Cz13062024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start
Filtr
 • Zima atakuje bezbronnych - nie bądź obojętny!

  Tegoroczna zima kazała na siebie długo czekać. Siarczysty mróz i okryta śnieżnym puchem okolica, to tylko jedna strona medalu. Niestety niskie temperatury okazują się często śmiertelne dla osób bezdomnych. Pamiętajmy, że nasza reakcja może uratować komuś życie.

  Mimo, że zima przyszła w tym roku dość późno, to niskie temperatury, które ze sobą przyniosła, bardzo szybko dały się wszystkim we znaki. Zanim wyjdziemy z domu, dla włansego bezpieczeństwa, załóżmy ciepłe ubranie i zjedzmy sycący posiłek. Pamiętajmy również jak ważne jest prawidłowe korzystanie z pieców i piecyków gazowych - stare, niesprawdzane i nieczyszczone, mogą stać się przyczyną zatrucia czadem.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Telefon informacyjny dla bezdomnych

  987Osoby bezdomne wymagające pomocy w okresie zimowym mogą korzystać z  całodobowego numeru informacyjnego 987, pod którym uzyskają informacje dotyczące placówek prowadzących dożywianie, a także miejsc w schroniskach i noclegowniach. Numer działa w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego i jest bezpłatny. Pod 987 może zadzwonić każdy, kto posiada informacje na temat bezdomnych potrzebujących pomocy.

  W województwie podkarpackim działa 19 schronisk i noclegowni i 82 placówki prowadzące dożywianie. Wydział Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie zwrócił się z prośbą do podkarpackich ośrodków pomocy społecznej o podjęcie konkretnych działań zapewniających pomoc osobom, które mogą być narażone na wychłodzenie organizmu.{jcomments on}

 • Zakończyliśmy II edycję Stypendium z Wyboru

  27_marze_-_indywidualni_i_liderzy_grupOpłata studiów, własny biznes, wolontariat w Afryce - to tylko kilka marzeń z 27 jakie udało się spełnić w II edycji Stypendium z Wyboru. Wszystkie marzenia są warte ponad 100 tysięcy złotych.

  Zakończono II edycję unikalnego programy Stypendium z Wyboru. Tym samym znamy wyniki głosowania i nazwiska szczęśliwców.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Największa liczba zgłoszeń w 7. Edycji Programu Wspierania Aktywności Lokalnej „Razem Możemy Więcej” z województwa podkarpackiego

  logo_EFRWPW 7. edycji konkursu wniosków w ramach Programu Wspierania Aktywności Lokalnej „Razem Możemy Więcej”, realizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, wpłynęło 781 wniosków o udzielenie grantu na łączną kwotę ponad 5 mln 800 tys. zł. 88 wniosków, najwięcej ze wszystkich województw, złożyły stowarzyszenia i organizacje pozarządowe z Podkarpacia. Lista laureatów programu zostanie ogłoszona w drugim tygodniu marca bieżącego roku.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Pijany awanturnik na stoku narciarskim

  p1Przemyscy policjanci pełniący służbę na miejskim stoku narciarskim zainterweniowali w stosunku do 41-latka z Jarosławia, który w stanie nietrzeźwości jeździł na nartach. Ponadto mężczyzna nie zważając na znajdujące się na stoku dzieci wykrzykiwał słowa wulgarne i zaczepiał narciarzy.

  W czwartek tuż po godz. 16. patrol Policji znajdujący się na stoku zauważył narciarza, który swoim zachowaniem zagrażał innym uczestnikom wyciągu. Mężczyzna zajeżdżał innym drogę i wykrzykiwał w stosunku do nich słowa wulgarne. Oburzeni narciarze zwracali mu uwagę na znajdujące się w pobliżu dzieci, lecz awanturnik nie zamierzał reagować.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dwóch 18-latków utonęło pod lodem

  ut1Z zalewu w Zaklikowie dzisiaj około południa płetwonurkowie ze straży pożarnej wyłowili ciała dwóch młodych mężczyzn, mieszkańców powiatu stalowowolskiego. Młodzi ludzie najprawdopodobniej weszli na lód, który załamał się pod nimi. Policjanci ze Stalowej Woli wyjaśniają okoliczności tej tragedii.

  Dzisiaj rano około godz. 9.35 do stalowowolskich policjantów dotarła informacja o zaginięciu dwóch młodych mężczyzn. Ostatni raz młodzi ludzie byli widziani w czwartek późnym wieczorem. Dzisiaj zaniepokojeni przedłużającą się nieobecnością rodzice jednego z nich poinformowali o tym Policję. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że mogli oni utonąć pod lodem w zaklikowskim zalewie. Wskazywało na to załamanie lodu w odległości około 20 metrów od brzegu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zderzenie radiowozu z samochodem strażackim

  w1Wczoraj około godz. 20.30 na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i Lisa Kuli doszło do wypadku z udziałem policyjnego busa i wozu strażackiego. Troje policjantów trafiło do szpitala.
  Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do jakiego doszło na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i Lisa Kuli w Rzeszowie. Policyjny fiat wjechał na skrzyżowanie z ulicy Jagiellońskiej podczas zapalonego zielonego światła. W tym samym czasie ulicą Lisa Kuli jechał na włączonych sygnałach błyskowych i dźwiekowych samochód Straży Pożarnej.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • TEKST DECYZJI URZĘDU LOTNICTWA CYWILNEGO

  TEKST DECYZJI URZĘDU LOTNICTWA CYWILNEGO - DECYZJA O WPISANIU LĄDOWISKA DO EWIDENCJI LĄDOWISK

  Na podstawie art. 93 ust. 2 ustawy z dnia 3 lipca 2002 roku - Prawo lotnicze (Dz. U. z ż006 r. Nr 100, poz. 696 z późn. zm.) oraz art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r., Nr 98, poz., 1071 z późn. zm.), po rozpatrzeniu wniosku z dnia 14.12.2011. znak: Sz.P.II9023/L/22/11 Dyrektora Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, ul. Żeromskiego 22, 39-300 Mielec i pisma uzupełniającego powyższy wniosek znak Sz.P.II9023/L/25/11 z dnia 29.12.2011r., postanawiam wpisać lądowisko dla śmigłowców Mielec zlokalizowane na działkach ewidencyjnych: nr 1050/3, 1657/10,1646/11, 1646/12, 1646/13, 1646/16 w miejscowości Mielec, województwo podkarpackie do ewidencji lądowisk pod numerem 100, jako lądowisko przystosowane do startów i lądowań śmigłowców o dopuszczalnej masie startowej MTOM do 5700 kg.

  Zgłaszającym lądowisko do ewidencji jest Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, ul. Żeromskiego 22, 39-300 Mielec.

  UZASADNIENIE

  Dyrektor Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, w oparciu o art. 93 ust. 2 przywołanej ustawy Prawo lotnicze, pismem z dnia 14.I2.2011r, znak: Sz.P.II9023/L/25/11 wystąpił do Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego z wnioskiem o wpisanie do ewidencji lądowiska dla śmigłowców w Mielcu przy ul. Żeromskiego 22. Po rozpatrzeniu powyższego wniosku i pisma go uzupełniającego znak: Sz.P.II9023/L/25/11 z dnia 29.12.2011r. wraz z wymaganymi dokumentami, stwierdzam, że lądowisko przy Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu zlokalizowane przy ul. Żeromskiego 21, na działkach ewidencyjnych: nr 1050/3, 1657/10,1646/11, 1646/12, 1646/13, 1646/16w m. Mielec, odpowiada wymaganiom określonym przepisami art. 93 ust. 2 ustawy Prawo lotnicze i orzekam jak w sentencji.

  Decyzję wydał wiceprezes ULC ds. standardów lotniczych Tomasz Kądziołka w zastępstwie prezesa ULC Grzegorza Kruszyńskiego.

  Załącznikami do tego dokumentu są: instrukcja operacyjna i karta ewidencyjna.

 • Mieleckie lądowisko wpisane do rejestru Urzędu Lotnictwa Cywilnego

  BHMieleckie lądowisko wpisane do rejestru Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Jest też porozumienie z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym

  Płyta gotowa do użytkowania

  Zakończenie budowy lądowiska dla śmigłowców ratunkowych mielecki szpital uroczyście świętował w listopadzie. Teraz - wpisem do rejestru Urzędu Lotnictwa Cywilnego - zamknięto drugi etap prac, związany już ściśle z formalnym przygotowaniem obiektu do użytkowania. Szpital porozumiał się także z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, co oznacza, że nie ma już żadnych przeszkód, by lądowisko zaczęła działać.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • "Bezpieczne Ferie 2012"

  ferieW poniedziałek na Podkarpaciu rozpoczną się ferie zimowe. Region naszego województwa oferuje wiele atrakcji na zimowy wypoczynek. Jak co roku, nad bezpieczeństwem najmłodszych wypoczywających na Podkarpaciu czuwają policjanci. Z myślą o dzieciach, ale też ich rodzicach, wychowawcach i organizatorach zimowych atrakcji przedstawiamy kilka porad i informacji na temat bezpiecznych ferii.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Walentynkowe pokusy

  serduszkaCzas Walentynek jest doskonałą okazją ku temu, by sprawdzić ile prawdy drzemie w starym przysłowiu „przez żołądek do serca”. Wszak zakochani swoje święto często obchodzą przy romantycznej kolacji, podczas której na talerzu pojawiają się produkty o afrodyzyjnym działaniu. Warto więc wcześniej zastanowić się jak skomponować potrawy na ten wyjątkowy dzień. Tajniki sercowej diety zdradza Agnieszka Piskała, Specjalista ds. Żywienia z Nestlé Polska S.A.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • WSPiA wśród najchętniej wybieranych uczelni w Polsce

  Wyższa Szkoła Prawa i Administracji jest jedną z najchętniej wybieranych uczelni niepublicznych w kraju. Tak wynika z przygotowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowania rekrutacji 2011/2012. Na 330 uczelni niepublicznych w Polsce WSPiA znalazła się na 10 miejscu wśród najczęściej wybieranych przez kandydatów na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wyjątkowy spektakl "I LOVE YOU"

  Plakat_1_I_LOVE_YOU„I LOVE YOU” to muzyczny spektakl dla singli i żonatych. Dla pozostających w nieformalnych związkach i rozwodników. Dla wszystkich, którzy byli, są lub będą w parze. Dla tych, którzy chcieliby być. I dla tych, którzy za nic, nigdy więcej , za żadne skarby nie chcą się już zakochać.
  W szeregu zabawnych scenek i przebojowych piosenek spektakl opowiada o miłosnych wzlotach i bolesnych upadkach. O uniesieniach , porażkach i mozolnych poszukiwaniach idealnego partnera. Oraz o tym co się dzieje, kiedy się wreszcie uda znaleźć kogoś na stałe. Czy teraz wreszcie zaczyna się sielanka? Nic bardziej błędnego. Życie we dwoje to nieustanna próba sił i charakterów, odwieczne spory o rozrzucone skarpetki i niepotrzebne zakupy. Jak śmieszne wydają nam się te sytuacje kiedy spojrzymy na nie z dystansu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Pilotażowy program edukacji ekonomicznej „Na własne konto”

  logo_EFRWPNowy projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej

  Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej rozpoczyna pilotażowy program edukacji ekonomicznej pt. „Na własne konto”. Program skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych, poszerzanie wiedzy ekonomicznej oraz umiejętność planowania własnej ścieżki zawodowej wśród młodzieży gimnazjalnej z terenów wiejskich.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Odciążenie ul.Podkarpackiej?

  podkarpacka.JPG

  Remont ulicy Podkarpackiej w Rzeszowie staje się niezwykle uciążliwy zarówno dla mieszkańców Rzeszowa jaki i osób przyjezdnych. Niedawno rozpoczęto roboty remontowe na skrzyżowaniu z Aleją Powstańców Warszawy. Od kilku dni, wjeżdżający do Rzeszowa, stoją po 40 minut w porannych i południowych korkach.

  Władze miasta powinny natychmiast rozpocząć rozmowy z władzami Politechniki Rzeszowskiej, by część ruchu puścić przez ul Poznańską i Emilii Plater. Takie rozwiązanie powinno być udostępnione na wysokości wyjazdu z Praktikera.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Sukces Solistów z Klubu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie

  KLU_0181Młodzi wokaliści zdobyli najwyższe laury podczas III Ogólnopolskiego przeglądu kolęd i pastorałek w Gdyni "Nadmorska Kolęda 2012". Wokaliści godnie reprezentowali Miasto Rzeszów pod kierownictwem instruktora Pani Ewy Jaworskiej - Pawełek.

  W kategorii soliści: tytuł laureata festiwalu otrzymała Agnieszka Podubny, Arkadiusz Kłusowski.

  Wyróżnienie trafiło do rąk Katarzyny Sztaby.

  W kategorii zespoły wokalne: Wyróżnienie dla tercetu Presto.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Kobiecy punkt widzenia -dążenie do doskonałości?

  saloon2Dobry wygląd, początkiem sukcesu? Dążenie do doskonałości, do bycia jak kobiety z pierwszych stron gazet, powoduje że szukamy różnych sposobów, aby osiągnąć postawiony przez nas cel. Może czas otworzyć się na zmiany i wpuścić trochę świeżości do naszego życia?

  To niewątpliwe, że kobiety chcą i potrzebują wyglądać dobrze. Presja gazet, zdjęć modelek i celeberytów sprawia, że chcemy doścignąć nasze ideały.  Jesteśmy w stanie zrobić wiele, żeby podobać się innym i poczuć się atrakcyjnie w swoim ciele. Badania psychologiczne dowodzą, żeby mówić o pełni szczęścia i spełnienia musimy najpierw poczuć siebie i zaakceptować siebie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Policja poszukuje zaginionej 17-letniej Agaty Siembidy

  poszukiwanaNiżańscy policjanci poszukują zaginionej 17-letniej Agaty Siembidy z miejscowości Mostki. Dziewczyna ostatni raz była widziana w środę, 18 stycznia rano w Nisku.

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nisku poszukują zaginionej 17-letniej mieszkanki miejscowości Mostki gmina Jarocin. Dziewczyna ostatni raz była widziana w dniu 18 stycznia br. (środa) rano w Nisku na przystanku autobusowym, z którego miała udać się do szkoły. Zaginiona nie dotarła do szkoły, około godziny 10 nawiązała ostatni kontakt telefoniczny z bratem. Mogła przebywać na terenie Rzeszowa lub okolic.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Autokar z dziećmi wjechał do rowu

  autokarPolicjanci pracują na miejscu wypadku, do którego doszło w Trześni w powiecie kolbuszowskim. Kierowca autokaru wiozącego dzieci na lodowisko, wpadł w poślizg i wjechał do rowu. Autokar przewrócił się na bok. Do szpitala przewieziono troje dzieci. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  Do zdarzenia doszło o godz. 8.50. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca autokaru wpadł w poślizg, zjechał do przydrożnego rowu, gdzie autokar przewrócił się na bok. Autobus przewoził pięćdziesięcioro dzieci ze szkoły podstawowej w Cmolasie i czworo ich opiekunów. Dzieci jechały na lodowisko. Do szpitala trafiło troje dzieci.{jcomments on}

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • „Cyrkuluj Książeczko” – sukces akcji dla dzieci

  cyrkuluj-ksiazeczkoW dniach od 24 października do 4 grudnia 2011 r. w 10 sklepach sieci Auchan trwała akcja „Cyrkuluj książeczko”  zorganizowana we współpracy z Fundacją „Już Pomagam”.  Patronat nad akcją  objęła  doradca rzecznika praw dziecka, pani  Henryka Krzywonos- Strycharska. 

  Celem akcji była zbiórka książek dla dzieci w wieku 3-7  lat.  W tych dniach w sklepach sieci wystawione były specjalne kosze, do których klienci mogli wkładać przyniesione książki.  Udało się zebrać 2 937 książek, które Fundacja „ Już Pomagam” przekaże do miejsc użyteczności publicznej: do bibliotek, domów dziecka, szpitali, a także szkół polskich na Litwie. Akcja przeprowadzona była z myślą o umożliwieniu dzieciom łatwiejszego dostępu do książek.{jcomments on}

 • Doładuj telefon przez internet prosto z naszego Portalu!

 • BIESY 2012

  biesy"Biesy 2012" to konkursy sztuk muzycznych, plastycznych, fotograficznych i filmowych. Celem nadrzędnym konkursu „Biesy 2012” jest wyłonienie przez organizatora (Pub-Galeria „Biesy” z siedzibą w Rzeszowie przy ul. Szopena 59) Osobowości Roku 2012 w dziedzinie sztuk muzycznych, plastycznych jak i pokrewnych na terenie miasta Rzeszowa i województwa podkarpackiego. 

  Czas trwania konkursu: luty-listopad 2012. Zgłoszenia oraz informacje na temat konkursów: Pub-Galeria „Biesy” ul. Szopena 59, Rzeszów.{jcomments on} 

    

 • Pomóżmy Patrycji - to nic nie kosztuje...

  100_2859APEL O POMOC dla Patrycji Golec

  Za pośrednictwem fundacji "Zdążyć z Pomocą" prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dla naszej córki Patrycji Golec lat 14, która cierpi na Zespół Retta.

  Patrycja od urodzenia jest niepełnosprawna fizycznie i wymaga stałej i długotrwałej rehabilitacji. Wszystkie zabiegi, lekarstwa i sprzęt rehabilitacyjny to ogromny wydatek i obciążenie dla budżetu naszej rodziny. Dlatego prosimy o pomoc finansową i przekazanie 1% swojego podatku dla naszej corki.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Okradali rzeszowskie kościoły

  zatrzymanyPolicjanci zatrzymali sprawców, którzy w ubiegłym tygodniu okradli dwa kościoły na terenie Rzeszowa. 12 stycznia złodzieje włamali się i okradli kościół przy ulicy Partyzantów. Następnej nocy nieznany sprawca ukradł miedziane rynny z kościoła przy ulicy Reformackiej. Tydzień później sprawcy znaleźli się w rękach Policji. W pierwszym przypadku włamania i kradzieży dokonali dwaj mężczyźni w wieku 22 i 21 lat. Złodziejem rynien okazał się nieletni.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Kupować czy nie kupować w 2012?

  greNowy Rok zazwyczaj niesie ze sobą nowe postanowienia. Dla wielu osób celem jest kupno pierwszego w życiu mieszkania. Zadają sobie więc pytanie – spieszyć się czy poczekać? Jak kształtować będą się ceny nieruchomości w 2012 r.?

  Kryzys na rynkach światowych, jakiego niedawno doświadczyliśmy wpłynął na spadek cen nieruchomości w Polsce. Po pierwsze dlatego, że wskutek obaw przed konsekwencjami kryzysu spadł nieco popyt na mieszkania, po drugie – ogromny wzrost kursu walut spowodował, że możliwości uzyskania kredytów hipotecznych dla wielu osób wręcz skończyły się.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dziś policyjna akcja "Bus"

  busPolicjanci ruchu drogowego prowadzą dziś działania pod nazwą "Bus". Szczególnym kontrolom poddawane są autobusy i mikrobusy przewożące pasażerów. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa osób korzystających z przewozów autobusowych.

  Działania rozpoczęły się wczesnym rankiem. Podkarpaccy policjanci zwracają uwagę na stan techniczny i obowiązkowe wyposażenie pojazdów przeznaczonych do przewozu osób. Kontrolują trzeźwość kierujących, a także to, czy kierowcy posiadają wymagane dokumenty i czy nie przekraczają dozwolonej prędkości.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Rzeki pod kontrolą

  DSC05618Od czwartku w Rzeszowie działa Centrum Zarządzania Kryzysowego. Na Wisłoku, Strugu i Młynówce zostało zamontowanych osiem nowoczesnych stacji pomiarowych, które przez całą dobę monitorują poziom rzek. Jeżeli stan wody niebezpiecznie się podwyższy, mieszkańcy zagrożonych terenów zostaną o tym powiadomieni sms-em.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na terenie miasta Rzeszowa

  Z dniem 28 stycznia 2012 r. rusza kolejna akcja zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z gospodarstw domowych.  Jest to już kolejny rok zbierania „elektrośmieci” na terenie Rzeszowa, w ramach porozumienia Gminy Miasta Rzeszów z Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S. A. w Warszawie oraz rzeszowską firmą EkoTop Sp. z o. o.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Szpital Powiatowy w Mielcu po raz kolejny wspomógł WOŚP

  wop-szpitalKierowcy z kolumny transportu mieleckiego szpitala już na dobre zaprzyjaźnili się z wolontariuszami WOŚP, wraz z którymi odwiedzali w niedzielę miejscowości, w których jeszcze trzy lata temu młodzi ludzie nie prowadzili kwesty. – W ten sposób zamalowaliśmy białe plamy na powiatowej mapie WOŚP. W pewnych miejscowościach ludzie garneli się do pomocy, ale wolontariuszom bardzo trudno było tam dostrzec. Zmieniliśmy to i bardzo się cieszymy – mówi Tadeusz Piekarski, kierowca z sekcji transportu mieleckiego szpitala.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Stypendium z Wyboru - trwa głosowanie!

  Oddano już prawie 200 tysięcy głosów na uczestników II edycji Stypendium z Wyboru. Do rozdania jest ponad 100 tysięcy złotych. Ponad 700 studentów i absolwentów z całej Polski i zza granicy od 19 grudnia walczy o stypendia na marzenia związane z edukacją bądź z rozwojem kariery zawodowej. - Najwięcej aplikacji mamy z województwa mazowieckiego, wielkopolskiego i śląskiego - informuje Katarzyna Godlewska, prezes Fundacji Absolvent.pl.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Praca jest w Internecie. Pomoc doradców zawodowych też

  Prognozy rynku pracy na 2012 rok pokazują, że nie będzie lepiej. Eksperci mają nadzieję, że poziom bezrobocia będzie stosunkowo stabilny i będzie utrzymywał się w okolicy 12%. Czy urzędy pracy robią wszystko aby pomóc bezrobotnym odnaleźć się na rynku pracy? A może to tylko stare, zacofane, nikomu niepotrzebne instytucje biurokratyczne?

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dwa poważne wypadki na drogach regionu

  Do dwóch poważnych wypadków doszło dzisiejszego popołudnia na drogach województwa podkarpackiego. W Cieszynie pod Strzyżowem na drodze wojewódzkiej nr 988 i w Lubeni koło Rzeszowa na drodze powiatowej policjanci ustalają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń.

  W Cieszynie w gminie Wiśniowa na drodze wojewódzkiej nr 988 25-letni kierujący suzuki vitara zjechał na pobocze i wjechał w sześcioosobową grupę kolędników - dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Samochód potrącił trzy dziewczynki.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Świeć Się: Rzeszów walczy o tytuł najpiękniej oświetlonego miasta w Polsce

  rz1Rzeszów został zwycięzcą pierwszego etapu plebiscytu „Świeć Się”, otrzymując 75% głosów w województwie. Na drugim miejscu uplasował się Przemyśl (8%), a za nim Jasło (4%). Rzeszów będzie reprezentować woj. podkarpackie w finale plebiscytu na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce.

  W organizowanej przez Grupę ENERGA zabawie każdy może zagłosować na jedno z 17 miast-finalistów, wyłonionych przez internautów w pierwszym etapie konkursu. Głosować można do 15 stycznia 2012 r. za pośrednictwem serwisu www.SwiecSie.pl.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Policjanci zagrają dla Orkiestry

  wospW niedziele, 8 stycznia po raz XX zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podkarpaccy policjanci także zagrają z orkiestrą Jurka Owsiaka. W tym roku finał WOŚP odbędzie się pod hasłem "Gramy z pompą!". Policjanci będą uczestniczyć w zorganizowanych pokazach oraz w turnieju piłkarskim. Będą czuwać nad bezpieczeństwem kwestujących i spokojnym przebiegiem XX finału.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • II stopień Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie

  Już za niespełna tydzień (w środę 11.01) ponad 1500 uczniów z całej Polski przystąpi do II Stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie organizowanej przez WSPiA. Okręgowy Stopień odbędzie się w 15 województwach.

  Najwięcej młodych ludzi - prawie 800 - test będzie pisać na Podkarpaciu w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. –Wielu uczniów będzie go rozwiązywać również w województwie Dolnośląskim.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Rak gruczołu krokowego – druga edycja spotkań edukacyjnych w ramach kampanii „Męska Sprawa”

  9 stycznia (poniedziałek) o godzinie 17:00 w Best Western Hotel Ferdynand przy ulicy Grottgera 28 w Rzeszowie oraz 16 stycznia (poniedziałek) w Wojewódzkim Szpitalu im. Ojca Pio przy ulicy Monte Cassino 18 w Przemyślu odbędą się spotkania edukacyjne dla pacjentów i ich rodzin w ramach drugiej edycji kampanii dotyczącej raka prostaty „Męska Sprawa”.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nie zajmuj bez potrzeby numeru alarmowego!

  Praca dyspozytorek pogotowia paraliżowana przez pytania o… dyżury aptek

  Podczas gdy dyspozytorka np. pilnie przekazuje świadkowi wypadku wytyczne dotyczące udzielania pomocy przedmedycznej poszkodowanemu, do którego już pędzi karetka, rozmowę przerywa nawet kilka razy telefon z pytaniem, jaka apteka pełni dyżur. – Naprawdę nie takie jest przeznaczenie telefonu alarmowego. Takich rzeczy robić nie wolno, a stało się to groźną plagą –mówi lek. med. Jerzy Gromny, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja