Cz13062024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start
Filtr
 • Wizyta ambasadora Iranu w Rzeszowie

  ambasador_iranuWicewojewoda podkarpacki Alicja Wosik gościła (29 lutego) ambasadora Iranu Samada Ali Lakizadeha. Wizyta miała charakter kurtuazyjny. W spotkaniu uczestniczyli również pierwszy sekretarz Ambasady Islamskiej Republiki Iranu w Warszawie, attaché kulturalny Behzad Mohammadi oraz prorektor ds. badań naukowych i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Aleksander Bobko.

  Wicewojewoda Alicja Wosik zaprezentowała ambasadorowi specyfikę województwa podkarpackiego. Podkreśliła, że Podkarpacie jest regionem z dobrym zapleczem przemysłowym, a także z bogatymi walorami turystycznymi i kulturowymi. Ambasador Samad Ali Lakizadeh przedstawił historię polsko – irańskich stosunków dyplomatycznych.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Publiczna debata o ACTA w WSPiA

  Co to jest ACTA i jak wpłynie na nasze życie to główne tematy „Publicznej debaty o „ACTA”, która odbędzie się w środę 29 lutego o godzinie 10:00 w auli budynku WSPiA w Przemyślu. Organizatorem spotkania jest Studenckie Koło Naukowe Administratywistów i Prawników działające przy Wyższej Szkole Prawa i Administracji. W Debacie oprócz studentów naszej uczelni uczestniczyć będą również zaproszeni goście.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • WSK-PZL Rzeszów nagrodzona honorowym tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł"

  IMG_0068Już po raz dwunasty redakcja Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl nadała honorowe tytuły "Tego, który zmienia polski przemysł". Wśród laureatów znalazła się rzeszowska firma WSK-PZL Rzeszów.

  Nagrody zostały wręczone 10 lutego bieżącego roku, podczas forum „Zmieniamy Polski Przemysł”. Tytułem „Tego, który zmienia polski przemysł” zostali wyróżnieni również Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska, Zakłady Azotowe w Mościcach, Zakłady Azotowe Puławy, KGHM Polska Miedź, Carboautomatyka, Jastrzębska Spółka Węglowa, Autostrada Wielkopolska, Gaz-System i Grupa Allegro.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Fatalne plany Rządu związane ze zmniejszeniem dotacji dla przedszkoli niepublicznych

  Kolejne zamieszanie w systemie oświaty. Rząd planuje zmniejszenie dotacji na dziecko w przedszkolach niepublicznych, co spowoduje załamanie systemu funkcjonującego w Polsce od dziesięcioleci. To kolejna niedobra zmiana po reformie sześciolatków, martwej ustawie żłobkowej i reformie emerytalnej.

  Powołane w zeszłym roku w celu obrony praw swoich członków Stowarzyszenie Przedszkoli Niepublicznych alarmuje: obniżenie dotacji na dziecko w przedszkolu niepublicznym to krótkowzroczność: tam, gdzie rodzice nie uniosą ciężaru podwyżki czesnego upadłe przedszkola niepubliczne spowodują konieczność odtworzenia miejsc pracy i miejsc przedszkolnych przez samorządy, a to wydatki dużo większe niż oszczędności na dotacjach.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zapraszamy na Podkarpackie Targi Edukacyjne

  Nowoczesne laboratorium kryminalistyczne Wyższej Szkoły Prawa i Administracji będzie główną atrakcją stoiska uczelni podczas Podkarpackich Targów Edukacyjnych. Na targi zapraszamy we wtorek (28.02) i środę (29.02) w Rzeszowskiej Hali Podpromie. Tegoroczni maturzyści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z regionu z ofertą Wyższej Szkoły Prawa i Administracji będą mogli zapoznać się przy stoisku nr 45.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Sytuacja na rzekach Podkarpacia

  rzekiNa wszystkich rzekach obserwowane są wahania poziomu wody wywołane lokalnie tworzącymi się zatorami lodowymi. Nie ma jednak zagrożenia powodziowego. Minionego weekendu podkarpaccy strażacy udrażniali przepływ wody na małych rzekach, m.in. na rz.Sanoczek w Sanoku, rz. Mleczka w Przeworsku oraz na Wisłoce w miejscowości Jaworze Górne w powiecie dębickim.

  Obecnie stany ostrzegawcze przekroczone są na dwóch dopływach Sanu na rz. Lubczówce na wodowskazie w Zapałowie o 79 cm oraz na rz. Tanew w Osuchach o 23 cm.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Kampania telewizyjna Zakładów Aktywności Zawodowej

  IMG_6994Zakłady Aktywności Zawodowej rozpoczęły kampanię medialną, która ma zachęcić do zatrudniania osób niepełnosprawnych. To pierwsza tego typu akcja w kraju. O tym nowatorskim projekcie była mowa na konferencji prasowej, która odbyła się w TVP Rzeszów. Uczestniczył w niej również marszałek Mirosław Karapyta.

  Kampania podkarpackich Zakładów Aktywności Zawodowej ma być emitowana w TVP Rzeszów a od września także w TVP Kraków. W siedmiu spotach reklamowych wystąpili pracownicy ZAZ-ów, którzy mówią o tym czym na co dzień się zajmują. Oferta usług świadczonych przez podkarpackie Zakłady Aktywności Zawodowej jest naprawdę szeroka: od druków wielkoformatowych, przez wyrób mebli, rękodzieła artystycznego po usługi cateringowe.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zatrzymany sprawca brutalnych napadów na starsze kobiety

  kajdankiMieleccy policjanci zatrzymali sprawcę kilku rozbojów na kobietach i kradzieży torebek na terenie miasta. Sprawca to 16-latek z Mielca znany policjantom z popełniania czynów karalnych w przeszłości. Został ujęty w sobotę, a wczoraj usłyszał zarzuty. Przyznał się do zarzucanych mu czynów.

  Mieleccy policjanci od kilku miesięcy prowadzili intensywne czynności w sprawie kradzieży torebek i rozbojów, dokonywanych na terenie miasta przez nieznanego sprawcę. W wyjaśnienie sprawy zaangażowani byli funkcjonariusze wszystkich pionów mieleckiej Policji. Wytypowali oni i w efekcie w sobotę zatrzymali dwóch 16-latków z Mielca, z których jeden okazał się sprawcą kradzieży i rozbojów.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Mężczyzna spłonął w samochodzie

  wsamochodzieZarządzona przez prokuratora sekcja zwłok wyjaśni przyczynę śmierci mieszkańca Wróblika Szlacheckiego, który spłonął w samochodzie w pobliżu swojego domu. Według wstępnych ustaleń śledczych, auto najprawdopodobniej zapaliło się od nadmiernie nagrzanego układu wydechowego.

  Wczoraj, około godz. 10.30, Policja została powiadomiona o śmierci mężczyzny, który spłonął w samochodzie we Wróbliku Szlacheckim. Na miejscu, pracujący pod osobistym nadzorem prokuratora policjanci ustalili, że zmarłym jest 57-letni mieszkaniec tej miejscowości.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Konkurs Krasomówczy - Zgłoszenia

  Lokalny konkurs krasomówczyChcesz się sprawdzić? Nie boisz się nowych wyzwań? Przemówienie publiczne to Twój żywioł? Lokalny konkurs Krasomówczy jest właśnie dla CIEBIE!

  Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Rzeszów organizuje XVI edycję Lokalnego Konkursu Krasomówczego, który odbędzie się 14 marca 2012 r. o godz. 17.00 w Sali Teatralnej Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Za łapówki załatwiali zdany egzamin na prawo jazdy

  pjKilkadziesiąt osób zamieszanych w kupowanie praw jazdy, ponad 150 przesłuchanych świadków. Prokuratura Apelacyjna w Rzeszowie wystąpiła do sądu z aktem oskarżenia w stosunku do dziesięciu podejrzanych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. A wszystko zaczęło się od informacji, do jakich dotarli dębiccy policjanci.

  Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zakończyli śledztwo przeciwko osobom, które powoływały się na wpływy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Katowicach oraz jego oddziałach i podejmowały się pośrednictwa w załatwieniu pozytywnego wyniku z egzaminu prawa jazdy w zamian za łapówki. Sytuacja ta dotyczyła pomocy w zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego. Z pomocy takiej korzystały osoby ubiegające się o prawo jazdy kategorii B, C, C+E, a także osoby, które przystępowały do ponownego egzaminu po upływie okresu zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Potrącił pieszą i uciekł z miejsca wypadku

  wypadekPolicjanci z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy miejskiej zatrzymali sprawcę dwóch wypadków. 34-letni kierujący najpierw potracił pieszą, a uciekając z miejsca zdarzenia spowodował kolejny wypadek, w którym ucierpiały dwie osoby. Sprawca porzucił auto i próbował uciec pieszo. Został zatrzymany przez policjantów.

  Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 12:30. Jak ustalili interweniujący na miejscu policjanci, kierujący skodą fabia jadąc od ulicy Reymonta w kierunku ulicy Konopnickiej na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i wyjechał na przeciwległy pas. Tam potrącił przechodząca przez przejazd kolejowy 52 letnią kobietę. Kierujący nie udzielając pieszej pomocy odjechał z miejsca zdarzenia. Piesza z obrażeniami została przewieziona karetka pogotowia do szpitala.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • „Obroń się sama” - policjantka na spotkaniu z uczestniczkami

  ks

  Policjantka z Przeworska przeprowadziła zajęcia z kobietami uczestniczącymi w kursie: „Obroń się sama”. Na spotkaniu funkcjonariuszka omówiła zasady unikania ryzykownych zachowań oraz najskuteczniejsze sposoby reagowania na zaczepki. Po spotkaniu z policjantką kursantki doskonaliły techniki samoobrony z instruktorami sztuk walki.

  Zdarza się, że kobiety padają ofiarami różnego rodzaju przestępstw. Napastnicy wykorzystując przewagę fizyczną oraz fakt, iż działają z zaskoczenia dopuszczają się kradzieży, bywa niestety, że także przestępstw seksualnych.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Tragiczny wypadek w Boguchwale

  ww1

  Policjanci i inne służby ratownicze pracują na miejscu tragicznego wypadku, do którego doszło w Boguchwale. Zderzyły się dwa tiry i cztery samochody osobowe. Zginęły trzy osoby.Ruch w kierunku Rzeszowa odbywa się przez zatokę autobusową w samym centrum Boguchwały. W kierunku Barwinka samochody jadą normalnie.

  Do wypadku doszło około godz. 7.30 w Boguchwale nna drodze krajowej nr 9. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zderzyły się dwa tiry i cztery samochody osobowe. Kierowca ciężarówki jadący w kierunku Rzeszowa prawdopodobnie nie wyhamował i uderzył w stojące na światłach dwa samochody osobowe przygniatając je do drugiej ciężarówki, która pchnięta uderzyła w stojące przed nią dwa inne samochody osobowe.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ponad 6 promili alkoholu w organizmie

  Jak podaje literatura, dla większości ludzi stężenie alkoholu we krwi na poziomie 4-5 promili prowadzi do śmierci. Od tej reguły nie brak jednak wyjątków, a jeden z nich odnotowano w ubiegłym tygodniu w Krośnie. Zawartość alkoholu w organizmie pijanego mężczyzny przekroczyła śmiertelną dawkę o połowę.

  W ubiegłą środę po południu Policja została powiadomiona o przewiezieniu do szpitala nieprzytomnego mężczyzny z drobnymi obrażeniami głowy. Pacjent miał objawy zatrucia alkoholem i został znaleziony na klatce schodowej budynku, w którym mieszka. Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzną tym jest 51-letni krośnianin. Tego dnia zauważył go wynajmujący sąsiednie mieszkanie lokator, który niezwłocznie zorganizował pomoc.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

  tpopJuż w poniedziałek (20 lutego) rozpoczyna się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W ramach prowadzonej już po raz dwunasty akcji, w komendach Policji, sądach i prokuraturach  zorganizowane są dyżury. Tam, osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień.

  Gospodarzem inicjatywy „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw” jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuratorami, jednostkami organizacyjnymi Policji, organizacjami pozarządowymi.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Chodnik będzie pomimo protestów

  Niektórzy mieszkańcy osiedla Baranówka obwiniają miasto o zwlekanie z budową chodnika przy ul. Miłocińskiej. Zapewne nie wiedzą o tym, że chodnika nie ma tu do dzisiaj, ponieważ kilku mieszkańców Miłocina zaprotestowało przeciwko inwestycji, której częścią była właśnie ta budowa.

  W ostatnich dniach w jednej z rzeszowskich gazet ukazał się artykuł, w którym mieszkańcy osiedla Baranówka skarżą się na brak chodnika przy ul. Miłocińskiej. Obwiniają o to władze miasta, twierdząc, że miasto obiecało budowę chodnika już dawno i nie wywiązuje się z tych obietnic.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w WSPiA

  Prawie 200 studentów weźmie udział w dyktandzie uczelnianym Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Sprawdzian wiedzy z ortografii i interpunkcji odbędzie się we wtorek 21 lutego o godzinie 13:00 z okazji ustanowionego przez UNESCO Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zderzenie busa z renault - pięć osób trafiło do szpitala

  Policjanci pracują na miejscu wypadku, do którego doszło w Nienadówce. Zderzyły się tam bus przewożący pasażerów z osobowym renault. Do szpitala przewieziono pięć osób. Ruch na tym odcinku drogi krajowej nr 19 odbywa się wahadłowo.

  Do wypadku doszło przed godz. 16. na drodze krajowej nr 19 w Nienadówce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobowego renault skręcający w lewo na stację paliw, został uderzony przez wyprzedzającego go busa. Busem jechało siedemnaście osób, pięć zostało przewiezionych do szpitala. Kilku innych pasażerów busa uskarża się na bóle, są badani na miejscu. Dwóm osobom jadącym w renault nic się nie stało.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zamknięcie przejazdu na ul. Batorego w Rzeszowie

  W dniu jutrzejszym (17 lutego) od godz. 21.00 do godz. 06.00 dnia następnego, będzie zamknięty przejazd pod wiaduktem kolejowym na ul. Batorego. Zamkniecie przejazdu spowodowane będzie usuwaniem awarii wodociągowych przy ul. Żółkiewskiego - Batorego.
  Należy skorzystać z objazdu ulicami: Kochanowskiego, Marszałkowska, Piłsudskiego.

 • Tragedia na drodze w Chotowej

  Wczoraj wieczorem na drodze powiatowej w Chotowej został potrącony 17-letni pieszy. Młody mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala, a kierujący pojazdem, który brał udział w zdarzeniu porzucił pojazd i zbiegł. Aktualnie trwają poszukiwania kierowcy.

  Do wypadku doszło około godz. 19.30 na drodze powiatowej w miejscowości Chotowa. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem dostawczym marki VW LT na prostym odcinku drogi uderzył przodem pojazdu w pieszego. Po wypadku pojazd wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Potrącony mężczyzna został przewieziony do szpitala w Dębicy, gdzie pomimo starań lekarzy zmarł. Pieszym okazał się mieszkaniec gminy Czarna.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zawieje i zamiecie śnieżne na Podkarpaciu

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega! Na Podkarpaciu w ciągu najbliższej doby może spaść nawet 20 cm śniegu, a w Bieszczadach nawet 30 cm. Dodatkowo w całym regionie występować będą zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane silnym wiatrem dochodzącym w porywach do 80 km/h.

  Od kilku godzin bez przerwy pada śnieg oraz wieje bardzo silny wiatr powodujący duże utrudnienia na drogach. Jak podaje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich na większości dróg panują trudne warunki do jazdy, ale większość dróg jest przejezdnych. Pomimo nieustannego odśnieżania w kilku miejscach moga wystapić problemy z przejazdem z powodu nawiewania śniegu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Odnaleziony w Tatrach może być mieszkańcem wsi koło Jarosławia

  dyzurnyPolicja w Jarosławiu weryfikuje sygnał dotyczący nieznanego mężczyzny odnalezionego w Tatrach. Jak wynika z informacji przekazanych jarosławskiej Policji odnaleziony może być mieszkańcem wsi Makowisko koło Jarosławia. Policjanci rozmawiają z mieszkańcami tej miejscowości by potwierdzić ten sygnał.

  Wczoraj tuż po godz. 16 z dyżurnym jarosławskiej komendy skontaktowała się mieszkanka Makowiska. Kobieta twierdziła, że widziała w telewizji komunikat dotyczący mężczyzny odnalezionego w górskim szałasie w Tatrach. Mówiła, że przedstawiony na zdjęciu mężczyzna przypomina jednego z jej sąsiadów. Dyżurny Policji wydrukował zdjęcia odnalezionego i wysłał do kobiety patrol.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 9 mln 950 tys. zł dla ratowników górskich

  W tym roku MSW na zadania realizowane w zakresie ratownictwa górskiego przewidziało środki w wysokości 9 mln 950 tys. zł. W ramach tych środków Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzyma - 6 mln 350 tys. zł, a Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - 3 mln 600 tys. zł. Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzyma o 100 tys. zł. więcej niż w roku 2011.

   

  W ramach przewidzianego dofinansowania TOPR przeznaczy 1 mln 185 tys. zł. na utrzymanie śmigłowca ratowniczego SOKÓŁ, a 2 mln 415 tys. zł. na utrzymanie kadry ratowników górskich. Przewidziana w tym roku dotacja dla Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego jest na tym samym poziomie co w ubiegłym roku.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nowy komendant podkarpackiej Policji

  nowy_komendantInspektor Zdzisław Stopczyk jest od wczoraj Podkarpackim Komendantem Wojewódzkim Policji. Ceremonia wprowadzenia nowego komendanta odbyła się dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych o powołaniu na stanowisko Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji wręczył inspektorowi nadinspektor Andrzej Rokita, zastępca Komendanta Głównego Policji.

  W uroczystości wzięli udział m. in. Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta, Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Przybyli także przedstawiciele służb i instytucji, z którymi Policja współpracuje. Obecni byli komendanci miejscy i powiatowi Policji oraz kadra kierownicza komendy wojewódzkiej w Rzeszowie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Malawa to za mało!

  29_krystyna_wroblewska800x600_703364806Rozmowa z Krystyną Wróblewską, rzeszowską radną, dyrektorem Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli.

  - Zdecydowała się Pani poprzeć projekt uchwały klubu Rozwój Rzeszowa dotyczący przyłączenia sołectwa Malawa do Rzeszowa. Prezydent pięć razy poddawał pod głosowanie ten projekt. Co się stało?

  - Ktoś musiał w końcu powiedzieć głośno i publicznie to, co się mówi między nami radnymi. Za sporem o Malawę nie stoją racje merytoryczne, tylko czysta polityka.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Pięć osób zatruło się tlenkiem węgla w Rzeszowie

  Pięć osób trafiło do szpitala w Rzeszowie z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Poszkodowani to mieszkańcy bloku przy ul. Podwisłocze. Wszystkie osoby zostały przewiezione do szpitala. Dzisiaj rano na obserwacji w szpitalu pozostawała jeszcze dwójka dzieci w wieku 6 i 12 lat. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  Wczoraj, dyżurny komisariatu na Nowym Mieście został powiadomiony o zatruciu tlenkiem węgla, do którego doszło w jednym z bloków przy ul. Podwisłocze. Policjanci na miejscu zastali jednostkę straży pożarnej. Okazało się, że do zatrucia tlenkiem węgla doszło w dwóch rożnych mieszkaniach w tej samej klatce. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, przyczyną zatrucia było przekroczone stężenie tlenku węgla pochodzące z piecyków gazowych znajdujących się w łazienkach. Najprawdopodobniej doszło do cofnięcia spalin w kominie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • "Orlik" w Przemyślu

  orlikW Przemyślu powstało kolejne pełnowymiarowe boisko. Zostało stworzone w ramach rządowego programu „Moje boisko-Orlik 2012”. W uroczystym otwarciu, które odbyło się w poniedziałek 13 lutego uczestniczyły: minister sportu i turystyki Joanna Mucha i wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska.

  Nowy "Orlik" powstał przy Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych. Minister podczas wizyty zapowiedziała, że chce stworzyć program wykorzystania "Orlików" nie tylko latem, ale także zimą.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Renesans Oddziału Położniczo-Ginekologicznego w mieleckim szpitalu

  narodziny---szpital-mielecW 2010 roku 231 operacji. Teraz 62 w… samym styczniu!

  Ubiegłoroczna zmiana na stanowisku ordynatora oddziału Ginekologiczno-Położniczego mieleckiego szpitala wiązała się z powstaniem nowej strategii pracy oddziału. Wśród priorytetów, które dr n. med. Dariusz Komorowski założył na najbliższy czas znalazło się m.in. zwiększenie ilości zabiegów oraz rozszerzenie zakresu operacji. – I to się udało. Zaufało nam wiele kobiet, pacjentki są bardzo zadowolone, co przekłada się na to, że zainteresowanie naszym oddziałem rośnie. Co ciekawe, pomimo tego, że jest ogólny spadek urodzeń w kraju oraz pojawiają się nowe szpitale, liczba porodów utrzymała się na dotychczasowym poziomie – mówi dr Komorowski.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Uszkodzili 32 samochody - teraz odpowiedzą za swoje czyny

  uszk1Dwóch pijanych 20-latków odpowie za uszkodzenie kilkudziesięciu samochodów zaparkowanych przy alejach Jana Pawła II w Stalowej Woli. Ich zatrzymanie było możliwe dzięki informacji przekazanej policjantom przez mieszkańca miasta. Za uszkodzenie mienia grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Do zdarzenia doszło w sobotnią noc w Stalowej Woli przy alejach Jana Pawła II po godz. 1.30. W tym czasie do oficera dyżurnego stalowowolskiej komendy zadzwonił mieszkaniec miasta z informacją o młodych mężczyznach, którzy uszkadzają zaparkowane samochody kopiąc po nich i urywając lusterka. Mężczyzna podał ich rysopis i ubiór. 

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Pijany instruktor narciarstwa

  stokSkierowaniem do sądu wniosku o ukaranie zakończy się interwencja, jaką policjanci podjęli wobec instruktora narciarstwa w miejscowości Bystre. 50-letni mieszkaniec Rzeszowa uczył jeździć turystów i sam szusował po stoku mając w organizmie 2,26 promila alkoholu.

  O pomoc Policji poprosił zarządca wyciągu, obawiający się o bezpieczeństwo korzystających z niego narciarzy. Wcześniej osobiście prosił nietrzeźwego instruktora o opuszczenie stoku, został jednak zignorowany. Dzięki policyjnej interwencji 50-letni instruktor z Rzeszowa zszedł w końcu z trasy. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miał 2,26 promila alkoholu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Śmiertelne zaczadzenie

  Policjanci z komisariatu w Tyczynie prowadzą dochodzenie w sprawie śmierci 55-letniej kobiety. Wstępne ustalenia wskazują, że jest ofiarą zaczadzenia. Zatruła się tlenkiem węgla we własnym domu, w łazience.

  Policja odebrała informację o interwencji pogotowia ratunkowego i straży pożarnej wczoraj około godziny 22. Ratowników wezwał mieszkaniec jednego z domów przy ul. Kościuszki w Tyczynie. Poprosił o pomoc, bo znalazł swoją żonę leżącą na podłodze w łazience.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Prezentacja „Damy z gronostajem”

  dama

  "Dama z gronostajem" Leonarda da Vinci będzie pokazywana publiczności od kwietnia – zapowiedział  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.  10 lutego br. w Muzeum Narodowym w Krakowie odbyła się prezentacja obrazu po serii zagranicznych podróży. Dzieło  wróciło do Polski  8 lutego br.

  Decyzja, gdzie obraz będzie eksponowany, ma zapaść do końca lutego. Rozważane są cztery lokalizacje w Krakowie: Kamienica Szołajskich, arsenał w Muzeum Książąt Czartoryskich, Sukiennice i Zamek na Wawelu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Świadomy wybór kariery przez licealistów

  Od przyszłego roku szkolnego „znikną” licea ogólnokształcące a w zamian powstaną licea specjalistyczne. Oznacza to, że od września uczniowie będą decydować czego będą się uczyć na poziomie rozszerzonym w kontekście ich dalszego rozwoju zawodowego. Ale jak mają ocenić do jakiego zawodu się przygotować?

  Zgodnie z reformą Ministerstwa Edukacji, która wejdzie w życie już we wrześniu 2012 roku w liceum ogólnokształcącym młodzież będzie się uczyć przedmiotów na poziomie podstawowym w sposób bardziej pogłębiony.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Szczypta fantazji w walentynki

  Brzesc_na_walentynki_M14 lutego to dzień świętego Walentego, patrona zakochanych, którzy tego dnia robią wszystko by sprawić przyjemność i radość ukochanej osobie – najczęściej z pomocą prezentów i romantycznych niespodzianek. Pytanie jednak brzmi: co jeśli, nie mamy pomysłu na prezent lub nie stać nas na nic efektownego?

  Faktem jest, że walentynki już na stałe wpisały się do kalendarza zakochanych par i wszystko wskazuje na to, że jeszcze długo tam pozostaną. Zakochani wspinają się na wyżyny swojej kreatywności, aby 14 lutego ich sympatia poczuła się jak najbardziej wyjątkowo. Nie zawsze jednak stać nas na prezent, który by w pełni wyraził nasze uczucia. W takiej sytuacji, trzeba wykazać się zaangażowaniem, a co może być lepszego niż wspólnie spędzony wieczór przy kolacji, którą sami przygotujemy?

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Minister odwołał ze stanowiska wiceszefa BOR

  W związku z zarzutami prokuratury dotyczącymi niedopełnienia obowiązków podczas wizyt premiera Donalda Tuska i prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w kwietniu 2010 r. oraz poświadczenia nieprawdy w dokumencie, gen. Paweł Bielawny wiceszef Biura Ochrony Rządu oddał się 9 lutego br. do dyspozycji ministra spraw wewnętrznych Jacka Cichockiego. Szef MSW Jacek Cichocki odwołał ze stanowiska zastępcy szefa Biura Ochrony Rządu gen. Pawła Bielawnego. Generał Bielawny został również zawieszony w wykonywaniu czynności służbowych przez szefa BOR gen. Janickiego.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Konsul Generalny RP we Lwowie złożył wizytę wojewodzie

  38139_konsul_generalny_ukrainy_004Konsul Generalny RP we Lwowie Jarosław Drozd złożył kurtuazyjną wizytę wojewodzie podkarpackiemu Małgorzacie Chomycz. Spotkanie dotyczyło polsko – ukraińskiej współpracy transgranicznej i stanu przygotowań do Euro 2012.

  Rozmawiano także o zasadach umowy o małym ruchu granicznym. Od momentu wejścia w życie dokumentu wydano 75 tysięcy zezwoleń na przekraczanie granicy w ramach MRG.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dozór policyjny dla rodziców zmarłej dziewczynki

  Wczoraj po południu Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli przedstawiła zarzuty oraz zastosowała wobec rodziców 4-miesięcznej dziewczynki, która zmarła w środę rano środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia osoby godnej zaufania.

  Do zgonu 4-miesięcznej dziewczynki doszło w środę rano w miejscowości Radomyśl nad Sanem. Policjanci natychmiast  pojechali na miejsce zdarzenia. W domu przebywało troje dorosłych i troje dzieci. Matka dziecka, jego ojciec i dziadek byli trzeźwi. Z relacji 27-letniej matki wynikało, że około godz. 7 zauważyła, że jej najmłodsze dziecko, 4-miesięczna córka, jest sina. Natychmiast powiadomiła pogotowie.Pomimo wysiłku ratowników życia dziecka nie zdołano uratować. 

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Spotkanie Prezydentów

  fot-Bogdan_Szczupaj_2_kopiaW spotkaniu wzięło udział pięciu prezydentów: Tadeusz Ferenc, Andrzej Szlachta, Mieczysław Janowski, Zdzisław Banat oraz Emil Rejus (przewodniczący prezydium MRN w Rzeszowie). Uczestniczyło w nim również kilkunastu zastępców prezydenta i radni Rzeszowa wszystkich kadencji.

  - Nie sądziłem, że w jednej sali uda się zgromadzić, tak wiele osób, którym Rzeszów jest bliski. Chylę czoła przed wszystkimi, którzy przyczynili się do rozwoju naszego miasta – powiedział na zakończenie blisko czterogodzinnego spotkania prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Pacjenci zbulwersowani. Koniec zabiegów okulistycznych w mieleckim szpitalu

  okulistyka-021Zarządzenie NFZ wiąże ręce dyrekcji

  Duże poruszenie wśród pacjentów, a także dziennikarzy wywołała informacja o nowym zarządzeniu NFZ, które skutkuje zamknięciem możliwości wykonywania zabiegów okulistycznych w Szpitalu w Mielcu. Dyrekcja przyznaje, że problem jest, ale wyjaśnia, że nie ma wpływu na decyzję NFZ, choć z pewnością jest ona krzywdząca dla pacjentów w regionie i samego szpitala. - Ubolewamy, bo chorzy mogli na miejscu poddać się zabiegowi usunięcia zaćmy, a my mieliśmy szansę podbudować budżet naszej placówki. Jesteśmy jednak bezsilni – tłumaczy dyrektor Leszek Kołacz.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Bankomaty dla osób niepełnosprawnych

  – Proszę włożyć kartę - poprosi głośno bankomat i pomoże niewidomym wypłacić pieniądze. Od dziś nowe aplikacje zainstalowane w bankomatach Banku Millennium sprawią, że klienci z dysfunkcją wzroku i ruchu (m. in. na wózkach inwalidzkich ) będą mieli łatwiejszy dostęp do wszystkich funkcji bankomatu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Strzelając do lisa śmiertelnie ranił swoją żonę

  strzelbaWczoraj przed godziną 19 w miejscowości Pielnia doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. 56-letni mężczyzna oddając strzał w kierunku lisa postrzelił swoją żonę. 56-letnia kobieta zmarła przed przyjazdem pogotowia ratunkowego.

  Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą czynności w związku z postrzeleniem kobiety. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 56-letni mieszkaniec powiatu sanockiego na terenie swojej posesji strzelił z własnej broni myśliwskiej w kierunku lisa, który był wewnątrz budynku gospodarczego.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Rzeszowska PO – perspektywiczna gra?

  sesjabezW rzeszowskiej radzie miasta nadal trwa koalicja Rozwoju Rzeszowa, SLD i PO. Radni PO tymczasem wraz z kolegami z PiS, po raz kolejny, nie pojawili się na sesji. Coraz częściej spotkać można się z opiniami polityków z PO, że taki modus koalicji z Ferencem jest działaniem w pełni przemyślanym.

  Dla postronnego obserwatora, który rozumie mechanizmy polityczne ale nie zna specyfiki układów rzeszowskich, na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że w rzeszowskim samorządzie zarówno PiS jaki i PO są w opozycji do prezydenta oraz współpracujących z nim klubów. Ku zdziwieniu tegoż obserwatora fakty są inne. PO ma swojego wiceprezydenta i przewodniczącego rady miasta. Jest w koalicji rządzącej.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 10 osób zatrutych tlenkiem węgla trafiło do szpitala

  Do szpitali w Rzeszowie, z objawami zatrucia tlenkiem węgla, trafiło dziesięć osób. Sześcioro dorosłych i czwórka dzieci to mieszkańcy budynku przy ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie. Dzieci do szpitala przewieziono nieprzytomne.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Cathedral - wznowienie albumu "Garden of Unearthly Delights"

  SSSJuż 20 lutego nakładem Metal Mind Productions ukaże się ekskluzywna reedycja ósmej studyjnej płyty brytyjskiej formacji Cathedral, legendy nurtu doom metal. Zespół powstał w Coventry w 1989 roku z inicjatywy wokalisty Lee Doriana, znanego wcześniej z działalności w grupie Napalm Death. Do 2010 roku zespół wydał dziewięć albumów studyjnych, które zdobyły uznanie zarówno wśród  krytyków jak i fanów.

   

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wykład Ambasadora Stanów Zjednoczonych w WSPiA

  ambasadorLee A. Feinstein Ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce spotkał się dziś (07.02) ze studentami Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. W czasie godzinnego wykładu opowiadał o polsko-amerykańskich relacjach. Odpowiadał również na pytania, które zadawali studenci WSPiA. Wizyta w naszej uczelni była jednym z kilku punktów dwudniowego pobytu Amerykańskiego Dyplomaty na Podkarpaciu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • GPS wyprowadził rodzinę w pole

  Dopiero interwencja policjantów i strażaków umożliwiła wydobycie opla vectry, który utknął w zaspach, na leśnej drodze w Łękach Strzyżowskich. Samochodem podróżowali z Krynicy do Białegostoku małżonkowie z dwójką małych dzieci. Jechali zgodnie ze wskazaniami GPS, który nie po raz pierwszy pokazał, że nie wolno mu bezgranicznie ufać.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Znaleziono ciało 6-miesięcznej Madzi

  madziaPolicjanci odnaleźli w Sosnowcu ciało poszukiwanej od ponad półtora tygodnia półrocznej Magdy. Miejsce ukrycia zwłok wskazała w piątek późnym wieczorem matka dziewczynki - poinformował rzecznik śląskiej policji, podinsp. Andrzej Gąska. Ciało znaleziono w okolicach torów kolejowych, przykryte gruzem i kamieniami. Policja nie chce na razie przesądzać, czy kobieta mogła sama ukryć dziecko w tym miejscu. Będzie przeprowadzona sekcja zwłokdziecka, ale - jak zaznaczył podinsp. Gąska - prawdopodobnie dopiero za około dobę.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Awaria sieci wodociągowej przy ul. Zygmuntowskiej w Rzeszowie

  Dzisiaj od godz. 8 rano -  zamknięty jest fragment ulicy Zygmuntowskiej w Rzeszowie. Prowadzone są tam prace związane z usuwaniem awarii sieci wodociągowej.

  Policja informuje o utrudnieniach w ruchu w rejonie ulicy Zygmuntowskiej i Jagiellońskiej. W wyniku awarii sieci wodociągowej ulica Zygmuntowska będzie zamknięta dla ruchu od skrzyżowania z ulicą Jagiellońską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Na tym odcinku prowadzone będą prace związane z usuwaniem awarii sieci wodociągowej. Kierujący proszeni są o wybieranie innych tras dojazdu i omijanie zamkniętego odcinka.

 • Madzia z Sosnowca nie żyje. Matka: to był wypadek

  pap_2rutkowski_388W nocy z czwartku na piątek śląska policja, za pośrednictwem detektywa Krzysztofa Rutkowskiego otrzymała informacje, że w okolicach rzeki Przemszy może się znajdować ciało zaginionej Magdy. Takie informacje miała mu przekazać matka dziewczynki. Rozpoczęły się poszukiwania.

  Według relacji detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, matka przyznała się w rozmowie z nim do spowodowania śmierci dziecka i wskazała miejsce gdzie miała porzucić ciało. Ze słów matki wynika, iż dziecko wyślizgnęło się jej z kocyka i uderzyło o próg. Jak mówił Rutkowski, Katarzyna W. przyznała się do nieszczęśliwego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Ciało zostawione zostało pod drzewem przy rzece Czarnej Przemszy, w okolicy budynków Huty Buczek. O nieszczęśliwym wypadku - według Rutkowskiego - nie wiedziała rodzina: zarówno ojciec jak dziadkowie dziewczynki.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego w Rzeszowie

  fot.-Tadeusz-Poniak-1331 stycznia Marszałek Województwa Podkarpackiego dr Mirosław Karapyta i Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc wizytowali przebudowę Stadionu Miejskiego.
  Dzięki realizacji projektu możliwa będzie organizacja imprez sportowych o zasięgu regionalnym i krajowym. Powstaną zadaszone trybuny dla publiczności z niezbędnymi instalacjami, które będą mogły pomieścić 4710 widzów.

  Zainstalowanie zostanie nagłośnienie i monitoring obiektu, wybudowany zostanie żelbetowy pomost wejściowy łączący trybunę z Aleją Powstańców Warszawy.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nowe lodowisko w Rzeszowie

  lodowPrzy Szkole Podstawowej nr 25 na ul. Starzyńskiego działa nowe sztuczne lodowisko, tzw. Biały Orlik. Lodowisko ma wymiary 20 x 30 metrów i jest otoczone bandą o wysokości 1,2 metra. Obiekt jest oświetlony, a wokół niego ułożono gumowe chodniki i ławeczki. Ślizgawka jest czynna codziennie od godziny 10.00 do 20.00, z tym, że do godz. 14.00 pierwszeństwo w użytkowaniu mają uczniowie z rzeszowskich szkół. Od godz. 15.30, po półtoragodzinnej przerwie technicznej, z orlika mogą korzystać wszyscy amatorzy łyżew.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ambasador Stanów Zjednoczonych z wizytą w WSPiA

  Lee._A._FeinsteinW najbliższy wtorek (7 lutego) Wyższą Szkołę Prawa i Administracji odwiedzi Ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce Lee A. Feinstein. O godzinie 10:30 na specjalnym wykładzie spotka się ze studentami WSPiA. Tytuł wykładu to „The Next Generation of Partnership: The United States, Poland and the Transatlantic Relationship”. Wykład odbędzie się w Sali Konferencyjnej budynku „Collegium Administrativum” przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zatrzymano mężczyznę, podejrzanego o próbę gwałtu

  zatrzymanyPo miesiącu poszukiwań krośnieńscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie zgwałcenia 28-letniej kobiety. Sprawca przyznał się do tego czynu oraz opisał jego przebieg. Zgodnie z decyzją sądu, zatrzymany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

  Wieczorem, 30 grudnia 2011 roku, nieznany mężczyzna zaatakował 28-letnią kobietę, przechodzącą samotnie przez tory, w rejonie wiaduktu kolejowego przy ul. Jagiellońskiej w Krośnie. Broniąc się przed napastnikiem kobieta doznała obrażeń, ale najprawdopodobniej dzięki temu uniknęła zgwałcenia. Ostatecznie sprawca uciekł, spłoszony przez mężczyznę, który szczęśliwym trafem przypadkowo pojawił się w tym samym miejscu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Koncepcja wdrożenia w Polsce systemu Child Alert

  30 stycznia br. Fundacja ITAKA złożyła w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych koncepcję wdrożenia w Polsce systemu Child Alert. Rozwiązanie to, działające m.in. w 11 krajach Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych, pozwala na natychmiastowe rozpowszechnianie informacji o zaginięciu dziecka. MSW przeanalizuje koncepcję w porozumieniu z ekspertami m.in. z policji i Straży Granicznej.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • ACTA. Boni do młodych: Wasz krzyk został usłyszany

  Jestem za tym, by wyjaśnić sprawy ACTA do końca. Trzeba szukać rozwiązań. Szukam ich patrząc na ludzi młodych, którzy protestują, młodych, dla których świat sieci jest światem ich wolności -  30 stycznia Michał Boni w programie „Tomasz Lis na żywo” w TVP 2 zaproponował ramy debaty publicznej:

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie

  Znamy już finalistów organizowanej przez WSPiA Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Do III Stopnia zakwalifikowało się 30 najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W drodze do finału pokonali ponad 3 tysiące młodych ludzi, którzy zgłosili się do Olimpiady. 14 marca dowiemy się, kto zdobędzie nagrodę główną.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Trzy osoby podtruły się tlenkiem węgla

  kratkaTrzyosobowa rodzina trafiła wczoraj w nocy do jarosławskiego szpitala w związku z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, przyczyną tego zdarzenia mógł być brak dostatecznej wentylacji pomieszczeń kuchni, gdzie zamontowano dwufunkcyjny piecyk. W tym pomieszczeniu kratka wentylacyjna była częściowo zasłonięta. Policjanci i strażacy apelują do wszystkich, którzy indywidualnie ogrzewają swoje domy i mieszkania, o rozwagę i niezasłanianie kratek wentylacyjnych.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja