Wt23042024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start Wiadomości Aktualności z Rzeszów Świeć Się: Rzeszów walczy o tytuł najpiękniej oświetlonego miasta w Polsce

Świeć Się: Rzeszów walczy o tytuł najpiękniej oświetlonego miasta w Polsce

rz1Rzeszów został zwycięzcą pierwszego etapu plebiscytu „Świeć Się”, otrzymując 75% głosów w województwie. Na drugim miejscu uplasował się Przemyśl (8%), a za nim Jasło (4%). Rzeszów będzie reprezentować woj. podkarpackie w finale plebiscytu na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce.

W organizowanej przez Grupę ENERGA zabawie każdy może zagłosować na jedno z 17 miast-finalistów, wyłonionych przez internautów w pierwszym etapie konkursu. Głosować można do 15 stycznia 2012 r. za pośrednictwem serwisu www.SwiecSie.pl.

Na zwycięską miejscowość czeka nagroda w postaci sprzętu AGD przeznaczonego na cel charytatywny, zaś na głosujących szansa na wygranie atrakcyjnych nagród w konkursie fotograficznym!

Które polskie miasto świeci najpiękniej?

Rozpoczyna się drugi etap miejskiej edycji konkursu „Świeć Się”. W pierwszym internauci wybrali najpiękniej świątecznie oświetlone miasta swojego województwa. Do grona 16 wojewódzkich finalistów dołączyło jedno miasto z puli „dzikiej karty”, które zostało zgłoszone przez samych internautów i zdobyło najwięcej głosów w tej kategorii. Teraz, na podstawie zdjęć przystrojonych ulic oraz rynków, głosujący zadecydują o tym, która z 17 zakwalifikowanych do finału miejscowości zdobędzie tytuł najładniej oświetlonej przestrzeni miejskiej w Polsce. Finał trwa do 15 stycznia 2012 r.rz2

Głosować można za pomocą specjalnej strony konkursu www.SwiecSie.pl lub poprzez aplikację na http://www.facebook.com/swiecsie. Szanse swojego faworyta na wygraną można zwiększyć, wykorzystując społecznościowy charakter Facebooka, zapraszając do głosowania znajomych z portalu. Każdy internauta może oddać jeden głos na wybrane miasto. W drugim etapie głosuje się od nowa, każde miasto-finalista dostaje równe szanse na zdobycie tytułu najpiękniej oświetlonego miasta w Polsce.

Zwycięzca plebiscytu otrzyma od organizatora prezent w postaci energooszczędnego sprzętu AGD, który będzie mógł przeznaczyć na cel społeczny. Fundatorem nagrody jest spółka ENERGA Oświetlenie. W poprzedniej edycji konkursu tysiące internautów za najpiękniejszą miejscowość Świąt uznało Szczecin, zaś dwa lata temu wygrał Rzeszów

W finale, po podliczeniu głosów ponad 23.000 osób, znalazły się następujące miasta:

• woj. dolnośląskie: Wrocław
  • woj. kujawsko-pomorskie: Toruń
  • woj. lubelskie: Lublin
  • woj. lubuskie: Międzyrzecz