Rodzinny Rajd Rowerowy z Funduszami Europejskimi
- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 21, sierpień 2012 05:36
Zapraszamy na imprezę plenerową pn. Rodzinny Rajd Rowerowy z Funduszami Europejskimi. Odbędzie się on 26 sierpnia 2012 roku.
Program:
13.15 – 14.10 Rejestracja uczestników Rajdu – zbiórka na Rynku przy ratuszu, oficjalne otwarcie Rajdu
14.15 – 16.00 Rajd Rowerowy z Funduszami Europejskimi po wyznaczonej trasie
od godz. 14.00 Rozpoczęcie funkcjonowania strefy zabaw dla dzieci na rzeszowskich Bulwarach
15.30 – 16.00 Animacje muzyczne dla dzieci, konkursy z nagrodami
ŁUBNO MOJA MAŁA OJCZYZNA - Anna Lorenz
- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 03, lipiec 2012 18:05
- Super User
W ostatnich dniach czerwca została wydana książka pt.: „ŁUBNO MOJA MAŁA OJCZYZNA” - autorstwa Anny Lorenz. Opracowanie poświęcone jest dziejom wsi Łubno, której rodowód sięga 1424 roku. Książka powstała w oparciu o archiwalia- kroniki, protokoły, dostępną literaturę oraz relacje ustne mieszkańców i składa się z dziewięciu rozdziałów. Autorka przedstawia w nich m.in.: środowisko geograficzne, historię i kulturę, dzieje kościoła i parafii, obrzędy, zwyczaje i twórczość ludową, wyrażenia gwarowe oraz dzisiejszy obraz wioski. Poprzez treść przewijają się komentarze, wspomnienia, fragmenty opowiadań, opisy zasłużonych osób i wywiady, co sprawia, że książka staje się jeszcze bardziej interesująca. Ponadto wydanie okraszone jest bardzo dużą ilością zdjęć, zarówno starych - pochodzących ze zbiorów rodzinnych mieszkańców, jak i tych nowych - ukazujących współczesne oblicze Łubna. Książkę można zamówić pod nr tel. 787 977 925.{jcomments on}
Zamek w Krasiczynie
- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 19, grudzień 2011 05:45
- Super User
Zamek w Krasiczynie jest renesansowym zamkiem bastejowym. Zamek ten, zaraz po zamkach na Wawelu i w Baranowie Sandomierskim, uważany jest za najcenniejszy zabytek architektury obronno – rezydenckiej doby renesansu w Polsce.
„SURVIVAL CAMP” ODJAZDOWE WAKACJE DLA DZIECI
- Szczegóły
- Opublikowano: sobota, 30, czerwiec 2012 10:03
- Super User
W ostatnich latach obozy przetrwania stają się coraz bardziej modne, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. To prawdziwa odskocznia od codzienności, która dostarcza adrenalinowych wrażeń, uczy radzenia sobie w każdej sytuacji oraz pozwala na bliski kontakt z przyrodą. Ale survival to nie tylko sztuka przetrwania. To również wszechstronny rozwój intelektualny dzieci, nauka współpracy w grupie, podejmowania decyzji, planowania, rozwój odpowiedzialności, a także nauka pozytywnej rywalizacji. Każdy dzień spędzony na takim obozie rodzi nowe doświadczenia, rozwija umiejętności oraz pokazuje jak wielki drzemie w nas potencjał.
Co jeszcze zdążymy zniszczyć?
- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 19, grudzień 2011 05:45
- Super User
Wieś Węgierka, położona jest 4 km od Pruchnika nad rzeką Mleczką. Pierwsza znana nam wzmianka o wsi pochodzi z 1358 r., kiedy król Kazimierz Wielki potwierdził własność Węgierki Jackowi Słoneczko.
Późniejsi właściciele wsi to między innymi: Maciej Mzurowski oraz jego synowie Maciej, Jan i Mikołaj. Po nich Węgierka była własnością Rozborskiego i Pruchnickich, a później trafiła w ręce Pieniążków.