Cz13062024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start
Filtr
 • Zmiany w rozkładach jazdy autobusów MPK od 1 września

  Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - Rzeszów Sp. z o.o. informuje pasażerów, że z dniem1 września br zmianie ulegają rozkłady jazdy linii nr: L, 2, 4, 5, 12, 20, 21 i 26.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 21 dni na zgłoszenie należności

  Przedsiębiorcy, których należności za zrealizowane i odebrane prace nie zostały zaspokojone przez Wykonawców mają 21 dni od dnia ukazania się ogłoszenia w prasie, co w kilku oddziałach GDDKiA nastąpiło dzisiaj, na składanie zgłoszeń należności wraz z kompletem dokumentów, zgodnie z Ustawą o spłacie niektórych niezaspokojonych należności przedsiębiorców, wynikających z udzielonego zamówienia publicznego (Dz. U. z 03.08.2012 poz.891).

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Auchan wypowiedział umowę z MPK

  Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje Pasażerów, że w związku z wypowiedzeniem z dniem 1 września, przez Auchan w Krasnem, umowy na realizację komunikacji do powyższego hipermarketu, MPK w Rzeszowie Sp. z o.o. likwiduje linie specjalne 9091 i 92.

 • Marszałek Województwa Podkarpackiego zabrał głos ws. połączenia kolejowego Rzeszów – Lublin

  W związku z publikacjami prasowymi oraz informacjami w mediach elektronicznych o likwidacji połączenia Rzeszów - Lublin oświadczam, że wraz z wejściem w życie rozkładu jazdy 2012/2013 połączenie pomiędzy Rzeszowem i Lublinem nie zostanie zlikwidowane, lecz podzielone na dwie odrębne relacje Lublin – Stalowa Wola Rozwadów oraz Stalowa Wola Rozwadów – Rzeszów.

  Rozdzielenie relacji wynika z potrzeby racjonalizacji kosztów połączenia oraz dostosowania pojemności taboru do rzeczywistych potrzeb podróżnych. Badania frekwencji potwierdziły, że z bezpośredniego połączenia do Lublina korzysta dobowo ok. 30 osób wyjeżdżających z Podkarpacia. Do obsługi połączenia Rzeszów – Stalowa Wola Rozwadów wystarczy tańszy w eksploatacji, jednoczłonowy autobus szynowy. Pasażerowie wsiadający do pociągu na terenie województwa lubelskiego obsługiwani będą od przyszłego roku lubelskim dwuczłonowym autobusem szynowym kursującym w relacji Lublin – Stalowa Wola Rozwadów. Powinno to zlikwidować dotychczasowy problem braku miejsc dla pasażerów po stronie lubelskiej.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Dobiegła końca rekrutacja do „Lekcji o Funduszach Europejskich 2” - W inicjatywie weźmie udział rekordowa liczba uczestników

  lekcjeofunduszachPrzeszło 15 800 uczniów weźmie udział w „Lekcji o Funduszach Europejskich 2” –to wynik zakończonej z sukcesem rekrutacji do konkursu, którego organizatorem jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Zainteresowanie przedsięwzięciem było jeszcze większe niż w roku ubiegłym. Do udziału zgłosiła się rekordowa liczba uczestników.

  Tuż po wakacjach w blisko 160 szkołach z pięciu województw Polski Wschodniej odbędą się 45-minutowe zajęcia o Funduszach Europejskich. Będzie to już druga edycja edukacyjnego projektu, jaki rok temu zainicjowało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Kontynuacja ubiegłorocznego przedsięwzięcia to wynik pozytywnych opinii ze strony zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Wyniki trwającej do końca czerwca 2012 roku rekrutacji okazały się niespodzianką dla samych organizatorów.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Obchody Święta Wojska Polskiego w Rzeszowie

  15sierpniaUroczystą Mszą św. w kościele garnizonowym w Rzeszowie rozpoczęto Obchody Wojska Polskiego i 92. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Po Mszy Św. uczestnicy przeszli ulicami Rzeszowa do parku Jedności Polonii z Macierzą, gdzie pod pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego złożono kwiaty. W obchodach udział wzięli m.in.: Mirosław Karapyta Marszałek Województwa Podkarpackiego, Małgorzata Chomycz-Śmigielska Wojewoda Podkarpacki i Roman Holzer Wiceprezydent Rzeszowa.

  W swoim wystąpieniu podczas uroczystości marszałek Karapyta powiedział: „Wolna Polska, którą odzyskaliśmy bez wznoszenia barykad, bez wystrzałów i ofiar – stawia przed armią nowe wyzwania. To zadanie zbudowania profesjonalnej, w pełni zawodowej służby, która we współpracy z sojusznikami z NATO będzie w stanie stworzyć skuteczną siłę odstraszającą potencjalnych napastników.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Pożar Zakładu Grupy Nowy Styl w Jaśle

  pożar-w-jaśleW poniedziałek (13 sierpnia) w Jaśle w części galwanizacyjnej hali produkcyjnej jednej z fabryk Grupy Nowy Styl wybuchł pożar. Po przybyciu pierwszych jednostek PSP pożarem objęta była część hali produkcyjnej oraz dwie linie galwaniczne. Płomienie wydostawały się na zewnątrz przez bramę wjazdową na halę oraz konstrukcję dachu. Panowało duże zadymienie i wysoka temperatura. Podczas prowadzenia działań wewnątrz hali produkcyjnej dużym zagrożeniem były wydobywające się opary substancji wykorzystywanych w procesie technologicznym oraz spadające palące się elementy pokrycia dachu (papa, lepik).

  Zagrożenie dla ratowników stanowiły również zniszczone temperaturą aluminiowe i stalowe części konstrukcji hali, które były przyczyną uszkodzenia ubrań specjalnych, węży pożarniczych i hełmów.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 21 Rajd Rzeszowski - informacje o utrudnieniach

  rajdrzeszowskiJuż w najbliższy czwartek rozpocznie się 21. Rajd Rzeszowski. Przez trzy kolejne dni kierowcy rajdowi będą rywalizować na odcinkach specjalnych na terenie powiatu rzeszowskiego i strzyżowskiego. Policjanci zadbają, by zmotoryzowani nie odczuli utrudnień związanych z rajdem. Policja apeluje do kibiców o bezwzględne stosowanie się do poleceń obsługi rajdu!

  Tegoroczna edycja Rajdu Rzeszowskiego odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia (czwartek-sobota). Na czas, kiedy kierowcy będą rywalizowali na odcinkach specjalnych niektóre fragmenty dróg i ulic będą zamknięte. 

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Bezpłatny dostęp do internetu w 8 autobusach MPK

  Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - Rzeszów Sp. z o.o. informuje pasażerów o możliwości skorzystania z bezpłatnego dostępu do internetu w autobusach komunikacji miejskiej. 

  Z darmowego połączenia można korzystać w okresie 01.08-31.08.2012r. Po mieście kursować będzie osiem pojazdów wyposażonych w mobilne hot spoty o numerach bocznych : 701, 711, 712, 720, 735, 736, 740.

 • "Bezpieczna Woda" na Podkarpaciu

  bezpieczna wodaPrzed nami kolejny wakacyjny weekend. Z pewnością wielu wypoczywających tego lata na Podkarpaciu korzystając z wolnych dni i słonecznej pogody zdecyduje się na wypoczynek nad wodą. Właśnie do tych osób skierowana jest kampania informacyjno-edukacyjna "Bezpieczna Woda". W ramach tej policjanci przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

  W tym roku na Podkarpaciu, podczas wypoczynku nad wodą utonęło już piętnaście osób. Wielu tragedii, do których każdego dnia dochodzi nad akwenami wodnymi można byłoby prawdopodobnie uniknąć, gdyby ludzie pamiętali o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Rekrutacja na studia w WSPiA nadal trwa

  rekrutacjaJuż tylko kilka dni pozostało do zakończenia pierwszej tury rekrutacji na studia w WSPiA. Kandydaci mają czas na złożenie dokumentów do 4 sierpnia 2012 r. Czekamy na maturzystów, którzy chcą studiować prawo, administrację lub bezpieczeństwo wewnętrzne.

  W roku akademickim 2012/2013 nabór na kierunku „administracja” prowadzony jest na studia pierwszego i drugiego stopnia. Na kierunku „prawo” na pięcioletnie jednolite studia magisterskie, a „bezpieczeństwo wewnętrzne” na studia pierwszego stopnia.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Konsul Stanów Zjednoczonych z wizytą w WSPiA

  konsul-usa-na-wspiaDzisiaj tj. w środę (01.08) Wyższą Szkołę Prawa i Administracji odwiedził Brian George nowo mianowany Konsul Stanów Zjednoczonych ds. prasy i kultury. W czasie wizyty spotkał się z władzami uczelni oraz zwiedził rzeszowski kampus WSPiA. Spotkanie dotyczyło m.in. dalszej współpracy konsulatu z uczelnią oraz prowadzoną przez WSPiA Fundacją Partnerstwo na rzecz Demokracji. Wizyta Briana Georga w Wyższej Szkole Prawa i Administracji była jednym z punktów jego kilkudniowego pobytu na Podkarpaciu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja