Cz13062024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start Sport Dyscypliny Sporty Walki Mistrzostwa Świata Wushu Tradycyjnego w Chinach. Wielki sukces sportowców z Rzeszowa!

Mistrzostwa Świata Wushu Tradycyjnego w Chinach. Wielki sukces sportowców z Rzeszowa!

0090914 listopada nad ranem wróciła do Rzeszowa grupa zawodników naszego Klubu Sportowego Nan Bei – Tygrys, która stanowiła część Kadry Narodowej powołanej do reprezentowania Polski podczas 5 Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego w Chinach. Rzeszowianie zdobyli aż 8 medali!

W tej imprezie sportowej, będącej równocześnie wielkim świętem chińskich sztuk walki, wystawiono ekipy z 55 krajów, z pięciu kontynentów, w tym 245 team’ów i około 3000 zawodników prezentujących najwyższy światowy poziom wyszkolenia.

Mistrzostwa, które okazały się być ogromnym i imponującym przedsięwzięciem, odbyły się w mieście Huang Shan. Ze względu na dużą liczbę startujących, rozgrywane były w dwóch sesjach dziennie, na czterech arenach równocześnie.

Rzeszowska ekipa może zaliczyć udział w Mistrzostwach Świata do udanych. Przygotowania do tych największych na świecie zawodów Wushu zajęły naszym „Tygrysom” wiele miesięcy i zostały okupione wyjątkowo ciężką pracą oraz wieloma wyrzeczeniami. Jak twierdzą sami zainteresowani, BYŁO WARTO. Ta dzielna, siedmioosobowa rzeszowska część reprezentacji Polski przywiozła do naszego miasta aż osiem medali! Zważywszy na ogromną konkurencję nie tylko z samych Chin ale także z Rosji oraz pozostałych krajów azjatyckich, tych osiem wywalczonych medali jest wyczynem niezwykłym. 

Nasi zawodnicy startowali w konkurencjach form ręcznych i z tradycyjną bronią chińską zdobywając:
Bohdan Sawczyn – dwa srebrne medale,
Anna Liszcz – medal srebrny i brązowy,
Bartłomiej Rawski – dwa medale brązowe
Anna Kubiak – medal brązowy,
Mariola Kubiak – medal brązowy.
Dwie osoby z rzeszowskiego składu, tj. wyjątkowo utalentowana Ewa Solarz i Robert Mrózek znaleźli się poza podium.

Ogółem na Mistrzostwach Świata Wushu Tradycyjnego, cała Reprezentacja Polski zdobyła 47 medali. Od 15 listopada zawodnicy wznawiają treningi aby podnosić umiejętności i budować formę na kolejne zawody.
Rzeszowski Klub Sportowy Nan Bei – Tygrys bardzo mocno podkreśla, że: „udział w tak ważnych zawodach nie byłby możliwy bez wsparcia Prezydenta Miasta Rzeszowa, pana Tadeusza Ferenca oraz Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego pani Anny Kowalskiej a także osób anonimowych, które potrafiły wznieść się ponad siermiężną codzienność okazując zrozumienie i życzliwość”. Zawodnicy dodali też skromnie: „byliśmy zaskoczeni tym, że na Okęciu witała nas grupa kibiców i sympatyków nie składająca się bynajmniej wyłącznie z członków naszych rodzin. Odbieraliśmy gratulacje, mając jednak świadomość, że należą się one raczej tym osobom, które udział w Mistrzostwach Świata wspomogły finansowo i moralnie. Dziękujemy”.

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja