Śr24042024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start Sport Dyscypliny Inne Halowe Łucznicze Mistrzostwa Europy w Rzeszowie

Halowe Łucznicze Mistrzostwa Europy w Rzeszowie

Halowe Łucznicze Mistrzostwa Europy w RzeszowieW sobotę (2 marca) zakończyły się Halowe Łucznicze Mistrzostwa Europy w Rzeszowie. Rzeszów po raz kolejny gościł łuczniczą elitę. Do naszego miasta przybyło blisko 250 łuczników z 32 krajów. Nie zabrakło takich gwiazd jak Viktor Ruban, były mistrz olimpijski, czy medalistów mistrzostw świata.

Łucznicy rywalizowali w eliminacjach indywidualnych w konkurencjach klasycznej i bloczkowej w kategoriach seniorów i juniorów. Obyły się również eliminacje zespołowe. Przez wszystkie dni zawody odbywały się w Regionalnym Centrum Sportowo-Widowiskowym Podpromie. Natomiast w sobotę rozgrywki finałowe przeniesiono do Hotelu Rzeszów. To właśnie tam w specjalnej sali na czwartym piętrze, rozegrała się walka o złoto we wszystkich kategoriach indywidualnych i drużynowych.

Polskę reprezentowało 24 łuczników w rywalizacji indywidualnej oraz 8 zespołów. Niestety Polacy zakończyli Mistrzostwa bez medalu. Najbliżej podium były kobiety w konkurencji drużynowej. Zajęły czwarte miejsce.

W zawodach indywidualnych triumfowali łucznicy z Francji, Chorwacji, Holandii i Rosji. W rywalizacji panów finał wygrał Holender Rick van der Ven, natomiast wśród kobiet najlepsza okazała się Rosjanka Natalia Erdyniewa. W rywalizacji drużynowej panów najlepsi okazali się Holendrzy, którzy w finałowej walce pokonali Rosjan. W finale drużynówki pań to Ukrainki zdobyły złoty medal.

Patronat honorowy nad imprezą objął Tadeusz Ferenc, Prezydent Miasta Rzeszowa.