Wt31012023

AktualizacjaPn, 30 Sty 2023 4pm

feed-image
build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start Magazyn

Galaretki z nadzieniem owocowym, czyli słodycze dla każdego

galaretkiznadzieniemNiektóre połączenia smakowe są nieśmiertelne. Może się wydawać nawet, że sięgamy po nie, od kiedy tylko pamiętamy. Dziś przedstawiamy jedno z takich rozwiązań. Mowa o takich pysznościach jak galaretki z nadzieniem owocowym.

Czytaj więcej...

Wymiana funta w Kantorze Internetowym

kantorFunt szterling, zwany także funtem brytyjskim, to najstarsza waluta świata. Należy też do najważniejszej walutowej czwórki. Do obiegu wprowadził go w 1158 roku król Henryk II. Funty (GBP) są emitowane przez Bank of England - drugi najstarszy bank centralny na świecie.

Czytaj więcej...

STATE OF GLASS – Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

ceiling g25be50892 1920W dniach 15-23 lipca br. po raz kolejny odbędzie się projekt, mający na celu wymianę doświadczeń pomiędzy artystami, hut mistrzami i technologami z terenu Polski i Czech oraz wspólne tworzenie autorskich dzieł sztuki i designu przez znakomitych specjalistów i twórców szkła. Zaplanowane aż w czterech miejscach warsztaty oraz sympozjum będą także formą prezentacji najnowszych, ekologicznych technologii szkła artystycznego, a całe wydarzenie zakończy wystawa dzieł powstałych podczas projektu, zaplanowana na grudzień 2022 roku w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

Czytaj więcej...

Polsko-Gruziński Festiwal Kultury

khinkali gf8c2f3477 1920Od 30 czerwca do 3 lipca 2022 roku na Dolnym Śląsku odbędzie się Polsko-Gruziński Festiwal Kultury. W ramach wydarzenia organizowany jest cykl koncertów „Gruzińskie opowieści”, podczas którego wystąpią „Narodowy Chór Adżarii Batumi” oraz Adżarski Państwowy Zespół Baletowy „Khorumi”.

Czytaj więcej...

Zalety korzystania z barwników do tkanin

barwniki do tkaninBarwienie tkanin nie jest niczym nowym. Bardzo popularne było w PRL-u, kiedy kobiety z powodu braku towarów w sklepach, chcąc mieć coś nowego w swojej garderobie, uciekały się do farbowania starych ubrań, czy szycia nowych z dostępnych kawałków materiału, którymi czasem okazywała się zasłona czy prześcieradło. Po ufarbowaniu zyskiwały nowy ciuch. Obecnie korzystanie z barwników do tkanin stało się modne z zupełnie innych względów.

Czytaj więcej...

Wystawa WAR DIARIES 2022 w Galerii Foto-Gen we Wrocławiu

peace g633493ede 1920Od 14 maja do 19 czerwca br. zapraszamy do obejrzenia wystawy prac ukraińskich artystów, która przedstawia wojnę w Ukrainie poprzez ich codzienne posty w mediach społecznościowych. Wernisaż oraz oprowadzenie kuratorskie odbyły się 14 maja 2022 w NOC MUZEÓW. Ekspozycja obejmuje grafiki, rysunki, plakaty, kolaże oraz ekspozycje video, które komentują działania wojenne, codzienne życie czy ilustrują emocje dotyczące nowej, trudnej rzeczywistości.

Czytaj więcej...

Rola oprogramowania ERP w zarządzaniu łańcuchem dostaw

gieldowyindeksprodukcjispadlwkwietniuo8Zarządzanie łańcuchem dostaw (ang. Supply Chain Management – SCM) jestem jednym z głównych elementów stanowiących ogromne znaczenie w przypadku sukcesu przedsiębiorstw, a największą rolę odgrywa w przemyśle wytwórczym.

Czytaj więcej...

Co nowego w miesięczniku Odra?

man ga21bd9c03 1920Miesięcznik Odra wydawany jest od ponad 60 lat na Dolnym Śląsku. Na jego łamach publikowali tacy znani twórcy kultury jak Hanna Krall, Czesław Miłosz, Jerzy Grotowski, Wiesława Szymborska czy Tadeusz Różewicz. Co nowego przynosi nam kwietniowy numer pisma?

Czytaj więcej...

Behawiorysta kotów – czy warto podjąć studia kierunkowe?

document image rid5W świecie zwierząt towarzyszących zauważa się rosnące zapotrzebowanie na specjalistów. Zwierzęcy psycholodzy, jak określa się behawiorystów, to najczęściej osoby, które samodzielnie zdobyły wiedzę, biorąc udział w tematycznych kursach i szkoleniach. Teraz możliwości edukacji znacznie się poszerzyły, ponieważ coraz więcej uczelni wprowadza kierunek o nazwie behawiorystyka. Czy warto podjąć na nim kształcenie?

Czytaj więcej...

3 książki o trudnej miłości - to warto przeczytać

ksiazkiomilosciKtóż z nas nie miał w życiu drogi do miłości nadzianej przeszkodami? Zdecydowana większość doskonale wie, że znalezienie swojej połówki wcale nie jest takie proste. Na drodze do szczęścia stają przeciwności losu, rodzina, znajomi, praca, przeszłość, a czasem nawet społeczne konwenanse! Pewnie dlatego lubimy czytać książki, w których bohaterowie również nie mają lekko. Bo i cóż przyjemnego jest w odkrywaniu historii, która od początku do końca jest jak miód w słoiku? Nic!

Czytaj więcej...

Kredyt studencki – charakterystyka i wymagania

kredytstudenckiNa zachodzie znane od dawna, u nas dopiero zyskują na popularności. Kredyty studenckie, bo o nich mowa, coraz chętniej są zaciągane przez młodzież, bo kredyt studencki po prostu jest opłacalny.

Czytaj więcej...

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja