Cz13062024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start
Filtr
 • W weekend - policyjna akcja "TELEFON - PASY"

  pasyPrzez cały weekend podkarpaccy policjanci będą prowadzić działania pod kryptonimem "TELEFON - PASY". Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na przestrzeganie obowiązku jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa, sprawdzą też czy kierowcy korzystający z telefonu komórkowego w czasie prowadzenia pojazdu robią to zgodnie z przepisami.

  Jak wynika ze statystyk bezpieczeństwa ruchu drogowego, aż 35% kierowców korzysta z telefonu komórkowego w czasie prowadzenia pojazdu niezgodnie z przepisami. Tym samym stwarzają oni bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia dla innych uczestników ruchu drogowego.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Jutro o 20:30 świat pogrąży się w ciemności

  logo

  Już jutro płyta rzeszowskiego Rynku oraz Plac Cichociemnych przez godzinę pogrążą się w ciemności. Do akcji na Podkarpaciu przyłączy się rownież wiele firm i instytucji. 

  Swój udział zgłosiły m.in. szkoły i przedszkola, ICN Polfa Rzeszów S.A. Nestle Polska S.A, Asseco Poland, Castorama, MAKRO Cash & Carry, hipermarket Real oraz Sanofi Aventis.

  Po raz szósty Godzina dla Ziemi WWF zjednoczy setki milionów ludzi na całym świecie, którzy poprzez symboliczny gest zgaszenia światła na jedną godzinę pokażą, że los środowiska nie jest im obojętny. Dokładnie o 20.30 czasu lokalnego, w sobotę 31 marca zgasną światła w domach, firmach i obiektach publicznych na całym świecie, również w Polsce.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Startują Nowe Polskie Linie Lotnicze OLT Express!

  OLT_Express_Airbus_4Rejs z Warszawy do Gdańska 1 kwietnia o 8:30 zainauguruje start operacyjny Nowych Polskich Linii Lotniczych OLT Express. Regularne rejsy po Polsce ruszą 2 kwietnia. OLT Express obsługiwać będzie 24 połączenia między 9 miastami Polski. Połowa miejsc na każdym rejsie dostępna jest za 99 PLN.

  Po raz pierwszy w historii powojennej Polski OLT Express wykorzystując dobrą infrastrukturę krajowych lotnisk, uruchomi tak rozległą siatkę połączeń lotniczych po kraju, obejmując swym zasięgiem 9 miast: Gdańsk, Wrocław, Poznań, Szczecin, Warszawę, Rzeszów, Kraków, Katowice, Łódź. Dzięki 18 bezpośrednim i 6 przesiadkowym połączeniom, podróżowanie po całej Polsce zyskuje europejski standard.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Kolejny atak pseudokibiców

  Policjanci z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców zatrzymali sprawców pobicia i rozboju. Grupa około dwudziestu osób w zaczepiła 18-letniego mieszkańca Boguchwały. Kilku z nich pobiło go, a jeden z nich również okradł. Z siedmiu zatrzymanych osób pięć usłyszało zarzut pobicia o charakterze chuligańskim, jeden zarzut rozboju, a kolejny odpowie za paserstwo. Za chuligański charakter czynu grozi zwiększenie kary o połowę.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Śmiertelny wypadek w Dachnowie

  Śmiertelny wypadek w DachnowieDo tego tragicznego wypadku doszło dzisiaj rano w miejscowości Dachnów, gmina Cieszanów. Kierujący samochodem dostawczym, na prostym odcinku drogi śmiertelnie potrącił 26-letnią kobietę. Piesza zginęła na miejscu.

  Od świadków dowiedzieliśmy się, że ofiara leczona była wcześniej psychiatrycznie i przebywała ona w zakładzie zamkniętym. Na okres świąt wielkanocnych została przywieziona z zakładu do domu przez ojca.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Policyjne ćwiczenia „EURO 2012” na przemyskim dworcu

  1557314674Dzisiaj w Przemyślu  odbyły się ćwiczenia w ramach policyjnych przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Działania miały na celu sprawdzenie współdziałania policjantów w sytuacji zakłócenia porządku publicznego w pociągu oraz w rejonie dworca kolejowego.  W ćwiczeniach udział wzięło prawie 600 funkcjonariuszy Policji z garnizonów Polski południowo-wschodniej, Straż Graniczna. Straż Ochrony Kolei i Służba Celna.

  W ramach przygotowań do Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012 Policja podejmuje działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców województwa podkarpackiego oraz osób przemieszczających się  pomiędzy miejscami organizacji rozgrywek piłkarskich.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wielkie otwarcie Roku UTW już za nami!

  W miniony poniedziałek, 19 marca, w Sali Kongresowej w Warszawie odbył się kongres Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Wydarzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony samych seniorów, ale także ze strony aparatu państwowego i samorządowego oraz świata nauki. Pytanie tylko, czy cokolwiek pójdzie za tym wydarzeniem.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Sygnalizacja świetlna na ul. Rejtana jest potrzebna - Podpisz petycję!!!

  petycja-wsizW najbliższy weekend Samorząd Studencki WSPiA rozpoczyna zbieranie podpisów pod petycją do Prezydenta Miasta Rzeszowa. Chcą umieszczenia sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy ulicy Rejtana – na wysokości kościoła Akademickiego. W tym miejscu w ubiegłym roku zginęła 21- letnia studentka Zamiejscowego Wydziału Prawa i Administracji WSPiA w Rzeszowie. Do podpisania petycji zachęcamy również mieszkańców okolicznych bloków, którzy korzystają z tego przejścia dla pieszych.

  Podpisy pod petycją zbierane przez cały dzień będą w najbliższą sobotę (31.03) oraz we wtorek (03.04) i środę (04.04) w patio Uczelni przed Aulą (budynek A) przy ul. Cegielnianej 14.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Taka teściowa to skarb...

  teściowa to skarbPolicjanci zatrzymali 51-letnią mieszkankę Dębicy, która pod koniec stycznia oblała tuszem meble w sklepie meblowym. Powodem takiego zachowania miała być zemsta na właścicielu sklepu za zwolnienie jej zięcia z pracy. Straty powstałe na skutek poplamienia mebli czarnym tuszem wyniosły ponad 10 tys zł.

  Pod koniec stycznia br. kobieta udała się do salonu meblowego w Dębicy, gdzie wcześniej pracował jej zięć. Jak później relacjonowała, była bardzo zdenerwowana tym, że jej zięciowi nie przedłużono umowy o pracę w tym sklepie. Zabrała ze sobą pojemnik z czarnym tuszem i miała zamiar zniszczyć jakiś sprzęt w obiekcie. Ostatecznie oblała tuszem 6 zestawów mebli wypoczynkowych, w tym narożnik, kanapę i fotele. Uszkodzona w ten sposób tapicerka wymagała naprawy.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wyniki policyjnej akcji "Prędkość"

  Wczoraj podkarpaccy policjanci prowadzili działania, których celem było zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość. Akcja "Prędkość" zakończyła się późnym wieczorem. Funkcjonariusze ukarali mandatami 775 kierowców.

  Policjanci wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i wideorejestratory monitorowali w poniedziałek drogi Podkarpacia. Działania rozpoczęły się o godz. 6 rano i trwały do godz. 22.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nauka w życiu Jana Pawła II

  mirosław karapytaW Urzędzie Marszałkowskim można obejrzeć wystawę poświęconą najwybitniejszemu Polakowi Janowi Pawłowi II. Fotografie, dokumenty i listy ukazują przede wszystkim dorobek naukowy Karola Wojtyły, a także jego młodzieńcze lata. W otwarciu wystawy wziął udział marszałek Mirosław Karapyta.

  Dzisiaj nikt nie może kwestionować, że Jan Paweł II był autorytetem, dlatego cieszę się, że możemy choć w części pokazać ten fragment jego życia i działalności, który dotyczy nauki mówił marszałek Mirosław Karapyta – cieszę się że Uniwersytet Rzeszowski potrafi pokazać działalność Jana Pawła II jako człowieka nauki, bo my budując, kształtując naszą rzeczywistość odnosimy się do autorytetów i stale ich poszukujemy.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Operacja JAGUAR - CBŚ rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą

  Policjanci CBŚ we współpracy z policjantami z Ukrainy rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się sprowadzaniem z terytorium Republiki Ukrainy oraz państw UE luksusowych samochodów osobowych, pochodzących z przestępstw. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymano 14 osób i zabezpieczono 14 samochodów o wartości 1 mln 400 tys. złotych.

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wspólnie ze Strażą Graniczną  oraz policjantami Zarządu we Lwowie d/w z Przestępczością Zorganizwaną MSW Ukrainy, od wielu miesięcy prowadzili działania, których celem było rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • W mieleckim szpitalu działa już Oddział Chirurgii Naczyniowej

  naczyniwka-009O tym jak bardzo potrzebny był nowopowstały Oddział Chirurgii Naczyniowej w Szpitalu Powiatowym w Mielcu dyrekcja placówki i personel „naczyniówki” przekonali się bardzo szybko. Pacjentów chcących skorzystać z pomocy nie brakowało od początku i nic dziwnego. W województwie podkarpackim pomoc mogli uzyskać dotąd tylko w Rzeszowie. Teraz w Mielcu mają do dyspozycji pomoc wysokiej klasy specjalistów, którzy pracują na najnowocześniejszym sprzęcie.

  Jak podkreśla lek. Marek Wilczyński, specjalista chirurgii naczyniowej, ordynator Oddziału, statystyki zachorowalności i zapadalności na choroby cywilizacyjne, m.in. miażdżycę, są nieubłagane. - Miażdżyca tętnic jest najczęściej występującą chorobą tętnic kończyn dolnych: dotyczy ponad 50% populacji powyżej 40 roku życia i blisko 90% populacji powyżej 70 roku życia.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Znaleziono Paulinę!

  paulinaW sobotę w godzinach wieczornych po ponad dwóch dobach poszukiwań odnaleziono zaginioną Paulinę. Od czwartku dziewczynki poszukali rzeszowscy policjanci wspierani przez strażaków oraz ratowników ze Storat-u. Odnaleziona została na jednym z rzeszowskich osiedli, które było wówczas przeszukiwane przez ratowników Storat-u z psami i policjantów.

  Trzynastoletnia Paulina zaginęła w czwartek  22 marca. Rano wyszła do szkoły, około godziny 8 wyszła z gimnazjum i ślad po niej zaginął. Nie wróciła do domu, z nikim się nie kontaktowała. Od momentu zgłoszenia zaginięcia Policji (czwartek, godzina 20) poszukiwało jej kilkudziesięciu policjantów, strażacy z państwowej i ochotniczych straży pożarnych,  ratownicy ze Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych Storat z psami tropiącymi.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Poszukiwania zaginionej 13-latki Pauliny Szczygieł

  paulina szczygiełRzeszowscy policjanci poszukują zaginionej trzynastolatki Pauliny Szczygieł. Dziewczynka rano we czwartek wyszła do szkoły i do chwili obecnej nie powróciła oraz nie nawiązała kontaktu z rodziną.

  Paulina uczęszcza do Gimnazjum  przy Zespole Szkół Nr 3 w Rzeszowie na ulicy Wyspiańskiego. We czwartek rano przed godziną 8 dziewczynka wyszła do szkoły. W szkole była widziana około godziny ósmej. Nie została na lekcjach, wyszła i do tej pory nie wróciła do domu ani nie nawiązała kontaktu z rodziną.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • W klastrze siła

  Na Podkarpaciu branża IT integruje się

  „Mnożymy potencjał” – tak brzmi hasło Wschodniego Klastra Informatycznego, który powstał w 2010 roku i był pierwszym tego typu przedsięwzięciem na Podkarpaciu. Dziś, ponad dwa lata po założeniu, liczba firm w nim zrzeszonych zwiększyła się dwukrotnie, a klaster okazał się lokomotywą napędzającą rozwój średnich firm o dużym potencjale rozwojowym.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla prof. Zbigniewa Ćwiąkalskiego

  Prof-Zbigniew-wikalskiW najbliższy piątek (23.03) Wyższa Szkoła Prawa i Administracji świętować będzie wyjątkowy jubileusz. W Sali Balowej Zamku w Łańcucie wykładowca WSPiA prof. Zbigniew Ćwiąkalski otrzyma Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Uroczystość połączona będzie z jubileuszem 40-lecia pracy naukowo-dydaktycznej Profesora oraz 15-letnigo okresu pracy w Wyższej Szkole Prawa i Administracji.

  Spotkanie w Łańcucie rodzinnym mieście Profesora Zbigniewa Ćwiąkalskiego rozpocznie się o godzinie 16:00. Wręczenia Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski dokona Wicewojewoda Podkarpacki Pani Alicja Wosik.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Jak doszło do przebudowy stadionu miejskiego w Rzeszowie

  Rozbudowa stadionu miejskiego w RzeszowieDobiegają końca prace związane z przebudową i remontem stadionu miejskiego w Rzeszowie. Zamontowany jest już dach nad trybuną wschodnią. Układane są krzesełka. Po zakończeniu inwestycji na stadionie będzie mogło zasiąść ponad 12 tysięcy kibiców. Niewiele jednak brakowało aby do tej inwestycji w ogóle nie doszło.

  Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, jeszcze w roku 2007 podjął decyzje o rozbudowie stadionu przy ul. Hetmańskiej. Po kilku latach zmagań z działaczami klubu, dzięki determinacji prezydenta, niebawem inwestycja dobiegnie końca.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Chciał skoczyć z mostu...

  Spostrzegawczość i szybka reakcja policjantów przyczyniła się do uratowania życia mężczyźnie, który chciał skoczyć z mostu do rzeki San. Mieszkaniec Przemyśla aktualnie przebywa pod opieką lekarzy, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  Zdarzenie miało miejsce dziś, tuż po godz. 12. na Moście Orląt w Przemyślu. Policyjny patrol zatrzymał się przed sygnalizacją świetlną tuż przed wjazdem na most. Jeden z policjantów nagle zauważył mężczyznę, który stał po zewnętrznej stronie barierki i mocno wychylony do przodu trzymał się jej rękoma.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Prof. Jerzy Buzek odebrał odznakę Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego

  buzekPrzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego Teresa Kubas-Hul i Członek Zarządu Lucjan Kuźniar wręczyli byłemu Przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego prof. Jerzemu Buzkowi honorową odznakę Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego. Okazją do wręczenia wyróżnienia była konferencja dotycząca Wspólnej Polityki Rolnej, która odbyła się 17 marca w Jasionce.

  Odbierając odznakę prof. Jerzy Buzek powiedział, że czuje się zaszczycony tym wyróżnieniem, gdyż bardzo dobrze zna nasz region z racji tego, że bywał tu wiele razy. Profesor przypomniał w swoim wystąpieniu, że Podkarpacie odegrało niezwykle ważną rolę w walce o niepodległą Polskę. Tłumaczył, że strajki chłopskie w Rzeszowie i Ustrzykach dały zryw do budowania wolności, tak jak to było na Pomorzu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 8 promili alkoholu we krwi i dał radę ukraść telefon

  wydruk_z_alkomatuPolicjanci z przemyskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kradzieży telefonu komórkowego. Jakie było ich zdziwienie, gdy badanie mężczyzny na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 8 promili alkoholu. Był to najwyższy możliwy wynik badania na skali urządzenia.

  W czwartek, tuż po godz. 12. został zatrzymany sprawca kradzieży telefonu komórkowego o wartości 200 złotych. Mężczyzna był nietrzeźwy lecz odpowiadał rzeczowo na zadawane przez policjantów pytania i samodzielnie wsiadł do radiowozu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Toys“R”Us W Millenium Hall oficjalnie otwarty!

  WitrynaW miniony weekend (16-18 marca) odbyło się oficjalne otwarcie sklepu amerykańskiego potentata zabawkowego, Toys“R”Us w rzeszowskim Millenium Hall. Podczas weekendu otwarcia na klientów czekało wiele promocji, darmowych gadżetów oraz różnego typu atrakcji. 

  Weekend z Toys“R”Us rozpoczęła prezentacja sklepu dla dziennikarzy, gości oraz partnerów biznesowych, która odbyła się 16 marca 2012 roku, o godzinie 11:00. Wstęga została oficjalnie przecięta przez trójkę zaprzyjaźnionych dzieci, a goście, po przekroczeniu progu sklepu zostali przywitani przez Geoffreya, maskotkę Toys“R”Us.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • REKRUTACJA Ernst & Young

  Plakat_WEB_PrawoErnst & Young poszukuje asystentów i praktykantów do działu doradztwa podatkowego. Wybierz prestiż międzynarodowej firmy doradczej Ernst & Young. Czeka Cię szybki rozwój oraz stabilna i satysfakcjonująca praca w międzynarodowym zespole specjalistów. Przed Tobą ciekawe i ambitne projekty, a także ścieżka awansu, która zależy wyłącznie od Twoich osiągnięć i umiejętności.

  Oferta pracy i płatnych praktyk jest skierowana do studentów i absolwentów kierunków ekonomicznych, prawniczych, technicznych i ścisłych, którzy chcą profesjonalnie pokierować swoją karierą.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Odpowie za strzelanie do pociągu

  6039411421-letni mieszkaniec Jarosławia usłyszał zarzuty narażenia pasażerów pociągu na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz uszkodzenia szyb w wagonie. W piątkowy wieczór, przebywając wraz z czwórką znajomych w okolicach torów kolejowych, strzelał z pistoletu pneumatycznego do przejeżdżającego pociągu. Policjanci zatrzymali całą piątkę. Na szczęście nikt z pasażerów pociągu nie ucierpiał.

  W piątek po południu, dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał informację o tym, że ktoś prawdopodobnie z broni pneumatycznej strzelał do pociągu osobowego relacji Rzeszów - Przemyśl.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • ŚWIĘTO PANIAGI - JARMARK 2012

  Jak co roku, 3 maja w Rzeszowie, odbędzie się „Święto Paniagi” – jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalno-promocyjnych miasta, a zarazem jedna z największych imprez organizowanych na Podkarpaciu. 

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Strzelali do pociągu

  przestrzelona szyba w wagoniePolicjanci wyjaśniają okoliczności uszkodzenia trzech szyb w pociągu osobowym relacji Rzeszów - Przemyśl. Prawdopodobnie, ktoś strzelał do jednego z wagonów z broni pneumatycznej. Jarosławscy policjanci zatrzymali do wyjaśnienia pięciu mężczyzn wieku 21-25 lat. Zabezpieczono także pistolet pneumatyczny.

  Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 18. Ze zgłoszenia wynikało, że w Jarosławiu na trasie pociagu relacji Rzeszów - Przemyśl, ktoś miał strzelać do jednego z wagonów. Uszkodzone zostały trzy szyby. Oględziny składu przeprowadzono w Przemyślu. Policjanci ustalili wstępnie, że szyby zostały uszkodzone prawdopodobnie  w wyniku strzałów z broni pneumatycznej na pociski śrutowe. Nikt w związku z tym zdarzeniem nie został ranny. Straty oszacowano na około 700 złotych.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ciągnik przygniótł 75-letniego mężczyznę

  Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do jakiego doszło w Dobrej koło Sieniawy. Ciągnik rolniczy przygniótł pracującego na nim 75-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego. Mężczyzna zmarł na miejscu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wyremontowany dworzec kolejowy w Przeworsku otwarty dla podróżnych

  Dworzec w Przeworsku po remoncieW Przeworsku uroczyście otwarto, przebudowany za ok. 8 mln zł, dworzec kolejowy. W oficjalnym oddaniu obiektu uczestniczyli między innymi: Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar, dyrektor PKP Nieruchomości S.A. Oddział w Krakowie Paweł Chmielowski, Burmistrz Przeworska Maria Dubrawska – Lichtarska, Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka, kolejarze oraz mieszkańcy miasta.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Innowacyjne latarnie oświetlą ul. Jałowego w Rzeszowie

  Rzeszowska firma D.A. Glass opracowała system diod, który pozwala dowolnie modyfikować intensywność, kolor i kąt padania światła. W połowie roku na ul. Ks. Jałowego mają stanąć latarnie wykorzystujące ten innowacyjny system.

  Oświetlenie ulicy będzie można odpowiednio dostosowywać do potrzeb. Tradycyjna żarówka świeci jaśniej w jedno miejsce, a dookoła światło jest bledsze. Diody LED w połączeniu z nowatorskim układem soczewek sprawiają, że całe pole jest oświetlone tak samo intensywnie. Ponadto strumień światła można zaplanować z dokładnością do 10 cm. Regulacja strumienia światła może sprawić, że mieszkańcy miasta przestaną narzekać na świecące im w okna uliczne lampy.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Darmowe szczepienia i badania dla mieszkańców Rzeszowa

  Urząd Miasta Rzeszowa przeznaczy w tym roku 430 tys. zł na darmowe szczepienia i badania profilaktyczne dla mieszkańców miasta. Rzeszowianie będą mogli skorzystać m.in. z darmowych szczepionek przeciwko grypie, przebadać się w kierunku raka jelita grubego, a panie zrobić mammografię lub USG piersi. Nowością w tym roku są badania tarczycy dla kobiet po 40 roku życia.

  Program realizowany będzie w 4 miejscach na terenie miasta w: Przychodni Specjalistycznej Nr 1 przy ul. Hetmańskiej 21, Przychodni Specjalistycznej Nr 2 przy ul. Lubelskiej 6, Przychodni POZ Nr 5 przy ul. Hoffmanowej 8 a oraz w Szpitalu Miejskim przy ul. Rycerskiej 4.

  Wszystkie badania profilaktyczne i darmowe szczepienia skierowane są do osób zameldowanych w Rzeszowie na pobyt stały lub czasowy. Przy zgłoszeniu się na badanie należy mieć ze sobą dokument potwierdzający miejsce zameldowania oraz datę urodzenia.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Konferencja „O mądrym wychowaniu” w WSPiA

  W najbliższy wtorek (20.03.2012 r.) o godzinie 10:00 w Auli Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie odbędzie się konferencja na temat Praw Dziecka. „O mądrym wychowaniu" dyskutować będą m.in. Henryka Krzywonos, Dorota Zawadzka, Anna Maria Wesołowska oraz Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. Konferencja zorganizowana została w ramach obchodów Roku Janusza Korczaka.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wagary Rektorskie w WSPiA

  Otwarcie Salonu Wizażu i Stylizacji, metamorfozy, koncerty w Klubie Studenckim „Zemsta Docenta” oraz impreza w Klubie Live. Tak wygląda program zbliżających się Wagarów Rektorskich w Wyższej Szkole Prawa i Administracji, które zorganizowane zostaną w najbliższą środę (21.03). W tym dniu studenci naszej uczelni świętować będą pierwszy dzień wiosny.

  Powitanie wiosny w Wyższej Szkole Prawa i Administracji będzie obfitowało w wiele atrakcji dla studentów naszej uczelni. Zajęcia w tym dniu trwać będą tylko do godziny 13:00.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • VII Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych

  Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Rzeszów serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Ogólnopolskich Dniach Praktyk Prawniczych, które odbędą się 21 marca 2012 (środa) w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego, przy ul. Grunwaldzkiej 13.

  Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych to projekt organizowany w 15 ośrodkach akademickich całej Polski. Na wydziałach prawa i administracji odbywają się profesjonalne szkolenia i warsztaty, ukierunkowane na doskonalenie umiejętności zawodowych studentów prawa i młodych prawników.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zamkniecie drogi powiatowej Mrowla - Świlcza

  Od poniedziałku (19 marca), w związku z modernizacją wiaduktu kolejowego w Świlczy, zostanie zamknięta droga powiatowa nr 1386R Mrowla - Świlcza. Droga będzie zamknięta, według zapowiedzi Urzędu Gminy w Świlczy, przez miesiąc czasu.

  W związku z zamknięciem drogi, autobusy MPK linii 22 będą kursować do pętli autobusowej w Świlczy zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy autobusów MPK z i do Kamyszyna. Dowóz pasażerów z Kamyszyna do Świlczy zabezpieczy we własnym zakresie Urząd Gminy w Świlczy.

 • Policyjna akcja "Pasy"

  Policyjna akcja "Pasy" na PodkarpaciuOd rana podkarpaccy policjanci zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie obowiązku jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzają również czy przewożone w samochodzie dzieci są zapięte w fotelikach ochronnych. 

  Działania "Pasy" to cykliczna akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa podróżujących drogami Podkarpacia. Zapięcie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem jest naszym obowiązkiem. Przypominamy - art. 39 prawa o ruchu drogowym nakazuje kierowcom i pasażerom zapinanie pasów bezpieczeństwa.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • III edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie zakończona

  Laureaci-OlimpiadyPrzemysław Warnel, uczeń pierwszej klasy Zespół Szkół im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu zajął pierwsze miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie. Finał odbył się dziś (14.03) w Rzeszowie. Uczestniczyło w nim 30 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Olimpiadę po raz trzeci zorganizowała Wyższa Szkoła Prawa i Administracji.

  Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie pokonał ponad 3 tys. osób z ponad 160 szkół z całej Polski, które pisały pierwszy stopień Olimpiady. Drugie miejsce zajął Tomasz Pilikowski z V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Krakowie. Kolejne miejsca to Magdalena Krupa (Zespół Szkół Nr 14 we Wrocławiu), Piotr Białek (Liceum Ogólnokształcące Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łodzi) oraz Magdalena Osmęda (III LO im. A. Mickiewicza w Tarnowie).

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Samorządy Podkarpacia otrzymały prawie 74 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

  74_mln na usuwanie skutków klęsk żywiolowychPrzedstawiciele 139 samorządów z Podkarpacia otrzymali z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Stanisława Rakoczego kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. O pomoc wnioskowała wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska. 14 marca w Rzeszowie minister przekazał zapewnienie dofinansowania jednostkom samorządu terytorialnego na łączną kwotę 73 mln 830 tys. zł. Środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Pierwsze decyzje o abolicji

  Bądź legalnie - pierwsze decyzje na podkarpaciu8  pozytywnych decyzji wydał wojewoda podkarpacki cudzoziemcom, którzy złożyli wnioski o abolicję. Odtąd mogą m.in. ubiegać się o legalne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę bez dodatkowego zezwolenia.

  Na Podkarpaciu cudzoziemcy złożyli do tej pory 32 wnioski: 18 w Przemyślu i 14 w Rzeszowie. Najwięcej wniosków - 20 złożyli obywatele Ukrainy, 8 – Armenii, 2 – Indii, 2 – Rosji. Wśród rozpatrywanych spraw wojewoda podkarpacki nie wydał negatywnych decyzji.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wielkie otwarcie Roku Uniwersytetów Trzeciego Wieku

  Rok 2012 uchwałą Senatu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 1 lutego 2012 roku został ustanowiony Rokiem Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Obchody są wpisane w Europejski Rok Aktywności Osób Starszych. Patronat honorowy nad obchodami roku UTW sprawuje Pierwsza Dama RP Anna Komorowska.

  19 marca w Warszawie, w Sali Kongresowej Ogólnopolski Kongres Uniwersytetów Trzeciego Wieku, będący inauguracją Roku UTW. Kongres odbędzie się pod hasłem „Innowacyjne Uniwersytety Trzeciego Wieku dla gospodarki i społeczeństwa obywatelskiego”.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • The Australian Pink Floyd Show

  official 2012 photo smale 1The Australian Pink Floyd Show to zespół, który przez wiele lat pracował na swój ogromny sukces doprowadzając swój występ do perfekcji. Zespół tworzą znakomici muzycy, którzy zdecydowali się poświęcić ogromną część swojego życia, aby stworzyć fantastyczne widowisko, które zdoła sprostać legendzie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Finał XVI Lokalnego Konkursu Krasomówczego - Zapraszamy na pojedynki słowne studentów

  Lokalny konkurs krasomówczy w rzeszowieEuropejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Rzeszów organizuje XVI edycję Lokalnego Konkursu Krasomówczego, który odbędzie się 14 marca 2012 (środa) o godz. 17.00 w Sali Teatralnej Sądu Okręgowego w Rzeszowie (w zamku).

  Konkurs polega na wcieleniu się w rolę pełnomocników procesowych stron – oskarżycieli lub obrońców – i wygłoszeniu 10-minutowej mowy, symulującej mowę kończącą postępowanie przed sądem I instancji, przy czym obu konkurentom przysługuje prawo do 3-minutowej repliki. Swoje wystąpienia uczestnicy przygotowują na podstawie opracowanych przez organizatorów kazusów z prawa cywilnego i karnego, z którymi konkurenci zapoznają się odpowiednio wcześniej.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie

  Olimpiada wiedzy o państwie30 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski w najbliższą środę (14.03) weźmie udział w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Olimpiada po raz trzeci organizowana jest przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. Zwycięzca otrzyma możliwość nieodpłatnego studiowania w Wyższej Szkole Prawa i Administracji oraz stypendium przez cały okres studiów.

  Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie odbędzie się w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. Składa się z dwóch części: testu wielokrotnego wyboru oraz części ustnej.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Kolejny krok na drodze do realizacji projektu sieci szerokopasmowej

  podpisanie umowyWczoraj (9 marca) marszałek Mirosław Karapyta i Członek Zarządu Sławomir Mikilcz podpisali umowę na świadczenie kompleksowej obsługi prawnej przy realizacji projektu pn. „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podkarpackie”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

  W wyniku zakończonego postępowania przetargowego, wykonawcą zostało Konsorcjum Kancelaria Prawna NBC-LEX Zdzisław Glimos Sp.k i Nizielski&Borys Consulting Sp. z o.o z Katowic.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wypalanie traw to GŁUPOTA!

  wypalanie traw to głupotaNadchodzi wiosna i od kilku dni (jak co roku) policjanci i strażacy odnotowują przypadki wypalania traw. W jednym z takich zdarzeń, do którego doszło wczoraj w Straszydlu w powiecie rzeszowskim, śmierć poniósł 87-letni mężczyzna. Przypominamy, że wypalanie traw jest bardzo niebezpieczne i surowo zabronione!

  Zwłoki 87-letniego mężczyzny znaleźli w czwartek przed południem strażacy, dogaszający palące się trawy w Straszydlu. Najprawdopodobniej starszy człowiek prowadził prace porządkowe w pobliżu domu i rozpalił ognisko, od którego zajęły się pobliskie trawy.  Tego samego dnia policjanci z Jarosławia odebrali trzy sygnały o palących się trawach. W Nowej Wsi w powiecie kolbuszowskim ogień z płonących traw pojawił się niedaleko zabudowań.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Pracownik Politechniki okradał swoją uczelnię

  kajdankiPolicjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali trzech sprawców włamania i kradzieży stopów metali kolorowych z jednego z wydziałów Politechniki Rzeszowskiej. Korzystając z podrobionego klucza sprawcy wynieśli stopy metali o wartości blisko 240 tysięcy złotych. Skradziony metal sprzedawali w skupach złomu za kwoty niewspółmierne do jego wartości. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  O włamaniu i kradzieży policjanci zostali powiadomieni 2 marca. Nieznany sprawca przy użyciu klucza otworzył zamek w tylnych drzwiach budynku Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej i z pomieszczeń laboratorium skradł próbki stopów metali lekkich i kolorowych.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Każde dziecko zostanie przyjęte do przedszkola

  dzieci w przedszkoluW ubiegły piątek rozpoczął się pierwszy etap naboru do rzeszowskich przedszkoli. Od 2 do 9 marca zapisywane są dzieci kontynuujące edukację przedszkolna, natomiast od 12 do 26 marca rusza nabór „nowych” przedszkolaków. Rodzice, którzy chcą wysłać dziecko do przedszkola po raz pierwszy, mogą ubiegać się o przyjęcie do trzech wybranych przez siebie przedszkoli (oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych).

  Ich listę układają według swoich preferencji. Przedszkole umieszczone na niej najwyżej jest przedszkolem tzw. „pierwszego wyboru”, gdzie rodzice zanoszą podanie o przyjęcie wraz z wymaganymi załącznikami.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Policjanci rzeszowskiego CBŚ rozbili grupę handlarzy ludźmi

  cbsPolicjanci Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie na przestrzeni ostatnich kilku lat zarobili ok. 5,5 miliona złotych. Źródłem ich nielegalnych dochodów był handel ludźmi i prostytucja. Wszyscy byli związani z działającą pod Tarnowem agencją towarzyską. 

  Kilka dni temu policjanci rzeszowskiego Zarządu Centralnego Biura Sledczego rozpoczęli realizację sprawy handlu ludźmi i czerpania korzyści z prostytucji. O tej samej porze ekipy policjantów, wspierane przez funkcjonariuszy grupy realizacyjnej, weszły do kilku mieszkań w Tarnowie i do domu, w którym działała agencja towarzyska.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ziobryści w Rzeszowie i Łańcucie

  ZiobryciRZESZÓW, ŁAŃCUT. Po Jarosławiu i Przemyślu przyszedł czas na Rzeszów. W niedzielę (11 marca) do Rzeszowa zjadą się ziobryści. Na godz. 12 zaplanowano spotkanie w Wojewódzkim Domu Kultury, a o godz. 16 w łańcuckim MDK.

  Jak poinformował nas Waldemar Pijar, koordynator „Solidarnej Polski” w Okręgu nr 23, do Rzeszowa przyjedzie lider „Solidarnej Polski” eurodeputowany Zbigniew Ziobro.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Umowy konsumenckie – czy wiemy, co podpisujemy?

  targiCzy twoja umowa na ubezpieczenie, kredyt, dostawę energii lub Internetu jest korzystna? O to pytają Polaków organizatorzy trzeciej edycji Targów Wiedzy Konsumenckiej. Podczas Targów konsumenci będą mogli sprawdzić, czy zawarte przez nich umowy są uczciwe i nie naruszają ich praw.

  79% z nas uważa, że jako konsumenci nie znamy swoich praw. Natomiast aż 56% z nas źle ocenia sposób, w jaki sformułowane są umowy firm usługowych (źródło: badanie Instytutu Badań Rynku Konsumpcji i Koniunktur z grudnia 2011 r.). Czy wiemy, co podpisujemy i jak możemy uniknąć niekorzystnych zapisów? Stowarzyszenie Konsumentów Polskich zachęca Polaków do sprawdzenia swojej wiedzy i swoich umów.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Kolejne sukcesy WSiZ

  Nagroda dla rzeszowskiej uczelni WSIZKolejne sukcesy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Rzeszowska uczelnia zajęła I miejsce w kategorii „Najlepszy informator” oraz II miejsce w kategorii „Gadżet” w konkursie Genius Universitatis organizowanym przez magazyn „Perspektywy” na najlepsze kreatywne kampanie rekrutacyjne szkół wyższych w roku akademickim 2010/2011.

  Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas XVII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2012. Konkurs zorganizowały magazyny Perspektywy i Brief.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ponad 5 mln deklaracji złożonych przez internet

  Ministerstwo Finansów poinformowało, że od początku 2012 r. w systemie e-Deklaracje złożono 5,521 mln wszystkich rodzajów zeznań podatkowych. Wśród nich prawie 555 tys. to najpopularniejsze formularze roczne PIT. W ciągu 9 tygodni tego roku przesłano niewiele mniej PIT-ów oraz innych zeznań podatkowych niż w całym 2011 roku.

  Okres rozliczeniowy dla deklaracji rocznych PIT mija 30 kwietnia – pozostałe rodzaje zeznań (m. in. dotyczące CIT i VAT) można składać przez cały rok. Jednak już teraz wiadomo, że 2012 r. będzie kolejnym rekordowym rokiem pod względem ilości podatników rozliczających się przez Internet. W całym ubiegłym roku przez Internet przesłano 6,604 mln wszystkich deklaracji (w 2010 r. 3,403 mln, w 2009 r. 760 tys., w 2008 r. z takiej formy skorzystało niespełna 104 tys. osób). Podobnie rośnie ilość e-PIT-ów: w analogicznym okresie w 2011 r. było ich 200 tys. W tym roku jest ich już niemal trzykrotnie więcej.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Gaz łupkowy bezpieczny dla środowiska

  Gleba, powietrze, woda – wszystkie przebadane przez naukowców elementy środowiska są bezpieczne przy poszukiwaniu gazu z łupków prowadzonym zgodnie z wymogami prawa. Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy na zlecenie Ministerstwa Środowiska zaprezentował kompleksowy raport na temat aspektów środowiskowych szczelinowania.

  Badanie przeprowadzono w 2011 r. na jednym z pierwszych odwiertów w poszukiwaniu gazu z łupków w Łebieniu, na Pomorzu. Prace badawcze zostały wykonane na zlecenie Ministerstwa Środowiska.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Minister Boni rozmawiał z wojewodami o akcji ratunkowej pod Szczekocinami

  6 marca odbyła się wideokonferencja w której uczestniczyli wojewodowie, minister Michał Boni i sekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji - Włodzimierz Karpiński.

  - Natychmiast po otrzymaniu informacji o katastrofie uruchomiono stosowne procedury – opowiadał wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk przedstawiając przebieg akcji ratunkowej po sobotniej katastrofie kolejowej.

   

  Boni w imieniu swoim i rządu przekazał wojewodzie śląskiemu podziękowania za trudną, dramatyczną ale sprawnie przeprowadzoną akcję ratunkową. Wojewoda podkreślił, że podziękowania należą się również wszystkim, którzy ofiarnie działali na miejscu tragedii, tj. wszystkim służbom oraz mieszkańcom okolicznych miejscowości.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Tereny niczyje?

  mapka_885513255Granice administracyjne Rzeszowa widać nie tylko na znakach umieszczanych przy drogach. Linie demarkacyjne wyczuwane są niemal namacalnie. Za granicą miasta zaczyna się chaos, a mieszkańcy tych terenów nie mogą być zadowoleni z działania samorządów, które jedynie formalnie sprawują tam kontrolę. Pobierają podatki i w zasadzie o nic więcej się nie troszczą. Doskonałym przykładem jest gmina Boguchwała.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Pobrała co najmniej 5 mln zł od klientów ubezpieczyciela

  273256952Przemyscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszowie zatrzymali 26-letnią oszustkę. Kobieta zajmująca się pośrednictwem ubezpieczeniowo-finansowym przekroczyła zakres pełnomocnictw nadanych jej przez ubezpieczyciela i naruszyła umowę agencyjną pobierając różne kwoty od klientów firmy. Prowadząc tzw. piramidę finansową pobrała w sumie co najmniej 5 mln zł. Grozi jej kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 2 000 000 posiłków trafi do schronisk w całej Polsce

  marspolskaW dniach 2-13 marca 2012 roku, w ramach akcji „Kupując, pomagasz” marek Pedigree® i Whiskas® do 20 schronisk w całej Polsce trafi 2 000 000 posiłków dla psów i kotów. Akcja zorganizowana z okazji Światowego Dnia Zwierząt przez firmę Mars Polska pozwoliła, w okresie od września do grudnia 2011 roku, zebrać prawie 70 ton jedzenia dla bezpańskich zwierząt.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Obchody 93 Rocznicy Śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli

  obchody 93 rocznicy śmierci płk lisa kuliNa 6 i 7 marca zostały zaplanowane Obchody 93 Rocznicy Śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli w roku Jubileuszowym 100-lecia Związku Strzeleckiego „Strzelec” w Rzeszowie (1912-2012) na które zapraszają: Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Dowódca Płd.-Wsch. Okręgu ZS „Strzelec” OS-W w Rzeszowie insp. ZS Marek Strączek, Dyrektor II LO im. płk. L. Lisa-Kuli w Rzeszowie Andrzej Szymanek.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Cztery osoby zginęły w wypadku w Mirocinie

  wypadek_w_MirociniePolicjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło dzisiaj na krajowej ”czwórce” w Mirocinie. W wyniku zderzenia dwóch samochodów marki BMW, śmierć na miejscu poniosło czterech mężczyzny.

  Dzisiaj, po godz. 2. w nocy w Mirocinie na drodze krajowej nr 4 doszło do czołowego zderzania dwóch samochodów marki BMW. Po uderzeniu jeden z pojazdów zapalił się, dwoje podróżujących nim osób spłonęło. Śmierć na miejscu poniośli również dwaj mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego w wieku 30 i 25 lat, podróżujący drugim BMW.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Prezydent Ferenc u Prezydenta Komorowskiego

  ferenc u komorowskiegoPrezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc wziął udział w Forum Debaty Publicznej, która odbywała się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Rzeszów został wyróżniony za wprowadzenie na terenie miasta bezprzewodowej sieci szerokopasmowej Resman.

  Dyskusja na temat „Samorządność filarem kapitału społecznego”, która odbyła się w środę, 29 lutego dotyczyła głównie zwiększenia możliwości udziału mieszkańców w działalności władz lokalnych. - Polacy chcą aktywnie uczestniczyć w funkcjonowaniu społeczności lokalnych - przekonywał w środę podczas debaty prezydent Bronisław Komorowski. Według niego może się to stać istotnym źródłem nowej energii niezbędnej do dalszego rozwoju Polski. - Bardzo poważnym problemem Polski jest zanik dialogu i rosnące przekonanie wszystkich rządzących, że się wie lepiej - ocenił prezydent.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Tragiczny wypadek w Chotowej

  wypadek w chotowejWczoraj (2 marca) w miejscowości Chotowa na drodze powiatowej Czarna - Pilzno kierująca fiatem punto zderzyła się czołowo z ciężarową scanią. 26-letnia kobieta w wyniku doznanych obrażeń poniosła śmierć na miejscu.

  Około godz. 12.30 dyżurny dębickiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym w miejscowości Chotowa na drodze powiatowej relacji Czarna - Pilzno. Na łuku drogi, z niewyjaśnionych przyczyn doszło do czołowego zderzenia fiata punto z ciężarową scanią. W wyniku doznanych obrażeń 26-letnia kobieta kierująca fiatem poniosła śmierć na miejscu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • TOYS“R”US otwiera sklep w rzeszowskim Millenium Hall !

  Otwarcie TOYS R US w Millenium HallTOYS“R”US, amerykański potentat handlu zabawkami, 17 marca otworzy swój drugi polski sklep w Millenium Hall w Rzeszowie. Sklep o powierzchni 1700 m2 znajdzie się na piętrze 1.

  Klienci, przy asyście wykwalifikowanych pracowników, będą mogli wybierać spośród kilku tysięcy artykułów. Rzeszowski TOYS“R”US, zbudowany według globalnych standardów marki, będzie posiadał w swoim asortymencie nie tylko produkty znanych marek takich jak Hasbro, LEGO czy Mattel, ale również naszych rodzimych producentów, czyli między innymi Trefl, Wader, TM Toys, oferujących równie atrakcyjne produkty.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Międzynarodowe Dni Mobilności w WSIiZ

  International Mobility Day w RzeszowieJak skorzystać z międzynarodowej wymiany, zagranicznych stypendiów, staży, praktyk i szkoleń? Co zrobić, żeby studiować w uniwersytetach europejskich, a nawet amerykańskich? Podpowiedzą międzynarodowi eksperci podczas International Mobility Days organizowanego przez Dział Współpracy z Zagranicą WSIiZ 6 i 7 marca (wtorek, środa). To dla studentów świetna okazja, by dowiedzieć się jak spełnić marzenia o doświadczeniu międzynarodowym.

  - O programach międzynarodowych dostępnych dla studentów będą mówić eksperci z zagranicy. Konsul Christopher Ausdenmoore z Konsulatu Generalnego w Krakowie przedstawi ofertę programu Summer Work &Travel Program. Alan Hallett zaprezentuje studentom możliwości uzyskania drugiego dyplomu w Wielkiej Brytanii w ramach programu Double Degree (jedno czesne – dwa dyplomy) – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Śmiertelny wypadek na ulicy Rejtana w Rzeszowie

  wypPolicjanci z wydziału ruchu drogowego wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do jakiego doszło dzisiaj w nocy w Rzeszowie na skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy i Rejtana. W zderzeniu forda transita z samochodem ciężarowym, zginął kierowca forda. Kierujący ciężarówką w chwili zdarzenia był trzeźwy.

  Tuż po północy, policjanci interweniowali na miejscu wypadku drogowego w Rzeszowie na skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy i Rejtana. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Ford Transit, 37-letni mieszkaniec Biesnej, jadąc ulicą Rejtana w kierunku ulicy Sikorskiego wjechał przy czerwonym świetle na skrzyżowanie z ulicą Powstańców Warszawy.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Policjant z Przemyśla uratował dwóch chłopców

  sanNatychmiastowa reakcja policjanta uratowała życie dwóm chłopcom, którzy wpadli do rzeki San. Nastolatkowie zanurzeni po szyję w lodowatej wodzie resztkami sił trzymali się kry. Funkcjonariusz zaalarmowany przez przechodnia niezwłocznie wbiegł do wody i wyciągnął chłopców na brzeg. Na szczęście młodym ludziom nic poważnego się nie stało, zostali przewiezieni do szpitala i pozostają pod opieką lekarzy i rodziców.

  Zdarzenie miało miejsce dziś tuż przed godziną 15. Mieszkający nieopodal rzeki San policjant był po służbie.  Gdy wyszedł z domu, by pojechać na zakupy, usłyszał krzyk przechodnia, że w wodzie są ludzie. Natychmiast zbiegł na brzeg Sanu. Zauważył w wodzie chłopca. Ostrożnie położył się na lodzie i wyciągnął go na brzeg.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • WSIiZ otwiera dwa nowe laboratoria!

  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania otwiera 5 marca w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej - kolejne dwa nowoczesne laboratoria: Hodowli Tkanek i Komórek oraz Laboratorium Immunologii i Alergologii. To pierwsze takie pracownie na podkarpackich uczelniach, które posłużą m.in. do badania skóry oraz właściwości kosmetyków. Laboratoria spełniają wyśrubowane unijne normy jakości.

  Laboratoria będą służyły kształceniu studentów na kierunku kosmetologia, badaniom naukowym w dziedzinie biologii i immunologii skóry oraz badaniu właściwości biologicznych kosmetyków i kosmeceutyków zgodnie z normami EU na modelu hodowli komórkowych z zastosowaniem metod immunologicznych. W sposób istotny zwiększają one zakres kształcenia na kierunku kosmetologia. Przewidywane jest uzyskanie certyfikatu jakości PN-EN ISO/IEC 1099 dla obu laboratoriów, co stworzy możliwości działań aplikacyjnych badania jakości produktów kosmetycznych i kosmeceutyków pod względem właściwości biologicznych, jak żywotność, proliferacja, adhezja komórek skóry, indukcja stanów zapalnych i reakcji alergicznych.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Studenci zadecydują o tegorocznych Juwenaliach

  juwenaliaJuwenalia w tym roku będą wyjątkowe pod każdym względem. Tm razem studenci sami zdecydują jak chcą się bawić. Organizatorzy dają im wolną rękę: mogą nie tylko zgłaszać swoje pomysły na Juwenalia, ale także wybrać spośród nich ten, który chcą zrealizować w swoim mieście. Jaką będą bawić się studenci w Rzeszowie?

  Do 8 marca na profilu marki Lech Premium na Facebooku: http://www.facebook.com/Lech (sponsora tegorocznych Juwenaliów), studenci mogą zgłaszać  swoje propozycje na najbardziej spektakularną i niepowtarzalną zabawę podczas tegorocznej edycji Juwenaliów w danym mieście.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Jednak można pomylić tory z drogą...

  dębica mercedesem wjechał pod pociągDo bardzo nietypowego wypadku doszło wczoraj (29 lutego) w nocy w Dębicy. Taksówka zderzyła się z pociągiem. Taksówkarz zakończył podróż w szpitalu, ale czeka go jeszcze postępowanie karne.

  Dziesięć minut przed północą na torze kolejowym przy ul. Mościckiego w Dębicy doszło do wypadku z udziałem 430-tonowego pociągu i mercedesa, który miał oznaczenie taksówki osobowej. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem pomylił tory kolejowe z drogą i swoim samochodem poruszał się po terenie zastrzeżonym dla pociągów.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Odblokowana DK73

  wypadekOk. godz 9.30 przywrócono ruch na DK73 w Jaśle. Dziś rano doszło tam do czołowego zderzenia skody z oplem. W zdarzeniu rannych zostało sześć osób. Policjanci pracują nad ustaleniem okoliczności wypadku.

  Policja o tym zdarzeniu została powiadomiona około godz. 7.40. Policjanci na podstawie oględzin i rozmów na miejscu wypadku, ustalili wstępne okoliczności zdarzenia.

  Z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierująca oplem astrą, 32-letnia mieszkanka Jasła jechała od centrum miasta. Na ul. Krakowskiej zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się czołowo z nadjeżdżającą skodą fabią.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja