Pt29032024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start Wiadomości Aktualności z Rzeszów Zgodą małe rzeczy wzrastają

Zgodą małe rzeczy wzrastają

fotografia

Wiesław Walat jest osobą od lat bardzo zaangażowaną w działalność na rzecz miasta. Ma 62 lata i 3 dzieci. Ukończył krakowską AGH z tytułem mgr inż.

Praca i działalność publiczna

W latach 1999-2002 był wiceprezydentem Rzeszowa (prezydentem był wtedy Andrzej Szlachta). Odpowiadał za miejskie inwestycje. Obecnie zajmuje się inwestycjami w firmie EKO-TOP. Mieszkańcom miasta znany jest ze swojej działalności na rzecz odbudowy starego cmentarza. Jest Prezesem Stowarzyszenia Opieki nad Starym Cmentarzem im. Włodzimierza Kozło.

Podczas tegorocznej kwesty można było go spotkać, porozmawiać, przekazać datek na renowacje i utrzymanie zabytkowych nagrobków. Kilka tygodni temu wziął także udział w marszu przypominającym o profilaktycznych badaniach kobiet, który przeszedł ulicami miasta. Szedł na jego czele wraz z Markiem Koberskim, niosąc transparent „Uratuj kobietę. Namów ją do badań mammograficznych”.

„Rzeszowianie Razem”

Komitet Wyborczy „Rzeszowianie Razem” został stworzony przez osoby o poglądach prawicowych, niezależnych od żadnej partii. „Skupiamy ludzi zainteresowanych miastem, jego przyszłością i rozwojem, a nie tylko polityką” – stwierdzają jego członkowie. A są wśród nich m.in. Marek Koberski, były wiceprezydent Rzeszowa, prezes Stowarzyszenia „Rzeszów Razem”, Stanisław Drozd - były szef portu lotniczego w Jasionce, prezes stowarzyszenia Podkarpacka Mała Ojczyzna RESVOICE, Ryszard Piekło - radny poprzedniej kadencji, prezes stowarzyszenia Wspólnota Staromiejska w Rzeszowie. Jak zapewniają, są otwarci na ludzi, a prowadzona przez nich kampania będzie merytoryczna, bez agresji.

Działalność na rzecz miasta

Wiesław Walat urzędował w Ratuszu, w tym czasie zdążył zrealizować wiele inwestycji. Tak mówi o swoich osiągnięciach: „III kadencja trwała tylko trzy i pół roku. Za swój sukces uważam zrealizowanie tak wielu inwestycji (o których poniżej) w tak krótkim czasie. W latach 1999-2002 byłem wiceprezydentem odpowiedzialnym za inwestycje, gospodarkę komunalną i politykę przestrzenną. Powstałe wówczas najważniejsze inwestycje to: - hala na Podpromiu, która była realizowana z dużymi przerwami przez 30 lat; trzeba było się przy niej mocno natrudzić, zastałem wszystko w stanie szczątkowym, tj. dokumentację i źródła finansowania; jaką dziś rolę spełnia, to każdy widzi, - trasa zamkowa – ta inwestycja powstała w ciągu 3 lat od „zera”; wiadomym było tylko, że miastu było potrzeba trzeciej przeprawy w Śródmieściu przez rzekę Wisłok; szczególnie się cieszę, że przez mieszkańców przyjęta została nazwa tego mostu – Most Zamkowy – zaproponowana przeze mnie, - w latach 2000-2002 powstały dwa baseny (Delfin i Muszelka), - oddane do użytku zostały inwestycje: Teatr „Maska”, Gimnazjum Nr 11 na Nowym Mieście, Muzeum Miasta Rzeszowa, I etap Trasy Podziemnej, - przeprowadzono duże remonty kapitalne: Wiadukt Śląski, Most Lwowski, - wykonanie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na osiedlu Staroniwa, - wykonanie sieci kanalizacyjnej na osiedlu Pobitno, - liczne remonty w układzie komunikacyjnym miasta, np. ul. Olbrachta, Al. Powstańców Warszawy, ul. Konfederatów Barskich i inne. Zwracam również uwagę na fakt pozostawienia przygotowanych dokumentacji na realizacje, takie jak: - I odcinek obwodnicy północnej miasta rondo Pobitno – rondo na Załężu - trzeci basen na osiedlu Krakowska Południe (z zezwoleniem na budowę), - sala wystawiennicza Zespołu Szkół Plastycznych, - sala gimnastyczna Zespołu Szkół Gastronomicznych, - remont kapitalny Mostu Karpackiego (z zezwoleniem na budowę) i inne. Sukcesy I kadencji prezydenta Ferenca mają i tu swoje korzenie”.

Plan działania

Co Wiesław Walat zamierza zrobić jako Prezydent Miasta? Jego sposób na lepszą przyszłość Rzeszowa i jego mieszkańców to: „Przede wszystkim realizacja rozwoju układu drożnego w kierunku północnym, zachodnim i wschodnim w mieście z przygotowaniem i rozpoczęciem realizacji trzech przepraw mostowych przez rzekę Wisłok. Za konieczne uważam również tworzenie w naszym mieście społeczeństwa obywatelskiego, szczególnie poprzez współpracę z organizacjami pożytku publicznego i stowarzyszeniami, utrzymanie i poprawę jakości służby zdrowia w Rzeszowie w jednostkach podległych miastu, realną i rzetelną poprawę działania i funkcjonowania komunikacji miejskiej. Faktyczne zajęcie się sportem dzieci i młodzieży, tak jak jest to zapisane w ustawie ustrojowej o gminach. Promocja miasta. Generalnym zaś celem moich działań będzie zawsze grupa docelowa, czyli mieszkańcy miasta Rzeszowa. Chcę to osiągnąć poprzez współpracę z organizacjami działającymi w naszym mieście, zaś do sąsiednich gmin wyciągnąć przyjazną rękę, aby nam wszystkim, zarówno w Rzeszowie jak i sąsiadom zza miedzy, żyło się lepiej. Zapomniana dewiza miasta Rzeszowa, którą chcę przywrócić i wcielić w codzienną działalność, brzmi: CONCORDIA RES PARVA CRESCUNT – ZGODĄ MAŁE RZECZY WZRASTAJĄ”. 

{jcomments on}

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

  • Promocja
  • Czy wiesz, że...
  • Magazyn Policyjny

Sport

  • Żużel
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Tenis

Turystyka

  • Bieszczady
  • Dalekie Wyprawy
  • Podkarpacie

Kultura

  • Książki
  • Muzyka
  • Kino
  • Promocje

Zdrowie

  • Pierwsza Pomoc
  • Zdrowie i Urodai 
  • Poradnik

Regulaminy

  • Regulamin
  • Regulamin
  • Regulamin
  • Regulamin

Administracja