Wt28062022

AktualizacjaWt, 28 Cze 2022 8am

feed-image
build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start Magazyn

Polsko-Gruziński Festiwal Kultury

khinkali gf8c2f3477 1920Od 30 czerwca do 3 lipca 2022 roku na Dolnym Śląsku odbędzie się Polsko-Gruziński Festiwal Kultury. W ramach wydarzenia organizowany jest cykl koncertów „Gruzińskie opowieści”, podczas którego wystąpią „Narodowy Chór Adżarii Batumi” oraz Adżarski Państwowy Zespół Baletowy „Khorumi”.

Czytaj więcej...

Zalety korzystania z barwników do tkanin

barwniki do tkaninBarwienie tkanin nie jest niczym nowym. Bardzo popularne było w PRL-u, kiedy kobiety z powodu braku towarów w sklepach, chcąc mieć coś nowego w swojej garderobie, uciekały się do farbowania starych ubrań, czy szycia nowych z dostępnych kawałków materiału, którymi czasem okazywała się zasłona czy prześcieradło. Po ufarbowaniu zyskiwały nowy ciuch. Obecnie korzystanie z barwników do tkanin stało się modne z zupełnie innych względów.

Czytaj więcej...

Wystawa WAR DIARIES 2022 w Galerii Foto-Gen we Wrocławiu

peace g633493ede 1920Od 14 maja do 19 czerwca br. zapraszamy do obejrzenia wystawy prac ukraińskich artystów, która przedstawia wojnę w Ukrainie poprzez ich codzienne posty w mediach społecznościowych. Wernisaż oraz oprowadzenie kuratorskie odbyły się 14 maja 2022 w NOC MUZEÓW. Ekspozycja obejmuje grafiki, rysunki, plakaty, kolaże oraz ekspozycje video, które komentują działania wojenne, codzienne życie czy ilustrują emocje dotyczące nowej, trudnej rzeczywistości.

Czytaj więcej...

Rola oprogramowania ERP w zarządzaniu łańcuchem dostaw

gieldowyindeksprodukcjispadlwkwietniuo8Zarządzanie łańcuchem dostaw (ang. Supply Chain Management – SCM) jestem jednym z głównych elementów stanowiących ogromne znaczenie w przypadku sukcesu przedsiębiorstw, a największą rolę odgrywa w przemyśle wytwórczym.

Czytaj więcej...

Co nowego w miesięczniku Odra?

man ga21bd9c03 1920Miesięcznik Odra wydawany jest od ponad 60 lat na Dolnym Śląsku. Na jego łamach publikowali tacy znani twórcy kultury jak Hanna Krall, Czesław Miłosz, Jerzy Grotowski, Wiesława Szymborska czy Tadeusz Różewicz. Co nowego przynosi nam kwietniowy numer pisma?

Czytaj więcej...

Behawiorysta kotów – czy warto podjąć studia kierunkowe?

document image rid5W świecie zwierząt towarzyszących zauważa się rosnące zapotrzebowanie na specjalistów. Zwierzęcy psycholodzy, jak określa się behawiorystów, to najczęściej osoby, które samodzielnie zdobyły wiedzę, biorąc udział w tematycznych kursach i szkoleniach. Teraz możliwości edukacji znacznie się poszerzyły, ponieważ coraz więcej uczelni wprowadza kierunek o nazwie behawiorystyka. Czy warto podjąć na nim kształcenie?

Czytaj więcej...

3 książki o trudnej miłości - to warto przeczytać

ksiazkiomilosciKtóż z nas nie miał w życiu drogi do miłości nadzianej przeszkodami? Zdecydowana większość doskonale wie, że znalezienie swojej połówki wcale nie jest takie proste. Na drodze do szczęścia stają przeciwności losu, rodzina, znajomi, praca, przeszłość, a czasem nawet społeczne konwenanse! Pewnie dlatego lubimy czytać książki, w których bohaterowie również nie mają lekko. Bo i cóż przyjemnego jest w odkrywaniu historii, która od początku do końca jest jak miód w słoiku? Nic!

Czytaj więcej...

Kredyt studencki – charakterystyka i wymagania

kredytstudenckiNa zachodzie znane od dawna, u nas dopiero zyskują na popularności. Kredyty studenckie, bo o nich mowa, coraz chętniej są zaciągane przez młodzież, bo kredyt studencki po prostu jest opłacalny.

Czytaj więcej...

Nauka pływania – od czego zacząć?

nauka plywania 88Brak umiejętności pływania to nie tylko domena małych dzieci, które dopiero zaczną się zaznajamiać z wodą. Często dorośli nie potrafią pływać, co jest dla nich nie lada problemem, szczególnie podczas urlopu nad wodą, gdy wszyscy moczą się w basenie lub morzu, szukając ochłody i zapewniając sobie rozrywkę. Jeśli i wy należycie do grupy osób, które jeszcze nie rozpoczęły nauki pływania, sprawdźcie, co zrobić, by szybko nadrobić zaległości.

Czytaj więcej...

Atrakcje turystyczne w okolicy wsi Chotowa

couple 1508931 1280Wybierasz się na Podkarpacie? Wybierz zatem komfortowy nocleg w hotelu, który oferuje spokój, relaks, odpoczynek i należyty komfort. Hotel Grand Chotowa to nowoczesne pokoje, profesjonalna obsługa i okoliczne atrakcje, które umilą pobyt. Sprawdź, co czeka na Ciebie w najbliższej okolicy.

Czytaj więcej...

Najczęściej psujące się podzespoły w Ursusie C-360

najczesciejpsujacesiepodzespolywursusiec 360zrodlo pixabay comUrsus C-360 to jeden z najbardziej udanych i cenionych ciągników rolniczych krajowej produkcji. Jednak jak każda maszyna, posiada również swoje bolączki. W niniejszym artykule postaramy się przedstawić jakie podzespoły w "Sześćdziesiątce" psują się najczęściej. Dzięki temu każdy będzie mógł wyposażyć się w zapas tych części, co znacznie skróci czas naprawy traktora w razie niespodziewanej awarii np. w trakcie żniw. Dowiemy się także, jak samodzielnie naprawić podstawowe i nieskomplikowane usterki.

Czytaj więcej...

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja