feed-image
build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start Sport Dyscypliny Sporty Walki

Boks dawniej i dziś

shutterstockObecnie polski boks jest peryferyjną dyscypliną sportową, nie gromadzącą w halach sportowych i przed telewizorami zbyt dużej publiczności, poza oczywiście wybranymi pojedynkami. A jeszcze kilkadziesiąt lat temu Polska była potęgą w boksie. Zdobywaliśmy medale na najważniejszych, międzynarodowych zawodach i olimpiadach, a nasi pięściarze walczyli z najlepszymi w Stanach Zjednoczonych.

Puchar 2013W dniach 23-24 listopada 2013 odbył się XVI Puchar Polski juniorów i seniorów w Lublińcu.W mistrzostwach wystąpiło blisko 300 zawodników z 36 klubów z całej Polski. Klub Sportowy Oyama Rzeszów reprezentowało 11 zawodników z czego czterech z nich stanęło na podium.

W sobotę odbyły się dwie konkurencje: lekki kontakt i knockdown. W lekkim kontakcie srebro zdobyła Maja Woźniak, która w finale musiała uznać wyższość przeciwniczki. Na podium stanął również Marcin Musiał zdobywając brąz w kategorii do 40kg. Po kilku ciężkich pojedynkach Jakub Mendrala zajął  czwarte miejsce w kategorii do 50kg. W konkurencji lekkiego kontaktu KS Oyama Rzeszów reprezentowali również: Jakub Depa, Tomasz Słoma i Patryk Jastrzębski. Najmłodsi zawodnicy walczyli fantastycznie, dostarczając licznie zgromadzonej publiczności wielu emocji.

Mistrzostwa Świata Wushu Tradycyjnego w Chinach. Wielki sukces sportowców z Rzeszowa!

0090914 listopada nad ranem wróciła do Rzeszowa grupa zawodników naszego Klubu Sportowego Nan Bei – Tygrys, która stanowiła część Kadry Narodowej powołanej do reprezentowania Polski podczas 5 Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego w Chinach. Rzeszowianie zdobyli aż 8 medali!

W tej imprezie sportowej, będącej równocześnie wielkim świętem chińskich sztuk walki, wystawiono ekipy z 55 krajów, z pięciu kontynentów, w tym 245 team’ów i około 3000 zawodników prezentujących najwyższy światowy poziom wyszkolenia.

logo kungfuJuż po raz czwarty były rozgrywane w naszym mieście mistrzostwa Wushu regionu podkarpackiego. Tym razem była to największa impreza z wszystkich dotychczasowych i w opinii środowiska sportowego uchodzi za ważny element konfrontacji i sprawdzianu umiejętności zawodników.

Udział wzięło jedenaście klubów z Polski południowej, zrzeszonych w Polskim Związku Wushu i spoza oraz jeden klub z Niemiec, przedstawiciel Niemieckiego Związku Wushu z miasta Wuppertal (Szkoła Sifu Josifa Tilentzidis).

PPTurek20 października 2012r. w Turku po raz pierwszy rozegrano Puchar Polski Oyama Karate w Kata. Zawodnicy Klubu Sportowego Oyama Rzeszów łącznie przywieźli z zawodów 11 medali. Największym sukcesem może pochwalić się Rafał Świder, który zdobył pierwsze miejsce zarówno w konkurencji Kata (układy formalne) jak i Kobudo (Kata z bronią). Zdobywcą Pucharu Polski w kategorii Kata Juniorów został Bartłomiej Witek.

Ze względu na brak odpowiedniej ilości zawodników nie rozegrano kategorii seniorów, dlatego też Rafał Świder wystartował w Kata w kategorii Mistrzów, podczas gdy sam posiada stopień 1 kyu (brązowy pas). Pojedynki finałowe w Kata i Kobudo Świder stoczył z kolejnym reprezentantem KS Oyama Rzeszów Mateuszem Kosturkiem, co oznacza, że w obydwu kategoriach Mateusz Kosturek zajął drugie miejsce.