Wt19032024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start Sport Dyscypliny Koszykówka Historyczny sukces koszykarek AZS Rzeszów

Historyczny sukces koszykarek AZS Rzeszów

fot dariusz mazurKoszykarki AZS Rzeszów postawiły dziś kropkę nad "i" zdobywając pierwszy dla Rzeszowa złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski. W ostatnim meczu turnieju rozgrywanego w Krakowie nasze akademiczki pewnie pokonały AZS Politechniki Warszawa 78-38.

Zespół trenera Wojciecha Downara-Zapolskiego po raz kolejny dominował na parkiecie prowadząc po pierwszej połowie 43-18. Kolejne dwie kwarty również przebiegały pod dyktando rzeszowskich koszykarek, które rywalizację w Krakowie zakończyły z kompletem zwycięstw. To pierwszy sukces naszego zespołu przed zbliżającymi się rozgrywkami Ford Germaz Ekstraklasy.

- Zagraliśmy trzy bardzo dobre mecze. Przed nami dalszy etap przygotowań - podsumował mistrzostwa trener Wojciech Downar-Zapolski.

Punkty dla AZS Rzeszów zdobyły: Anna Kuncewicz 17, Joanna Kędzia 15, Elżbieta Mukosiej 10, Magdalena Kaczmarska i Aneta Kotnis po 8, Agnieszka Krzywoń i Klaudia Kąsek po 7, Karolina Hogendorf 4 i Magda Bibrzycka 2.