Cz13062024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start
Filtr
 • 1 sierpnia zawyją syreny

  polska-walczaca-5Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska zwróciła się z apelem do podkarpackich samorządów o włączenie syren oraz wywieszenie flag państwowych 1 sierpnia w 68 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

  O godz. 17.00 syreny zostaną włączone na czas jednej minuty i będą emitować dźwięk ciągły. Wojewoda w wystosowanym apelu podkreśliła, że „dźwięk syren ma wymiar symbolu, który powinien skłaniać do refleksji nad ofiarą powstańców warszawskich i mieszkańców stolicy, jaką złożyli na ołtarzu Ojczyzny”.

   

 • Wojewoda odwiedziła uczestników letniego wypoczynku w Myczkowcach

  wojewoda-w-myczkowcachWojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska i Podkarpacki Kurator Oświaty Jacek Wojtas odwiedzili dzieci i młodzież w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym Caritas w Myczkowcach. Na turnusie kolonijnym przebywa tam obecnie 250 osób.

  W tym roku wakacje w Myczkowcach spędzi 1,5 tys. dzieci. Uczestnicy wypoczynku, pod opieką wykwalifikowanych wychowawców i wolontariuszy, będą korzystać z wielu atrakcji – wycieczek, konkursów i ciekawych warsztatów.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Radosna szkoła - dodatkowy nabór wniosków

  Ponad 600 tys. zł pozostało do wykorzystania w ramach czwartej edycji programu „Radosna szkoła”. Oferty można składać do 31 lipca.

  Środki finansowe mogą być przeznaczone na budowę lub modernizację placów zabaw oraz zakup pomocy dydaktycznych. Wnioski należy składać w Kuratorium Oświaty w Rzeszowie lub wysłać pocztą do 31 lipca bieżącego roku.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Intensywny miesięczny kurs chińskiego, angielskiego i hiszpańskiego w AIESEC za symboliczna kwotę

  AIESEC Uni 2012 sierpieńJuż po raz kolejny Komitet Lokalny AIESEC, działający przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie uruchamia kursy językowe dla mieszkańców Podkarpacia. Każdy może wziąć udział w intensywnych, miesięcznych lekcjach z języka chińskiego, angielskiego i hiszpańskiego, które potrwają do końca sierpnia. Jednak tym razem warsztaty Learn By Play będą wyglądały trochę inaczej.

  W poniedziałek 30 lipca rusza intensywny kurs wakacyjny, który potrwa cztery tygodnie. Lektorzy z Kanady, Meksyku i Chin poprowadzą zajęcia z angielskiego, hiszpańskiego oraz chińskiego. Koszt 200 zł.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Kolejne firmy dołączyły do Klastra IT

  KLASTER it logoAgencje interaktywne Aberit i Zubi.pl oraz firma PROFERIS s.c. to kolejne podmioty, które w ostatnim czasie przystąpiły do południowo–wschodniego Klastra IT. Ta funkcjonująca od niespełna 3 lat inicjatywa, nabiera tempa i angażuje się w nowe, coraz większe projekty. Między innymi dlatego, w kolejce do dołączenia się do Klastra IT czekają następni.

  Klaster IT liczy już 20 firm z branży teleinformatycznej, zlokalizowanych w południowo-wschodniej Polsce. Ostatnio do jego grona dołączyły dwie agencje interaktywne: Aberit i Zubi.pl świadczące usługi z zakresu e-marketingu, e-commerce, doradztwa i konsultingu oraz PROFERIS s.c. – dostawca systemów internetowych dla biznesu, specjalizujący się we wdrożeniach zintegrowanych systemów klasy ERP Comarch.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • MPK zawiesza na 3 miesiące kursowanie autobusów podmiejskich

  Jak poinformował nas Rzecznik Prasowy Prezydenta - Maciej Chłodnicki, od 1 sierpnia MPK Rzeszów Sp. z o.o. zawiesza na okres 3 miesięcy kursowanie autobusów linii komercyjnych podmiejskich nr. 2, 4, 7, 14, 20, 27 i 47.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Od rana na Podkarpaciu trwają działania "Pasy"

  pasy-bezpieczeństwaOd rana podkarpaccy policjanci zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie obowiązku jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzają również czy przewożone w samochodzie dzieci są zapięte w fotelikach ochronnych. 

  Działania "Pasy" to cykliczna akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa podróżujących drogami Podkarpacia. Zapięcie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem jest naszym obowiązkiem. Przypominamy - art. 39 prawa o ruchu drogowym nakazuje kierowcom i pasażerom zapinanie pasów bezpieczeństwa.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 0d 21 lipca nowe obowiazki dla pracodawcow zatrudniajacych cudzoziemcow

  Pracodawca, który chce zatrudnić cudzoziemca spoza UE i posiada dla niego zezwolenie na pracę (lub jest zwolniony z obowiązku jego posiadania), będzie musiał sprawdzić czy posiada on ważny dokument uprawniający do pobytu w Polsce. Regulują to nowe przepisy, które zaczną obowiązywać 21 lipca.

  Firmy zatrudniające cudzoziemca w momencie wejścia w życie ustawy będą miały 45 dni na uzupełnienie dokumentacji o kopię dokumentu pobytowego cudzoziemca. Nowe przepisy wprowadzają również obowiązek przechowywania kopii dokumentu pobytowego przez cały okres zatrudnienia.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Lekki holownik lotniskowy Tabal TUG&TOW

  tabal tug and tow lekki holownik lotniskowyGrupa Tabal rozpoczęła produkcję i sprzedaż lekkich holowników lotniskowych zaprojektowanych przez jej Dział Badań i Rozwoju. Jest to pierwsza tego typu maszyna w całości produkowana w Polsce.

  W hangarze czy na trawie, holownik Tabal TUG&TOW pozwala samodzielnie, szybko i sprawnie przemieścić samolot turystyczny.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ostrzeżenie przed silnymi burzami i silnym wiatrem

  Na terenie Podkarpacia przewiduje się wystapienie burz, loklanie z opadami gradu. Informuje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW Oddział w Krakowie. Podczas burz opady deszczu mogą wynieść punktowo do 30 mm, a wiatr osiągnąć w porywach od 70 do 90 km/h. Ostrzeżenie IMGW nr 73 obowiązuje od godz. 15:00 19.07.2012 do godz. 24:00 19.07.2012.

  Zgodnie z analizą prognozy pogody przeprowadzoną przez RCB, przewidywane na dziś na obszarze Polski, w tym na Podkarpaciu, dynamiczne warunki meteorologiczne mogą sprzyjać powstawaniu gwałtownych zjawisk, w tym tworzeniu się trąb powietrznych.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Studenci z Rzeszowa i Poznania laureatami konkursu o targach

  Są już znane wyniki I etapu konkursu dla studentów „Wizja targów do roku 2020” organizowanego wspólnie przez Polską Izbę Przemysłu Targowego i CENTREX – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych. Studenci polskich uczelni wyższych mogli nadsyłać prace od października 2011 roku do 2 maja br. Oficjalne ogłoszenie laureatów przez Polską Izbę Przemysłu Targowego nastąpiło 6 lipca w Warszawie. Dwa pierwsze miejsca przypadły studentom Politechniki Rzeszowskiej.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Abolicja dla cudzoziemców dobiegła końca

  2 lipca upłynął termin składania wniosków o legalizację pobytu w trybie abolicji. Na Podkarpaciu cudzoziemcy złożyli 76 wniosków: 34 w Rzeszowie i 42 w Przemyślu.

  Najwięcej wniosków – 42 złożyli obywatele Ukrainy, 14 – Armenii, 4 – Wietnamu, po 3 wnioski złożyli obywatele Egiptu, Indii, Rosji i Bangladeszu. O zalegalizowanie pobytu starali się także obywatele Afganistanu, Algierii i Białorusi. Wśród rozpatrzonych do tej pory spraw wojewoda podkarpacki wydał 30 decyzji pozytywnych i 3 negatywne. 23 sprawy są w toku. W pozostałych postępowanie zostało umorzone, pozostawione bez rozpatrzenia ze względu na braki formalne lub przekazane do wojewody właściwego ze względu na miejsce pobytu cudzoziemca. Według danych Urzędu do Spraw Cudzoziemców w całej Polsce wnioski złożyło ponad 8800 cudzoziemców.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Czy południowo-wschodni Klaster IT nawiąże współpracę z koreańskim gigantem?

  Spotkanie z Korea TelecomWe wtorek tj. 3 lipca br. odbyło się spotkanie podkarpackich podmiotów informatycznych z przedstawicielami firmy Korea Telecom – jednego z największych na świecie koncernów świadczących usługi telekomunikacyjne. Rozmowy dotyczyły możliwości współpracy przy projektach inwestycyjnych w Polsce.

  We wtorek gościem podkarpackich firm informatycznych był jeden z największych koreańskich i azjatyckich operatorów sieci szerokopasmowych i dostawców rozwiązań technologicznych. To pierwsze tak ważne wydarzenie w historii Klastra IT i firm w nim zrzeszonych. Spotkanie, które miało miejsce w siedzibie Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka przy ul. Rejtana w Rzeszowie to szansa nie tylko dla informatycznych liderów z podkarpacia ale i gospodarki całego regionu. Korea Telecom działa na rynku od 1981 roku. Zatrudnia ponad 35 tys. pracowników, a swoje biura ma na całym świecie między innymi w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Meksyku, Kolumbii, Japonii, Indonezji czy Algierii.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Przedszkolaki poznają świat

  przedszkolakiJuż od poniedziałku w 15 rzeszowskich przedszkolach będą gościć studenci – wolontariusze z 13 krajów: Chin, Tajwanu, Wietnamu, Egiptu, Brazylii, Meksyku, Grecji, Malezji, Turcji, Portugali, Kanady, Gruzji i Rosji. Studenci poprowadzą warsztaty kulturowe dla przedszkolaków. W każdym przedszkolu przez tydzień będzie dwóch wolontariuszy z dwóch różnych krajów.

  -To już kolejna edycja akcji organizowanej w ramach porozumienia ze Stowarzyszeniem AIESEC Polska Komitet Lokalny Rzeszów. W ubiegłym roku w naszym przedszkolu gościliśmy studentów z Chin.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Ogród wypoczynkowy dla studentów WSPiA

  ogrod3Wyższa Szkoła Prawa i Administracji zakończyła kolejną rozbudowę rzeszowskiego kampusu uczelni. W pobliżu restauracji „W Ogrodach” stworzony został wyjątkowy ogród uczelniany, w którym studenci WSPiA mogą odpoczywać w przerwie między zajęciami. Oficjalnie otwarcie tej części kampusu, podczas którego wystąpi Stanisław Soyka, odbędzie się w najbliższą czwartek (05.07).

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • VI Letnie Warsztaty Doktoranckie w WSPiA

  28 doktorantów z całej Polski w najbliższa środę (04.07) będzie uczestniczyć w organizowanych przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji VI Letnich Warsztatach Doktoranckich. Tematem przewodnim konferencji będzie „Sądowa kontrola administracji w sprawach gospodarczych”. Patronat nad spotkaniem objęła w tym roku Prof. dr hab. Irena Lipowicza – Rzecznik Praw Obywatelskich. Warsztaty już po raz drugi odbędą się w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • II Warsztaty pożarniczo-ratownicze "PAW" w Kielnarowej

  fot rat3W ostatni weekend (29 czerwca-1 lipca 2012 r.) odbyły się II już Warsztaty pożarniczo-ratownicze "PAW" zorganizowane przez 45 DW "Sfora" z Rzeszowa. Dla grup ratowniczych oraz osób biorących w nich udział zostały przeprowadzone zajęcia i symulacje m.in. z wypadków masowych, technik psychologicznych, a także ratownictwa drogowego. Przy współudziale 7 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej odbyły się nocne ćwiczenia poszukiwawczo - ratownicze, podczas których zastępy straży i ekipy ratownicze mogły wykazać się zdobytymi dotychczas umiejętnościami oraz nabyć nowej wiedzy i praktyki, zarówno w udzielaniu pomocy przedlekarskiej, jak również poszukiwaniu zaginionych osób.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja