Cz13062024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start Wiadomości Aktualności z Rzeszów "Dyplom WSPiA przepustką do biznesu" - podsumowanie unijnego projektu

"Dyplom WSPiA przepustką do biznesu" - podsumowanie unijnego projektu

2800 studentów WSPiA skorzystało z różnych zajęć, warsztatów, szkoleń i praktyk zaproponowanych w ramach zrealizowanego przez WSPiA unijnego projektu "Dyplom WSPiA przepustką do biznesu". Przez 4 lata prawie 500 studentów wysłanych zostało na płatne staże zawodowe. Wielu z nich dzięki temu jeszcze w czasie studiów znalazło pracę.

Projekt "Dyplom WSPiA przepustką do biznesu" podsumowany została w piątek 26 czerwca 2015 r. podczas Konwentu Pracodawców WSPiA. W czasie spotkania rozstrzygnięty został konkurs na najlepszy studencki biznesplan. Wygrała go Magdalena Hatalska, studentka III roku studiów I stopnia na kierunku administracja. Do konkursu zgłosiła pomysł na restaurację "Zielarnia Rzeszowska". Podczas spotkania odbył się również wykład pt. "Nowa Perspektywa Finansowa - potencjalne źródła finansowania, propozycje i pomysły dalszej współpracy", który wygłosiła Teresa Kubas-Hul - wykładowca WSPiA oraz Wiceprezes PARP. Wręczone zostały także specjalne podziękowania dla przedstawicieli Konwentu Pracodawców, czyli firm, które doradzają uczelni w kwestii dostosowywania planów studiów do potrzeb rynku pracy oraz przyjmują studentów WSPiA na staże i praktyki.

Projekt "Dyplom WSPiA przepustką do biznesu" realizowany był w Wyższej Szkole Prawa i Administracji od 2011 r. Jego celem było przygotowanie studentów uczelni do przyszłej współpracy z przedsiębiorcami z regionu. W projekcie uczestniczyli głównie studenci kierunku administracja studiujący na jednej z trzech specjalności: zarządzanie zasobami ludzkimi, finanse i rachunkowość oraz administrowanie firmą.

W ramach projektu realizowane były m.in. panele dyskusyjne z pracodawcami, zajęcia warsztatowe "Jestem przedsiębiorcą" oraz warsztaty z Autoprezentacji. Dodatkowo każdy uczestnik projektu otrzymywał bezpłatne podręczniki z wybranych przedmiotów.

Do 2015 roku projektem objętych zostało 2800 studentów WSPiA. ? głównym elementem projektu "Dyplom WSPiA przepustką do biznesu", były jednak bezpłatne praktyki i płatne staże zawodowe. Rocznie na staże w podkarpackich przedsiębiorstwach kierowanych było około 120 osób. Przez cały projekt z tej propozycji skorzystało łącznie ponad 500 studentów. Co najważniejsze i bardzo nas to cieszy, wielu z nich po zakończeniu stażu znalazło pracę w firmach współpracujących z WSPiA. To był główny element całego projektu, a na jego realizację przeznaczone było 3 mln zł. Była to połowa wartości całego projektu ? wylicza Teresa Kubas-Hul, pełnomocnik Rektora WSPiA ds. UE. Dodaje, że wszystkie te działania miały na celu przygotowanie absolwenta WSPiA do fachowej obsługi administracyjnej każdej firmy.

Przy realizacji projektu WSPiA współpracowała z wieloma pracodawcami z całego regionu. Staże odbywały się m.in. w WSK Rzeszów, ICN Polfa Rzeszów, Banku PBS, Łańcuckiej Fabryce Śrub, Sanwil Polska, Hartbexie, Kruszgeo, Wytwórni Filtrów PZL - Sędziszów, Zakładach Tworzyw Sztucznych GAMRAT, Inżynierii Rzeszów, Karpackiej Spółce Gazownictwa, Zelmerze, VEOLIA, Podkarpackiej Kancelarii Rachunkowej oraz w Krakowskiej firmie FollowUp.

Dzięki udziałowi w projekcie prawie 100 osób po odbyciu stażu dostało propozycję pracy. Tak było w przypadku Iwony Magryś, studentki kierunku administracja w WSPiA. - Swoich sił spróbowałam w firmie Why Not FLY. W trakcie odbywania stażu wykonywałam wiele zadań w zależności od działu, w którym w danym momencie pracowałam. Miałam możliwość zarówno uczestniczenia we wszelkich działaniach związanych z zarządzaniem firmą, poprzez dział księgowy, aż do działu marketingowego. Uczestnictwo w projekcie po pierwsze pomogło mi sprecyzować, czym tak naprawdę chciałabym się zajmować w przyszłości. Po drugie, staż pozwolił mi zdobyć doświadczenie niezbędne w przyszłej pracy i udało mi się zarobić całkiem dobre pieniądze. Dodatkowo po zakończeniu stażu otrzymała ofertę pracy - mówi Iwona Magryś.

Zrealizowany przez WSPiA projekt "Dyplom WSPiA przepustką do biznesu" pozwolił na dostosowanie 12 Planów Studiów i Programów Nauczania na kierunku Administracja do potrzeb rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy. Stworzone zostały 3 panele eksperckie z zakresu prawa, ekonomi i zarządzania. Projekt zakładał także jeszcze lepsze przygotowanie absolwentów do wejścia na rynek pracy m.in. poprzez wsparcie akademickiego biura karier działającego przy uczelni. Pozwolił także na zwiększenie dostępu do korzystania z pełnej oferty edukacyjnej uczelni dla studentów niepełnosprawnych. Ważnym elementem projektu były także organizowane raz w roku Targi Pracy. Stoiska wystawców podczas Targów, co roku  odwiedzało około 1000 osób.

Więcej o projekcie ?Dyplom WSPiA przepustką do biznesu? można znaleźć na stronie www.wspia.eu.

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja