feed-image
build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start Sport Dyscypliny Tenis

Kubot już pożegnał się z singlowym US Open

kubotPrzed kilkoma minutami zakończył się pojedynek I rundu US OPEN na kortach Flushing Meadows, w którym Łukasz Kubot nie sprostał Agentyńczykowi Leonardo Mayerowi przegrywając 0:3 (6:4, 6:4, 7:5)

WTA Miami: Venus rywalką Radwańskiej w ćwierćfinale

240px-Agnieszka_Radwaska_US_Open_08

Dzisiaj o godz. 19 w Miami Agnieszka Radwańska zagra o półfinał turnieju Sony Ericson Open. Rywalką Polki będzie nie byle kto, bo była liderka światowego rankingu WTA, która powraca po dłuższej przerwie na światowe korty- Venus Williams.

Polska tenisistka po przejściu niczym „tornado” pierwszych trzech rund (w pierwszej rundzie pauzowała) jest upatrywana do wygrania turnieju. Agnieszka Radwańska od początku roku pokazuje bardzo dobrą formę i gdyby nie pech w postaci Wiktorii Azarenki, która staje na drodze Polki w większości turniejów to jej osiągnięcia były by jeszcze większe.

Australian Open czas zacząć!

kubotDzisiaj w nocy czasu polskiego w dalekiej Australii rozpocznie się jeden z najstarszych turniejów sportowych na świecie. Mowa o wielkoszlemowym Australian Open, o którego wygranie tradycyjnie rywalizować będą najlepsi tenisiści świata. W tym gronie nie zabraknie także reprezentantów Polski.

roger-federer-nike-dealNovak Djokovic pokonał we wczorajszym półfinale turnieju ATP 1000 w Indian Wells hegemona ostatnich lat w tenisie ziemnym Rogera Federera.

Już od początku tego spotkania zaznaczyła się delikatna przewaga Serba, który w 5 gemie przy serwisie szwajcara przełamał go i wyszedł na prowadzenie, spokojnie wygrywając pierwsze rozdanie.

W drugiej odsłonie komplet kibiców zgromadzonych na centralnym stadionie w Indian mógł obserwować "starego mistrza " Rogera Federera, który grał znów jak natchniony.