Cz14112019

AktualizacjaPt, 01 Lis 2019 4pm

feed-image
Back Jesteś tutaj: Start Magazyn

Jak dobrać oprawki okularów do kształtu twarzy?

glasses 415256 1280Gdy nie planujemy decydować się na soczewki, a wolimy okulary, musimy zwrócić uwagę nie tylko na naszą wadę wzroku, ale też na to czy będą one pasowały do naszej twarzy, stylu ubierania się oraz charakteru osobowości. Oprawki okularów muszą współgrać z naszą twarzą i podkreślać jej naturalny wygląd. Jak więc dobrać okulary odpowiednio do kształtu naszej twarzy?

Czytaj więcej...

Wypadek samochodowy: nie czekaj, wezwij pomoc!

shutterstock 151794464Na drogach nie zawsze bywa przyjemnie. Można bez przesady rzec, że aż za często dochodzi na nich do wypadków - nierzadko ze skutkiem śmiertelnym. Szczęście w nieszczęściu, że wiele kończy się na ranach i obrażeniach nie szkodzących życiu. Jeśli widzisz wypadek samochodowy lub jesteś jego uczestnikiem, twoim obowiązkiem jest podjęcie działań, mających na celu pomoc poszkodowanym oraz zabezpieczenia miejsca kolizji. Oczywiście to, w jakim stopniu udzielisz pomocy, zależy od sytuacji - np. jeżeli wybuchł pożar, a nie masz gaśnicy, nie będziesz w stanie go ugasić. Ważne jest, aby koniecznie wezwać profesjonalną pomoc - na miejscu musi pojawić się karetka pogotowia, straż pożarna oraz policja.

Czytaj więcej...

Dlaczego hormon wzrostu odgrywa tak ważną rolę w organizmie sportowca?

treningO hormonie wzrostu słyszał niemalże każdy z nas. Został on odkryty już w latach 50tych, gdzie początkowo był stosowany u osób chorych na tzw. „karłowatość”. Jest to choroba, podczas której organizm ludzki nie wytwarza odpowiedniej ilości tego hormonu, wskutek czego hamuje się proces rozrostu kości i mięśni. W poźniejszych latach, dzięki licznym badaniom laboratoryjnym udało się stworzyć syntetyczny hormon, nie różniący się niczym od hormonu ludzkiego. Oznacza to, iż jego przyjmowanie jest całkowicie bezpiecznie i wykazuje nadzwyczajną skuteczność w procesach przyrostu mięśni i ich regeneracji.

Czytaj więcej...

Czy Polacy to fani Wielkiej Brytanii? Sprawdziliśmy to!

800xpolacy w uk{jathumbnail off}

11 listopada to wyjątkowa data nie tylko dla Polaków, ale i dla Brytyjczyków, którzy obchodzą wtedy Poppy Day, czyli Dzień Pamięci. Z tej okazji warto przyjrzeć się relacjom, które nas łączą z mieszkańcami Wysp. Lubimy ich, czy nie?

Czytaj więcej...

5 popularnych ras psów

rasypsowKażdy pies jest równy i każdego kochamy tak samo. Jednak poszczególne rasy, z różnych względów, cieszą się większym lub mniejszym zainteresowaniem hodowców. Poniżej przedstawimy pięć popularnych ras psów, cieszących się niesłabnącą popularnością wśród właścicieli.

Czytaj więcej...

Fototapety - co warto o nich wiedzieć?

fototapeta 5Fototapeta jest ciekawą dekoracją wnętrza, ale bardzo wymagającą. W artykule kilka uwag na temat sposobu wykorzystania fototapet, kompozycji i wyboru motywu.

Czytaj więcej...

Od czego zależą koszty kredytu samochodowego?

bigstock businessman in suit and tie ha 48153941Kredyt samochodowy, tak jak każde inne zobowiązanie finansowe, wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów kredytowych. Pod tym względem kredyt na zakup auta nie różni się zbytnio od pożyczki gotówkowej w banku. Jednak banki stawiają nieco inne wymagania co do udzielenia takiego kredytu. Przyjrzymy się, czym charakteryzuje się standardowy kredyt samochodowy.

Czytaj więcej...

Jaką odzież roboczą wybrać dla magazyniera a jaką na budowę?

magazyn budowaOdzież robocza to podstawa wielu zakładów pracy. W zależności od zajmowanego stanowiska i zakresu działań przedsiębiorstwa, należy dobrać specjalistyczne ubranie, które zagwarantuje komfort wykonywanej pracy. Dzięki odzieży roboczej pracownik zostanie również zabezpieczony przed ewentualnymi czynnikami, które ingerować mogą w jego zdrowie i bezpieczeństwo. Istnieje kilka rodzajów odzieży roboczej. Która będzie odpowiednia dla magazyniera, a która dla pracownika budowy?

Czytaj więcej...

Zachowanie w niespodziewanych sytuacjach

zastanowienieŻycie pisze scenariusze, których często nie byliby w stanie wymyślić twórcy nawet najbardziej nieprzewidywalnych i pokręconych komedii albo dramatów na świecie. Szczególnie w kwestiach towarzyskich czy miłosnych pojawić może się wiele nieprzewidzianych wydarzeń – bardzo ciężko jest też niewątpliwie przewidzieć, dokąd ostatecznie zaprowadzą w konsekwencji jakieś decyzje.

Czytaj więcej...

Komunikacja podczas realizacji projektu

biznes2Zorganizowana praca małych grup podczas wykonywania zadań w ogromnej mierze bazuje na odpowiedniej komunikacji. Troska o podnoszenie kwalifikacji w tym zakresie z pewnością wpłynie korzystnie nie tylko na samą pracę, ale również na kreatywność i empatię pracowników.

Czytaj więcej...

5 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę zakładając agroturystykę

sunset 114558 640Startując w agroturystyce mamy do czynienia zarówno z pewnymi ułatwieniami, jak i utrudnieniami. Utrudnieniem najważniejszym jest niejasne prawo w tym aspekcie, zwłaszcza jeśli idzie o odprowadzanie podatków lub ewentualną rejestracja działalności gospodarczej. Ułatwieniem jest fakt, że działalności gospodarczej nie musi rejestrować ten właściciel gospodarstwa wiejskiego, którego baza noclegowa nie przekracza 5 pokoi.

Czytaj więcej...

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja