej i Króla Augusta w Rzeszowie pokryło graffiti.  Policjanci z zespołu do spraw nieletnich dowiedzieli, że za ten wandalizm może być odpowiedzialny 17-letni uczeń. Ponieważ treść napisów wyrażała sympatię do jednego z rzeszowskich klubów piłkarskich, dlatego sprawą zajęli się specjaliści z komendy miejskiej zwalczający przestępczość pseudokibiców.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Do szkoły na "Lekcję o Funduszach Europejskich"

  Już za kilka dni odbędą się pierwsze „Lekcje o Funduszach Europejskich”. Młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Polski Wschodniej będzie uczyć się o tym, jak członkostwo w Unii Europejskiej zmienia kraj. Organizatorem jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

  Ideą konkursu jest przekazanie wiedzy o funduszach, a szczególnie o zmianach, które zachodzą we wschodnich regionach kraju dzięki Programowi Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 (PO RPW).

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Technik weterynarii w roli adwokata

  adwDębiccy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który podawał się za adwokata. Przygotował się do swojej roli. Na pierwszy rzut oka dyplomy, wpis na listę adwokatów, pieczątki, zaświadczenia i sporządzone dokumenty nie budziły wątpliwości. Nawet osoby korzystające z jego usług nie miały większych zastrzeżeń. Mężczyzna został przesłuchany, przyznał się do oszustwa.

  Młody dębiczanin jakiś czas temu znalazł zatrudnienie w irlandzkiej firmie zajmującej się budową autostrady. Okres trzech lat spędzonych na pracy fizycznej w Irlandii pozwolił mu na podniesienie umiejętności językowych, więc dobrze sprawdzał się w biurze zagranicznej firmy. Zajmował się sprawami księgowymi, kadrowymi, organizacyjnym, pracował też jako tłumacz.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Kto zauważy problemy i troski rodzin wielodzietnych?

  IMG_7326RZESZÓW. O problemach i troskach rodzin wielodzietnych rozmawiali w Rzeszowie członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rodzin Wielodzietnych „Rodzina Rodzin” i działaczki Ruchu Kobiet na Rzecz Życia Publicznego. Spotkanie odbyło się w ramach cyklicznych spotkań organizowanych przez Ewę Draus, radną Sejmiku Województwa Podkarpackiego (byłą wojewodę podkarpacką), jedną z inicjatorek powstania Ruchu Kobiet na Rzecz Życia Publicznego. Wzięła w nim udział także Anna Pakuła-Sacharczuk, działaczka społeczna i była posłanka na Sejm RP w poprzedniej kadencji.

  Stowarzyszenie na Rzecz Rodzin Wielodzietnych „Rodzina Rodzin” podejmuje szereg działań wspierających rodziny borykające się z problemami związanymi z wychowaniem dzieci. W wielu przypadkach, jak poinformowała prezes Irena Rzęsa, są to rodziny nie mające stałego źródła utrzymania. Często jedyną otrzymywaną pomocą jest ta otrzymywana od Stowarzyszenia.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Graduacja absolwentów WSPiA

  WSPiA1Absolwenci studiów niestacjonarnych Wyższej Szkoły Prawa i Administracji odebrali w sobotę (03.09) dyplomy ukończenia studiów. W uroczystej Graduacji uczestniczyło ponad 200 osób ubranych w togi i birety oraz władze uczelni i rodziny naszych absolwentów. Była to ostatnia okazja do spotkania się w tak licznym gronie osób, które ukończyły zarówno jednolite studia magisterskie jak i studia drugiego stopnia na kierunku Administracja.

  Do zobaczenia

  Gratuluje Państwu, że ukończyliście studia i zdobyliście wymarzony tytuł magistra na dobrej uczelni, jaką z pewnością jest Wyższa Szkoła Prawa i Administracji – mówił absolwentom zgromadzonym w Auli „Collegium Administrativum” prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA. – Ten dyplom niech rozpoczyna nowy etap w waszym życiu. Etap, w którym stajecie się osobami jeszcze bardziej wartościowymi na rynku pracy. Wartościowymi, bo chcieliście poświęcić parę lat życia, aby zdobyć wyższe wykształcenie. Pamiętajcie, że bez wątpienia otrzymanie dyplomu ukończenia studiów to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu – tłumaczył prof. Jerzy Posłuszny.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Komu służy zadyma w jarosławskim COM-ie.

  Rozmowa z Jerzym Tarkowskim, prezesem zarządu Centrum Ratownictwa Medycznego Sp. z o.o. w Jarosławiu.

  P. – Od pewnego czasu wokół szpitala w Jarosławiu dzieją się dziwne rzeczy, które akurat mają mało wspólnego z właściwie pojętą troską o zdrowie mieszkańców miasta i powiatu. Zapytam Pana, jak w tytule: komu służy “zadyma” w jarosławskim COM-ie?

  J.T. – Nawet mało wnikliwy obserwator zauważy, że najwięcej do stracenia ma zaledwie kilka osób spośród pracowników COM, które pod hasłami związkowymi walczą o własną prywatę. Smutne, a wręcz żenujące jest, do jakich metod zdolni posunąć się ludzie, którzy potrafią cynicznie wykorzystać niewiedzę bądź sztucznie wywołany strach wśród załogi. A polityka szantażu wobec administracji rządowej i samorządowej, a nawet manipulowanie dokumentami hierarchów Kościoła świadczy o braku wyobraźni graniczącej z głupotą. To metody, których najgorszych wzorów można by szukać w systemach totalitarnych gdzie obywatele byli okłamywani, manipulowani nawet za pomocą fałszowanych bądź wykradanych podstępnie dokumentów. A dowodów, że tak istotnie się dzieje mamy sporo. Odpowiedź na pytanie komu służy sianie fermentu nasuwa się sama.

  P. – Mówi Pan, że najwięcej do stracenia ma kilka osób. Ale coraz głośniej mówi się o prywatyzacji szpitala, co może spowodować redukcję zwolnienia w znacznie większej skali.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zapraszamy na uroczyste wręczenie dyplomów

  studPrawie 230 studentów WSPiA już w najbliższą sobotę weźmie udział w uroczystej Graduacji. Dyplomy ukończenia studiów w Wyższej Szkole Prawa i Administracji odbiorą w tym dniu absolwenci studiów niestacjonarnych na kierunku Administracja. Na uroczystej Graduacji oprócz naszych absolwentów i władz uczelni obecne będą również rodziny osób odbierających dyplomy.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Miasto inwestuje miliony w szkoły

  salagPonad 30 milionów złotych z budżetu miasta zostanie przeznaczone w tym roku na remonty i modernizację szkół. W dniu 1 września br. przy Zespole Szkół Elektronicznych oficjalnie do użytku zostanie oddana kolejna hala sportowa w mieście.

  W roku ubiegłym przy IV LO w Rzeszowie miasto wybudowało nową halę sportową. W tym roku powstała kolejna. Dzisiaj odbyła się na niej inauguracja roku szkolnego w Rzeszowie. Budowa hali przy „elektroniku” kosztowała 5,5 mln zł z czego ponad milion stanowiło dofinansowanie z programu Rozwój Bazy Sportowej Województwa Podkarpackiego.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Bezpieczna droga z radami SpongeBoba

  bezpDziś, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, rusza II edycja społecznej kampanii "Bezpieczna droga z radami SpongeBoba". Dzieci w przedszkolach i szkołach będą uczyć się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, na której występują w rolach pieszego, pasażera czy rowerzysty. Z kampanią, zainicjowaną przez polską Policję i  dziecięcy kanał telewizyjny Nickelodeon, organizatorzy chcą dotrzeć do każdego przedszkola i każdej szkoły w Polsce.

  Pierwszy dzień szkoły to doskonała okazja do tego, by po raz  kolejny przypomnieć wszystkim dorosłym, jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci na drodze. Mimo że z roku na rok spada liczba wypadków z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego, to jednak zagrożenie ciągle występuje, a zabitych i rannych w skali całego kraju można liczyć w tysiącach. Według statystyk, w 2010 roku na drogach Podkarpacia miało miejsce 245 wypadków z udziałem dzieci (w 2009 roku było ich 260).

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja