Wt16042024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

feed-image
Dwór polski w starej fotografii

Dwór polski w starej fotografii

Album „Dwór polski w starej fotografii” powstał we...

Rzeszów promuje się w Moskwie

Rzeszów promuje się w Moskwie

Miasto Rzeszów oraz Ambasada Polski w Moskwie nawi...

XXIII Nocny Bieg Uliczny Solidarności

XXIII Nocny Bieg Uliczny Solidarności

1 września 2012 r . o godz. 19.00

Start - Meta: Ry...

Rodzinny Rajd Rowerowy z Funduszami Europejskimi

Rodzinny Rajd Rowerowy z Funduszami Europejskimi

Zapraszamy na imprezę plenerową pn. Rodzinny Rajd ...

Szlakiem wina białego. Od Bieszczadów do Tokaju

Szlakiem wina białego. Od Bieszczadów do Tokaju

Bogato ilustrowany autorski przewodnik proponuje w...

Zapraszają Polaków na Węgry

Zapraszają Polaków na Węgry

W Rzeszowie gościł burmistrz miasta Nyíregyháza ...

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start Turystyka

Groch i kapusta. Północny zachód - Elżbieta Dzikowska

GiK PLN ZNa północnym zachodzie naszego kraju są miejsca, które winien poznać każdy Polak. Przede wszystkim Szlak Piastowski wiodący od Gniezna przez Ostrów Lednicki, Kruszwicę, Strzelno, Trzemeszno, Mogilno, Czerwińsk do Płocka. Polecam też Kaszuby z „najdłuższym paskiem Polski”, czyli Półwyspem Helskim, przepięknymi lasami, jeziorami i kręgami megalitycznymi.

Na Pomorzu – ciągle pełne tajemnic Borne Sulinowo. Ciekawe zabytki, piękna przyroda, ludzie z pasją. Warto poznać ten region. „Najlepsza podróżnicza książka roku” – Nagroda Bursztynowego Motyla.

Miniprzewodnik Lwów

p422Lwów – miasto bliskie sercu wielu Polaków, wspaniałe zabytki, ślady historii, Cmentarz Łyczakowski, katedry trzech obrządków – dziś odzyskuje swój dawny blask. Zapraszamy na krótki spacer po Lwowie z książką autorstwa doświadczonych przewodników.

Tatry Fotografie Tatr i Zakopanego 1859-1914

p412Nowe wydanie bestsellerowego albumu gromadzącego wspaniałe archiwalne zdjęcia Tatr i Zakopanego. Poszczególne rozdziały zawierają najstarsze ujęcia Tatr, panoramy górskie, widoki Zakopanego, wówczas stacji klimatycznej, portrety górali, w tym słynnych osobowości jak Sabały czy Klemensa Bachledy, pierwsze wysokogórskie wyprawy, początki narciarstwa, wreszcie styl zakopiański i artystyczne, niepowtarzalne zdjęcia wykonane przez Witkacego.

Uzupełnieniem zdjęć są cytaty związane z Tatrami i Zakopanem. Wprowadzeniem do tego niezwykłego zbioru są trzy teksty – słowo wstępne Teresy Jabłońskiej, która pełni funkcję dyrektora Muzeum Tatrzańskiego, tekst „Czas znieruchomiały” Anny Liscar i Stefana Okołowicza, prezentujący najstarsze dzieje fotografii tatrzańskiej oraz artykuł profesora Kolbuszewskiego o roli Tatr w polskiej literaturze i kulturze. Album powstał w polsko-angielskiej wersji językowej.

Polskie symbole. Miejsca chwały, pamięci i zadumy - Dariusz Jędrzejewski

symbolePolska Lista Przebojów to kieszonkowa seria przewodników, które przedstawią w krótkiej i przystępnej formie wszelkie atrakcje naszego kraju: metropolie, miasta, małe miasteczka i wsie; zamki, twierdze i klasztory; parki, rezerwaty oraz miejsca dobrej zabawy i wypoczynku. 

Czytaj więcej...

Wskazówki dla amatorów weekendowych podróży

Kolejna zima już za nami, pora więc ruszyć na weekendowe wycieczki, które naładują nas pozytywną energią, pozwolą odpocząć i dostarczą kolejnych wspomnień. Oto kilka praktycznych porad jak przygotować się do takich wypraw.

Po okresie zimowym, nasze ciało może nie być w tak dobrej formie jak przed zimą, zwłaszcza jeśli nasza aktywność fizyczna w tym okresie ograniczała się jedynie do tego, aby dojść na parking i z powrotem.

Czytaj więcej...

Narty - garść informacji

starenartyKto wie kiedy pojawiły się pierwsze narty?

Najstarsze rysunki nart możemy zobaczyć na  malowidłach skalnych wykonanych około 4500 do 5000 lat temu w Rodoy w Norwegii. Najstarsze zachowane do dziś znaleziono w Hoting w Szwecji i mają one około 4500 lat. Narty zostały także wynalezione przez plemiona zamieszkujące obecne tereny Iranu 2000 lat p.n.e. Pierwsze, wyprodukowane w celach sportowych, powstały we Włoszech w 1867 roku i były wykonane z drewna. Obecnie w zależności od przeznaczenia wyróżnia się kilka typów nart: zjazdowe, biegowe, turowe, do skoków. Bardzo popularne jest również narciarstwo wodne. Jest to sport wynaleziony w Lake City w stanie Minnesota w USA w roku 1922 przez Ralpha Samuelsona.{jcomments on}

Turystyka kiedyś i dziś

Turystyka jest zjawiskiem dość złożonym i wielopłaszczyznowym, które odnosi się do wielu aspektów naszego życia. Dzięki turystyce regenerujemy siły fizyczne oraz psychiczne, poznajemy otaczający nas świat i ludzi oraz kształtujmy swoją osobowość. Turystyka stanowi również formę działalności gospodarczej - ba, wręcz przemysłu - w ramach którego wykształciły się różnego rodzaju usługi. Dla przeciętnego turysty, turystyka to głównie hotele, wygodne statki czy szybkie samoloty. Miło spędzony czas pozbawiony wysiłku czy stresu, odwiedzone miejsca.

Czytaj więcej...

Przewodnik Bieszczady X wydanie, 2012

p428Kolejne, zaktualizowane, dziesiąte już wydanie znanego i cenionego przewodnika krajoznawczego Wydawnictwa Bosz. Bogato ilustrowany, tym razem pojawia się dodatkowo w zmienionej szacie graficznej. Czytelnik i turysta znajdzie tu opis historii, kultury, zabytków, przyrody, geografii, szlaków turystycznych i innych atrakcji Bieszczadów, a także 33 mapy oraz aktualne informacje praktyczne. Zapraszamy w Bieszczady!

Zmiany w Bieszczadach

zmiany_w_bieszczadachPoczątkiem października 2010 roku rozpoczęła się długo oczekiwana rozbudowa Zajazdu Pod Caryńską w Bieszczadach w Ustrzykach Górnych.

Zakończeniem życia kulturalnego zajazdu w starych murach była doroczna impreza gitarowo - artystyczna VIII CZART GRANIE. Początki planów rozbudowy zajazdu sięgają roku 2000/2001. Po wielu przygodach związanych z uzgodnieniem pozwoleń budowlanych, cel został osiągnięty.

Czytaj więcej...

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

Muzeum_Budownictwa_LudowegoZwiedzając Park Etnograficzny w Sanoku możemy poczuć niepowtarzalny klimat tego magicznego miejsca. Klimat ten skłania nas do refleksji na temat czasu, ludzi, miejsc i przemijania. Spotkamy się tam z bogactwem kulturowym tego przygranicznego regionu, w którym  burzliwa historia miesza się ze współczesnością, a dziedzictwo kulturowe bizantyjskiego Wschodu z łacińską spuścizną Zachodu. 

Czytaj więcej...

Czy już śpią podkarpackie niedźwiedzie?

Niedźwiedź brunatny (Ursus arctos) to gatunek drapieżnego ssaka z rodziny niedźwiedziowatych. Zwierzęta te są potężnie umięśnione i bardzo silne. W pozycji wyprostowanej zwierze mierzy od 1,8 m do 3 m wysokości. Niedźwiedzica wydaje na świat co dwa lata dwoje-troje niedźwiadków. Ciąża trwa około 8 miesięcy. Niedźwiedzie są wszystkożerne i przez cały rok gromadzą zapasy energetyczne na zimę żywiąc się: nasionami, grzybami, jajami ptaków, ślimakami, dżdżownicami, chętnie zjadają miód, polują także na zwierzynę leśną oraz łowią ryby.

Czytaj więcej...

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

  • Promocja
  • Czy wiesz, że...
  • Magazyn Policyjny

Sport

  • Żużel
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Tenis

Turystyka

  • Bieszczady
  • Dalekie Wyprawy
  • Podkarpacie

Kultura

  • Książki
  • Muzyka
  • Kino
  • Promocje

Zdrowie

  • Pierwsza Pomoc
  • Zdrowie i Urodai 
  • Poradnik

Regulaminy

  • Regulamin
  • Regulamin
  • Regulamin
  • Regulamin

Administracja