Cz13062024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start
Filtr
 • I Szosowy Wyścig Kolarski JAROSŁAW TOUR

  Już jutro (30 czerwca) w Jarosławiu i na terenie powiatu jarosławskiego odbędzie się I Szosowy Wyścig Kolarski JAROSŁAW TOUR. Od godz. 9.00 do  12.00 w Jarosławiu i na trasie przejazdu do Pruchnika, zamykany będzie ruch dla pojazdów. Po przejeździe peletonu i pilota zamykającego, ruch będzie przywracany. Policjanci apelują o zastosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb zabezpieczających poszczególne odcinki trasy. 

  W sobotę, 30 czerwca w godz. od 9.00 do 12.00 w Jarosławiu i na terenie powiatuodbędzie się I Szosowy Wyścig Kolarski JAROSŁAW TOUR. Uczestnicy wyścigu startują na jarosławskim Rynku o godz. 9.00.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Prezentacja Podkarpackiej Platformy Technologicznej

  12 czerwca 2012 r. w Urzędzie Miasta Rzeszowa odbyła się prezentacja Podkarpackiej Platformy Technologicznej – inicjatywy, której celem jest stworzenie i doskonalenie płaszczyzny do prowadzenia działalności naukowej, naukowo-technicznej, doradczej i edukacyjnej, a także komercjalizacji badań naukowych w naszym regionie.

  Podkarpacka Platforma Technologiczna to rezultat współpracy Aliansu Strategicznego Technologicznych Klastrów Podkarpackich, reprezentowanego przez Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej, Podkarpackie Powiązanie Kooperacyjne – Klaster Lotnictwa Lekkiego i Ultralekkiego oraz Wschodni Klaster Informatyczny. To nowa, ale obiecująca inicjatywa, której idea opiera się na wzroście aktywności partnerów wspierającej procesy tworzenia skutecznych mechanizmów dyfuzji i transferu wiedzy.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 14 rocznica śmierci gen. Marka Papały

  honory-dla-PapałyWczoraj, w 14 rocznicę śmierci gen. Marka Papały na cmentarzu w Pruchniku, rodzina Generała, przedstawiciele Policji, samorządu i znajomi uczcili pamięć zmarłego tragicznie Komendanta Głównego Policji. W imieniu polskiej Policji kwiaty na grobie Generała złożył Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji insp. Zdzisław Stopczyk, towarzyszyli mu Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu insp. Janusz Dymek i Kierownik Posterunku w Pruchniku asp. szt. Wojciech Mikłasz.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 61-latka hodowała konopie w przydomowym ogródku

  konopie w ogródkuJeśli wierzyć 61-letniej mieszkance Stalowej Woli, rosnące w jej ogrodzie konopie miały odstraszać owady. Ponieważ uprawa tej narkotycznej rośliny jest w Polsce zabroniona, sprawę bada stalowowolska Policja. Funkcjonariusze zabezpieczyli 148 dorodnych krzaków tej rośliny.

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego stalowowolskiej komendy otrzymali sygnał, że na posesji należącej do mieszkanki Stalowej Woli uprawiane są konopie. Kiedy policjanci udali się tam, potwierdzili tą informacje. Okazało się, że w różnych miejscach na podwórku rosną dorodne krzaki ziela konopi. Podczas wykonywanych w tej sprawie czynności policjanci zabezpieczyli 148 tych roślin o wysokości od 50 cm do prawie 2 metrów.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Od 26 czerwca dzieci muszą posiadać własny paszport

  paszport26 czerwca br. tracą ważność wpisy dzieci do paszportów rodziców. Oznacza to, że wszystkie dzieci przy przekraczaniu granicy będą musiały posiadać własny dokument podróży. Zmiana dotyczy tylko dzieci, które zostały wpisane do paszportów swoich rodziców przed 28 sierpnia 2006 r. Bowiem od sierpnia 2006 r. stosowana jest zasada „jedna osoba, jeden paszport” i nie ma już możliwości wpisania dziecka do paszportu rodzica.

  Od 26 czerwca br. dzieci, które dotychczas przekraczały granice na podstawie wpisu w paszporcie rodzica, będą musiały posiadać własny dokument podróży.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Gra Miejska z Czarownicami

  czytanie latem23 czerwca 2012 wspólnie zachęcimy przechodniów do udziału w swego rodzaju grze miejskiej. Spotykamy się o godz. 17:00 w Cukierni Wiedeńskiej (przy hotelu Ambasador) Rynek 13, gdzie znaleźć będzie można I fragment tekstu książki "Odwiedzając czarownice". Pod tekstem zamieszczona będzie wskazówka gdzie należy się udać aby odnaleźć kolejny fragment.

  Po odnalezieniu III, ostatniego, wspólnie z autorką książki, Lidią Miś, odczytamy chóralnie całość prologu na antenie Radia Rzeszów. Wybór tej właśnie opowieści, piszą ogólnopolscy organizatorzy, to wyraz uznania wobec organizatorów rzeszowskiej edycji imprezy, która w kwietniu przyciągnęła największą liczbę zainteresowanych i odbyła się na najszerszą skalę.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zagadka znalezionego ciała kobiety na Lisiej Górze - rozwiązana

  Policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie zatrzymali podejrzanych o zabójstwo kobiety, której ciało kilkanaście dni temu odnaleziono w okolicach Lisiej Góry. Do aresztu trafił też ich wspólnik, bezdomny, który pomagał podejrzanym ukryć zwłoki. Zabójcom grożą wyroki dożywotniego pozbawienia wolności. 

  1 czerwca br. spacerujący brzegiem Wisłoka trafili na leżące w zaroślach ciało. Policjanci, prokurator i lekarz biegły sądowy po wstępnym zbadaniu będących w stanie znacznego rozkładu zwłok ustalili, że są to szczątki kobiety. Ciało było nagie, widoczne były obrażenia twarzy. Według prowadzących sprawę kobieta została zamordowana gdzie indziej, a ciało sprawcy przywieźli nad rzekę. 

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Konkurs na szkolenie rodzin zastępczych rozstrzygnięty

  12 powiatów z województwa podkarpackiego otrzyma dofinansowanie na szkolenia rodzin zastępczych, osób prowadzących rodzinne domy dziecka oraz dyrektorów placówek opiekuńczo-wychowawczych. Do 22 czerwca samorządy powinny złożyć do wojewody podkarpackiego oświadczenie o przyjęciu dotacji.

  Wszystkie oferty z Podkarpacia spełniały wymogi formalne i zostały zaakceptowane. Łączna kwota dotacji to 56,868 tys. zł. Środki przyznawane są w ramach programu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na 2012 r. „Szkolenie rodzin zastępczych, osób prowadzących rodzinne domy dziecka oraz dyrektorów placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego. Konkurs został właśnie rozstrzygnięty przez ministra pracy i polityki społecznej. Resort zaakceptował 185 ofert spośród 207 złożonych przez jednostki samorządu terytorialnego z kraju. Przyznana kwota ogółem wyniosła 1 550 397,95 zł.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zderzenie busa i dwóch ciężarówek

  zderzenieO dużym szczęściu mogą mówić uczestnicy wypadku, do którego doszło dzisiaj rano na drodze krajowej Nr 9 w Zboiskach, przy wjeździe do Dukli. Chociaż zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, tylko trzy osoby doznały niegroźnych obrażeń. Umożliwiło to policjantom zakończenie czynności w ramach postępowania mandatowego. Przez ponad 3 godziny droga była nieprzejezdna. W tym czasie funkcjonariusze ujawnili jeszcze szereg innych naruszeń prawa.

  Dzisiaj, kilkanaście minut przed godz. 7, Policja została powiadomiona o zderzeniu się busa z ciężarówką, do którego doszło na drodze krajowej Nr 9 tuż przed Duklą. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że w wypadku uczestniczyły trzy samochody, przewożący pięciu pasażerów ford transit, którym kierował 26-letni mieszkaniec gminy Dukla oraz dwa ciągniki siodłowe volvo i man z naczepami. Za kierownicą mana siedział 27-letni mieszkaniec Mławy, zaś volvem kierował 47-letni obywatel Rumunii.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Brak utrudnień na podkarpackich przejściach granicznych

  portugalscy-kibiceNa podkarpackich przejściach granicznych z Ukrainą odprawa podróżnych odbywa się na bieżąco. W czasie trwania Euro 2012 kibice odprawiani są na zielonych pasach przez polskie i ukraińskie służby graniczne w jednym miejscu.

  13 czerwca na stadionie we Lwowie o godzinie 18.00 rozegrał się mecz między reprezentacją Portugalii i Danii. Już od samego rana kibice przekraczali granice na Podkarpaciu udając się do Lwowa. Łącznie przez podkarpackie przejścia graniczne wyjechało ponad 10 tys. kibiców, w tym 360 kibiców Danii i 251 z Portugalii. Odprawiono 77 autokarów z 3 tys. osób. Samochodami opuściło Polskę 7 tys. podróżnych, koleją 363 i w Rzeszowie – Jasionce wylądowało 40 kibiców z Niemiec i Danii.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Pierwszy dzień EURO 2012 na Podkarpaciu prawie bez incydentów

  Pierwszy dzień Euro 2012 upłyną na Podkarpaciu bez poważniejszych zdarzeń. Mimo ogromnych emocji związanych z meczem reprezentacji narodowej, zarówno w trzech rzeszowskich strefach kibica, jak i w innych miejscach, wspólne kibicowanie przebiegło spokojnie. Doszło tylko do jednego niegroźnego incydentu w Rzeszowie. 

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Przywrócona kontrola graniczna podczas EURO 2012

  pg medykaCzasowe przywrócenie kontroli na granicy wewnętrznej nie będzie uciążliwe dla obywateli, a kontrole będą miały charakter doraźny. W praktyce nie będzie się to wiązało z żadnymi ograniczeniami w podróżowaniu. Nie będzie również tworzyło żadnych obciążeń dla obywateli oraz kibiców jadących na mecze, a działania kontrolne będą prowadzone w sposób wyrywkowy, gwarantujący niezakłócony i płynny ruch.

  Kontrola zostanie przywrócona od 4 czerwca do 1 lipca br. na granicy wewnętrznej Schengen (odcinek granicy z Republiką Federalną Niemiec, Republiką Czeską, Republiką Słowacką i Republiką Litewską oraz porty lotnicze i morskie stanowiące granicę wewnętrzną w rozumieniu kodeksu granicznego Schengen).

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ulotka dla kierowców na EURO 2012

  ulotka-na-euro2012Jak szybko i sprawnie dojechać do miast, w których będą odbywały się mecze, rady i informacje, w czterech językach, na temat przepisów ruchu drogowego dla tych, którzy będą chcieli przyjechać na EURO 2012 samochodem – te i wiele innych cennych wskazówek znajduje się w ulotce przygotowanej przez BRD KGP, GDDKiA, Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Krajową Radę BRD. Policjanci otrzymali 100 tysięcy takich ulotek, które trafią do kierowców.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Światowe Forum Ekonomiczne – Istambuł, 4-6 czerwca 2012

  W dniach 4-6 czerwca br. w Istambule odbędzie się wyjątkowe spotkanie Światowego Forum Ekonomicznego. Zgromadzi ono ponad 1000 polityków, biznesmenów i myślicieli. Tematem spotkania będą relacje łączące Bliski Wschód, Północną Afrykę i Euroazję.

  Światowe Forum Ekonomiczne (World Economic Forum, WEF) to szwajcarska fundacja non-profit, która powstała w 1971 roku. Jej ojcem-założycielem jest Klaus W. Schwab, ekonomista i profesor biznesu. WEF rokrocznie organizuje międzynarodowe konferencje w Davos, które gromadzą prezesów najbogatszych światowych korporacji, przywódców politycznych oraz intelektualistów. Zwolennicy fundacji zwracają uwagę, że spotkania WEF stwarzają rzeczywistą możliwość dialogu pomiędzy przedstawicielami z różnych stron świata.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Reklama

  Przedstawiamy produkty reklamowe portalu rzeszowska24.pl, które mamy nadzieję sprostają Państwa wymaganiom.

  Oferujemy Państwu statystyki kliknięć. Istnieje możliwość uprzywilejowania reklamy (koszt dodatkowe 15%)

  Zamówienia i pytania prosimy kierować na adres: reklama@rzeszowska24.pl.

  Produkt reklamowy Rozmiar Wielkość
  maksymalna
  Cena

  Bilboard (1) rotacyjny

  Bilboard (2) stały

  750x100

  750x100

  100 KB

  100 zł

  200 zł

  Bilboard (3) wyskakujący, stały

  750x100

  750x200

  750x300

  150 KB

  120 zł

  170 zł

  220 zł

  Baner (4) rotacyjny

  Baner (5) stały

  468x60

  468x60

  100 KB 80 zł

  Rectangle (6) rotacyjny

  Rectangle (7) stały

  300x250

  300x250

  100 KB

  80 zł

  160 zł

  Inne rodzaje i rozmiary reklamy ustalane są indywidualnie. 

  Wszystkie podane ceny są cenami netto za 1 miesiąc emisji.

  Rabaty:

  10% rabatu 

  Wykupienie produktu reklamowego na okres 3 miesięcy.

  15% rabatu
  Wykupienie produktu reklamowego na okres 6 miesięcy.

  Serdecznie zapraszamy do współpracy!

 • Wystartowała rekrutacja na nowy rok akademicki

  Wyższa Szkoła Prawa i Administracji 1 czerwca 2012 r. rozpoczęła rekrutację kandydatów na studia w roku akademickim 2012/2013. Tegoroczni maturzyści do wyboru mają trzy kierunki studiów: „prawo”, „administracja” i „bezpieczeństwo wewnętrzne”. Nabór na kierunku „administracja” prowadzony będzie na studia pierwszego i drugiego stopnia. Na kierunku „prawo” na pięcioletnie jednolite studia magisterskie, a „bezpieczeństwo wewnętrzne” na studia pierwszego stopnia. I tura rekrutacji potrwa do 4 sierpnia tego roku.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja