Cz13062024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start Magazyn Kategorie Nauka Ciekawe i praktyczne formy nauki fizyki poleca Preply

Ciekawe i praktyczne formy nauki fizyki poleca Preply

fizyka1Fizyki możemy uczyć się nie tylko na studiach, w szkolnej ławce czy na kółkach zainteresowań, ale również w internecie czy to samodzielnie, czy w grupie hobbystów, bądź z indywidualnym, osobistym korepetytorem. Dziedzina nauki jaką jest fizyka wymaga doświadczenia, poprzez przykład i obserwację możemy nauczyć się najwięcej. Stąd też nie książka i zeszyt ćwiczeń są kluczowe a samodzielne poszukiwania, doświadczenia i eksperymenty. Internet stanowi doskonałe źródło inspiracji i wiedzy w tym zakresie. Nie zawsze jesteśmy na tyle pomysłowi by znaleźć ciekawy i praktyczny zarazem sposób przyswojenia trudnych reguł, wzorów fizycznych. Tak szerokie możliwości poszerzania swej wiedzy pozwalają na naukę pełną satysfakcji, przyjemności. Inwestycja w rozwój osobisty nigdy nie jest chybiona.

Warto mieć zainteresowania wynikające nie tylko z konieczności zdawania egzaminów, ale z wewnętrznej ciekawości. Internet jest pełen inspiracji, warto odwiedzać tematyczne witryny poświęcone ciekawostkom fizycznym jak i portale edukacyjne, centrów naukowych oferujące mnóstwo informacji, materiałów dydaktycznych i kalendarz imprez z fizyką w tle. Coraz więcej jest gotowych materiałów do pobrania, obejrzenia, jak i wykładów, konferencji naukowych live. Co więcej można pobrać materiały szkoleniowe do laboratoriów, doświadczeń, instruktaże i scenariusze lekcji, zabaw w oparciu o materiał edukacyjny z fizyki. E-podręczniki to tylko wycinek oferty dla zainteresowanych fizyką. Wiele artykułów popularno-naukowych, czasopism dostępnych jest online, czy to w języku polskim, czy angielskim. Możemy być zawsze na bieżąco z nowinkami z fizyki, wnioskami z badań i zapowiedziami odkryć.

8Wiedzą służą blogi edukacyjne, które najczęściej pisane są przez pasjonatów fizyki. Kreatywne pomysły na zabawę w poznawanie fizyki nie tylko dla dzieci ale i dla dorosłych proponują fora internetowe. Kopalnią inspiracji w sieci są grupy tematyczne w mediach społecznościowych. Zapewniają one wsparcie wzajemne, możliwość podzielenia się sukcesem jak i doświadczeniem w zakresie nauki. Dołączając do grupy osób poszerzających swoją wiedzę z fizyki można się wiele nauczyć, pozyskać informacje skąd czerpać wiedzę tanio i efektywnie, jak się uczyć i co warto wiedzieć. Poza portalami naukowymi i edukacyjnymi warto też sięgnąć po biblioteki online. E-booki to przyszłość nauki. Dzięki dostępowi do wielu zbiorów w wersji elektronicznej nie musimy daleko szukać pozycji naukowych, wystarczy sięgnąć do internetu.

Doskonałą pomocą i formą nauki fizyki są aplikacje mobilne na telefon, tablet. Co prawda większość z nich dedykowana jest uczniom, studentom, to są one świetną powtórką materiału jak i formą systematycznego ćwiczenia, doskonalenia swoich umiejętności fizycznych. Na rynku jest wiele aplikacji które ułatwiają obliczenia, zawierają gotowe wzory fizyczne jak i uczą fizyki poprzez krótkie lekcje i komplet ćwiczeń do danej lekcji. Kursy internetowe w formie aplikacji mobilnej świetnie sprawdzają się u osób które skrupulatnie wykorzystują wolny czas między zajęciami, w kolejce, korku, drodze do domu itp. Krótkie lekcje, pojedyncze ćwiczenia, poprzez pytania i odpowiedzi, testowe zagadki mogą nauczyć nas fizyki poświęcając na naukę zaledwie kilka minut w ciągu dnia. Wsparciem o wiele bardziej zorganizowanym służą e-kursy w platformach edukacyjnych. Zarówno te do pobrania jak i te wykonywane online proponują różny stopień zaawansowania oraz formę zajęć. W zależności od potrzeb i preferencji można dopasować kurs internetowy. Jeśli wolimy bardziej multimedialną wersje nauki można również skorzystać z darmowych jak i płatnych wykładów online czy to na Youtube czy na innych portalach. Dzięki filmom edukacyjnym można zaobserwować wiele doświadczeń, poznać fizykę na przykładach. Wiele z materiałów video przeznaczonych jest dla dzieci ukazując fenomen fizyki w życiu codziennym, podpowiadając jak wykonać samodzielnie niektóre z doświadczeń. Ciekawą stroną godną odwiedzenia przez najmłodszych fanów fizyki jest totylkofizyka.pl, dla nieco starszych fizyka.dk. Dla zainteresowanych fizyką nie lada gratką są portale takie jak kopernik.org.pl i wiele innych.

Praktyczną forma nauki fizyki są także korepetycje z fizyki. O ile stacjonarnie wymagają one wyjścia z domu, to korepetycje online, a są już dostępne odbywają się za pośrednictwem Skype. Niezależnie od tego czy siedzisz w domu, czy właśnie jedziesz pociągiem możesz się uczyć fizyki z osobistym nauczycielem. Głównym plusem tej formy nauki jest indywidualizm. Własne tempo nauki, wybór materiału jak i kreatywne sposoby nauki. Ogromna elastyczność względem terminu zajęc jak i systematyczności korepetycji. Nie musisz traktować korepetycji jako uzupełnienia braków w nauce, bowiem korepetycje mogą stanowić alternatywę dla kursy fizyki. Woląc uczyć się samodzielnie, szukać wiedzy, ćwiczyć możesz skorzystać z korepetycji na zasadzie sprawdzianu wiedzy czy też doraźnej pomocy w  wyjaśnieniu poszczególnych zjawisk i reguł. Warto wziąć pod uwagę, iż korepetytor może stanowić nie lada autorytet dla uczniów jak i stosownie zadbać o ich motywację do nauki, rozbudzając ciekawość oraz inspirując do osobistych poszukiwań rozwiązań niestandardowych, wykraczających poza minim szkolne. Dzięki korepetycjom można nie tylko przygotować się do egzaminu szóstoklasisty ale i olimpiady, konkursu przedmiotowego - dodaje http://preply.com (innowacyjni platforma do wyboru korepetycje z fizyki w Rzeszowie)

2Jedną z platform edukacyjnych promujących naukę online w formie korepetycji jest Preply.com. To portal dla młodszych i starszych odbiorców. Znajdziesz tu korepetytorów z zakresu fizyki wykładanej na studiach jak i w szkole podstawowej. W zależności od potrzeb, bez skrępowania względem regionu zamieszkania korepetytora możemy wybrać osobę, która nas będzie uczyć fizyki. Ułatwieniem nauki niewątpliwie jest elastyczność terminów korepetycji, bowiem możemy ustalić je z korepetytorem dowolnie, względem naszego grafiku zajęć. Warto więc umówić zajęcia na czas, kiedy nasz mózg jest gotowy do nauki, szybko chłonie wiedzę. Co za tym idzie istotne może być także miejsce odbywania korepetycji. Co prawda z punktu widzenia technicznego można uczyć się wszędzie tam gdzie mamy dostęp do sieci, Skype, czy to w telefonie, czy w  komputerze stacjonarnym. Jednak warto wziąć pod uwagę sprzyjającą nauce lokalizację, która nie bezie nas rozpraszać licznymi bodźcami zewnętrznymi i pozwoli skupić się na przedmiocie korepetycji.

Różnorodność form jakie są dostępne w sieci pozwala dopasować sposoby nauki do własnych potrzeb i preferencji. Każdy znajdzie w internecie odpowiednie materiały z jakich może się uczyć. Większość z serwisów nie wymaga opłat za dostęp do lekcji, wykładów i ćwiczeń, a jeśli są one odpłatne to znacznie tańsze od publikacji drukowanych. Dzięki kontaktowi z innymi internautami możemy zyskać recenzje występujących na rynku pomocy, jak i opinie dotyczące konkretnych kursów w sieci, czy korepetytorów. Można też liczyć na wzajemną pomoc i samodoskonalenie się. Nie można już mówić o utrudnionym dostępie do edukacji i ograniczeniach w nauce. Wystarczy telefon z dostępem do internetu. Naukę fizyki możemy zaplanować według swoich zainteresowań i tempa zdobywania, utrwalania wiedzy. Miksując różne formy nauki jak łącząc korepetycje z fizyki przez Skype z nauką online z YT i aplikacjami mobilnymi można uczyć się szybko i wygodnie. 

Jeśli chciałbyś pracować w branży powiązanej z fizyką to przeczytaj artykuł na http://elektrotrendy.pl  (Najbardziej prestiżowe miejsca pracy dla specjalistów – Fizyków).

Autor: Preply Polska, 2015, korepetycje z fizyki i innych przedmiotów ścisłych

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja