build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start Sport Dyscypliny Piłka Nożna W pogoni za zwycięstwem

W pogoni za zwycięstwem

Pawla_Brozka_zdjeciu_mecz_4803057

Reprezentacja Polski pod wodzą Franciszka Smudy po raz kolejny nie zdołała rozstrzygnąć meczu na swoją korzyść. Tym razem na drodze biało-czerownych stanął (przeciętny) zespół Bośni i Hercegowiny, który dzięki ambitnej postawie swoich piłkarzy zremisował z Polską 2:2 (1:1)

Początek meczu zwiastował skuteczną grę Polaków i ich przewagę na boisku. Jednak tego pierwszego starczyło na kilka minut pierwszej połowy. Po bramce Pawła Brożka nasz zespół stanął w miejscu i przypominał raczej emerytów, którzy są bardziej teoretykami na boisku niż piłkarzami. Tą sytuacje bezlitośnie wykorzystali Bośniacy. W 23 min. piłkę dośrodkował Zujezdan Misimovic, a piłkę po strzale z woleja w bramce umieścił Muhamed Subasić.

W drugiej części znów pierwsi do ataku ruszyli podopieczni Smudy, a bohaterem biało-czerwonych okazał się po raz drugi Paweł Brożek. Zawodnik Wisły Kraków uderzył piłkę tak, że ta przelobowała Avdukicia i wpadła do bramki. Polacy jednak nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia, bowiem już 2 minuty później Misimović wykorzystał rzut karny dla Bośni i na tablicy było już 2:2.

Po tak aktywnych początkach drugiej połowy w dalszej jej części wiało nudą i żadnej ze stron nie udało się już przechylić zwycięstwa na swoją stronę. Remisując to spotkania reprezentacja Polski zakończyła rok 2010 dość miernymi wynikami: 4 zwycięstwa, 4 porażki, 6 remisów. Te osiągnięcia nie wymagają żadnego komentarza.

Polska - Bośnia i Hercegowina 2:2 (1:1)

1:0 - Brożek 7'

1:1 - Subasić 23'

2:1 - Brożek 52'

2:2 - Misimović (k.) 54'

Składy:

Polska: Sandomierski - Wołąkiewicz (65' Celeban), Wojtkowiak, Jodłowiec, Sadlok (78' Kupisz), Kikut (46' Plizga), Mierzejewski, Borysiuk (62' Wilk), Rybus (46' Pawłowski), Grosicki, Paweł Brożek (62' Robak).

Bośnia i Hercegowina: Sehić (46' Avdukić) - Maletić, Kerla (46' Vasilić), Subasić, Barisić (59' Torlak), Ivanković (59' Zahirović), Dzakmic, Purić (61' Raspudić), Visca, Misimović, Dzafić.

Żółte kartki: Kerla, Visca (Bośnia i Hercegowina) oraz Wojtokowiak, Wołąkiewicz (Polska).