Cz13062024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

feed-image
Stwórz swoją ETNOchoinkę

Stwórz swoją ETNOchoinkę

W ramach comiesięcznych warsztatów etnograficznych...

Zespół „Kornele”

Zespół „Kornele”

Zespół „Kornele” z Młodzieżowego Domu Kultury w Rz...

Tytuły HONOROWYCH OBYWATELI wręczone

Tytuły HONOROWYCH OBYWATELI wręczone

Do zacnego grona Honorowych Obywateli Rzeszowa doł...

Tajemnice dawnej wsi

Tajemnice dawnej wsi

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2012 Muzeum ...

Toczenie dzbanków w skansenie

Toczenie dzbanków w skansenie

Muzeum w Kolbuszowej zaprasza na kolejne zajęcia z...

Dni Otwarte MDK

Dni Otwarte MDK

Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na Dn...
build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start Kultura

Deep Purple, czyli jedni z najbardziej wpływowych rockmenów - koncert 2017

1280px deep purple mn gredos 01Chyba każdy z nas chciałby znaleźć się na koncercie zespołu, który cieszy się światową sławą. Zwłaszcza jeżeli mowa o zespołach rockowych, które już lat 80 występują na scenach na całym świecie. Jednym z takich zespołów, jest właśnie Deep Purple – legendarna już chyba grupa rockowa, która na swoim koncie ma dziesiątki nagród, a w dodatku może pochwalić się gronem fanów w każdym zakątku globu.

Czytaj więcej...

The Cure - historia zespołu

the cureJest zima 1976 roku. W niewielkim miasteczku Crawley położonym w hrabstwie West Sussex czterech młodych mężczyzn wchodzi do lokalnego kościoła, gdzie ma odbyć się pierwsza próba ich zespołu. Niedługo potem do grupy, która zaczęła grać pod szyldem Malice, dołączają Michael Dempsey, Lol Tolhurst i Porl Thompson. Całym kramem kieruje Robert Smith. W ten sposób narodziła się grupa The Easy Cure.

Czytaj więcej...

VIII Europejska Noc Muzeów w Rzeszowie

VIII edycja Europejskiej Nocy Muzeów w Rzeszowie odbędzie się 18 maja 2013 (czwartek) w godzinach 19.00 - 1.00. Głównym celem Nocy Muzeów, odbywającej się pod patronatem Europejskiej Rady Europy, jest utworzenie płaszczyzny spotkania dla muzeów oraz publiczności.

Podczas tej niepowtarzalnej nocy muzea udostępniają swoje zbiory bezpłatnie, przygotowują również wiele atrakcji dla zwiedzających. Z roku na rok do organizacji tego wydarzenia przystępuje coraz więcej instytucji. Nocne zwiedzanie muzeów cieszy się ze strony publiczności bardzo dużym zainteresowaniem.

Czytaj więcej...

Wystawa malarstwa Beaty Gąsior - Na dobry początek

Wystawa Beaty GąsiorWernisaż piątek 8 marca 2013, godz. 17.17 Galeria Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie. Wystawa czynna będzie do 14 kwietnia 2013 roku.

W Galerii Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie zobaczyć można reprezentatywny przegląd współczesnej polskiej sztuki i trafić na interesującą wy­stawę indywidualną. Malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba i fotografia artystyczna uznanych twórców i młodych adeptów sztuk plastycznych. Ekspozycje cechuje wielość kierunków i postaw twór­czych przy zachowaniu wysokiej jakości prezentowa­nych dzieł. Działalność wystawiennicza uzupełniana jest o koncerty i spotkania z artystami. Dotychczas zaprezentowano m.in. prace członków Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficzne­go, obrazy Andrzeja Korca, grafiki Justyny Kowalskiej, ob­razy i rysunki Justyny Sikory, fotografie Wiesława Gargały, Piotra Krupy.

Czytaj więcej...

Najważniejsza i najlepsza polska książka z pedagogiki już w Impulsie!

d„Przełom dwoistości w pedagogice polskiej " prof. Lecha Witkowskiego to jedno z najważniejszych wydarzeń na rynku książki akademickiej w 2013 r. OW Impuls to wydawnictwo o profilu akademickim, staramy się, aby wszystkie publikacje były atrakcyjne nie tylko dla środowiska naukowego, ale także dla osób na co dzień z nim niezwiązanych. Wiele naszych książek porusza istotne, nie zawsze dostrzegane problemy współczesnego świata i dzięki temu stanowi przyczynek do licznych dyskusji i polemik na wielu płaszczyznach humanistyki i nauk społecznych. 

Jedną z nich jest nasza wielka premiera. Już dzisiaj oddajemy do Państwa rąk wyjątkową i niesamowitą pod wieloma względami  publikację autorstwa znakomitego badacza prof. Lecha Witkowskiego: Przełom dwoistości w pedagogice polskiej. Historia, teoria i krytyka.

Czytaj więcej...

Korona mieczy - Robert Jordan

large 978-83-7785-190-6Mroki gromadzą się nad światem. Wprawdzie nigdy nie był on doskonały, ale Czarny po przebudzeniu zmieni go w piekło. Zło próbują powstrzymać władające magicznymi mocami AesSedai, dbające o to, by magii nie używano do niegodziwych celów. Są jednak zbyt słabe wobec sił sprzymierzeńców ciemności.

Elayne, Aviendha i Mat znajdują się coraz bliżej Czary Wiatrów, który może powstrzymać ter'angrealu, niemającą końca falę niemiłosiernych upałów i przywrócić normalną pogodę. Egwene walczy o swój autorytet wśród AesSedai i szuka sojuszników. Rand przygotowuje się do wyprawy na Illian, nadal walcząc z obłędem oraz tymi, którzy przedkładają własne korzyści ponad losy świata…

Freud. Życie na miarę epoki - Peter Gay

large 978-83-7506-934-1Żadna z dotychczasowych biografii Zygmunta Freuda nie łączyła tak umiejętnie opowieści o jego życiu z relacją o pracy. Wspaniale skonstruowana i napisana książka wprowadza nas w świat tego wybitnego neurologa i psychiatry, zapoznaje z jego rodziną, miastem, zmaganiami na płaszczyźnie zawodowej, z jego długim, nadzwyczaj owocnym i trudnym życiem.

Widzimy go przy pracy w epoce schyłku liberalizmu, niszczycielskiej wojny, niełatwego pokoju, dojścia Hitlera do władzy i upadku Austrii. Obserwujemy, jak obmyśla i koryguje swoje teorie, towarzyszymy mu przy dokonywaniu odkryć. Poznajemy Freuda zawsze pełnego energii, często przeżywającego niepokoje, a niekiedy mściwego - zwłaszcza gdy jego idee wychodzą poza ścisły krąg zwolenników, docierają za ocean i stają się znane na całym świecie. Peter Gay wykorzystując mnóstwo niepublikowanych dokumentów, zgłębia psychikę Freuda, ukazuje jego pasje, śledzi zdumiewającą drogę naukową, odkrywa prawdziwy wymiar jego miłości do córki Anny i przedstawia nietypową psychoanalizę, której ją poddawał. Otwarcie podchodzi do kontrowersji, jakie narosły wokół burzliwych przyjaźni Freuda, jego życia miłosnego oraz innowacji teoretycznych, które „zakłóciły sen ludzkości". Te fragmenty książki, w których autor w przejrzysty sposób wyjaśnia Freudowskie teorie snów i seksualności, rozwoju i nerwic, miłości i nienawiści, stanowią wszechstronne i przystępne wprowadzenie do myśli psychoanalitycznej.{jcomments on}

Mój kumpel Jezus - Lars Husum

978-83-7785-194-4Przemoc, seks, muzyka pop i Jezus. Nikolaj i Siorka to dzieci gwiazdy pop Grith Okholm i listonosza Allana. Od dnia wypadku samochodowego, w którym giną oboje rodzice, sieroty zmuszone są koegzystować w niezdrowej symbiozie i toksycznym związku. Nikolaj rośnie niesforny, brutalny i chorobliwie zależny od siostry.

Mijają lata ,a Siorka stara się poukładać sobie życie, na co nie chce zgodzićsię jej brat. Kiedy Nikolaj bije do nieprzytomności swoją dziewczynę Silje, jego siostra postanawia, że nie będzie dalej tak żyć. Dochodzi do tragedii... Tuż po zdarzeniu w mieszkaniu młodego Okholma zjawia się tajemnicza postać, która przedstawia się jako Jezus.  Nie przeszkadza to Nikolajowi w zdzieleniu go popielniczką – w końcu włamywacz naruszył jego rewir – ale Jezus jest niezrażony. Nakazuje buntownikowi wykonać plan, który naprawi jego życie. Niko wyrusza w podróż, która doprowadzi go do zaskakujących rozwiązań...

Europejski Stadion Kultury gra nadal!

Europejski Stadion KulturyRzeszów już po raz trzeci będzie gospodarzem  i współorganizatorem Europejskiego Stadionu Kultury, który  odbędzie się w dniach 28-30 czerwca 2013 roku. Program zostanie zainaugurowany koncertem głównym na Stadionie Miejskim w piątek 28 czerwca, którego hasłem przewodnim będą muzyczne spotkania artystów czerpiących inspiracje z różnorodnych, często odmiennych kultur.

Nowa formuła Europejskiego Stadionu Kultury będzie opierała się na współpracy kulturalnej z krajami Partnerstwa Wschodniego. Do współtworzenia projektu zostaną zaproszeni artyści, organizacje pozarządowe, instytucje kultury działające w lokalnym środowisku.

Czytaj więcej...

VI Konkurs Fotograficzny "Nie samą szkołą żyje człowiek"

Rysunek1Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza  na uroczyste podsumowanie konkursu fotograficznego  połączone z otwarciem wystawy i wernisażem, które odbędzie się 06.03.2013r.(środa) o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Osmeckiego 51. W konkursie wzięli udział uczniowie rzeszowskich szkół oraz uczniowie placówek wychowania pozaszkolnego. Województwa podkarpackiego. Serdecznie zapraszamy.

TRIBUTE TO ANDRZEJ ZAUCHA

zaucha9 marca 2013 w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się wyjątkowy koncert poświęcony pamięci, polskiej legendy sceny muzycznej Andrzeja Zauchy. Repertuar koncertu obejmie utwory Zauchy w nowych autorskich aranżacjach Jacka Piskorza i Kuby Badacha. W dniu koncertu zapraszamy na spotkanie z Kubą Badachem o godz. 14.00 - Empik Galeria Rzeszów.

Czytaj więcej...

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

 • Promocja
 • Czy wiesz, że...
 • Magazyn Policyjny

Sport

 • Żużel
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Tenis

Turystyka

 • Bieszczady
 • Dalekie Wyprawy
 • Podkarpacie

Kultura

 • Książki
 • Muzyka
 • Kino
 • Promocje

Zdrowie

 • Pierwsza Pomoc
 • Zdrowie i Urodai 
 • Poradnik

Regulaminy

 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin
 • Regulamin

Administracja