Cz09052024

AktualizacjaPn, 23 Paź 2023 1pm

feed-image
Windykacja należności w Rzeszowie - jak skutecznie odzyskać należności?

Windykacja należności w Rzeszowie - jak skutecznie odzyskać należności?

Windykację należności w Rzeszowie oraz na pozostał...

Bilety w Rzeszowie kupisz też przez telefon

Bilety w Rzeszowie kupisz też przez telefon

Po Rzeszowie przemieszczasz się komunikacją miejsk...

Pejot z Rzeszowa - Auto mechanika na wysokim poziomie

Pejot z Rzeszowa - Auto mechanika na wysokim poziomie

Automechanika Pejot to profesjonalny auto serwis, ...

Rzeszów – co warto zobaczyć

Rzeszów – co warto zobaczyć

Rzeszów niezbyt często znajduje się na liście mias...

Komfortowe przestrzenie sportowe w Szczecinie

Komfortowe przestrzenie sportowe w Szczecinie

Profesjonalne kompleksy sportowe powstają już we w...

Nowa wypożyczalnia samochodów w Twoim mieście

Nowa wypożyczalnia samochodów w Twoim mieście

Jeszcze nigdy wypożyczenie auta nie było tak prost...

build_links(); ?>
Back Jesteś tutaj: Start Wiadomości Wiadomości

Policjanci podsumowali "Trzeźwy poranek"

Dziś rano policjanci sprawdzili trzeźwość 12 390 kierujących pojazdami na głównych drogach Podkarpacia. Funkcjonariusze ujawnili 82 kierowców, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu, zatrzymali także 63 uprawnienia do kierowania. To wynik kontroli przeprowadzonych w ramach działań "Trzeźwy poranek".

Policyjna akcja rozpoczęła się o godz. 4. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 12 390 kierowców.

Czytaj więcej...

Zakończył się trzydniowy kongres Świadków Jehowy w Rzeszowie

W niedzielę po południu, 2 sierpnia 2015 roku, zakończył się trzydniowy kongres Świadków Jehowy w Hali na Podpromiu w Rzeszowie. Myśl przewodnia programu brzmiała: "Naśladujmy Jezusa!". Liczba obecnych wyniosła blisko 5 000 osób.

Kongres miał charakter otwarty i został poprzedzony trzytygodniową kampanią wręczania mieszkańcom Podkarpacia zaproszeń. Był to jeden z 33 podobnych kongresów zorganizowanych tego lata w 27 miastach naszego kraju. Program oprócz Polski zostanie też przedstawiony w 92 krajach świata w 347 językach, w tym w 55 językach migowych.

Czytaj więcej...

Rusza kampania "Dopalacze kradną życie"

Dopalacze kradną życie - to nazwa akcji profilaktycznej, łączącej wszystkie osoby, którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, podczas inauguracji kampanii, podpisany został pakt przeciwko dopalaczom. Do akcji dołączyło już wiele osób, m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe, sportowcy oraz instytucje i organizacje pozarządowe.

Czytaj więcej...

Wykładowca WSPiA wśród 100 najlepszych młodych naukowców w Polsce

Dr Lech Żukowski, wykładowca Wyższej Szkoły Prawa i Administracji znalazł się w gronie 100 osób zakwalifikowanych do programu "TransFormation.doc". Program realizowany jest przez Ministra Nauki Szkolnictwa Wyższego. W konkursie startowało ponad 2 tys. osób z całej Polski. Dzięki wygranej wykładowca WSPiA wyjedzie na intensywny 3-tygodniowy kurs trenerski w ośrodku szkoleniowym Ivey Business School w Kanadzie.

Czytaj więcej...

Prezydent Rzeszowa Tadeusza Ferenc spotkał się z przedstawicielami Ministerstwa Finansów w sprawie rzeszowskiego UKS

W związku z licznymi skargami rzeszowskich przedsiębiorców na działania podkarpackich Urzędów Kontroli Skarbowej, Pani Poseł Krystyna Skowrońska wspólnie z Prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem, spotkali się z przedstawicielami Ministerstwa Finansów.

W środę, 29 lipca, Pani Poseł Krystyna Skowrońska - szefowa Sejmowej Komisji Finansów Publicznych oraz Prezydent Tadeusz Ferenc uczestniczyli w spotkaniu z ministrem Januszem Cichoniem ? sekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów oraz minister Agnieszką Królikowską - Generalnym Inspektorem Kontroli Skarbowej, Pełnomocnikiem Rządu ds. Zwalczania Nieprawidłowości Finansowych.

Czytaj więcej...

Dzik zaatakował dzieci zbierające jeżyny

Wczoraj po południu w Wysokiej Głogowskiej dzik zaatakował dwoje dzieci, które zbierały jeżyny nieopodal swojego domu. Chłopcy w wieku 5 i 9 lat zostali ranni, trafili do szpitala. Policja wyjaśnia szczegóły zajścia.

O zdarzeniu Policję powiadomił dyspozytor pogotowia ratunkowego. Ustalono, że około godziny 15:50 w Wysokiej Głogowskiej dwóch chłopców w wieku 5 i 9 lat zbierało jeżyny w pobliżu swojego domu. Posesja znajduje się na skraju lasu, jest ogrodzona. W pewnym momencie dzieci zostały zaatakowane przez dzika. Chłopcy zdołali uciec. Dzieci wymagały pomocy medycznej, zostały przewiezione do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Czytaj więcej...

1 sierpnia na Podkarpaciu zabrzmią syreny

W sobotę 1 sierpnia w 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe. Syreny zostaną włączone o godz. 17 i będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę.

Z apelem do podkarpackich samorządów o uruchomienie syren zwróciła się wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska. Ma to na celu oddanie hołdu i uczczenie pamięci bohaterów oraz cywilnych ofiar Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej...

Na Podkarpaciu powstanie 11 domów seniora

2,3 mln zł dotacji otrzymają podkarpackie gminy na utworzenie domów dla seniorów. Minister pracy i polityki społecznej ogłosił wyniki konkursu na najlepsze projekty dofinansowane ze środków Wieloletniego Programu "Senior-WIGOR" na lata 2015-2020 ? edycja 2015.

Dofinansowanie w ramach programu otrzyma 11 gmin.

Czytaj więcej...

Audytorzy sprawdzą podkarpackie gminy

Ruszył drugi etap programu dla gmin "Przyjazna Polska", podczas którego kandydatów osobiście sprawdzą niezależni audytorzy. Na Podkarpaciu audyty odbędą się w gminach Gać, Haczów, Jarosław, Sędziszów Małopolski, Tryńcza i Zarszyn.

Polskie samorządy dokładają starań, by się rozwijać, i wciąż szukają ku temu nowych możliwości. W programie "Przyjazna Polska" organizatorzy szczególnie doceniają te z nich, które umiejętnie wykorzystują swoje walory i jednocześnie intensywnie pracują nad słabszymi stronami. W poprzedniej edycji programu laury zdobyło aż 12 podkarpackich gmin: Lubaczów, Tryńcza, Rzeszów, Gać, Haczów, Cieszanów, Hyżne, Jodłowa, Kolbuszowa, Krasne, Świlcza i Zarszyn.

Czytaj więcej...

Bolid z Rzeszowa wystartował na Silverstone

Połączyła ich pasja do motoryzacji, zbudowali wyścigowy pojazd i zadebiutowali na słynnym torze Silverstone - a to wszystko w ramach studenckiego projektu Formula Student.

Zmagania w najtrudniejszych zawodach dla studentów - Formula Student, organizowane są już od kilkunastu lat. Głównym ich celem jest kształcenie inżynierów światowej klasy. W tym roku, reprezentacji Politechniki Rzeszowskiej dołączyli do tego elitarnego grona, debiutując na zawodach w Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej...

Straty po nocnych burzach

Na terenie województwa podkarpackiego w godzinach nocnych z 19 na 20 lipca przeszedł front burzowy w związku z czym odnotowano 100 zdarzeń wymagających interwencji.

Najtrudniejsza sytuacja była w powiecie stalowowolskim, w gminie Zaleszany, gdzie 16 budynków mieszkalnych ma uszkodzone, bądź częściowo zerwane dachy. Trwa szacowanie powstałych strat i szkód przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.  Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska oczekuje na stosowne wnioski od wójta gminy Zaleszany celem przekazania środków finansowych na wypłatę zasiłków dla poszkodowanych rodzin.

Na skróty...

Wiadomości

Magazyn

  • Promocja
  • Czy wiesz, że...
  • Magazyn Policyjny

Sport

  • Żużel
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Tenis

Turystyka

  • Bieszczady
  • Dalekie Wyprawy
  • Podkarpacie

Kultura

  • Książki
  • Muzyka
  • Kino
  • Promocje

Zdrowie

  • Pierwsza Pomoc
  • Zdrowie i Urodai 
  • Poradnik

Regulaminy

  • Regulamin
  • Regulamin
  • Regulamin
  • Regulamin

Administracja