Cz04062020

AktualizacjaN, 31 Maj 2020 6am

feed-image
Botoks czy kwas hialuronowy – co lepsze na zmarszczki?

Botoks czy kwas hialuronowy – co lepsze na zmarszczki?

Zmarszczki to zmora wielu kobiet. Dzisiaj można je...

Ziarna chia w diecie na endometriozę

Ziarna chia w diecie na endometriozę

Dieta odgrywa ogromną rolę w profilaktyce i leczen...

Jak zabezpieczyć oko przed wysychaniem w czasie snu?

Jak zabezpieczyć oko przed wysychaniem w czasie snu?

Bardzo zaawansowany zespół suchego oka może dokucz...

Infekcje układu moczowego u pacjentów cewnikowanych.

Infekcje układu moczowego u pacjentów cewnikowanych.

Cewnikowanie jest bardzo powszechnym zabiegiem wyk...

Zwyrodnienie plamki żółtej – diagnoza i leczenie

Zwyrodnienie plamki żółtej – diagnoza i leczenie

AMD – czyli zwyrodnienie plamki związanej z wiekie...

Makijaż permanentny to perfekcyjny wygląd 24/7

Makijaż permanentny to perfekcyjny wygląd 24/7

Ile czasu spędzasz codziennie przed lustrem? Przec...

Back Jesteś tutaj: Start Zdrowie

"Słoneczny Patrol Dla Skóry" w Rzeszowie

sloneczny patrol PANTONEJuż 3 czerwca (niedziela) zapraszamy mieszkańców Rzeszowa na bezpłatne badania i konsultacje. V edycja kampanii edukacyjnej Laboratoire Dermatologique BIODERMA - Słoneczny Patrol Dla Skóry ruszyła 5 maja 2012 r. Podczas „słonecznych spotkań”, które odbywają się w 19 miastach w całej Polsce, można skorzystać z bezpłatnych badań znamion przez lekarza i konsultacji z kosmetologiem.

Zapraszamy 03 czerwca (niedziela) na osiedle Baranówka w godzinach 10.00 do 17.30.

Akcja uzyskała Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Rzeszowa

Czytaj więcej...

Zrelaksuj się, SPA dla twojego ciała

spaMasaż to jeden z przyjemniejszych zabiegów. Rytuałów na ciało jest wiele, możemy zanurzyć się w czekoladzie, lub zapewnić sobie przyjemność z zabiegu opartego na kozim mleku i śliwce chińskiej. Przyjrzyj się naszym propozycjom i spraw sobie najlepsza ucztę dla zmysłów.

Czas letni motywuje nas do zmian, chcemy wyglądać dobrze. Ciało domaga się nawilżenia oraz dotleniania. Aby uzyskać je jędrne i piękne, wystarczy przeznaczyć trochę czasu i oddać się w ręce specjalistów. Doświadczmy czystej rozkoszy i pozwólmy sobie na odrobinę zapomnienia.

Czytaj więcej...

Światełko dla globalnej otyłości

jedz mniejDo jednych z czynników powodujących przedwczesną śmierć zalicza się otyłość wynikającą z nieprawidłowego odżywiania się. To co jemy nie zawsze jest zdrowe i może prowadzić do negatywnych konsekwencji, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Otyłość to plaga dzisiejszych czasów i zmora dla coraz większej liczby ludzi.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) określa zdrowie jako „stan pełnego dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i społecznego, a nie tylko jako brak choroby lub niedomagania (ułomności)”. Utrzymanie prawidłowej kondycji wiąże się z wieloma działaniami. Nie ulega wątpliwości, że do jednych z nich należy dobrze dobrana i zbilansowana dieta. Kluczową rolę odgrywa także aktywność fizyczna.

Czytaj więcej...

Rodzina a zdrowe odżywianie

kiwiDziecko zaczyna grymasić przy stole? Znowu zmuszasz je do jedzenia, stosując różnorodne techniki i wyszukane sposoby? A może boisz się, by u Twojego dorastającego dziecka nie pojawiły się zaburzenia związane z odżywianiem? Jak w takim razie nie dopuścić do ewentualnych problemów w kwestii łaknienia, jak się ustrzec przed nimi?

„Prawidłowe nawyki żywieniowe najlepiej zaszczepić wśród członków swojej rodziny jak najwcześniej. Właśnie w rodzinie dziecko uczy się od najwcześniejszych lat podejścia do odżywiania, do własnego ciała. Tam nabywa pewnych zachowań i nawyków dotyczących dbania o zdrowie – to psychiczne i fizyczne.”- mówi ekspert z portalu PoProstuZdrowo.pl

Czytaj więcej...

Uchroń się przez Wielkanocnym bólem brzucha

trawienne rozczarowanie na wielkanocZbliża się okres przedświąteczny. W jaki sposób poradzić sobie z nadmiarem pożywienia. Czy odmówić, gdy nas częstują, czy też bez ograniczeń rozkoszować się licznymi świątecznymi potrawami - wszak są Święta! Zapala się jednak pomarańczowe światło i zaczynasz się martwić - przecież będzie mnie bolał brzuch i będę czuć się - delikatnie mówiąc: "niekomfortowo".

Czytaj więcej...

Ortoreksja - obsesyjnie zdrowe odżywianie

Bezdyskusyjne jest twierdzenie, że warto odżywiać się zdrowo. Trudno zaprzeczyć też temu, że spożywanie produktów naturalnych to inwestycja w dobre samopoczucie i prawidłową pracę organizmu. Jednak, kiedy naturalne i zdrowe odżywianie zaczyna przyjmować znamiona „obsesji”, kiedy zawładnie naszymi myślami i ukierunkuje większość naszych działań właśnie na obszar odżywiania, to oznacza, że wpadliśmy w pułapkę zastawioną przez sidła ortoreksji.

Ortoreksja (in. orhorexia nervosa, z greckiego orthos – oznacza poprawiać, korygować) - to nic innego jak nieokiełznana wręcz i obsesyjna chęć ciągłego kontrolowania wybranej ścieżki zdrowego odżywiania. Zachowania osób z ortoreksją, na pierwszy rzut oka, nie wywołują niepokoju. Bo skrupulatne wybieranie w sklepie produktów do spożycia, szczegółowe czytanie etykiet na opakowaniach czy opracowywanie dokładnego menu na najbliższe dni nie jest w zasadzie niczym złym. Jednak jest pewna granica.

Czytaj więcej...

Kampania POWIEDZ NIE TRĄDZIKOWI już po raz trzeci i w aż 11 szkołach w Rzeszowie!

PLAKATRusza trzecia edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej POWIEDZ NIE TRĄDZIKOWI, której celem jest propagowanie wiedzy nt. profilaktyki i leczenia trądziku wśród młodzieży w Polsce. W tym roku kampania obejmie 148 szkół ponadgimnazjalnych z 13 miast Polski: Rzeszowa, Poznaniu, Lublinie, Łodzi, Krakowa, Warszawy, Białegostoku, Katowic, Bytomia, Wrocławia, Gdańska, Gdyni, a także Olsztyna.

W Rzeszowie w kampanii POWIEDZ NIE TRĄDZIKOWI weźmie udział aż 11 szkół, w każdej z nich odbędzie się wykład nt. profilaktyki i sposobów kompleksowego leczenia choroby trądzikowej oraz bezpłatne konsultacje dermatologiczne dla uczniów. Kampania POWIEDZ NIE TRĄDZIKOWI organizowana jest przez markę dermokosmetyczną La Roche-Posay pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Czytaj więcej...

Jedzenie, które poprawia humor

owoce - jedzenie, które poprawia humorBez jedzenia trudno wyobrazić sobie nasze funkcjonowanie. Lubimy jeść, bo to dzięki makroelementom dostarczanym do organizmu możemy polepszyć samopoczucie. Dzięki przekąskom które spożywamy, dodajemy sobie zastrzyk energii na cały dzień.

Często siedząc w pracy, oglądając film czy czytając książkę sięgamy po przeróżne przekąski. „Zanim sięgniemy po przekąski warto zastanowić się nad ich wartościami odżywczymi, które dostarczamy naszemu organizmowi. Musimy pamiętać, że przekąski po które sięgamy między posiłkami powinny być zdrowe i pełnowartościowe dla naszego organizmu.

Czytaj więcej...

Dzień Bez Mięsa - tak przywitaj wiosnę!

salatka-z-zielonego-groszku-i-pomaranczyZostań jednodniowym wegetarianinem! Jest ku temu okazja – Dzisiaj (20 marca) obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Mięsa. Okazja idealna, bo jutro pierwszy dzień wiosny, która na powrót wniesie do naszych kuchni świeże warzywa i owoce!

Idea Międzynarodowego Dnia bez Mięsa (ang. Meatout Day) narodziła się w Ameryce w 1985 roku. Od początku inicjatywa miała na celu wskazywać na zalety wegetariańskiego stylu życia oraz istotną rolę warzyw, owoców i zbóż w naszej codziennej diecie. Obecnie w wielu stanach USA 20 marca organizuje się festiwale propagujące zdrowe odżywianie oraz pokazy i warsztaty uczące przyrządzania dań wegetariańskich. Obecnie Dzień bez Mięsa zyskał popularność także w Europie.

Czytaj więcej...

Inwestycja w zdrowie i naukę

kanapkaDbamy o edukację i rozwój naszych dzieci, zapisujemy je na wiele zajęć dodatkowych – języki obce, nauka gry na instrumentach, tenis, basen, taniec…. Kalendarze maluchów często są bardziej zapełnione niż niejednego dorosłego! Ale czy wszyscy rodzice zdają sobie sprawę z tego, że aby jego pociecha podołała wszystkim obowiązkom, należy zadbać o jej codzienną dietę bogatą we wszystkie składniki odżywcze, w tym niezbędne tłuszcze?

Czytaj więcej...

Jajko doskonałe, nie tylko na Wielkanoc

sniadanieOd wieków pojawia się w symbolice i obrzędowości różnych kultur. Dawniej dekorowało stoły na dworze Romanowów, a dziś jest najbardziej kolorowym elementem rodzinnych świąt Wielkiej Nocy. Symbolizuje odradzające się życie.

Pojawia się w filmach, literaturze, mitach kosmogonicznych, a nawet przysłowiach czy zagadkach. Interesowali się nim zarówno Kolumb, jak i Tesla. Jajko to twór uniwersalny i wręcz… doskonały – także z punktu widzenia żywienia i zdrowia człowieka – mówi Agnieszka Piskała Specjalista ds. Żywienia w Nestlé Polska S.A.

Czytaj więcej...

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja